12 dní hrůzy (TV film)

12 Days of Terror

Drama / Horor

Jihoafrická republika, 2004, 86 min

• Katarine

Tohle že má být horor??? No, to pardon, ale podle mě to bylo obyčejné a silně podprůměrné drama, u něhož jsem nepostřehla jaksi ani vteřinu hrůzy, natož těch 12 dní :-) Závěr už byl úplně podělaný. Vlastně ani nevím, proč ty 2* dávám, ale asi je to proto, že žralok ve vodě nevypadal až tak hrozně jako v jiných žraločích filmech a taky film celkem zachraňoval John Rhys-Davies.(3.5.2009)

• Acrobat

S určitosťou jedna z najdlhších hodín a pol v filmovom živote, kde ani vtip o chlpatej deke nepomôže pri recitovaní postrehov z tohto paškvilu. Garnacia príšernosti sa dostaví ihneď, vďaka výprave, záberom, tuposti, amatérizmu a toporných hereckých prejavov. Napätie sa nebuduje a divák nemôže ani pri zachovaní telesnej energie zvládnuť myšlienkové pochody, čo za gebuzina to je.Hrôza sa nedostaví a natočenei tohto diela bolo na milú Jarmilu. (videné október 2018, JOJplus archív)(11.11.2018)

moje oblíbené téma žraloci, ale přeci jen filmy a skutečnost je jiná v každém filmu je to hodně nadsazené, takle se prostě žraloci nechovají, ale jak jinak člověka upoutat ke křeslo aby se na to podíval? udělat to tak, aby to byla jako realita, a pak se nedivme, že se většina lidí žraloků bojí, já k rozhodně nepatřím.(3.7.2010)

• misterz

Veľmi slabý žraločí film kde upúta jedine pekná kamera so slušnou výpravou a netradičné časové umiestnenie deja. Väčšinou sa točia žraločiny iba z modernej doby, toto je však svetlá výnimka, takže z tohto pohľadu ide aspoň o niečo originálne. Keby to malo trochu zaujímavejší dej, výraznejšie napätie a hlavne i nejaké dobré gore scény, tak mohlo ísť o filmovú lahôdku. Podpriemer. 40/100(22.4.2018)

• djbarrel

Klasický klon Čelistí a podobných, ovšem zasazený do krásného městečka na počátku dvacátého století. Myšlenka dobrá, nicméně k dokonalosti se jí nepovedlo dotáhnout. Závěrečný lov na žraloka byl jiný než je obvyklé, což je myslím i dobře, nicméně mnoho z toho co se tam dělo není moc reálné a bylo to myslím i krátké. Žralok jako takový nic moc, ale na to si člověk musí zvyknout, že v dnešní době kdy není problém ve filmovém plátně přivést k životu dinosaury i monstra z jiných vesmírů, tak takovou banalitu jakou je žralok nikdo neumí. Děj nic moc, to vyprávění mi do toho taky moc nesedlo a hlavně to vůbec nebyl horor. 30%(3.7.2010)