Pach krve

• USA Wrong Turn (více)

Greenbrier Backcountry, Západní Virgínie. Chris Finn spěchá na pracovní pohovor a kvůli zácpě na dálnici se rozhodne zkrátit si cestu po lesní silničce. Nesprávně však zahne, zabloudí v lesní pustině a navíc se srazí s protijedoucím autem s pěticí mladých výletníků. Skupinka se vydá hledat pomoc do nejbližšího domu. Místo pomoci tam však naráží na rodinku zmutovaných kanibalských zrůd, která se baví štvanicemi na zbloudilé automobilisty a jejich krvavou likvidací. Stanou se mladí lidé dalšími obětmi šílených kanibalů? Kolik z hrdinů krvavou štvanici přežije a dokáže se dostat ven z lesa?

V produkci trojnásobného držitele Oscara za zvláštní maskérské efekty Stana Winstona a producentů mimořádně úspěšných hororů Resident Evil a Tajemství loňského léta vznikl podle scénáře zkušeného Alana B. McElroye (Halloween 4, Spawn, Tělo na tělo) horor evokující nejlepší díla žánru založená na minimálním vkladu financí a maximálním vkladu talentu strašit diváky. Debutující režisér Rob Schmidt nabízí děsivý příběh o skupince mladých lidí, která se v hlubokých lesích Západní Virgínie utkává s vražedným zlem ve stylu legendárního Texaského masakru motorovou pilou kombinovaného s děsivou atmosférou Záhady Blair Witch. (oficiální text distributora)

smetyl

Hodnotím neutrálně. Ani dobrý ani špatný film, Taková ta typická teenegerská vyvražďovačka s nic moc brutalitou. Jo je tam vidět useknutá noha maximálně nebo nějakej ten bodanec, prostě slabota. Nejvíc zle se mi dělalo z úchyláckých obyvatel lesa. Lidojedů?, kteří kdoví proč kosí lidi po lese. Jo je to naháněčka, jak se dalo čekat ale ne tak špatná. Bavilo mě to. ()

Matros

Průměrná vyvražďovačka, kterou jsme si s kámošema z nějakého důvodu nejméně třikrát odnesli z videopůjčovny na DVD, když jsme se o víkendech pravidelně scházeli a čuměli převážně na horory. Je celkem zajímavé, že z toho vznikla tak dlouhá série, ale žádný díl ten první už nepřekonal. ()

newt17

V kladném smyslu mě zaujala jenom kamera, která se dost nepříjemně lepí na postavy a nechává jenom tušit, jestli už jim stojí za zády bubák. Ale když už se bubák objeví, je to překvapivě dost nudné. V záporném smyslu se mi do paměti vrylo nelogické chování všech, včetně zloduchů (proč na konci jen tak civí z okna, jak jim ten přeživší oběd krade mapu? Jeden dva šípy a je po starostech, ne?) ()

kukentipla odpad!

O čem to je? Neprostupné lesy americké divočiny. V nich skupina mladých lidí, kterou se snaží zabít banda zmutovaných strašáků (kteří nejsou ani trochu strašidelný). Film nápadně připomíná Hory mají oči. Narozdíl od Ajy neumějí tvůrci Pachu krve pracovat jak s atmosférou tak s brutalitou. Hrdinové se chovají neskutečně stupidně (nejdřív se bojí stoupnout si k oknu aby jich nebylo vidět, obratem pak rozsvítí). Z úst jim létají takové sračky, že kdyby jim z tlamy padaly hovna dávalo by to větší smysl. Po deseti minutách je jasné kdo chcípne a není problém určit pořadí pořadí. Tento film je blábol intergaliktických rozměrů, který se navíc bere vážně. ()

bufanda8

Pěkné úvodní titulky - seznámení s "mutanty". Pak se to zvrtne v typickou teenagerovskou vyvražďovačku a můžete celkem lehce předpovědět KDO přežije :-) Ale něco do sebe to mělo :P ()

chalp

Do puntíku presne opísaný scenár The Hills Have Eyes(prvých 15 minút je takmer ako cez kopirak) akurát bez schopnej réžie, s úplne retardovanými postavami(tým teraz nemyslím mutantov) kde mi bolo úplne jedno či niektorá umrie a v akom poradí a samozrejme nová lara croft Eliza Dushku, pri ktorej som sa modlil aby išla do spárov mutantov ako prvá...kým HHE bolo nepredvídateĺné s poctivo a pomaličky vybudovanou atmosférou tak tu bol dej priamočiary ako úsečka a divák je vrhnutý do onej jamy levovej okamžite, bez toho aby sa čo to o hlavných postavách dozvedel. ()

RomeroIsGod

Začátek jedný z nejlepších buranskejch sérií a druhej nejlepší díl(dvojka je top, Henry Rollins rulez). Tenhle film má koule, je zábavnej, krvavej a pobaví. Nesmí se přemejšlet a pak si užijete moc dobrou lesní zabijačku. 75% ()

Ronaldo79

Výtečný hixploitation! Už první scéna naznačuje, že budeme mít čest s něčím, co nectí humánní zákony. Nezapomenutelná je rozhodně scéna v korunách stromů. Ale čím jsem starší, připadají mi masky mutantů komičtější, než když mi bylo 12 a já se doma klepal pod peřinou a bál se jenom pohnout. PS: U tohoto snímku se nesmíte nechat ovlivňovat nelegičnostma(klišoidních momentů je taky dost), stačí jen vychutnávat atmosféru západovirginských lesů, jejich ne zrovna přátelských obyvatel a spokojenost se dostaví sama. 9/10* ()

Mortemiss

Trojice smyslných lidoopů z incesní lásky se velmi nápaditě podobá mým sousedům. Stejné přívětivé tváře, počet zubů, rty jako Angelina, smysl pro módu a nakonec, jedno luxusní fáro a vila uprostřed lesa. 50% ()

xxxvodnikxxx

Nevim co k tomu říct, docela slabej filmek, nicméně kdo má rád trochu krve, trochu napětí a nečekaných zvratů, ten si asi přijde na své, pro mě je to spíš snímek tak nějak na zabití času a spíš z principu jsem se na něj podíval :D ()

Olaf7

Po týhle podvívaný se mi jít na procházku do lesa zrovna dvakrát něchtělo. Je to béčkovka, ale velmi zdařilá. ()

Heero

Shlédnuto 5 z 6 dílů a docela mě to i bavilo. Jednička jasně nejlepší a pak už to šlo kvalitativně strmě dolů, výjimkou byl 4 díl. Rodina zmutovaných retardů, co dávají dětem místo dudlíku uřízlé lidské prsty, loví po lesích zbloudilé nešťastníky a pak si je dají k obědu. Nejlepší na filmu jsou samozřejmě ty epic faily, kdy holka kopne retarda do koulí, ten se začne svíjet, holka nastoupí do auta a začne odjíždět a o 3 km dál se objeví retard před ní na silnici a zapíchne jí přes sklo auta 3 metrovou špičatou kládu do hlavy, nezapomene sníst očičko nebo kus mozku. Prostě fajn horor :) ()

Jiu

Ak vás naháňa zmutovaný vidlák s podomácky vyrobeným lukom a natrafíte na mŕtveho policajta s glockom a pár zásobníkmi za opaskom čo spravíte? Asi to, čoho nebol režisér tohoto teen-slashera schopný. Zmutovaná rodinka sa celý čas tvári nesmrteľne, čo sa im darí najmä vďaka maximálnej blbosti hlavných hrdinov, aby nakoniec poslední dvaja preživší (jeden s prestrelenou nohou a druhá pripútaná k posteli) dostali náhly nával neočakávanej geniality a zlikvidovali kanibalov za pol minútky a ešte s poriadnym hollywoodskym efektom. Gore ani exploitation u 13 rokov starého snímku hodnotiť nemôžem, holt už sme aktuálne vo filmoch oveľa zvrátenejší, takže to čo (ne)ukážu veľmi neoslní. Za mňa slabých 40% a sklamanie. ()

pend

Jasná inspirace TChM, masky dostatečně odporné, ale nic nového pod sluncem, prostě jen odhadujete, kdo přežije a kdo ne. ()

Zeliiik

Ze začátku jsem byl příjemně překvapenej, když jsem polovinu hlavních hrdinů znal z oblíbenejch seriálů (Dexter, Six Feet Under, Entourage), co na tom, že byla postupně většina zabita...Film to nebyl špatnej, ale něco tomu chybělo. Dost mi to připomínalo Texaský masark motorovou pilou (novej), ale ten se mi zdál o něco lepší. Jinak jako mutant, nebo co mělo bejt, byl docela povedenej Julian Richings. ()