12 dní hrůzy (TV film)

12 Days of Terror

Drama / Horor

Jihoafrická republika, 2004, 86 min

• Acrobat

S určitosťou jedna z najdlhších hodín a pol v filmovom živote, kde ani vtip o chlpatej deke nepomôže pri recitovaní postrehov z tohto paškvilu. Garnacia príšernosti sa dostaví ihneď, vďaka výprave, záberom, tuposti, amatérizmu a toporných hereckých prejavov. Napätie sa nebuduje a divák nemôže ani pri zachovaní telesnej energie zvládnuť myšlienkové pochody, čo za gebuzina to je.Hrôza sa nedostaví a natočenei tohto diela bolo na milú Jarmilu. (videné október 2018, JOJplus archív)(11.11.2018)

• LIVINGDEAD

Pěkné barvy, skvělý zvuk a to je tak asi vše. A přitom to byla zajímavá myšlenka. Žralok, který všechny obelstil a dostal se do města v malé říčce........ Nápad parádní a dokonce i reálný, ale mne prostě zklamal ten konec. Místo aby začal dlouhý lov na žraloka a urputný boj, tak byl pouze střih a žralok visel na háku a to během jedné minuty. Takhle se horror přece nedělá :-) OBSAH : Je horké léto 1916, na mořském pobřeží odpočívá horda dovolenkářů. Koupání a opalování je nejmodnějším trendem, zvláště, když voda je teplá a bezpečná. Avšak letos se všichni přesvědčili, že opravdovým králem moře, je velký žralok lidožrout. I když byl usmrcen člověk, vedení města pláže nezavírají. Dochází k dalším atakům na lidi.Koupaliště je tedy obehnáno kovovou sítí. Žralok se nyní k plavcům nedostane. Stane se však podivná věc. Žralok si najde cestu, kterou nikdo nečekal a město tak čeká 12 dní hrůzy!(17.1.2009)

• djbarrel

Klasický klon Čelistí a podobných, ovšem zasazený do krásného městečka na počátku dvacátého století. Myšlenka dobrá, nicméně k dokonalosti se jí nepovedlo dotáhnout. Závěrečný lov na žraloka byl jiný než je obvyklé, což je myslím i dobře, nicméně mnoho z toho co se tam dělo není moc reálné a bylo to myslím i krátké. Žralok jako takový nic moc, ale na to si člověk musí zvyknout, že v dnešní době kdy není problém ve filmovém plátně přivést k životu dinosaury i monstra z jiných vesmírů, tak takovou banalitu jakou je žralok nikdo neumí. Děj nic moc, to vyprávění mi do toho taky moc nesedlo a hlavně to vůbec nebyl horor. 30%(3.7.2010)

• Katarine

Tohle že má být horor??? No, to pardon, ale podle mě to bylo obyčejné a silně podprůměrné drama, u něhož jsem nepostřehla jaksi ani vteřinu hrůzy, natož těch 12 dní :-) Závěr už byl úplně podělaný. Vlastně ani nevím, proč ty 2* dávám, ale asi je to proto, že žralok ve vodě nevypadal až tak hrozně jako v jiných žraločích filmech a taky film celkem zachraňoval John Rhys-Davies.(3.5.2009)

• SOLOM.

Po delší době vznikl zase alespoň trochu originální film o žralocích. Přestože je tento kousek diváky často odsuzován a přirovnáván k dalšímu odpadu, tak mě se docela líbil. Bohužel ani zde se tvůrci nedokázali vyvarovat několika do očí bijících chyb, které nakonec poškodili celkovou úroveň filmu. Především pak lehce odfláknutým závěrem a místy opravdu komickým scénářem. Atmosféra filmu se po celou dobu snaží udržet svižné tempo a přestože je děj míst naprosto zbytečně natahován nepříliš zajímavými dialogy, moc jsem se nenudil. Asi největším primem je samotná práce s kamerou, která dokázala několikrát doslova vyčarovat opravdu kvalitní záběry, které byly skutečnou pastvou pro oči. Poněkud horší to již bylo s většinou hereckých výkonů, které byli místy až podprůměrné. Asi nejlépe si vedl známý herec John Rhys-Davies, který ovšem nemohl utáhnout celý film ani omylem. No a úplný závěr se jim opravdu nepovedl. Rozhodně zde nečekejte žádné velkolepé finále a nezapomenutelný souboj se žralokem, protože tvůrci si na to prostě netroufli, takže to doslova odflákli několika střihy a následným happyendem. 4/10(12.10.2010)