Halloween: Prokletí Michaela Myerse

• Česko Halloween (více)

V neúprosném budování strachu, ze kterého vám bude běhat mráz po zádech, se nic nevyrovná filmu Halloween VI: Prokletí Michaela Myerse, nejstrašlivější kapitole děsivé série Halloween! Jediná hrůzná noc teroru ukrytého pod maskou Michaela Myerse změnila osud jednoho malého města navždy. Nyní, šest let poté, co měl zemřít v plamenech, se Myers vrací, aby znovu zabíjel - a tentokrát není možné uniknout! Jak vražedná zuřivost, při níž se vám zrychlí tep, směřuje k vrcholu, jsou postupně odhalována dlouho skrývaná tajemství nejmaniakálnějšího vraha filmového plátna a jsou skutečně šokující! (oficiální text distributora)

Trailer

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Můžeme ho uvěznit, upálit, či pochovat a doufat, že je po něm. Ale to se nikdy nestane." Michael Myers vs. kult! Je zde snaha trochu oživit sérii, o tom žádná, ale je to provedeno cestou, která není právě z nejlepších. Záběry na Michaela už nejsou tak děsivé, protože stejně víte, že na většině záběrů bude němě stát a pak najednou udeří. Jednoduše už je to prostě celkem okoukané a nevyděsí vás to tolik jako v předchozích filmech. Donald Pleasence coby doktor Loomis tady má jen pár scén, což taky nepotěší. A celkově se tady zdá, že téma Michaela Myerse je vyčerpané a on už moc nemá, koho by vraždil... Zapojení zvláštního kultu, který vysvětluje to, proč je Michael takový jaký je - je zapojení taky nešťastné. - 60%. ()

Slasher

Průměrný Halloween... Po stránce vražd nebo zábavy není co vytýkat, ale vážně nechápu proč tam tvůrci nacpali takový hovadiny jako partu doktorů v kápích, co Michaela ochraňují a snaží se ho ovládat; nejspíš pro starodávné zlo v něm ukryté. Michael Myers je prostě rozvážný vraždící psychopat, tolik děsivý právě kvůli tomu, jak reálně působí. Jestliže má na ruce starodávnou keltskou runu a nechá se popostrkovat nějakou stupidní sektou, všechno jeho kouzlo se potápí do hoven. Tento díl je tak akorát, ale pokud by série pokračovala v tomto duchu, šla by rychle k potupnému dnu. Nevím komu můžu děkovat za ten geniální nápad navázat Halloweenem 7 (H20) na ještě klasický Halloween 2, a ne na ty 3 díly mezi. Rozhodně nebyly špatné, ale prvním dvěma syrovým se rovnat nemohly. Spíš se teď bojím, co přijde po Resurrection... P.S. V tomto Halloweenu se naposledy objeví dr. Loomis - skvělý Donald Pleasence bohužel rok poté zemřel. (historie série) ()

tron

(Šiesty HALLOWEEN.) Je mi jedno, v koľkých režisérskych zostrihoch HALLOWEEN - PREKLIATIE MICHAELA MYERSA existuje. Oficiálnou verziou vždy bola, je a bude 88-minútová. A tá je príšerná. Všetko je chaoticky zostrihané, nič nemá zmysel či logiku a ani maskot série, Pleasenceov doktor Loomis, to nezachráni. „Mužom v čiernom“ ovládaný Myers vraždí nezmyselne každého ako zhypnotizovaný, čo, ako sa ukáže, nie je zasa až tak ďaleko od pravdy (jeho slasher autorite podkopáva masívne nohy bizarný námet, robiaci z neho nezastaviteľné nesmrteľné okultné monštrum, chýbajú už len mimozemšťania, ale možno aj tí tam niekde sú). Aby som to každopádne ukončil pozitívne - na sérii oceňujem, že - na rozdiel od Voorheesa a Kruegera - neskĺzla k čiernemu humoru, ale vždy si zachovávala tvrdú, dospelú a „serióznu“ atmosféru. Chcelo to ale určite aj lepšie scenáre. ()

Isherwood odpad!

Když jsem po pětce volal po jakékoliv inovaci, netušil jsem, do jakého bahna může inovantní přístup režisérův film poslat. Joe Chapelle rozhodně nemá nastudované dějiny slasheru, protože Michael kosí lidi jako kdejaký podprůměrný buran z rutinních teen vyvražďovaček, čili nenápaditě. Místo temnoty na nás odevšad bliká epileptický střih podpořený industriální hudbou s ruchovými vsuvkami v podobě lidských výkřiků či sténání, což by jeden snad i v půlce devadesátých let pochopil (doba holt kráčí kupředu), ale scénář co do infantility opět trumfuje předchozí díl a když už raději nehledáme logiku, tak alespoň nějaký styčný bod si tvůrci vybrat mohli a posléze toto téma dovést do nějakého rozuzlení. Bohužel, ani to ne. Absolutní dno, protože po tomhle už následující (prozatím) dva díly nemají kam klesat. Hořká rozlučka Donalda Pleasenceho. Amen… ()

Bloody13

"Je to jeho hra. A já tušim, kde ji chce hrát!" Tak samozřejmě, že doma, spíš jde o to jak. Michael se vrací do rodného Haddonfieldu, aby tohle městečko redukoval o dalších 10 mrtvých. Jenže bohužel... podobně jak blbě skončila pětka, stejně tak blbě začíná její pokračování, co odsouvá Myerse na druhou kolej a nepochopitelně se pitvá v druidském okultismu. Svou upištěnou neteř sice konečně rozseká žacím strojem, jenže za doprovodu kašovité mutace Carpenterova hudebního motivu to zkrátka nemá grády. A pozor, při závěrečné nakládačce vydává Michael bolestivé kňourání! P.S. tušim, že tohle je snad první Halloween, který se skutečně odehrává na podzim, nikoliv v létě. ()

• První film série Halloween produkovaný společností Dimension. (HellFire)
  • Producenti chtěli, aby si Brian Andrews zopakoval svou roli Tommyho Doyla z původního Halloweenu. Brian však neměl žádného agenta, proto jej nebylo jak kontaktovat. (HellFire)
  • V původním scénáři měl John Strode (Bradford English) při příchodu domů zapnout televizi, v níž zrovna běžel záběr umírajícího chlapce Halloweenu 3. (HellFire)