Naruto

• Japonsko Naruto (více)
Japonsko, (2002–2007), 84 h 20 min (Minutáž: 23 min)

Předloha:

Masaši Kišimoto (komiks)

Kamera:

Acuho Macumoto

Hudba:

Tošio Masuda

Džunko Takeuči, Noriaki Sugijama, Nana Mizuki, Romi Paku, Tošihiko Seki, Akeno Watanabe, Akihiko Išizumi, Bin Šimada, Daisuke Namikawa, Džun'iči Suwabe (více)

Epizody(220)

Naruto, zdánlivě obyčejný chlapec, který však disponuje několika výjimečnými a nezvyklými schopnostmi. Za prvé je neskutečně zbrklý a také mnohdy velice otravný, za druhé v sobě třímá moc devítiocasé lišky, která v době jeho zrození ohrožovala jeho vesnici. Obě tyto vlastnosti z něj dělají hrdinu stejnojmenného seriálu, ze kterého se stala mánie o jedenácti řadách, třech filmech a dalším seriálem NARUTO: SHIPPÛDEN. Jeho popularita má ale své stinné stránky - stanice Jetix o něj dostala zájem, nicméně jelikož se jedná o stanici s pořady pro děti, musely být z Naruta vystřihnuty mnohdy i celé scény, což ho znehodnocuje. (raelz)

Mzetko

Já nejsem fanoušek anime, proto jsem s hodnocením nijak moc vysoko jít nemohl. A jelikož styl tohoto seriálu mi také moc nesedí tak prostě více než dvě epizody a dvě hvězdičky dát nemohu. ()

Akatsuki

Viděl jsem první díl a řekl si, že na tak praštěný seriál se koukat přece nemůžu. Kamarádi nicméně pořád říkali, jak je to úžasný a..Já si pustil další 2 díly. Něco ve mně chtělo vědět, jak to s těmi postavami v tomhle seriálu vlastně je. No a dopadlo to tak, že teď čekám každý týden na nový díl Shippuudenu a novou mangu. O Narutovi lze v klidu prohlásit, že je drogou. Tak návykový skutečně je. Dávám jen čtyři hvězdy, jelikož musím nějak odlišit kvalitu Shippuudenu. Ta je opravdu ještě o hvězdičku vyšší. Naruto dokáže ždímat snad všechno - vtip, ponaučení, silný příběh, emoce. Fillery jsou jedno velké mínus. A jsem-li u záporů, tak tím nejhorším zabijákem zde je český dabing. Skutečně kazí zážitek. Já někdy kolem 10. dílu přešel na japonštinu s českými titulkami. Od té doby už jenom to! Díky Narutovi jsem začal sledovat i další anime, takže za to mu patří mé arigatou gozaimasu. ;-) ()

KopTiK

Uměl jsem všechny ty prstolamy, uměl jsem názvy různých jutsu a uměl jsem i vyjmenovat jména docela všech ninjů co se tam objevili. Viděl jsem všechny díly a dokonce jsem se díky tomu naučil něco Japonsky. U některých openingů mám ještě teď svědění (2. a 3.) A nejlepší je Shikamaru ! :) ***** ()

Bila_pani

Po zhlédnutí první řady měním hodnocení z 1* na 3*. Není to tak špatné, pořád si myslím, že je tohle anime hrozně přeceňované, ale začalo mě docela bavit. Naruto se Sakurou mě pořád nehorázně se....štvou. Fanynka všemi tolik opěvovaného Sasukeho asi taky nebudu, ale jelikož vím (pár spoilerů jsem si přečetla, no), že se jeho postava trochu zvrhla, začínám přemýšlet, že se pustím i do dalších dílů... btw. oblíbila jsem si postavu Kakashiho Hatake, ani pořádně nevím proč (možná proto, že ninjovskou akademii dokončil v pěti letech; trochu Bůh, ne? eh, ti Japonci), a taky openingy... *__* ()

kulitschka

Líbí. Příběh, postavy, zápletky, všechno zajímavé a opravdu si Naruto zadává s hranými filmy. Jediné, co mne rozčiluje, je nadstavování scén dlooouhýýými flashbacky a zbytečnostmi..díky tomu jsem schopná shlédnout patnáct dílů za tři hodiny. ()

Masinfira

Jeden z mála seriálů (natož o tolika dílech), který jsem viděl více než 3x celý (některé super díly i víc než 10x). Chápu, že to není pro každého, osobně mě dost mrzí, že několik lidí, co to hodnotí slabě vidělo třeba jen první díl. Přitom posuzovat Naruta (220 dílů) podle prvního (byť není špatný) není podle mě možné. Především proto, že jeho kouzlo tkví v hordách propracovaných a dále rozšiřovaných charakterů postav. Někdy je až děsivé, do jakých detailů se dostaneme, jak do sebe celý ten svět zapadá (až na pár vyjímek můžete zapomenout na to, že postavy budou něco dělat a to nebude dávat smysl). Většinu hlavních charakterů si podle mě divák musí zamilovat, prostě proto jaké jsou. Můžu jen a jen doporučit! ()

game.play

Rozhodně moje nejoblibenější Anime které mě asi nikdy nemůže omrzet.Každou akci si nehorázně užiju ale Naruto Shippuden je o něco lepší jelikoš mám hlavně rád akci a boje a v shippuden je akce o poznání věčí. ()

Marikko

Naruta shippuden mám celkem ráda ale tohle? ne.... neoslovilo mě to :) v shippudenu je fillerů na tolik že není třeba vidět 1 nudnou sérii.... ()

ZirookO

Hodně jsem o Narutech zaslechl ale asi mě jen tak něco nedonuti se na NarvuTo podívat, je tu totiž mnoho anime serialu kterym dam přednost, samozřemě zatím nedám hodnocení, ale pokud někdy uvidim třebas jen jeden díl, hned hodnocení přidám :) ()

mpet

Díky Narutovi jsem začal po dlouhé době sledovat anime. Je to bezva seriál se skvělým soundtrackem. Jen je škoda, že seriál ztrácí kvalitu pokaždé, když nejede podle mangy. ()

Hany66

Pro někoho blbost, pro někoho zas skvělé anime. Já patřím do té druhé kategorie. Když se člověk dostane přes první díly, pak ho to doslova pohltí. Je zde spousty vedlejších postav, kde si každý najde svého oblíbence. Je zde také hodně akce i humoru. Určitě to není pro malé děti, jak by někteří mohli říci. ()

Maty.tekk

Naruto je 13 letý chlape, který má v sobě od malička uzavřeného 9 ocasého démona Kyuubiho. Jeho rodiče za něj položili život a on je tím pádem odsouzen k samotě. Ve třídě na Akademii dělal samé hlouposti, aby si ho lidé všímali. Však lidé ho neměli rádi mysleli si že je to stvůra, když má v sobě toho démona, ale on to nevěděl že je uzavřen v něm. Nakonec se z této pověsti dostal. Pro Konohu je to důležitá postava bez které by byla Konoha už několikrát zničena nebo by vstoupila do války. V týmu měl Sasukeho, s kterým neustále bojoval a krásnou Sakuru kterou měl hrozně rád. Velitelem týmu byl zvolen Kakashi. Prošel několika nudnými ,ale i smrtelně nebezpečnými úkoly. Nakonec se Sasuke rozhodl utéct ke známému vrahovy Orochimarovi. Většina seriálu je o tom jak se Naruto pokouší najít Sasukeho a přivést ho domů. Začne po něm pátrat Akatsuki před kterou se ho bude snažit ochránit éro senin.Pein, který je šéf akatsuki však zabije skoro celou Konohu. Naruto ho porazil a on všechny ti lidi oživil díky jeho schopnosti. Nakonec však Naruto však porazil Peina, ale život éro seninovy už nevrátil.Poté se odejde učit do žabího světa a to je konec této serie. Pokračováním je Naruto Shippuden. ()

Sandai

K tomuhle seriálu jsem přistupoval s lehkou nedůvěrou. Ale stačilo pár dílů a ten tvrdohlavý, zbrklý, optimistický, hyperaktivní a lehce natvrdlý Naruto mě úplně dostal. Povedená animace, hezký soundtrack, spousta výrazných postav, propracové souboje, dobře se vyvíjející příběh a hodně humoru, to je moje cesta ninjy. Dattebayo ()

nakladatel

Je to můj nejoblíbenější seriál, ale musím uznat že 7. a 8. série jsou nudné. Už jsem skoro u shippudenu a podle toho co jsem slišel to bude lepší než ty první díly. ()

RyuzakiSE

Jsem jediná, komu se líbil obyčejný Naruto a s Shippudenem pohrdá? Skvělý příběh, skvělé postavy (až na některé, které mi lezly krkem, že Sasuke?) a skvěle promyšlený děj. Hodně jsem ho sledovala jako malá na Jetixu... jednu dobu pro mne neexistovalo nic jiného, než právě Naruto. Díky němu jsem se necítila nikdy sama. ()

D.D.Dees

Jeden ze seriálů na který se dívám už od jeho počátku. Velice mě fascinovali masivní souboje s novýmí a čím dál víc epičtějšími/efektivnějšími technikami. A k tomu jsme dostali naservírováno mnohem více. Kvalitní děj, vztahy a hlavně postavy, které jsou velice zajímavé a vy se prostě nemůžete dočkat na další díl. Vřele doporučuji. ()

SANNY22

Naruto to je proste srdcovka. Aj keď niektoré tie nepodstatné misie boli až moc natiahnuté, aj tak to stálo zato a môžem to hodnotiť veľmi pozitívne. Charaktery, ktoré musíš milovať alebo ich jednoducho hneď znenávidíš, veľa dobrodružstiev a napínavých chvíľ....toto všetko a omnoho viac nájdeš práve v tomto anime. Tak si to nenechaj ujsť ;) ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (více)