poster

Shameless (TV seriál)

Komedie / Drama

Velká Británie, 2004 - 2013, 139x50 min

Hrají:

David Threlfall, Rebecca Atkinson, Elliott Tittensor, James McAvoy, Maxine Peake, Dean Lennox Kelly, Corin Redgrave, Annabelle Apsion, Anne-Marie Duff, Aaron McCusker, Rebecca Ryan, Jody Latham, Bryan Dick, Qasim Akhtar, Matthew McNulty, Kenny Doughty, Christopher Simpson, Gillian Kearney, Maggie Fox, Amanda Ryan, Malcolm Raeburn, Steve Pemberton, Steven Robertson, Nichola Burley, Joanne King, Robert Pugh, Jake Canuso, Linzey Cocker, Christine Bottomley, Steve Evets, Steven O'Donnell, Rory McCann, Kiran Shah, Garrett Morris, Joseph Gilgun, Jamie Belman, Rob James-Collier, Warren Brown, Sam Hazeldine, Brian McCardie, Morwenna Banks, Rosamund Hanson, Stephen Lord, Amelia Bullmore, Lesley Nicol, Seamus O'Neill, Leonard Earl Howze, Anthony Flanagan, Emily Fleeshman, Roger Sloman, Andrea Lowe, Gerard Kearns, Tom Georgeson, Clive Mantle, Rosie Cavaliero, Darren Whitfield, Celyn Jones, Tom Austen, Matt Cross, Liam Boyle, Ciaran Griffiths, Jason Manford, Jamie Davis, Jordan Murphy, Jennifer Hennessy, Lauren Crace, Sacha Parkinson, Mina Anwar, Joe Duttine, Kari Corbett, Paul Copley, Sean Gilder, Pooky Quesnel, John R. Walker, Graeme Hawley, Cian Barry, Steve Murphy, Darren Kent, Reece Noi, John Woodvine, Ian Hanmore, Kieran Cunningham, Martin Walsh, Jalaal Hartley, Ged Forrest, Rupert Young, Guy Flanagan, Ryan Pope, Mark Sheals, Sarah Totty, Paul Bergquist, Patricia Winker, Isy Suttie, Noma Dumezweni, Margaret Jackman, Natalie Garner, Eamonn Holmes, Nick Nevern, Juliet Cowan, Ian Mercer, Michelle Holmes, Judy Flynn, Karen Henthorn, Neil Bell, Vicky Hall, Jennifer James, Fiona Allen, Sue Devaney, Tara Moran, Edna Doré, Bernard Wrigley, Maggie O'Neill, Melanie Kilburn, Rod Keller, David Atkins, Neil Maskell, Julia Ford, David Crellin, Paul Brennen, Olwen May, Steve Bell, Stacey Roca, Andrew Buckley, Jodie Hamblet, Frog Stone, Richard Price, Lee Worswick, Colin Parry, Laura Ainsworth, Clive Russell, Brendan Coyle, Chris Coghill, Iain McKee, Dean Andrews, Katy Cavanagh, Tim Phillips, Michael Legge, Michael Atkinson, James Nelson-Joyce, Shaun Mason, Jonny Owen
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (23)

 • IQ Tiqe
  ***

  Téma a prostřední není zrovna můj šálek čaje - hulení, loserovskej táta (cítím závan My Name Is Earl). Kamera vypadá dost amatérsky, žádné perfektně vybrané scény jako v amerických seriálech (neříkám, že je to dobře ani špatně). Britský (logicky) přízvuk (který mám rád) je na mě až MOC silný, ale co. Humor není prvoplánový, SUPER! Cenzura neexistuje - je to ještě otevřenější než Californications, je znát evropská produkce, něco podobného by ve Státech nenatočili. Po prvním díle dávám 3* s výhledem na 4, protože je to něco úplně jinýho než jsem kdy viděl, líbí se mi to, ale i to má svoje mouchy, tak uvidíme.(5.4.2011)

 • Ilicka
  *****

  Celou první sérii jsem si dala na posezení, ačkoli jsem původně měla zájem jen o sondu do mladistvých rolí Jamese McAvoye. Opravdu vynikající seriál z TÉ Velké Británie, jiné, než si ji představují cizinci. Černý humor, absurdita, dramatické momenty, propírání společensky tabuizovaných témat, politická nekorektnost a výborně napsané postavy, především ty hlavní, Frank, Fiona a Steve. Nesmím taky zapomenout na sousedství plné nejrůznějších existencí, každá z nich v rámci možností propracovaná. Taky bych chtěla poznat takového šarmantního zloděje automobilů alias Steva alias mladého McAvoye. Doporučuji.(23.7.2008)

 • bouncer
  *****

  "Massive!" Zatím po třech sezónách musím konstatovat, že se jedná o výjimečný seriál. Sonda do moderní britské společnosti (na okraji), velké nekompletní rodiny plné sociálních i kriminálních problémů. Ale vše je to přeplněné černý humorem a bizardními postavičkami, prostě vším co správný seriál potřebuje k úspěchu. Myslím, že má zatím náběh stát se v mých očích kultovním seriálem a jen mě zaráží jak málo je takový skvost u nás známý. Fanouškovských webů o mnohem horších počinech je jako hub a na Shameless ani nejsou české titulky (aspoň anglické jsou ale povinnost pokud jste nežili půlku života v Anglii). Povedená rodinka za 5*.(20.7.2009)

 • Redi
  *****

  Po 2. serii to nejde jinak ***** To je jeden velký srdcervoucí smích. Seriál o rodině Gallagherovic, který díky špinavému Chatworthskému sídlišti a přirozeně působícímu castingu vypadá tak uvěřitelně (jen ta Veronica už by se nemusela před kamerou nikdy svlíkat:) ), i když je to plné absurdních situací a jejich řešení. Teď už jen počkat, jestli se někdo ujme v pokračování překladu dalších řad, kterých není zrovna málo. Tento seriál si zaslouží větší pozornost, než která se mu doposud dostala. Šiřte jej dál.(17.11.2011)

 • casioa....
  *****

  Britská rodinka "úžasných-Gallagherovcov-alebo príbehy z britského mestečka bez servítky, a bez potlesku :). Rodinka, od ktorej by ste asi neradi počuli vetu: "Dobré ránko, sused" :DDD Drsný a tvrdý, aj taký vie byť život v UK. Vychutnajme si ho v kľude, doma v kresle, s kávou (čímkoľvek) v ruke. Ako podobná záležitosť, ma momentálne napadá iba Skins (2007), ale aj Shameless je kúskom podareným, i keď ho zatiaľ zrejme veľa ľudí neobjavilo.Všetci herci sú skvelí, ale najviac mi v pamäti tkvie James McAvoy ako Steve (asi preto, že som ho ako jediného z celého dobrého hereckého ansábla tohto seriálu videl už aj v iných veciach). Takže, takto to chodí, v našej "malej británií"/////////////////////////Lip Gallagher:" Fake Muslim cheats on white funamentalist wife with gutless gay boy says more about United fans than it does the rest of us. " /////////////////////////////(2.5.2010)

 • cypp
  ****

  2 dily, zajimavy(22.11.2009)

 • lucijelucije
  *****

  Když sleduju tento seriál, a tento způsob života, jako bych se vrátila do svého malého městečka, do své hospůdky, k přátelům, ke svému dřívějšímu postoji, prostě jako bych se vrátila k lidem se kterýma jsem zažívala obdobné problémy, a obdobné party. Je to městečko kde se téměř všichni znají..v tomto opravdu reálném způsobu života se doslova vidím..a líbí se mi jak je zde zvýrazněno, několik pospolitních společností, jedni chudí, druzí bohatí přesto velmi sevření do silného pouta jak rodinného tak sousedského..výborně zpracováno..nic zbytečně přehnaného, trocha černého humoru, trocha nenávisti, lásky, závisti a radosti nad maličkostmi tak jak to v životě prostě bývá..navíc je zde zvýrazněna britská komunita, různých sociálních skupin..tento seriál nemá chybu!!!(16.10.2010)

 • Mbeast
  ****

  Prvních 5 dílů velice dobrých. Dodívám se na sérii a uvidíme.(9.11.2011)

 • Axident
  *****

  1. serie - skvěle jsem se bavil, výborný McAvoy i celý ansámbl, radost poslouchat manchesterskou angličtinu, z kteréž v podání některých aktéru nerozumím ani zbla :o)(6.8.2010)

 • hazaba
  *

  Nemůžu si pomoct, ale tenhle seriál mě fakt nezaujal. Po třech dílech první sezony jsem to vzdala. Víceméně o jedné rodině z nižší vrstvy, kde táta je alkoholik, matka zdrhla a zanechala po sobě šest dětí... hodně se mluví, hodně se nadává a relativně málo se toho děje.(12.5.2012)

 • Ajka1
  ****

  Po prvních dvou sériích mohu zcela upřímně konstatovat, že tenhle seriál má "koule". Všechno to drama, absurdnost a příslovečný britský černý humor... už jenom samotný nápad, natočit seriál o outsiderech na sociálních dávkách, a to s takovou lehkostí, že ze začátku ani nebudete schopni se odtrhnout od obrazovky! Co postava, to exot, co slovo, to perla. Hlavní role jsou obsazené tak dokonale, že jim budete žrát první-poslední, vtípnými hláškami počínaje a emocemi konče. Shameless je pro mne nový favorit na seriálovém poli a naprosto odmítám remake od pruhovaných bratrů ze zámoří. David Threlfall (Frank), Rebeca Ryan (Debbie), Maxine Peake s Deanem L. Kellym (Kev a Veronika) a vůbec všichni z osazenstva této bizarní rodiny jsou naprosto nenahraditelní. A hlavně nesmím zapomenout na Jamese McAvoye a Annu-Marie Duff (Steve a Fiona), jejichž výkony mi přišly jednoznačně nejlepší. Jen houšť a více takovýchto seriálů!!!(20.11.2011)

 • josieaddms
  ***

  Konečně něco osvěžujícího, po všech těch Amerických seriálech a filmech kde jsou všichni dokonalí a vypucovaní, přichází drsná a často i vtipná sonda do života pár lidí menší čtvrti v Manchesteru, kteří se s ničím příliš nepářou. Určitě to má co do sebe, je to něčím takové opravdové, hodně zábavné, a na chvíli to člověka i chytí. Mě tam ale vadili ty nahotiny, a to se vztahuje tedy vlastně jen na ženy, myslím že skoro všechny co se objevili v těch dvou sériích které jsem si dala, se tam rovnou i svlékly. Otřesné. Co se týče herců, byli skvělý, skvělý, skvělý. Nikdy nechci vidět Americký remake. Další série mě jinak zvlášť nelákají, možná se k nim třeba ještě někdy v čase depky vrátím, nevím. Občas jsem se docela zasmála, ale občas mě to překvapilo i naprostou plytkostí. Možná kdyby to méně chtělo šokovat a bylo to více upřímnější v jiných směrech, bylo by to hodnotnější.(30.8.2013)

 • Landier
  *****

  Britský seriál, v kterém nenajděte žádnou BBC English, kde hlavní představitelé nechodí v saku a košili a každý den o páté neusedají k pravidelnému čaji ... proč taky - v Anglii toto nedělá prakticky nikdo ... a tenhle seriál je o většině Angličanů- Angličanů, kteří mluví sprostě (titulky nutné :) ), kteří rádi pijí vše od 8 % výš, a kteří mají spoustu problémů ... pro někoho možná mírně zvrácené, pro mě sonda do současné anglické (britské) společnosti ... (doporučení pro všechny, kdo se do Anglie chystají - před odletem aspoň 2-3 díly nutností) :)(7.4.2008)

 • Nowasek22
  **

  Neskutečně mě to mrzí, ale k této verzi seriálu jsem se bohužel dostal až teď. Ač je to ironické, americký remake je mnohem slavnější a tím pádem jsem na něj narazil dřív. Ze seriálu jsem byl neskutečně nadšený a okamžitě se zařadil mezi mé nejoblíbenější seriály vůbec. Když jsem se ale dostal k této verzi, zjistil jsem, že je americká verze absolutní kopie, akorát s jinými herci. Problém ale je, že casting v britské verzi mě absolutně nebaví a bohužel jsem to nedokázal překonat, což je asi největší mínus oproti svému nevlastnímu sourozenci z USA.(14.1.2014)

 • VLADEK
  *****

  1.sezóna - na svoji dobu 98%. dnes 85%, 2.sezóna - 90%.(30.4.2017)

 • J.S.Austen
  *****

  Vždycky si říkám, že víc už se to dokurvit nemůže, ale tenhle seriál mě vždycky dostane s něčím dalším!(7.1.2011)

 • Myrddin89
  ****

  Po první sérii britských a originálních Shameless musím trochu překvapivě vyzvednout do popředí jejich americký remake. Herci tu jsou sice taky kvalitní, zejména James McAvoy a David Threlfall, a ten skotský akcent je fakt síla. Dějově se obě verze liší jen minimálně, především v dějové linii Frank - Karen, ta britská je trochu drsnější a ještě méně si bere servítky. Přesto je mi americká verze sympatičtější - hereckým obsazením, prostředím a hlavně hudbou. Proto ve stavu, kdy jsem viděl od obou verzí jednu sérii, hodnotím tu původní o pár bodů níže... 80 % ****(14.1.2012)

 • shi_sha
  ****

  Shlédnuté první dvě série. Což mi aji stačí, neboť už nejsou k dispozici titulky, a bez Fiony a Steva to není ono. Roztomilejší dvojice na světě není. Ano, seriál viděn z důvodu přítomnosti McAvoye, a vůbec nelituji.(19.10.2014)

 • Devilskitten
  *****

  Naprosto unikátní kousek! Skvěle jsem se u tohoto seriálu bavila, je to velmi originální sonda do života rodinky z britského předměstí plná vtipných hlášek a komických i vážných situací...Viděla jsem zatím jen jednu sérii, ale už teď to stojí za to a vsadím se, že další série budou také...jen je škoda, že u nás tento seriál není více známý, zaslouží si větší pozornost! :)(15.11.2014)

 • ajfelka
  *****

  K seriálu jsem se dostala proto, že jsem byla zvědavá na herecké kreace Jamese McAvoye. A musím říct, že jsem si během první série oblíbila všechny postavy a seriál se během jednoho týdne zařadil k mým oblíbencům. Takže po dvou sériích 5 hvězd, další série bez Fiony a Steva už mě tak nechytly, ale furt jde o nadprůměr v seriálové tvorbě. Jen škoda, že ho u nás mnoho lidí nezná a asi hned tak znát nebude, televize se vrhly na vlastní tvorbu a jde to do kytek... Ale je třeba k tomu anglických titulků, jinak vám unikne něco podstatného.(5.7.2011)

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace