Halloween: Prokletí Michaela Myerse

Halloween 6: Prekliatie Michaela Myersa

Horor / Thriller

USA, 1995, 88 min

• S.Quentin QUALE

High level shit tohleto. Dávám jednu hvězdu za to, že se pořád ještě tento Halloween tváří jako horor, tzn. nezachází tak daleko, že se člověk musí smát. Jinak je to béčkovej film, kde se ke konci ani nechci pořádně vědět jakého příběhu mění prostředí s každým střihem. Rozmnožování Michaela Meyrse....to mě poser... 20%(14.1.2014)

• Avathar

Tento diel som už kedysi dávno videl. Vtedy som ho ohodnotil jednou hviezdičkou. Bohužiaľ, už som si z neho absolútne nič nepamätal, takže som sa rozhodol, že si v rámci svojho súkromného „HALLOWEEN maratónu“ dám opáčko, aby som zistil, či som mu náhodou nekrivdil. A... nekrivdil. Hodnotenie ponechávam, jedná sa o dosť mizerný, nevygradovaný horor. Úplne odstreliť to nemôžem, pretože film sa aspoň snaží o pochmúrnu atmosféru, rovnako Pleasence konečne hrá svojho Loomisa veľmi civilne. Celé je to ale strašná nuda. Je to imho spôsobené tým, že v tomto dieli už bol celý HALLOWEEN vydojený na kosť a skrátka už nebolo kam sa posúvať. Očividne si toho boli vedomí aj scenáristi, ale svojimi teóriami o pozadí Myersovho šialenstva (keltské runy, tajné spolky, odkazy na súhvezdia) si sami podrezávajú nohy. Michael už nie je to číre, neuchopiteľné zlo, absolútne zbavené akýchkoľvek ľudských vlastností, ktoré sa nikomu a ničomu nepodriaďuje. Je to len poskok v rukách obskúrnej sekty – týmto faktom úplne stráca svoju „zlú“ auru, regulérne nudí a celý mýtus okolo jeho postavy ide do hája. Na filme bolestne vidno, že bol strašne prestrihávaný. Záver je skratkovitý, postavy sa teleportujú kam chcú (tentokrát to neplatí len pre Michaela), žiadne dejové linky nie sú poriadne rozvedené (alebo aspoň poriadne vysvetlené) a celé je to hlavne a predovšetkým zbytočné. Herecky tiež nie je o čo stáť – s výnimkou Pleasenca sú všetci pomerne katastrofálni (obzvlášť Rudd a ten malý harant sú mizerní).(23.10.2015)

• Isherwood

Když jsem po pětce volal po jakékoliv inovaci, netušil jsem, do jakého bahna může inovantní přístup režisérův film poslat. Joe Chapelle rozhodně nemá nastudované dějiny slasheru, protože Michael kosí lidi jako kdejaký podprůměrný buran z rutinních teen vyvražďovaček, čili nenápaditě. Místo temnoty na nás odevšad bliká epileptický střih podpořený industriální hudbou s ruchovými vsuvkami v podobě lidských výkřiků či sténání, což by jeden snad i v půlce devadesátých let pochopil (doba holt kráčí kupředu), ale scénář co do infantility opět trumfuje předchozí díl a když už raději nehledáme logiku, tak alespoň nějaký styčný bod si tvůrci vybrat mohli a posléze toto téma dovést do nějakého rozuzlení. Bohužel, ani to ne. Absolutní dno, protože po tomhle už následující (prozatím) dva díly nemají kam klesat. Hořká rozlučka Donalda Pleasenceho. Amen…(2.8.2007)

• kaylin

„Halloween - Prokletí Michaela Myerse“ je krásnou ukázkou toho, jak nastavit sérii ve smyslu kvantity, ale naprosto se vykašlat na kvalitu. Je zde snaha trochu oživit sérii, o tom žádná, ale je to provedeno cestou, která není právě z nejlepších. Vytvořené nové mytologii ubližuje tomu, co bylo doposud vytvořeno a dělá z toho přeplácanou slátaninu, což je velká škoda.(31.7.2014)

• jojinecko

Halloween 6-ka mi paradoxne prišla zábavnejšia ako predchádzajúci diel, môže za to ešte stupidnejší scenár (naj je emocionálna scéna medzi Michealom a Dr. Loomisom!!:) ale v tomto prípade to vôbec nevadí. Sem tam sa dokonca podarí nastoliť aj celkom hustú atmosféru, ale inak je to len ďalší hororový kolovrátok..(28.5.2008)

• - Jméno postavy paní Blankenship je odkazem na snímek Halloween 3, ve kterém Ellie (Stacey Nelkin) říká svému otci, že má schůzku s Minnie Blankenship. (Stocki)

• - Debra a John Strode dostali svá křestní jména po dvou tvůrcích, kteří napsali scénáře k prvním dvěma dílům série Halloween a těmi byli John Carpenter a Debra Hill. (Stocki)

• - Danielle Harris, která hrála ve čtvrtém a pátém díle Halloweenu roli Jamie, chtěla znovu hrát i v šestém pokračování, roli ale odmítla, když z Dimension Films odmítli za její roli zaplatit $5 000, které Danielle chtěla. (Stocki)