Johnny Mnemonic

Kultový kyberpunkový sci-fi film nakrútený podľa svetoznámeho spisovateľa Williama Gibsona. Všetko nebezpečie sa ukrýva v jeho hlave. Je rok 2021 a celý svet je prepojený digitálnymi sieťami. Polovica civilizácie trpí ochorením nervového systému a významná farmakologická korporácia odmieta liek poskytnúť len tak. Johnny Mnemonic (Keanu Reeves) má však v hlave implantovaný dátový číp, vďaka ktorému dokáže virtuálne preniesť ohromné množstvo dát a zachrániť tak ľudstvo spod brutálnej nadvlády globálnych korporácií. V pätách sú mu agenti Jakuzy, ale Johnny je najlepší z najlepších. Začína sa boj za spravodlivosť, pri ktorom ide o všetko... (oficiální text distributora)

iXtr3m3

Cyberpunk ako sviňa a Keanu "Neo" Reeves a Dolph "Red Scorpion" "Ivan Drago" Lundgren na opačných stranách technotrileru s virtuálnou realitou. Nie je to príbeh ako od Phillipa K. Dicka, ale mal niečo do seba a čo mal navyše, tak soundtrack od terminátorovského Brada Fiedela. Silnejšie tri hviezdy a takých pekných 70%. ()

Scytale

Nedoceněný pokus o bohužel ne úpně vyvedený hardcore cyberpunkový film - tím myslím opravdový cyberpunk s hi-tech implantáty, hackery a nadnárodními korporacemi ovládající globální Síť a ekonomiku, nikoliv "cyberpunkovou" polívčičku jako je například trilogie Matrix. Velmi pěkné mini role si stříhli Takeshi Kitano, Dolph Lundgren a Ice-T. ()

wosho

Kdo očekává ze spojení Keanu Reeves a kyberpunkové sci-fi výjimečný filmový zážitek, tak bude sklamán. Johnny Mnemonic je čistokrevné sci-fi béčko s větším rozpočtem, které dokáže někoho pobavit, jiného unudit, či nasrat. Longo mele všechno možné dohromady, i to co vůbec nefunguje, zapomíná na gradaci děje, či vyprávění příběhu (který je v samém základu zajímavým a je velká škoda, že se ho neuchopil jiný realizační tým filmařů). Keanu zas po celou dobu nechápe co tu vlastně dělá. A Dolph Lundgren si celý film ukradl pro sebe-na jeho vražedného mnicha nelze zapomenout-né jeho výkonem, ale tím jak je ta postava legrační, brutální a jak nakonec skončí. Celkově je toto sci-fi spíše danajským darem svému žánru od netalentovaných filmařů. ()

Ratherfly

Ale hovno, dobre to bylo. Jako uhrovatého fakana mě na to vytáhla segra, aby měla alibi a čas svému tehdejšímu štramákovi v přilehlé cukrárně u limonády a větrníku zhruba dvě hoďky pod stolem šahat na ptáka. Aktuálně: ségra v cirkvi bratrské, typek pořád buší šichty na slévárnách a ja bych stejně jako onehdá ve dvanácti rád uskutečnil tekutý transfér s Dinou Meyers .. co se týče filmu je to solidní béčko se specifickou hi-tech a zároveň postapokalyptickou atmosférou a hodně dobře sesbíraným vedlejším/cameo obsazením. btw z toho prstenu jsem dva dny nesral ()

Radim

Pro mě velké zklamání - ve všech směrech. Scénář je značně jednoduchý a plochý, plný klišé. Hlavně představa autorů o budoucnosti je pro mě, zmlsaného Minority Reportem, spíše směšná. Ke své velké lítosti musím přiznat, že Keanu Reeves byl strašný - role mu nesedla, byl křečovitý, ani tak nemluvil, jako spíše tlačil ze sebe strojené věty (a to buďte rádi, že jste neslyšeli dabing na mém DVD - jakýkoli jiný hlas než od Michala Dlouhého je nepřijatelný, běhěm 2 minut jsem přepl originál). Ve finále dávám jednu hvězdičku, a to půlka z ní patří laserovému (nebo jakému to) biči. ()

jasiska

Toto má byť kultový film? Je síce pravda, že dnes sa za kultové označuje všeličo, ale aj tak. Možnože nápad bol dobrý - nepopieram, ale to prevedenie? ()

Hyb_rid

Poměrně komická situace, ve které se Lundgren ukazuje být nejlepším hercem :-)) Námět rozhodně zajímavý ale absolutně zdevastovaný tragickým provedením. ()

Disease

Gibson mě svým ukecaným stylem psaní nikdy moc neuchvátil, takže tohle zpracování se mi líbilo. Je to sice béčko až na půdu, ale funguje. A navíc tolik kultovních figur. ()

Alf

opravdu nevidím důvod, proč bych si měl myslet, že tento film je horší než "kultovní" nic Blade II, dokonce bych řekl, že mě zaujal víc... ()

Cement73

Dobrý námet zo slabším spracovaním. Sú skvelé momenty, ale sú aj také ktoré tento film zabíjajú. Celkovo kanadská produkcia sa od americkej dosť líši kvalitou. Ale príbeh je výborný a keď to ešte niekedy pustia v TV tak si Mnemonica rad pozriem znovu. ()

mira007

Akční sci-fi námětem zajímavé, svým způsobem předchůdce Matrixu, nicméně zpracování bylo trochu kostrbaté místy. ()

filipvrbik

Asi důvod ,proč hrál Keanu Reeves v matrixu?! Zajímavý pohled do budoucnosti, ke které už jsme skoro (letopočtem) dospěli. Protože je to scifi trochu přidám 80% ()

j0nathan

Je to takových 50%, ale za "džízse" Lundgrena dávám 3*. Ovšem s tak skvělým námětem by se to mělo natočit mnohem líp. ()

Adaptace Neuromancera v špatných rukou

Adaptace Neuromancera v špatných rukou

21.05.2007

Konec světa je na spadnutí. Všechna proroctví totiž tvrdí, že krátce před armageddonem svět ovládne Zlo. A k tomu už došlo. Jinak by se nemohlo stát, že dlouho očekávanou filmovou adaptaci slavného… (více)