Reklama

Reklama

Jak jsem poznala tvého otce

(seriál)
  • USA How I Met Your Father (více)
Trailer 1
USA, (2022–2023), 11 h 18 min (Minutáž: 22–25 min)

Kamera:

Gary Baum

Hudba:

Jeff Cardoni

Hrají:

Hilary Duff, Christopher Lowell, Francia Raisa, Tom Ainsley, Suraj Sharma, Kim Cattrall, Josh Peck, Dakota Gorman, Daniel Augustin, Leighton Meester (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(30)

Obsahy(1)

V blízké budoucnosti vypráví Sophie svému synovi příběh o tom, jak se seznámila s jeho otcem. Tento příběh nás katapultuje zpět do současnosti, kde Sophie a její úzká skupina přátel právě řeší, kým jsou, co chtějí od života a jak se zamilovat v době seznamovacích aplikací a neomezených možností. (Disney+)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (32)

Ištván87 

všechny recenze uživatele

Není to vtipné. Jasný, to by se zdálo, jako taková malá muška, jenže u sitcomu to fakt nasere. 😁 A do toho je to šíleně neoriginální. A ne, tím nemyslím, že je to nepřímé pokračování HIMYMu, ale že snad každou zápletku už jste někdy někde viděli. Postavy navíc nejsou moc zajímavé a neutáhnou to. Jediný trochu vtipný je čas od času Charlie, ale jindy je zase svou neschopností příšerně otravný, takže ani on není dostatečným důvodem ke sledování. No prostě je to seriál k prdu. Resp. po prvních pěti epizodách jsem tu nenašel nic, co by mě nějak zvlášť zajímalo. ()

Algernons 

všechny recenze uživatele

Jako velký milovník Himym, pro kterého to je zásadní a dodne nejoblíbenější sticom, ano mám rád i ten konec, jsem neměl velké očekávání od tohoto spin-offu a nepřímého pokračování. No ale výsledek byl mnohem horší. Místo party přátel, sledujeme dvě ruzné skupinky přátel, kde dva lidi jsou naprosto nový, takže chybí skvělá dlouholetá dynamika mezi většinou postav. Žadná z postav nedosahuje šarmu, který mělo původní obsazení a postavy. Jediný, kdo se k tomu blíží je Charlie. Seriál ani nevyužívá tak moc zasazení v přítomnosti, ikdyž slibovali využití moderních randících aplikací a dalších novodobých randících vychytávek. Avšak největším hříchem je, že si to absolutně nehraje s nejsilnější stránkou Himym. Tehdá to všechny oslnilo svým retrospektivním vyprávěním a hrátkami s vyprávěním, vlastně to silně zpopularizoval tuto vypravěčskou berličku pro oživení situací. Ale tady je to využito jen okrajově a nenápaditě. Autorům také chybí hravost a kreativita, za první sérii tu nebylo nic blízko ikonickým momentům jako modrý lesní roh, týden plný party, nemravná dýně a nebo ananas. Ale abych si jen nestěžoval, musím říct, že po čase jsem si k nějakým postavám našel cestu, zainvestoval jsem se do pár vztahů a párkrát se zasmál. Ovšem tohle je málo i pro průměrný sitcom, natož pro nástupce legendární show a je jasné, že se to bude srovnávat a právem. Když už chcete parazitovat na známé značce, dělejte to pořádně. Avšak nejvíce tomu podráží nohy  Kim Cattrall, hrající starší verzi Hillary Duff, která je prostě, trapná, otravná a nevtipná. Je to koukatelná věc, ale na stole leží mnohem zajímavější věci a na žádnou z konkurencí posledních let se to nechytá. ()

Reklama

BoXBe odpad!

všechny recenze uživatele

Jen ze zvědavosti. Pět minut. Ne, na tohle je můj čas příliš vzácný a Pat a Mat, Chip a Dale nebo Byli jednou dva písaři mají v sobě řádově o tuny více kvalit, než nepovedených prvních několik minut destilace úspěšné značky. Užijte si to po svém všichni samozřejmě. Jdu o dům dál, škrábání omítky bude větší zábava. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

1. série - 50% - Vyčítat neoriginální námět nebudu, protože premisa rozhodně nebyla z nejsvěžejších ani v roce 2005, kdy na obrazovky vtrhl původní HIMYM. Jenže tehdy se sešlo dobré načasování vzniku (těsně po skončení Přátel), dokonalá chemie mezi herci a samozřejmě ústřední dějový otazník, který dokázal vnadit dlouhé roky. HIMYF přichází pozdě. Největší hlad po podobném seriálu je dávno pryč, doba navíc klasickým situačním komediím v týdenním formátu nijak zvlášť nepřeje. Místo doplnění prázdného místa tak přichází další kousek z mnoha. Nebýt konkrétních míst a překvapení, daleko častěji než na originál si vzpomenu na počiny, které se právě chtěly na žánrové vlně svézt a neměly dlouhého trvání - Mad Love, Partners, Romantically Challenged, stačí si vybrat, alespoň s jedním podobným kouskem jsme to zkusili všichni. Bohužel kouzlo mezi hlavními postavami většinu času chybí, oblíbená je u mě snad jen ústřední Sophie a za to může v první řadě úžasná Hilary Duff. Nejsem při sledování otrávený, nikoho z postav nechci škrtnout, ale od začátku do konce je všechno "tak akorát" a nic navíc. Pomalu si to sedá, romantickou linku si užívám, nad nepřeberným množstvím suše vyprávěných hlášek na téma sex kroutím očima, ale chci věřit, že je v tomhle bytě pořád schováno mnohem víc. 2. série - 40% - Podivná kombinace nepasujících popkulturních narážek, ukřičené grotesky (Ellen) a v první řadě sexuálního humoru, který tvůrci vytasí ve chvíli, kdy neví, jak dál. Tedy každý díl několikrát. Někdy v polovině sezóny mi došla trpělivost, protože i cameo vy-víte-koho je bolestivě na sílu a funkční jen na moment. Zbytek je soustava náhodných scének, ve kterých to Sophie i nadále hrozně sluší, ale nechápu, jak by tahle potrefená holka měla být tou samou osobou jako její věčně nad věcí a v důsledku nesympatická verze v křesle vypravěčky. Snad jen poslední díl snese ve vážné rovině srovnání s originálem, ale právě to, že se mnou něco dělá až finále, dokazuje dýchavičnost celého projektu. Zrušení mrzí z důvodu neuzavření spousty linek, ale z kvalitativního hlediska jde o vysvobození. ()

LukeUp 

všechny recenze uživatele

Nechtěl jsem na to koukat, ale Disney plus mi to tak vehementně podsouval, že jsem tomu dal šanci. První řada docela překvapila a rozhodně to není úplně zlý, průstřely s HIMYM jsou taky takový zpestření. Hvězdu dolu sundavám za ty “omalovánky”, hlavní hrdinové jsou fakt snad úplně ze všech barev a etnik, už je ta korektnost neskutečně bijící do očí, to už se na mě nezlobte….uvidíme, kam se to ubere druhou řadou. ()

Galerie (121)

Zajímavosti (19)

  • Na začátku závěrečných titulků se objeví vzpomínka na Boba Sageta, který v původním seriálu Jak jsem poznal vaši matku (od r. 2005) ztvárnil vypravěče Teda. Zemřel pár dní před premiérou této epizody. (SONY_)

Související novinky

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Reklama

Reklama