Kruté oči hor 2

• Česko Kruté oči hor (více)

V hrůzném pokračování klasického hororu se vracejí všemi milovaní zmutovaní kanibalové z pouště. Osm let po původním masakru, jehož se v roce 1977 stala obětí obyvatel jeskyně středostavovská rodina, vedou traumatizovaní pozůstalí tým drsných motorkářů autobusem zpět do divočiny. Když se však vůz porouchá, je na cestovatelích, aby si zachránili život. Z hor se totiž znovu vynořují hladové bestie (vedené strašidelným plešounem Michaelem Berrymanem) a chtějí večeři! V režii mistra hororu Wese Cravena (Vřískot, Noční můra v Elm Street) se v tomto brutálním krváku vrací několik šokujících záběrů z původního filmu (včetně dnes legendární vzpomínky psa) a hrozivá hudba Harryho Manfrediniho (Pátek třináctého). Ještě zvrácenější, ještě odpornější a ještě šílenější – to jsou KRUTÉ OČI HOR! (oficiální text distributora)

Trevor

Druhá časť začína tak, že Bobby navštívi psychiatričku a snaží sa zbaviť traumy z toho, čo v kopcoch zažili. Je to jedna z dvoch vecí, ktoré spája prvý diel a jeho pokračovania. Neskôr sme svedkami toho, ako sa skupina mladých ľudí, Bobbyho priateľov, vydá na preteky motocyklov. Cestujú autobusom, ale kvôli prechodu na letný čas ( tak to naozaj odznelo v českom dabingu, aj keď dátum v novinách ukazuje niečo iné a pravdepodobne išlo o hodinový rozdiel v dôsledky rôznych časových pásiem v štátoch) zistia že majú hodinové meškanie a tak sa rozhodnú skrátiť si cestu cez púšť. Ako inak, autobus, ktorým cestujú sa pokazí a narazia na opustenú osadu. Druhou vecou, ktorá spája obe časti je to, že jednou z cestujúcich je dievča, ktoré v prvej časti patrilo k záporným hrdinom. Že by si nikto nevšimol, že vyrastala v divočine a ihneď by zapadla medzi rovesníkov...Ťažko sa k tomu vyjadriť, úplne zbytočné a v konečnom dôsledku nepodstatné. V porovnaní s prvou časťou Krutých očí hôr podstatne slabší príbeh a nečudujem sa, že pri Hory majú oči 2 z roku 2007 neboli remakom tohto príbehu, pretože tento bol slabý aj keby sa človek vrátil v čase a videl ho v roku 1985. ()

Martin741

Uz podstatne slabsie nez jednicka z roku 1977 Hill have Eyes a samotny Wes Craven mal v 80. rokoch daleko lepsie horory, namatkovo spomeniem len Nightmare on Elm Street. A ako vidim, AmerikoAfricania sa objavili vo filme aj tuna : 55 % ()

cariada

Dám za tři , ale je to nahraně poměrně mě to nudilo.Skupina osmi lidí jede pouští někam na závody motorek. Jede s nima sestra mutantů , která přežila první díl a je normální. Je to tu rozdělené na 4-4 holky ,kluci. Poměrně nezvykle zařvou první všichni kluci až pak přijdou na řadu holky, je hned více méně jasný kdo by to měl přežít. Jeden kluk pak zase obživne(byl jen omráčený). Je tu i slepá holka, nechápu proč do toho musí montovat takový lidi. To že je slepá zjistíme až po 50 minutách , kdy to sama řekne jinak by nás to ani nenapadlo, že nevidí. Mutanti vypadají až moc normálně něco jako motorkářský gang. Zlatý remake, ještě že tvůrci udělali druhý díl po svém a nesnažili se tenhle napodobit. Bylo to hodně laciné, běžný béčko z 80.let. Nejvíc mě fascinovala scéna, kdy jich zbyde šest a ta sestra povídá držte se pohromadě a vzápětí se všichni rozdělí na tři skupiny po dvou. ()

destroy83

Wes Craven zve po osmi letech diváka opět do vyprahlé pouštní krajiny, kde hory mají oči. Tentokrát ve společnosti autobusu teenagerů, záběrů z původního záseku i postav včetně neohroženého čtyřnohého přítele, kteří přežili poslední krvavé řádění zdegenerovaných vidláků. Potencionální oběti zůstávají trčet v poušti po cestě na motorkářské závody a i přes varování svých kamarádů, kteří si již pobyt v těchto končinách užili, je to celkem netankuje a docela si to užívají. Klidně se zajdou sprchnout nebo si trošku zašpásovat. Když se ovšem na scéně objeví Pluto se svým strejdou, začíná jít do tuhého. Rozdíl skoro celé dekády na poli hororových filmů je velmi znát, takže se divák dočká trošku komediálnějšího pojetí (obdobně se chopil svého pokračování Texaského masakru i Tobe Hooper) a typických rysů 80-tých let. Herecké výkony klesají společně s kvalitou pokračování. Navíc Pluto nedostává v dílku moc prostoru, což je škoda, protože strejda Neptun nepůsobí na diváka, jak by nejspíš měl. Na druhou stranu divák dostává řádku dobrých mordů, zdařilé kanibalské doupě, obstojné gore a průměrnou nenáročnou trash zábavu, která s přihlédnutím ke kvalitě původních Hor fasuje tři hvězdy s odřenýma ušima. ()

Nivenx

Tak druhý díl Wesovi nevyšel. Je to bohužel nuda a kde první díl válel, tak druhý ztrácí na tajemnu, momentu překvapení i atmosféře. Celé je to takové mdlé! Wes nejspíš se věnoval na 100% Freddymu a zde už mu nezbyly nápady a pracovitost, tak to odbyl a skusil štěstí, zda mu to vyjde. U mě to rozhodně nevyšlo! ()

TO

V podobném duchu jako Pátek třináctého, akorát místo Jasona vraždí dva dementní blbečci, ale vyvražďovačka to hlavně ke konci je parádní. A ta slepá dívka je mimořádně miloučká. ()

demented

Sorry, pán Craven, ale toto sa Vám fakt nepodarilo. Dosť dobrý trapas, ktoré ale vo vašej filmografií začínajú prevládať. ()

Danny F.

Slabší odvar. Hory ale musejí mít slepé oči. Děj je trochu pokulhávající a napětí už z tohoto filmu pominulo. 45% ()

VanTom

Přeživší kanibalští burani z pouště se v mezidobí naučili bravurně jezdit na enduro motorkách a zjevně dopředu počítali s tím, že si je tam jejich oběti přivezou, když pro ně ve skaliskách narafičili tolik pastí. Stupidní vyvražďovačka předkládá k zamordování (nikterak invenčnímu) partičku natolik vodvázaných a naprosto idiotsky konajících výrostků, že se o ně úplně zapomenete bát. Jakkoliv kulisy a atmosféra "opuštěné" usedlosti a dolu nejsou zcela marné. ()

Han22

Asi nejslabší Cravenův film z těch co jsem viděl a veliké zklamání. Pokračování opouští hixploation z jedničky, opouští rovinu boje inteligentní rodiny proti inteligentním vidlákům a paradoxně i tu brutalitu. Místo toho tu máme slasher s partou teenagerů blbých tak, až to mlátí dveřma, nenápadité vraždy a ještě naprosto zoufalého psychopata. Pluto je v pozadí, objeví se tu i další postavy z prvního dílu, ale jen aby vzpomínaly na předešlé události. Jediné slušné je finále se slepou holkou, ale i tady to dře. Hodně slabé pokračování. ()

iXtr3m3

Rovnako slabučké alebo ešte slabšie ako prvá časť. Doba neúprosne zapracovala. Také Halloweeny alebo Piatok trinásteho tak rýchlo nestarnú. Čo už. ()

Adramelech

Film je, jak se na jeho začátku uvádí, „natočený podle skutečných událostí“. Ano, pouštní kanibalové představují v USA docela vážný problém, o jiných maniacích a monstrech ani nemluvě. Nevím, proč nám komunistická propaganda, ačkoli se o poměrech v USA nevyjadřovala nijak zvlášť lichotivě, tyhle věci zamlčovala, když se o nich v Americe točily osvětové a varovné filmy, jako je třeba tento. Promítaly se u nás za socialismu takové filmy v kinech nebo v televizi? Nepromítaly! Pak se ovšem nelze divit, že si občané ČSSR udělali o životě a poměrech v USA zkreslený úsudek. ()

Aurus

Jako prokačování dílu z roku 1977 to je docela špatné pokračování. Ale 1/2 je hodně dobrá a atmosférická což je dobře ale ta další polovina je docela dost nudná a i trochu nezáživná. Příběh je docela dobrej, postavy ujdou, hudba je výborná, atmosféra tu je docela dost dobrá, napětí je zde docela dost coż je jeden z plusů tohoto filmu, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je docela dost dobrá. Za mě 5/10. ()

Deratizer

Slabší tři hvězdičky, ti retardi byli spíš legrační než aby naháněli strach, celkově to nebyla žádná sláva, ale pořád lepší než Hory mají oči 2 z roku 2007, to bylo utrpení. Jednička z roku 1977 byla lepší, ale nejlepší je rozhodně remake Hory mají oči z roku 2006, to byl prostě strhující zážitek. ()

Hapretor odpad!

U některých počinů pana Cravena, zvláště v období 1985 - 95, mám pocit, že je na drogách. Jsou prostě ujeté. U tohoto snímku mám přímo pocit, že pan Craven prodělal "delirium tremens"! ()

Alexandre

Těžko se mi tohle srovnává s jedničkou - to je klasika, která jde tak trochu mimo mě, tohle pokračování je už pouze slabý odvar, ale užíval jsem si ho o trošku víc. Dvojka má velice nudný začátek, děj se první půlku filmu vleče, až jsem měl chuť to vypnout a zapomenout na to, ale od určité chvíle se z toho stává docela zábavný osmdesátkový vyvražďovák. Přibylo krve, ubylo napětí a já to vidím na stejné hodnocení jako u prvního dílu. ()

Irii odpad!

Uff,to tedy byla kravina,klobouk dole!.........kdo tomu člověku dal přívlastek mistr horroru???? ()

Knor

Hodně slabý, nudnej děj, hloupý a nesympatický herci, žádný napětí a skoro úplně bez krve. Mistr Craven tady snad u tý režie ani nebyl. ()

Scraffy

Na prvú časť to samozrejme nemá, ale aj tak sa na to pozerať dá. Je vidieť, že Wes Craven mal plno práce na filme Nočná mora v Elm Street a preto toto dopadlo tak, ako dopadlo. Ale to nevadí. Najviac ma tu vytáčalo, ako ten mutant ukradol motorku a potom sa na nich naháňali. Je vidno, že si z pôvodného námetu robil srandu. ()