Film Vřískot od mistra hrůzy Wese Cravena byl kritikou pasován na nejlepší hororový thriller 90. let. Obyvatelé malebného městečka (mezi nimi Drew Barrymore, Courteney Cox a Neve Campbell) se postupně stávají obětmi lstivého psychopata s pokřivenou láskou k hororovým filmům. Když maskovaný vrah pokračuje v napodobování filmových masakrů v opravdovém životě, začne byt jasné, že rozluštit tuto záhadu znamená být zavražděn. Vřískot je stále velmi populární u širokého publika zvláště pro svůj jedinečný styl a morbidní humor. Rozesměje vás, dokud nezačnete... vřískat. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

antragus

Tři nebo čtyři? To jest oč tu běží. No čtyři, protože jsem u toho neusnul, potají jsem se možná místy i bavil. Na druhou stranu... Vytuhnul jsem v 80. a pořád se z těchhle let odmítám vyhrabat, proto si myslím, že pan Craven a jemu podobní tehdy točili daleko větší klasiky. Ale možná holt jenom každá dekáda potřebuje v každém oboru svůj symbol. Každopádně mě trochu tíží to, že většina protagonistů (včetně ženských) byla tak sympatická, že bych je asi velice brzo vymátil sám, kdyby to neudělalo naše povedené duo. Celý film předznamenal ne zrovna příjemnou vlnu vyvražďovaček s hysterickými teenagery, ve kterých jste neviděli ani proříznuté hrdlo, ani vyhřezlá střívka, maximálně kýble kečupu na "jakože" krev. Mám podezření, že to bylo především proto, aby na to mohli chodit zase teenageři bez věkového omezení a filmový průmysl pak jejich prostřednictvím mohl drancovat peněženky nebohých rodičů. Navíc mi to celé osciluje někde mezi hororem a parodií, popis pravidel hororu mi pak tak trochu přijde jako výsměch hororovým fandům. Jediný, kdo neměl chybu byl Craven coby Freddy. I když než jsem zjistil, kdo to v tom kostýmu vlasntě je, pokládal jsem to taky jenom za špatný vtip... Takže čtyři, ale se silnými výhradami! Beru to totiž jako zábavu, ale nikoli jako tu glorifikovanou legendu, kterou z toho udělali především...hysteričtí teenageři...kteří se u hororu polekali, i když si někdo vedle nich v kině pšoukl... ()

Lukkyn

Wes Craven vytvořil vyvražďovačku , která měla alespoň trošku smyslu, přinesla zábavu, napětí a lehce sympatické postavy. Není to žádný zázrak , ale v rámci žánru klasika, která se mi líbila. Nápaditá maska tomu dodala tu správnou šťávu a líbilo se mi jak si Craven balancuje na hraně s vtipností!!!Škoda , že ostatní díly takové kvality nedosáhly! ()

cocaine

Popravdě řečeno se až divím, jak se z filmu, kterej bych byl schopnej označit i jako odpad, stal snad až kultovní záležitostí. U tohoto prvního dílu ještě ochotně dám 3* za dobrou partu mladejch lidí a zasazení děje do školních let, samozřejmě největší kultovní věcí filmu je maska vraha a ještě jednu hvězdu si Wes Craven zaslouží za to, že se díky Vřískotu mohl uskutečnit Děsnej Biják.:-) V podstatě je to i tak zábava a ke konci teda proběhlo i trochu toho napětí. ()

uprchlice

"Vřískot" je směs naprosto dokonalých, vtipných scén a dialogů. Jinak to nejde nazvat. Horor to není. Spíše vtipný thriller s prvky horroru. Tedy vraždy horroru odpovídají, ale některé scény a dialogy opravdu ne. Jinak režisér Wes Craven i přes to natočil jednu z nejlepších sérii, která se dočkala už tří pokračování a mluví se nyní i o seriálu... Ale kdoví, jak to bude. Každopádně první díl je na vysoké úrovni. Příběh je jemný. Na nic si nehraje. Nemá v sobě nelogiku. Všechny scény do sebe zapadají. Jede si své tempo. Nikam nespěchá. Stopáž odpovídá filmu. Divák se nenudí. Líbilo se mi i to, že i když na tom mejdanu bylo hodně lidí, vrah je nezabil a počkal si až odjedou. "Vřískot" je zajímavým námětem na knihu. Rozhodně se mi líbila postava Gail Wheathers, v podání Courteney Cox. Taková svi*ě až to nebylo hezké Každopádně její proslov na konci byl povedený. "Masakr na odlehlé farmě..." Dobrý námět pro napsání knihy Samozřejmě Gail nebyla jediná postava, která se povedla. Mluvím také o hlavních hrdinech a to ať už těch, kteří přežili, nebo ti, kteří byli zabiti. No takže tam patří Randy (Jamie Kennedy) a jeho teorie, kam vrah ukryl vnitřnosti první oběti No zajímavé Dále pak určitě hrdinka celé série Sydney (Neve Campbell), která má opravdu talent a zahrála to skvěle a přesvědčivě. Herců je ještě víc. Policista Dewey (David Arquette, později šerif. Billy ( Skeet Urlich) a Stuart (Matthew Lillard). "Vřískot" nastartoval horrorovou mánii, kde vrahem je vždy teenager a od té doby se podobné (ale ne rozhodně povedené) horrory točily a točí stále. Na "Vřískot" ale nikdo nedosáhne, protože je to originál všech originálů ()

joklik12

bodat bodat bodat ja chcem ten film vidiet zas heh je to tazka nahanacka s kuchynskym nozom jeeeej doporucujem urcite si to pozrite stoji to za to jea ()

zurivymlok

Ve své době se jednalo o poměrně zdařilou vyvražďovačku a dá se říci, že patří mezi špičku tohoto žánru. Jako tenagerovi se mi to docela líbilo. Ale když uvážím jakým filmu dávat 4 hvězdičky, nemohu s čistým svědomím ohodnotit jinak než jako průměrný film. Taky myslím, že film měl zůstat osamocený a další díly se točit neměly. Ale musím se přiznat, že mě až překvapilo, jak je ten film starý - ach ten věk teda letí. :-( ()

pirate

Sice naprosto normální vyvražďovačka, ale zato perfektní atmosféra, celkově napínavé a samozřejmě otázka: Kdo je vrah? A za tyto znaky, díky nimž jsem nespustil oči z obrazovky, nemůžu dát méně, než 80%. ()

Otan

Podle mne je vřískot strašně profláknutej,když vidíte na maškarním bále masku vřískotu,vše je jasné o co jde.Ale to je bohužel jediné pozitivum k tomu to filmu.Velice slabí děj,prostě o ničem a jako horor mi to rozhodně nepřijde.44% ()

marien1039

Nejgeniálnější vyvražďovačka vůbec. Celá její krása spočívá na tom, že si z jiných tupých vyvražďovaček dělá nenásilně srandu. ()

Filatov

Scream už prostě po těch všech letech patří mezi základní legendární horory a řadí se vedle těch starších do éry těch novějších. Film podtrhává výborná Cravenova režie a skvělá Beltramiho hudba, takže už od úvodní "vyvrhovačky" s příjemnou Drew Barrymore vidíme svěží hororovej nápad, kterej je neotřelej, není trapnej a je vidět, že režisér si ho pořádně užil, protože to je opravdu hororová lahůdka. Film neztrácí tempo po celou svojí dýlku, i když prostřední část je trochu klidnější, tak asi snad jen proto aby nás Craven hodil do pekelnýho finále, ve kterým zazáří démon Skeet Ulrich, za ten jeho hereckej výkon smekám a o trochu slabší Matthew Lillard. Dál se mi líbí, že Vřískot nemá lacinou zápletku, ale návaznost hlavní hrdinky na matku a motivace vrahů je tím přirozená a další věcí je fakt, že film byl pro mě tak trochu i komedií s tím, jak Vřískot někde upadne nebo dostane futrama při honičkách s obětí a to nemluvím ani o všech těch skvěle zakompovaných odkazech na ostatní horory - třeba uklízeč Fred ve škole :-) Takže --- "Otázka není kdo jsem, ale kde jsem." :-) ()

RomanBond007

Typický zabijacký horor s teenager-mi . Ale predsa je v niečom iný než podobná Nočná mora a Piatok 13. Jednak ,že zabijak je len človek, a tým , že jedna z možných obetí je vrah. Priznám sa, že spočiatku som to rátal na novinárku (Courteney Cox) a zástupcu šerifa Dewey (David Arquette), aj keď oni to neboli . Prepracovaný príbeh ktorý sa ďalej rozvíja po častiach , z ktorých najslabšia je podľa mňa trojka.95%! ()

dragon

Výborná slasherová séria začinajúc práve týmto filmom. Človek v maske zvanej Ghostface vraždí v mestečku Woodsboroo teenagerov ako na bežiacom páse avšak čerešničkou na torte je študentka Sidney. Nikto nevie kto sa skrýva za vraždami v pokojnom mestečku. Nikto nemôže dôverovať nikomu. ()

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

03.02.2022

Následující zpráva by asi jen málokoho překvapila. Novému Vřískotu se v kinech velmi daří - snímek s rozpočtem 24 milionů dolarů má momentálně díky světovým tržbám na kontě už 107 milionů a částka… (více)

Paramount odkládá své hity

Paramount odkládá své hity

02.09.2021

Tak jsme zase zpátky. Zkraje léta se ještě zdálo, že by se třeba koronavirová situace z loňského roku nemusela úplně opakovat, nyní to ale vypadá, že dřívější katastrofické předpovědi, že se filmový… (více)

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

20.05.2020

Herec David Arquette se vrátí coby šerif Dewey Riley v chystaném filmovém rebootu kultovní hororové série Vřískot. Série se dočká podobné péče jako pár let starý Halloween, jinými slovy se budou… (více)

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

13.03.2020

Už jste si taky mysleli, že se nedočkáte? Kultovní hororová série Vřískot se nakonec ale přece jen vrátí do kin s pátým dílem. Natočí ho režiséři Krvavé nevěsty Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett… (více)