• Schuldiner

No, to byla pořádná amatérština!!! Nedokoukáno! Chybělo mi ke shlédnutí pár posledních minut. Jsou věci, u kterých již na začátku poznáte (např. u komedií je to poznat) nebo prostě nějak vytušíte (u dramat to tak nějak musíte vytušit), že se jedná (slušně řečeno) o podprůměr. Toto je jeden z těch případů. Ale dal jsem tomu šanci. Nudný, hloupý film, nelogicky, naivně a směšně jednající postavy, hlavně ty jež ztvárnily pány gangstry... Dialogy bez emocí. Děj mě vůbec nevtáhl, jak to bylo celé bez jiskry. Velmi povrchně pojaté. Chladné. No a k tomu to neustálé a vlezlé stepování... Zkrátka, tohle je velmi špatný film a pomalu zjišťuji, že Coppola opravdu kromě Kmotra snad nenatočil jediný pořádný snímek.(1.8.2011)

Pekná, netradičná gangsterka, ktorej príbeh sa rozvíja na pozadí harlemského klubu, v ktorom sa stretávala tá najlepšia newyorkská smotánka. Okrem veľmi dobre vštiepenej rasistickej otázky sa vo filme odohráva popri príbehoch lásky najmä krátky život amerických gangstrov. Hudobné a tanečné čísla dodávajú postupom času príbehu veľmi slušné grády a ich zakomponovanie je jeho neoddeliteľnou súčasťou, čo je cítiť najmä v závere, kde stepujúci tanečník dotvára smrteľnú atmosféru v najdusnejšej scéne filmu. Coppolova réžia je veľmi uvážlivá, veľmi striedma, no na tých správnych miestach vie poriadne pritvrdiť a prekvapiť. 85%.(24.4.2010)

Film jsem chtěl vidět kvůli N,Cageovi ,který má rok 1984 co se týče herectví jeden z nejsilnějších v kariéře a taky kvůli 30 letům,které mam rád.Příběh o Ganstrech a jak to chodilo v době prohibice a začátku filmového průmyslu.Jsou i lepší snímky než tento z daného období,ale to neznamená,že je to nějaká ztráta času.Dávám 75% a čtyři hvězdy.(25.8.2014)

Francisovi Fordovi Coppolovi se musí nechat, že i v tomhle snímku se mu skvěle podařilo zachytit dobu a také jazzovou atmosféru, a to ve spojení s v podstatě klasickým mafiánským filmem. Natolik klasickým, že ten příběh v podstatě nijak zásadně nevyniká a jeho ozdobou je hlavně Richard Gere a jeho herecké i muzikantské schopnosti.(13.10.2016)

• zette

Jiz na zacatku filmu, kdy dva najemni vrazi v prevleku za policisty hodi pod stul "delobuch" jsem prestal brat film vazne. Neskutecne spatny a nudny film. Herecke vykony take na nizke urovni. Samotny vyber hercu ( Gere ) byl spatny. Kdyby Coppola nenatocil Kmotry, vnimam ho jako podprumerneho rezisera ( vcetne chabe Apokalypsy ), nechapu, proc a za co ma tolik fanousku.(30.12.2008)