Cotton Club

• USA The Cotton Club (více)

Richard Gere v hlavní roli retro příběhu o velké lásce, jazzu a válce dvou gangů. Jeden z výrazných filmových titulů slavného amerického producenta a režiséra Francise F. Coppoly se odehrává v New Yorku v době hospodářské krize, kdy v Americe vládla prohibice. Do Cotton Clubu, známého nočního jazzového baru v Harlemu, kde se pravidelně setkávají vlivní šéfové z podsvětí, přichází mladý trumpetista. Dixie Dwyer si svým uměním na kornetu vydělává skromně, to se však rázem změní, když jednoho dne náhodou zachrání život jednomu z velkých gangsterů. Najednou má dostatek peněz, ale „známost“ s tímto mafiánem mu zkomplikuje hráčskou kariéru i soukromí… Hlavní roli, úspěšného Dixieho, představuje známý hollywoodský herec Richard Gere (Nebeské dny, Americký gigolo, Pretty Woman, Chicago), pozoruhodný herecký výkon tu vytvořil Gregory Hines v úloze černošského stepaře Sandmana Williamse. Film zaujme působivou a přesvědčivou dobovou atmosférou (za kamerou stál uznávaný Stephen Goldblatt), vynikající hudbou (pod níž je podepsán John Barry) a stepem. (Česká televize)

saaaky

Povedené mafiánské retro s Richardem Gerem. Oscar by byl rozhodně zasloužený. Pěkné stepování, perfektní děj. I přesto existují lepší filmy s tímto gaunerským tématem a pan Coppola by se rozhodně nepřetrhl, kdyby provedl něco ještě lepšího. Mladý Gere v hlavní roli je ale rozhodně zajímavým lákadlem :) ()

max cady

Tento film me tak stve!Skvely scenar .................................ale pak obsadit Gerea do hlavni role?Tak pohnojit film jsem jeste nezazil.Z vynikajiciho filmu se vzapeti stava prumer ()

Dupac

Francis Coppola chtěl natočit dalšího Kmotra. Režijně na to měl (to je vidět skoro z každé scény), finančně taky (výprava je opravdu úchvatná), ale chyběl mu fatální hrdina v hlavní roli (někdo jako Al Pacino, samozřejmě) a komplexnější příběh. Takhle se tah na bránu trochu rozmělňuje tanečními čísly (ikdyž skvěle zrežírovanými). Přes všechny výhrady je to ale dodnes podívaná hodná velkého plátna. Lehce protekčních 90 % ()

vojta033

Spíš 3,5*. Ze začátku jsem netušil co čekat. Bylo tu dost komentů, kde jsem četl, že se sem Gere nehodí a tak sem se k tomu možná z kraje stavěl, ale pletl jsem se. Nehraje tu drsného mafiána, ale hudebníka a herce, což mi k němu rozhodně sedlo. Jinak (vedlejší) zápletka celkem standardní. "Mafián se chová jak nemá, tak se ho musí zbavit". Nepřekvapí nezklame. Akorát mi tam vadil ten skoro monolog blondýny kousek před koncem, to bylo uši rvoucí. ()

corax8

Jakobych se opravdu ocitl v těch letech 1928-1930. Prostředí, hudba, kostými výborné. Nějak se mi ale z filmu vytratil příběh. O to víc vinikla výprava. ()

Indio

Moc se mi líbily taneční scénky a díky nim by mohlo někomu připadnout, že je to zdlouhavý. Mám rád trumpetu a hlavní típek je trumpeták a když hodí duet se spívající NADHERNOU Diane Lane tak se rozplívám. Stylovej film kterej lahodí uch i oku. ()

Necrophobic

Dobrý mafiánský retro kousek . S délkou filmu jsem neměl problém . Na dobu vzniku není moc co vytknout.Dobrá výprava ,dobré obsazení .Prostě mě to bavilo. ()

stuj

Divné, ale vlastně mě to ani moc nezaujalo. Možná proto, že jsem to viděl s dabingem a ne v originálu, tak se atmosféra vytratila. A těch tanečních čísel, ač kvalitních, bylo možná trochu, trošilinku moc. ()

phoenix9

Tažké sklamanie. V niektorých komentároch vidím , ako užívatelia hovoria, že je mafianský film. Nuž , ja si myslím , že keď ho porovnám s inými mafianskými filmami , tak tento vyzerá popri nich ako obyčajné béčko. Gere je s tými fúzikmi a okuliarmi maximálne nesympatický , a vadí mi tiež veĺa tanečných kúskov. Ako milovník mafianských filmov ,som mal očakávania, ale tie sa nenaplnili ,ani v najmenšom...30 % ()

HJ-FILIP

Na film jsem koukal jen kvuli tomu, ze Gere ma hrat na kornet a sam hraju na kridlovku. Byl jsem zklamany, ze tam hraje minimalne. Kamera dost zoufala, strihy obdobne. V deji je svetle misto, kdy jeden z mafianu podrizne americkeho fasistu a po tom jeste stepovaci sceny stoji za pozornost. Jinak nic moc. ()

andy60

Zdlouhavé a místy i nudné mafiánské retro. Libila se mi Diane Lane, naopak kabaretni scény mně nic nerikaly a podle mě jich bylo až moc. Třeba to na druhý pokus vyjde lepe, ale zatim je to za tři. ()

Karlito74

Velmi precizní film, trochu chaotický scénář, výprava božská. Film má v sobě určitou jedinečnost. Nesrovnávat s ničím jiným o mafii. ()

Tonula

Po přibližně 30 letech jsem zase shlédnul Cotton Club. A i když byl film některými americkými kritiky navržen na Zlatou malinu, nemyslím, že by to byl špatný film. On byl zase jinými označen za nejlepší film v anketě Zlatý globus v roce 1985 a nakonec nezískal ani jednu ani druhou cenu. Já ho dnes vidím jako typický produkt Hollywoodu se vším, co k tomu patří. I s dobře odvedeným filmařským řemeslem a šťastným koncem (padouch potrestán, hlavní hrdina přežije). Coppola namíchal dobu konce 20. a začátku 30. let, jak nejlépe uměl a myslím, že mnohé z toho, co je k vidění v tomto filmu, bylo použito už v silně oceňovaném Kmotrovi. Vedle sebe tu funguje několik dějových linek, dva milostné vztahy, dva bratrské vztahy, k tomu vztahy mezi gangstery i mezi umělci. Mnohé epizody jsou zapamatovatelné na dlouhé roky. Dixie (Richard Gere) skutečně hraje na kornet i klavír a podává přesvědčivý výkon. V době natočení už byl hvězdou a film jeho slávu jen zvýraznil. Jeho herecká partnerka Diane Lane už tak přesvědčivá není, ale špatná také ne. Za zmínku stojí několik tehdy začínajících postav, jako je například dodnes hvězdný Nicolas Cage, Lawrence Fischburne (později např. Matrix) a další. Vynikající je stále hudební stránka filmu i taneční čísla. Závěr: Je to pořád dobré - 90% ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis