Noc s nabroušenou břitvou

• Francie Haute tension (více)

Horor Noc s nabroušenou břitvou je děsivý příběh dvou dívek, které bojují o přežití s šíleným psychopatem. Spolužačky Marie a Alexia jsou nejlepší kamarádky. Aby se mohly v klidu připravovat na univerzitní zkoušky, rozhod-nou se strávit víkend na odlehlé usedlosti Alexiiných rodičů. Uprostřed noci zastaví u domu dodávka a na dveře zaklepe neznámý muž. Otec Alexie otevře a s prvním zasvištěním břitvy se pro obě dívky idylický víkend změní v nekonečnou noc plnou teroru. Alexia je neznámým šílencem spoutána a unesena. Podaří se Marii zachránit kamarádce život? Nebo se také dostane do rukou brutálního vraha?

Horor Noc s nabroušenou břitvou je natočený ve stylu diváckých hitů jako byl Texaský masakr motorovou pilou nebo 3:15 zemřeš. Producentem filmu je slavný francouzský režisér a scenárista Luc Besson (Brutální Nikita/Nikita, Leon, Pátý element/The Fifth Element, Johanka z Arku/The Messenger: The Story of Joan of Arc, Utržený ze řetězu/Unleashed). V jeho produkci vznikly úspěšné filmy jako jsou série Taxi, Kurýr/The Transporter. Nocí s nabroušenou břitvou se vrací k hrůze a napětí, kterou disponovaly klasické horory 70. let. Režisér Alexandre Aja rafinovaně stupňuje tísnivou a děsivou atmosféru až k šokujícímu vrcholu. V hlavních rolích excelují Cécile de France (Cesta kolem světa za 80 dní/Around the World in 80 Days), Maïwenn (Pátý element/The Fifth Element, Leon) a Philippe Nahon (Purpurové řeky/Les Riviéres pourpres, Bratrstvo vlků Hon na bestii/Le Pacte des loups). Noc s nabroušenou břitvou získala ocenění ve čtyřech kategoriích na Katalánském MFF ve Španělsku a získala si velkou pozornost na Festivalu fantasy filmů v Amsterodamu. (oficiální text distributora)

Mr.Ripley

Jako komedie výborná záležitost, ovšem pokud k tomu budete přistupovat jako k "hororu" tak odejdete zklamaní, rozčílení a celkově se dostanete do takové podivně vražedné nálady. ()

Khumbac

Francouzi opět rulují. Sice tento scénař zde byl již několikrát, ale v tomto případě, nezklamal. Krve hodně a k nim i krásné smrti :) A ten pán s tou břitvou mi neustále připomínal herce Johna C. Reillyho. ()

baruss

Varovanie: komentár obsahuje spoilery: Po väčšine filmou mám ústa plné názorov a hodnotení... Tento film bol výnimka... úplne som stratil reč... sedel som v nemom úžase... Atmosféra: hustá, pekne stupňovaná... Konanie postáv: plus mínu ( + / -) prirodzené. Trošku musím vytýkať jednu vlastnosť, ktorú nemôžem preglgnúť a to je pomstychtivosť... Ja ako zarputilý kemper som sa vo väčšine pasáží vyžíval... Ja som ale zbabelec, iste by som sa pokúsil o nenápadný útek... (Okno... Benzínka...) Aj hlavný záporák ukazuje premyslenosť svojich ťahov... Dalo by sa to nazvať hrou na šachy... Jaj.. čo dodať na záver? ten záver... prekvapivejší záver som tuším ešte nevidel... možno práve preto, že ten záver absolútne popiera celú logiku filmu... Nieje to taký záver aké nám ponúka M. Night Shyamalan... kupríkladu vo filme Šiesty zmysel... a paradoxom je, že obom filmom som dal rovnaké hodnotenie... hm... tak trochu ma to zamrzí... ()

Sfinkter

Tvůrce remaku Hory mají oči, Alexandre Aja, tady odvádí podobnou práci jako právě v Horách. Ale je tu navíc neotřelá pointa a film je francouzsky, navíc chladnokrevnější zabíjecí mašinu jsem dlouho neviděl. Proto 4 hvězdy, byť s odřenýma ušima. ()

kinghome

Co to kurva bylo?? xDD Fakt dobrej francuskej horor ale ten konec? To mělo bejt jako co? Takhle pokazit celej film! Když jsem na film koukal tak jsem chtěl dát i **** ale s tim koncem to je na hoodně slabý *** a to jsem ještě hodně hodnej. Skvělej brutální horor se zkurvenym koncem. ()

nemik22

Nechápu, že se mi tenhle kousek podařilo překouknout. Kromě závěru, kterým si tvůrci trochu zkomplikovali život a kterým se připravili o jednu mou hvězdu, nemám vlastně co vytknout. Je to s podivem, protože slasher horory zrovna dvakrát nemusím. Asi je to tím pevně daným sledem událostí. Tady se mi ale líbí, jak je vrah nekompromisní a jak je film brutální, díky velmi realistickým efektům. Všechno ostatní je tak pro mě nepodstatné. ()

BROKEN_

Pointa úplně mimo. Ale zbytek je naprostá paráda. Ano do samotného závěru to byla obyčejná vyvražďovačka, ale byla úžasně intenzivní, krvavá, drsná (zabití psa a kluka mimo záběr byla škoda). V závěru ale dojde na již zmíněnou pointu a kvůli ní nedává pár věcí smysl. Přesto je to naprosto parádní horor. Konečně už chápu, proč má u hororových diváků Alexandre Aja jméno. Nebýt konce šel bych na plné hodnocení. 8/10 ()

-dRaGoN-

Francouzský snímek s přemírou krve a brutality avšak velmi dobrým zpracováním a atmosférou která chytí a nepustí. Škoda kratší minutáže a slabšího konce takže spíš 5-. ()

TO

Přímý jednoduchý děj o vraždění, průměrné áčkové kvality. Ten závěr tam teda ale divně našroubovali. no nevim nevim ()

Jazzzz

Velmi, velmi, velmi, ale velmi zajmavý konec, který to rozuzlí, a už jenom ten konec, ta myšlenka činí z tohoto filmu film nadprůměrný... ()

honz

Celkem kvalitní horor po všech stránkách s propracovanou, postupně gradující atmosférou napětí, strachu, tísně a bezmoci. Navíc mile překvapil (aspoň pro mě) nepředvídatelný závěr. Ještě trochu přidat, byla by to "poezie hrůzy" jak vyšitá. ()

Bobik9

Francouzská sračka. Spousta krve, spousta nechutností, žádný pořádný příběh, žádný pořádný konec. Nic, co by mohlo nějak zaujmout. Oškliví a nezajímaví herci. Jediná * za to, že jsem to dokoukal do konce. Fujto! ()

Antek odpad!

Tak i ve Francii mají pořádné psychopaty! První třetina: to bylo jedno z největších mas, které jsem viděl (musíte vzít v úvahu, že jsem neviděl ani jeden italský horor). Druhá třetina: necákala sice žádná krev, příběh se omezil pouze na vraha a jeho oběť, ale umně budovaná atmosféra strachu mě zcela pohltila. Říkal jsem si, že tohle by se klidně mohlo stát a dvakrát veselo mi z toho nebylo. Ale potom přišla závěrečná třetina filmu a v poslední době tolik oblíbená pointa. Proti pointám nemám nic, občas jako v Obvyklých podezřelých nebo Šestém smyslu by bez nich film ani nefungoval, ale tady to bylo vyloženě na škodu. Kdyby film končil tak, jak to chvíli vypadá, že skončí, byla by to stoprocentní záležitost. Takhle je to ale poplivání celého filmu, který se jako kouzelným proutkem změní v košík plný nelogických děr a já musím vykřiknout: „Zrušte pointy!“. I když se mi samotnému nechce věřit, že to říkám zrovna já. Tohle byl prostě faul na červenou, který se neodpouští. Musím ho tedy zhodnotit nejnižší známkou, i když u tohoto filmu je mi to zvlášť líto. ()

Kinopremiéry v květnu

Kinopremiéry v květnu

01.05.2006

Konečně je tu květen, filmovými fanoušky velice očekávaný měsíc. Do kin dorazí filmy, které bychom si rozhodně neměli nechat ujít. V první řadě se jedná o trojici velice silných blockubsterů. První z… (více)

Krev, duchové, strach… Aja

Krev, duchové, strach… Aja

26.11.2005

Mladý francouzský režisér Alexandre Aja se rozhodl vybudovat svoji kariéru na slasher hororu. Zatímco v našich kinech běží Noc s nabroušenou břitvou, v níž neznámý příchozí terorizuje jednu rodinu,… (více)

Remake Cravenovej klasiky

Remake Cravenovej klasiky

18.06.2005

27. júna sa začne produkcia pred niekoľkými mesiacmi ohláseného remaku kultového hororu Wesa Cravena, a tým nemám na mysli Nočnú moru v Elm Street, ale u nás o niečo menej známy THE HILLS HAVE EYES o… (více)