Noc s nabroušenou břitvou

• Francie Haute tension (více)

Horor Noc s nabroušenou břitvou je děsivý příběh dvou dívek, které bojují o přežití s šíleným psychopatem. Spolužačky Marie a Alexia jsou nejlepší kamarádky. Aby se mohly v klidu připravovat na univerzitní zkoušky, rozhod-nou se strávit víkend na odlehlé usedlosti Alexiiných rodičů. Uprostřed noci zastaví u domu dodávka a na dveře zaklepe neznámý muž. Otec Alexie otevře a s prvním zasvištěním břitvy se pro obě dívky idylický víkend změní v nekonečnou noc plnou teroru. Alexia je neznámým šílencem spoutána a unesena. Podaří se Marii zachránit kamarádce život? Nebo se také dostane do rukou brutálního vraha?

Horor Noc s nabroušenou břitvou je natočený ve stylu diváckých hitů jako byl Texaský masakr motorovou pilou nebo 3:15 zemřeš. Producentem filmu je slavný francouzský režisér a scenárista Luc Besson (Brutální Nikita/Nikita, Leon, Pátý element/The Fifth Element, Johanka z Arku/The Messenger: The Story of Joan of Arc, Utržený ze řetězu/Unleashed). V jeho produkci vznikly úspěšné filmy jako jsou série Taxi, Kurýr/The Transporter. Nocí s nabroušenou břitvou se vrací k hrůze a napětí, kterou disponovaly klasické horory 70. let. Režisér Alexandre Aja rafinovaně stupňuje tísnivou a děsivou atmosféru až k šokujícímu vrcholu. V hlavních rolích excelují Cécile de France (Cesta kolem světa za 80 dní/Around the World in 80 Days), Maïwenn (Pátý element/The Fifth Element, Leon) a Philippe Nahon (Purpurové řeky/Les Riviéres pourpres, Bratrstvo vlků Hon na bestii/Le Pacte des loups). Noc s nabroušenou břitvou získala ocenění ve čtyřech kategoriích na Katalánském MFF ve Španělsku a získala si velkou pozornost na Festivalu fantasy filmů v Amsterodamu. (oficiální text distributora)

iXtr3m3

V dobe svojho vzniku to bolo relatívne skvelé odvážne dielo, dnes po druhom zhliadnutí po rokoch je to predsa len samoúčelné násilie, nič viac, nič menej. ()

LEATHERFAC

Samoúčelná sračka, natočená tím, nejnudnějším možným způsobem. Aja není dobrý režisér. Jeho filmům už se pro příště vyhnu. Zkouknuto po letech po druhé ubírám ze tří hvězd na jednu a to jen za dvě sexy herečky. ()

Lukiš

Tohle je jeden z těch lepších brutálních hororů. Udržuje diváka po celý film v neustálém napětí a nenechá ho oddychnout. Jedna hvězdička dolů za ten trapný závěr. ()

eagle-eye

Tak jsem Aju pasoval na režiséra, jenž by mohl přinést jakousi renesanci do žánru hororu, nicméně po brilantní lekačce Hory mají oči mě tento jeho titul příliš neoslovil. Prní třetině filmu nelze nic vytknout, řemeslně opět na výbornou, ošem jakmile opustíme místo hrůzných událostí, film ztrácí na tempu a zajímavosti a na závěr nám režisér sice zajímavě, ale naprosto nelogicky, kostrbatě a rádoby rafinovaně obrací vše zhůru nohama... Škoda. ()

cab

Tenhle brutalni a explicitni slash horor na efekt postrada jakoukoliv logiku a dej. Krev caka, lidi umiraji a nechybi prazvlastni zakonceni dokumentujici neschopnost scenaristu. Jedinou pozitivni skutecnosti je um rezisera, coz je k dobremu filmu nutne, lec zde nedostacujici, kdyz zjevne pochybili ostatni dulezite slozky. 35% ()

Hopper

Aja, Aja, ajajáj... Aj medzi slashermi je Noc s nabrúsenou britvou podpriemerný počin. Nielenže sa počas celého filmu akosi nedostavoval pocit, že toto už nie, musím sa odvrátiť, ale skôr určité znechutenie, kedy nad brnkaním na nervy vyhráva samoúčelnosť a pokus o čo najnechutnejšie zobrazenie vraždenia (toto ešte nemusí byť nutne záporom, ale treba to vedieť podať). Záver je povestným posledným klincom do rakvy, pretože absolútne nedáva zmysel a to ani vtedy ak je človek po 5-ich borovičkách a napoly v spánku. Buď si scenárista myslel, že žiaden divák nedokáže udržať niť príbehu, alebo že všetci sú magori ako "vrah". Obe herečky tiež nie sú 2x sympatické, takže ak by som si mal vybrať, aký krváčik si pozriem 2x, určite by pred Nocou vyhrali napr. Hory majú oči... ()

Burdock

Hrozná nuda. Hlavní hrdinka mi je nesympatická a její chování je dost otravný. A ten vrahoun je taky nic moc, takovej vesnickej buránek s břitvou, no.. prostě nuda. Nečekejte od toho něco extra a pokud se vám začátek nebude líbit, tak to už rovnou vypněte, páč je to jen horší a horší a úplnej konec už jen všechno utopí.. ()

Holina

Mohlo to být o mnoho více, ale závěr je tak strašně debilní, že shazuje ze stolu všechno co Aja do té doby ve filmu vybudoval. Třikrát hanba za takovou pointu! ()

Shakeus odpad!

Ehe, cože? Jeden z mála novodobých hororů co jsem viděl, spíš utrpěl. Horory jsou prostě odpad o ničem. Nechápu, proč vnikají a proč na ně lidi koukají. Hezká hlavní představitelka, ale to nestačí, na konci bych jí taky nejraději uřízl hlavu za ten ztracený čas. ()

kery-

I přes tisíckrát opakované téma tomu dokázal rejža dodat styl a atmosféru, kterou bohužel shazuje špatný scénář. Tolik hovadin do očí bijících jsem ve filmu snad ještě neviděl..Takové to trapné hraní do karet je cítit z každé minuty - Musí zastavit na benzínce, jinak by film nemohl pokračovat, kterého vraha by navíc napadlo s baštou v kufru zastavit na benzínce a ještě si špinit ruce prodavačem? A pak ještě trapně prohlížet hajzlíky, i když ví, že tam nikdo není? A nakonec ještě z pistole pod pultem vyndat náboje(btw. nebylo by lehčí vzít s sebou celou zbraň?), kdyby ho náááhodou někdo, kdo by byl třeba schovaný na hajzlech a on ho přehlédl, chtěl sledovat?? V honičce se vymlátí v lese, les velký jak rejžova prdel a ona převrátí auto pár metrů od nějaký botanický zahrady..wtf? A přesně takovýhle věci ten film neskutečně shazují, je to všechno moc vidět....................................................A pak přijde konec a ten vás fakt dostane..Otázka je jestli ty věci z celého filmu jsou vymyšlené a nebo jsou to ty chyby..nevim, ale filmu dávám 4*, protože má něco do sebe.. ()

Slimak

Pro mě trochu nepřekvapivé.Bohužel.Čekal jsem podobnou "šokující" zápletku docela brzy, protože maník upatlanej od krve, s břitvou a starou dodávkou je nápadnej jak pěst na oko a uplně postrádal smysl.Zvlášť když evidentně bezdůvodně vraždí a chodí všem na očích s rukama od krve.No to by pak nenapadlo jenom vola.Je to mimoňskej film.Aspoň to nebylo moc dlouhý. ()

dopita

Ponuře šerednej film plnej naturalisticky zobrazovaného násilí (to je něco, co mě opravdu nebere) s poentou, která mě rozesmála a celej film (už tak hodně slabej) akorát shodila. ()

divak84 odpad!

Nepopírám snahu o vytvoření něčeho hlubšího než horor, ale ten twist u mě absolutně nefunguje. hromada nelogičností a pokud se někde dalo přimhouřit oko, tak to kazí vlastní provedení režisérem. ()

Kovaja

Naprosto bestiální nervy trhající krvák se vší parádou.Miluju horory a sem tak trochu zvyklý na napětí ale když dědula v kombinéze podřízne matku před očima kamarádky své dcery,ukrývající se ve skříni.Tak musím přiznat při jejím prvním a zároveň posledním výdechu a uchopení za ruku sem vykřikl čistou panikou a málem se posral:-))).Konec byl trošku chaotický a přemýšlel sem,co mi sakra uniklo.Ale v těhle kouscích jde hlavně o akci a napětí.Bravo to se povedlo,takže jasných 5 včel!!!!!:-))) ()

ZdenoLo

Chápem že tu išlo o nečakaný a dych vyrážajúci zvrat v závere filmu, ale toto asi moc nevyšlo. Hororová kópia Klubu rváčů by nebola až tak zlá keby neišlo o chyby hneď v úvode filmu (scénka v aute s odrezanou hlavou ) a postava tučného "vidláckeho" chlapíka by dávala nejaký ten význam schizofrenickej predstavy. Jedine čo ma na filme nadchlo boli skoro až realisticky spravené scénky vrážd. ()

MatejNosal

Nemám rád horory kde krv moc strieka potom mi to nepríde reálne a ani nechutné, inak celkom napínavé a tá pointa bola vážne zvláštna a veľa vecí tam nesedelo, keby to nechali ako to bolo išiel by som možno ešte o jednu hviezdu hore takto len za 3. (60%) ()

Vaklaf

No teda, permanentní psychickej tlak, jakej si dám líbit. Svým způsobem nic extra objevnýho ani nechutnýho, ale možná právě proto to tak dobře působí. Prostě se neustále tlačí na pilu (nebo spíš břitvu), což hodnotím jako výbornou řemeslnou práci. Bohužel, ta tvůrcům nestačila, takže přišli s "originálním" zvratem, kterej sice film úplně nekazí, ale pár věcí pak při zpětným pohledu působí podivně. Do plnejch kvůli tomu jít nemůžu, ale přesto jsem moc spokojenej. ()

HonzysKISS

Strašně jsem se těšil až se na to podívám, ale nakonec zklamání. Většina scének je spíš o klišé utíkání. Když se objeví krvavý zářez tak stejně nejde moc vidět. Měl jsem od toho moc očekávání. Bez toho konce by to možná bylo lepší. ()

Kinopremiéry v květnu

Kinopremiéry v květnu

01.05.2006

Konečně je tu květen, filmovými fanoušky velice očekávaný měsíc. Do kin dorazí filmy, které bychom si rozhodně neměli nechat ujít. V první řadě se jedná o trojici velice silných blockubsterů. První z… (více)

Krev, duchové, strach… Aja

Krev, duchové, strach… Aja

26.11.2005

Mladý francouzský režisér Alexandre Aja se rozhodl vybudovat svoji kariéru na slasher hororu. Zatímco v našich kinech běží Noc s nabroušenou břitvou, v níž neznámý příchozí terorizuje jednu rodinu,… (více)

Remake Cravenovej klasiky

Remake Cravenovej klasiky

18.06.2005

27. júna sa začne produkcia pred niekoľkými mesiacmi ohláseného remaku kultového hororu Wesa Cravena, a tým nemám na mysli Nočnú moru v Elm Street, ale u nás o niečo menej známy THE HILLS HAVE EYES o… (více)