Film Vřískot od mistra hrůzy Wese Cravena byl kritikou pasován na nejlepší hororový thriller 90. let. Obyvatelé malebného městečka (mezi nimi Drew Barrymore, Courteney Cox a Neve Campbell) se postupně stávají obětmi lstivého psychopata s pokřivenou láskou k hororovým filmům. Když maskovaný vrah pokračuje v napodobování filmových masakrů v opravdovém životě, začne byt jasné, že rozluštit tuto záhadu znamená být zavražděn. Vřískot je stále velmi populární u širokého publika zvláště pro svůj jedinečný styl a morbidní humor. Rozesměje vás, dokud nezačnete... vřískat. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Guzo

Po letech viděno znovu a musím říct, že jsem v tom viděl jen scary movie; tenhle film si o zparodování evidentně říkal, protože sám o sobě je tak trochu komedie. Nicméně dnes už docela legendární.. ()

Elleannie

Říká se, že "jedničky" jsou většinou nejlepší, ale u mě to tak v mnoha případech není. Nejdříve jsem viděla Vřískot 2, který se mi líbil více. Jedničce nemám co vytknout, líbila se mi, párkrát jsem se dost lekla, ale dvojka a trojka na mě více zapůsobily. ()

vyfuk

Je to taková rarita, že Casablanca je příběh podobný Star Wars. Nesčíslně krát vyprávěný příběh sériového vraha, který má masku, kterou najdeme v každém papírnictví. Trochu už jsem věděl jak to asi skončí díky úžasnému Scary Movie, ale to nevadilo, protože tohle je čistý originál, který se často nevidí. Po roce 1996 snad už nevznikl nikdy lepší a originálnější horor. Jenom trochu mě mrzí, že nás hlavní postavy natolik chtěli uvrhnout do toho, že příběh není skutečný, že stále opakovali, že toto rozhodně je film! MY TO VÍME!!! Nicméně, celkově se jedná o jeden z hororových klenotů a myslím, že skutečně už nikdy se kinematografie nevrátí do zlatého 20. století, kdy se horor narodil, ale také na začátku krutého 21. století taky zemřel. ()

Kosmik 1

I dnes po letech je to pořád dobrý horor. Stejně jako když jsem ho viděl poprvé, tak i teď jsem se občas i trochu lekl. :) Jedná se o klasickou vyvražďovačku, která zase až tak moc nepřekvapí - sakra, když je ale ten převlek tak strašně děsivý! Vždy jak odněkud vykoukne, tak má člověk takový zvláštní pocit. Závěr už mi přišel mírně přehnaný, ale dá se přežít. Fandy hororu jistě potěší odkazy na jiné starší horory (například Haloween, Mlčení jehňátek). Celkově jsem spokojen a myslím, že tenhle horor nemůže nikoho zklamat, natož pak urazit. 80% ()

Autogram

V rámci žánru vo filme funguje všetko presne tak, ako má. Napätie, množstvo krvi, hororové klišé umocnené na druhú, a to všetko dávkuje režisér s veľkým nadhľadom. Ako hororu sa filmu netreba báť, skôr pobaví, a pritom to nie je vyslovene paródia. Niečo medzi žánrami, čo by som ani nedokázal zaradiť, jednoducho žáner vreskot. –––– Jak někoho můžeš vykuchat? –––– Šílení hovada, viděli jste moc filmů! ()

Death

Sice se jedna o horor, ale bat se imho prilis nebudete. Film ma mnohem blize k thrilleru nez k hororu. Neznamena to ale, ze by prvni Vriskot nebyl zabavny. Na rozdil od trapnych pokracovani ma slusny scenar, obstojnou atmosferu a sikovne rozmistene zvraty (nektere jsou opravdu vypecene). V oblasti teen thriller/horor vyvrazdovak je to silny nadprumer. ()

pfa

Vřískot "jednička" je poměrně slušný horor, bohužel s jeho následovníky to jde docela slušně z kopce. [8/1O] ()

jenik71

Byl to právě Vřískot, který nasadil nový a odlišný směr mezi horory. Je to sice typická vyvražďovačka, ale Wes Craven je starý lišák, který ví jak diváka zaujmout. Všechno tady tak nějak ladí k sobě - mladší herecké tváře, kamera, režie a vůbec celkový styl. Pro fanoušky žánru v podstatě nutnost a ostatní ať si vřískají jak chtějí. Já dávám 80%. ()

manonfire

Klasický případ situace, kdy doba uvedení, podbízivost a absorbace všemožných klišé hororového žánru daly spolu vzniknout fenoménu. Fenoménu jež je pečlivě vykalkulovaným a chytře namaskovaným filmovým hovnem. Tohle je u mě téměř odpadová záležitost, jejíž nejapnost by si měl každý teenager nad patnáct let plně uvědomovat. 10% ()

Beer Ceps

Po tomhle zvyšuji Scary Movie jednu hvězdičku, protože parodovalo přesně to, co je na vřískotu tupé, tudíž skoro celý film. ()

Fox85

Vyvražďovačka, která posunula žánr zase trochu jinam a dala vzniknout mnoha podobným filmům. Být teenagerem v Americe je zdá se hodně těžké a nebezpečné. Takže mladí a neklidní, dodržujte základní hororová pravidla a možná se dočkáte příštího rána. ()

Melios

Jeden z najlepších Wesových filmov. Toto je kult nie žiadne Paranormálne Neaktivity alebo Sobota Štrnásteho. A náhodou má aj super pokračovania a seriál je tiež podarený. Pre mňa legenda filmového priemyslu. Takže 5* ()

solskjaer

Dnes už z odstupem času musím říct, že se jedná již o klasický legendární horor. I když se mi to neříká rádo, ale zamyslete se a řekněte mi pár hororů, které takto (počítaje negativní i pozitivní stránku) ovlivnili budoucí filmy s podobnou tématikou. Vřískot dal námět několika dalším ,sice nesmírně naivním, hororům pro teenagery a když si uvědomíme kolik jich bylo a ještě stále se točí, tak vidíme , že určitá zásluha na vývoji těchto filmů a hlavně tohoto žánru má. Teď k filmu. Jednička ještě byla zlatá, když ji srovnám s 2 a pak s absolutním propadákem Vřískotem 3 (ani nevím jestli šel vůbec do kin...).Ve filmu bylo pár dobrých lekaček a hlavně docela dobrý závěr, který jsem , musím říct popravdě, nečekal . ()

folklorman

První díl je podle mého názoru nejlepší. Jedná se sice o klasickou vyvraždovačku mladých, kterých je natočených stovky, ale tento případ je aspoň na dobré úrovni. Moje nejoblíbenější část filmu je konec, kdy se navzájem pobodávají dva hlavní záporáci. Tento film rozhodně nezklamal. ()

ranp

Horory zrovna nemiluju, ale Vřískot je super. Má to velice napínavou atmosféru a pokud by člověk měl vidět řekněme jen 10 hororů za život, tak si myslím, že Vřískot do této desítky patří. ()

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

03.02.2022

Následující zpráva by asi jen málokoho překvapila. Novému Vřískotu se v kinech velmi daří - snímek s rozpočtem 24 milionů dolarů má momentálně díky světovým tržbám na kontě už 107 milionů a částka… (více)

Paramount odkládá své hity

Paramount odkládá své hity

02.09.2021

Tak jsme zase zpátky. Zkraje léta se ještě zdálo, že by se třeba koronavirová situace z loňského roku nemusela úplně opakovat, nyní to ale vypadá, že dřívější katastrofické předpovědi, že se filmový… (více)

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

20.05.2020

Herec David Arquette se vrátí coby šerif Dewey Riley v chystaném filmovém rebootu kultovní hororové série Vřískot. Série se dočká podobné péče jako pár let starý Halloween, jinými slovy se budou… (více)

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

13.03.2020

Už jste si taky mysleli, že se nedočkáte? Kultovní hororová série Vřískot se nakonec ale přece jen vrátí do kin s pátým dílem. Natočí ho režiséři Krvavé nevěsty Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett… (více)