Vypravěčem událostí z roku 922 je arabský cestovatel Ahmed Ibn Fadlán, setkávající se ve střední Asii s bájnými Vikingy. Proti své vůli se stane jedním ze třinácti bojovníků, kteří se musí na dalekém severu utkat s tajemnými nepřáteli, sužujícími zemi krále Hrothgara. Děsiví netvoři Wendolové jsou ve skutečnosti kanibalové v medvědích kůžích, kteří útočí pod příkrovem mlhy a kteří nikoho nešetří. Vzdělaný Ahmed jen zvolna nachází vztah k drsným, neurvalým a věčně popíjejícím Vikingům. Záhy však objevuje jejich kladné vlastnosti a postupně se s nimi sbližuje. Díky nim vyspívá i on v neohroženého bojovníka. V krutém boji, kdy mají Vikingové první ztráty, se od jednoho místního starce dozvědí, že mohou zvítězit, jen když zabijí dobře ukrytou "matku" a jejich vojevůdce. (TV Nova)

PanCitron

Ale ano blbostí je tam mraky a děj taky moc komplikovanosti nepobral, ale já se u toho vážně bavil. Prostě mám rád tyhle příběhy "kdy skupina ochraňuje vesnici". Neříkám, že nevznikly na toto téma lepší filmy, ale já zklamán rozhodně nebyl. ()

JohnCZ

Vikingskou tématiku mám rád, škoda že film je povedený tak napůl. Máme tu parádní a věrné prostředí, skvělou hudbu Jerryho Goldsmithe, tajemný námět a solidní stealth akci. Na druhou stranu mě velmi zklamal příběh, který sice na jednu stranu vypadá tajemně, ale jakmile se odhalí nepřítel, zbyde jen podprůměrná báchorka. Film mě tedy chvilkama hodně bavil, chvilkama zase docela nudil. ()

m.krudenc

Heavy Metal na de vše. Film Vikingové byl snad natočen pro fanoušky Heavy Metalu. Atmosféra je výborná, od začátku ostrá jako břitva a strach z neznámého nepřítele proniká až do morku kostí. Antonio Banderas je skvělí válečník, stejně tak hudba, která se výborně hodí k tajemné zamlžené krajině. Akční i válečné scény jsou také výborně natočeny - John McTiernan je prostě třída, jako vždy perfektní. Množství napínavých pasáží, které vyvrcholily skvělou scénou v jeskyních, a také režisérovo zvláštní pojetí jak příběhu, jenž je rychlý, dravý a zábavný, tak zmíněného úžasného prostředí. Prostě dobrodružná jízda jak se patří ve stylu Iron Maiden (Heavy Metal na de vše). Jedno malé "ale" tu ovšem mám - jak se mohl hlavní hrdina Antonio Banderas tak rychle pouze z odezírání naučit řeč Vikingů.? ()

Marek1991

Toľko historických hlúpostí, hlavne stretnutie Vikingov, Tatárov a Arabov v jednej scéne na jednom mieste, to ma pobavilo. Dosť smiešne naučenie sa reči, aj keď možné je všetko, či tie bojové scény ktorými túto vec zabili úplne. Milovníci histórie a stredovekých bojov by si prišli na svoje iba z časti, historické zobrazenie Vikingov nebolo nejak detailné, ale to, čo bolo, to zachránilo. Pobavilo ma ako sa umývali, ošetrovali, žili, ale nejaký zmysel som nenašiel. Je to taká drsná, vtipná zábavička na jesenné sychravé počasie, či skoré, jarné zablatené dni, síce hlúposť, ale ako tak fajn. ()

corpsy

Dal by som mu aj 5*, občas na mňa tento film zapôsobí veľmi dobrým dojmom. Ostatne veľmi nesúhlasím s tým, že je film umelecké fiasko - jeho komerčný neúspech je však už druhá vec. John McTiernan tu odviedol výbornú prácu ( aj keď úprimne povedané neviem koľko materiálu vo filme točil on a koľko Michael Crichton ). Je to klasický dobrodružný príbeh, ktorý hlavne vo svojch bojových scénach pôsobí veľmi efektne. Má mnoho silných momentov a odpustím mu ja tie nevýrazné herecké výkony. ()

liquido26

Čekal jsem od toho trochu víc. Atmosféru to sice mělo celkem hezkou, ale většina scén byla v noci nebo v tmavé jeskyni a to mi zkrátka moc nesedí. ()

Marsik

NOVA - Antonio takový, jak ho máme rádi, charismatický chalan. Film je sice fantasy, které já obecně absolutně nevyhledávám, ale dnes jsem to pojal jako fajn nostalgickou záležitost. Navíc bojovou scénu Viking vs. Zrzek mám v paměti už dlouhých 15 let, hodně jí mám rád. Závěrečná pasáž v jeskyních byla chvílemi opravdu hodně napínavá a celkově si myslím, že Vikingové jsou zkrátka dobrý dobrodružný film. 75% ()

ConanVJ

Pro mě parádní historický film na který se vždy rád podívám. Vikingové jsou zde pěkně vyobrazení. Výprava je také povedená a celkem atmosférická. Obsazení se povedlo na jedničku a i Banderasovi role sedla. Boj je zde pěkně krvavý a pěkně natočený. Všechno dění dolaďuje skvělý soundtrack. Za mě 86% :) ()

Andersis

Antoniu Banderasovi tahle role sedla jak ušitá. Jinak ve filmu je trocha vtipu, trocha akce a najde se tu scénář který jak už to bývá není nak okouzlující. ()

Johanka

V tomto snímku oceňuji výkon Antonia Banderase, kterému daná role padla na tělo. První polovina filmu je mnohem zajímavější než-li druhá, která poněkud nudí. ()

mis-ko

Tak neviem, ale mne sa to páčilo. Bolo tam dobrodružstvo, láska, tajomné zlo aj akčné scény a to všetko v chladnom a mystickom severskom prostredí. Film je síce konzistentný asi ako zo syra diery ale aspoň sú to zábavné diery. Takých 3 1/2* dier. ()

fannah

McTiernan se pustil do něčeho, co se mu zrovna dvakrát nepovedlo. Doufejme že příště to bude lepší.. mimochodem v roce 99 natočil i remake Aféry Thomase Crowna, ta byla super.. ()

baribal

poznámka PS na začátek.. teda kde se utopilo těch 125 mega fakt netušim. Banderas do své role velmi dobře zapadá a i ostatní postavy působí dost uvěřitelně, problém mám s příběhem. Hezky se na to kouká, ale jinak je to docela o ničem. Zlo je tady celkem impotentní a dost chybí, jako komorní drama by to bylo velmi dobré.. ale jako velkofilm za 1/8 miliardy dolarů? Docela průšvih.. ()

Z0oMb3E

Typicky natočený americký historický film bez podchytenia skutočností. Celkovo je to fraška na ktorú sa však dá pozerať aj bez ujmy na psychickom zdraví. Banderas sa úlohy araba zmocnil na výbornú a dá sa tej postave uveriť. Akčné scény sú dosť zaujímavo natočené, niečo ukážu pri niečom sa kamera odvráti. Film považujem za celkom vydarený i keď by sa z námetu dal vyťažiť omnoho kvalitnejší snímok. Odporúčam. ()

_Moon_

Námět s velkým potenciálem. Chybí zajímavější finále a celkově film působí dost nedotaženě. Přesto je to dílo poměrně koukatelné (zejména pak pro vyznavače temnější atmosféry). ()

buldock

Film ve kterém není pomalu nic vidět , protože bojové scény , které tvoří nejpodstatnější část snímku jsou natočeny ve tmě a tudíž jsem měl co dělat , abych se dodíval až do konce. Uff vydržel jsem to a odcházel od obrazovky se slovy: "nikdy více". Ještě musím podotknout , že nechápu jak se k tomu mohl nachomýtnout režisér John Mc Tiernan! 35% ()

Vojcl

Těch 5 hvězdiček myslím zcela vážně! Ještě nikdy jsem neviděl tak neuvěřitelně temný a napínavý historický velkofilm!Knižní předlohu Pojídači mrtvých jsem nikdy nečetl takže nemůžu posoudit jak moc se film liší, nebo neliší. Bojové scény mi přišly solidní. A k tomu nádherná hudba a skvělé kostýmy, které jsou na rozdíl od jiných vikingských snímků poměrně autentické. Moc se mi líbil nápad ukázat jak se ve středověku lišily kultury Arabů a Vikingů. Banderas tu podle mne hraje jednu ze svých nejlepších rolí! Takže nemůžu jinak než za pět. ()

Šerif Kurt Russell versus kanibalové

Šerif Kurt Russell versus kanibalové

04.11.2012

Z Nespoutaného Djanga, kde měl hrát DiCapriova sadistického poskoka, se na poslední chvíli vyvlekl, ale na Divoký západ přece jen vyrazí. Zahraje si totiž šerifa v údajně extrémně brutálním… (více)

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku

05.11.2008

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

11.09.2007

Návrat akčního machra

Návrat akčního machra

27.05.2007

Kdysi byl považován za jednoho z nejlepších akčních režisérů. Filmy jako Predátor či Smrtonosná past ho vynesly do pozice žánrové špičky. Pak přišly propadáky jako Vikingové, Rollerball a Zelené… (více)