Naruto

• Japonsko Naruto (více)
Japonsko, (2002–2007), 84 h 20 min (Minutáž: 23 min)

Předloha:

Masaši Kišimoto (komiks)

Kamera:

Acuho Macumoto

Hudba:

Tošio Masuda

Džunko Takeuči, Noriaki Sugijama, Nana Mizuki, Romi Paku, Tošihiko Seki, Akeno Watanabe, Akihiko Išizumi, Bin Šimada, Daisuke Namikawa, Džun'iči Suwabe (více)

Epizody(220)

Naruto, zdánlivě obyčejný chlapec, který však disponuje několika výjimečnými a nezvyklými schopnostmi. Za prvé je neskutečně zbrklý a také mnohdy velice otravný, za druhé v sobě třímá moc devítiocasé lišky, která v době jeho zrození ohrožovala jeho vesnici. Obě tyto vlastnosti z něj dělají hrdinu stejnojmenného seriálu, ze kterého se stala mánie o jedenácti řadách, třech filmech a dalším seriálem NARUTO: SHIPPÛDEN. Jeho popularita má ale své stinné stránky - stanice Jetix o něj dostala zájem, nicméně jelikož se jedná o stanici s pořady pro děti, musely být z Naruta vystřihnuty mnohdy i celé scény, což ho znehodnocuje. (raelz)

Koreangirl

Není to první anime, které jsem viděla, ale zanechalo ve mě hluboký dojem. Nikdy mě nenapadlo, jak skvěle může Masashi Kishimoto zachytit v kreslených postavách skutečné emoce lidí. Kolikrát jsem si u Naruta pobrečela mnohem víc než u Titaniku. Jednoznačně doporučuju studentům psychologie. ()

AltairAhad

Psát o čem toto anime je, je asi stejné jako vysvětlovat malíři, co je to tužka. Naruto je moje nejoblíbenější anime a také jedné, které mne drží, i když má nekonečný konec. Škoda jen, že musím říci, že Naruto má lepší díly než Shippuden, který u mne poslední rok klesl a už se modlím, aby Kishi anime ukončil. Čeho je moc toho je příliš, ale tyhle epizody byly (až na fillery) skvělé. ()

Skillersky

Seriál naruto je podle mě jeden z nejlepších animovaných seriálů.Vždy jsem říkal,že naruto je kravina,ale když jsem skoukl prvních 5 dílů tak mě naruto začal zajímat a potom mě to vcuclo do příběhu tak že se naruta nemůžu nabažit.Nikdy jsem nevěřil že v animovaném seriálů můžou být tak propracované emoce jako v normálních seriálech ale to jsem se úkrutně mýlil naruto je důkazem.V tom seriálu je : smutek,radost,zlost,závist prostě dokonalé a plus propracované boje i když na shipuudena to nemá :D a dokonalý soundtrack.Doporučuji shlídnout. ()

Paulo.cz

Jsem opravdu rád, že jsem narazil na tento animovaný seriál. Po prvních pár dílech jsem prostě musel hledat další a další, doslova mě to vtáhlo do víru anime bojů a ninjovského světa plného nepřátel. Ano někdo může tvrdit, že to je pohádka pro malé děti, ale mě to prostě baví. Máme tu i ty nedostatky jako, že se některé díly podobají dějově a je jen jiný protivník, ale pro mě to je přehlédnutelné. Jinak musím dodat, že co mě přibije k židli je hudba, jak přímo v seriálu tak v titulkách. Dále tu máme velké množství úžasných a naprosto různých postav, které se vyvíjí během seriálu a odhalují, učí se a vymýšlejí nové ninjovské techniky. I svět v kterém se celý seriál odehrává, je naprosto úžasný a rozmanitý. Fantazie Kishimoto Masashi je vskutku náramná. 98,9% ()

Shaman1135

Moje staré ja ma presvedčilo, že po dlhom čase by to chcelo nejakú nezáväznú seriálovú závislosť. Opäť mi s tým pomohli majstri anime. Naruto je dnes už známa firma a v istých kruhoch legenda. Netreba sa tomu čudovať. Manga má prepracovaný dej, animácia šliape obstojne a humor si tu tiež našiel cestičku. Súboje potešia a s narastajúcim počtom častí sa priamo úmerne zlepšujú so schopnosťami samotných postáv. Od úvodu som bol unesený a závislosť sa skutočne dostavila. Dlho som sa pohrával s myšlienkou piatich hviezd, ale všetko zabili samotný tvorcovia. Fillery počas mangy som pretrpel (alebo preskočil, záležalo od nálady). Ale dorobiť celých posledných 80 častí, z ktorých väčšina nemala hlavu ani pätu, a boli nudnejšie než prednášky z analýzy, to som už prekúsať nemohol a jednu hviezdičku som musel ubrať. Dúfam, že Shippuden si ju už zaslúži. ()

jenHonza

Bylo mi patnáct, když jsem objevil toto anime. Dnes se mi blíží na třiadvacet a pořád jsem u něj vydržel. Z Naruta se stala jedna z mých největších srdcovek a dát méně než 5* opravdu nejde. ()

Ordrin

Miluji ten serial . To zpracování , hudba ( Soundtrack ) , příběh , vykreslení postav a jejich minulosti a naprosto dokonalé vyprávení a to nemluví o vizuálním zpracování .... Naprosto úžasné .... a Shippuned je jetě větší jízda ()

Tumbik

Vždycky jsem si myslel, že Naruto je pouze seriál, ve kterém se všichni mydlí, zabíjí a chovají se jako naprostí dementi. Když mi ale kamarád na podzim roku 2013 ukázal toto naprosto vynikající anime, neodolal jsem, a každý den jsem zhlédnul 10 - 15 dílů. Naprosto jsem mu propadl. Ze začátku byly animace celkem špatné, ale jejich kvalita se postupně zlepšovala. Hudba, která Naruta provází po celých 220 dílů je opravdu skvělá. Naruto je opravdu nádherné anime s ještě krásnějším příběhem :'). ()

Werrona

Člověk by neřekl, že ho to japonské anime s uřvaným mladíkem v oranžové mikince může tak chytit. Do smrti Hokageho bomba, pak už se myšlenky a zápletky začínají poměrně opakovat. ()

Malda26

Stát se dobrým shinobi je dlouhá a těžká cesta, hlavně pro Naruta, kterému hvězdy nepřály již od prvopočátků. Hlavním tématem je "Nikdy se nevzdávat" a za tím si stojí všechny hlavní postavy. To, že někdo odsuzuje animované filmy/seriály ještě nikdy neviděl pár epizod tohoto úžasného seriálu, kterého se nemůžu nabažit! Za mě definitně 5 hvězd a to zaslouženě - úžasný soundtrack a suprová, nadýchaná atmoška. Arigato! ()

joho55555

Po vzhliadnuti prvych 100 casti hodnotim na 92%, uz daavno ma nic tak nechytilo ako prave naruto... Skvely pribeh, charakteri, gradujuci dej... Vyborne liinie 5dielov pribeh, 5dielov suboje naozaj skvele ()

Naihonn

No, tak tohle je pro mě velmi citová záležitost a asi první anime, kterým jsem byl kdy posedlý. ;0) A ne, věřte mi, nemá na tom zásluhu jistá nejmenovaná skupinka asi nanejvýš tří lidí, která to naprosto zhovadile předabovala v oné už předtím zcenzurované verzi do češtiny. Takže velmi dobrá rada všem, co si nechtěji nechat uniknout opravdový děj a zápletku tohoto velmi kvalitního seriálu. Sežeňte si původní verzi v japonštině, oblíbenou možností je přímo s anglickými titulky uvnitř od Dattebayo. Ostatně pro ty angličtinu ovládající, kteří neumí přímo japonsky, je tohle nejlepší doporučení pro všechna anime. Sehnat si originál s anglickými titulky. ()

Lenakf

Je to můj nejvíc oblíbený seriál,při shlednutí prvního dílu bych nejspíše taky dala odpad,protože mě to absolutně nezaujalo,ale něco mně ponouklo,abych se podívala ještě na pár a z těch pár dílů se stala rutinní zálěžitost,prostě sem hlatala jeden díl za druhým a nedalo se přestat:)tím jak je seriál bezprostřední,vtipný (ty jejich xichty,nebo kakashiho oblíbená kniha-flirtovací taktiky:D) prostě mě to dostalo:) pokud někdo dal odpad,tak neví o co přichází,naruto dává barvu tomuhle pošmournému světu a jsem za to ráda:) ()

mafounkešu

Má to větší kvality než Pokémon a takéto anime, ale ne nějaké super velké. Rozhodnout se mezi tím co je lepší jestli Naruto nebo Pokémon je úplně jasné. Jasně, že Naruto. Ale děj se po době rozpuští a ztrácí. Na nějaký nový nápad to nevypadá, a od toho velkého arcu fillerů to šlo pěkně z kopce. Někdo dostane nápad a z něho rozvíjí. Někdo dostane nápad a ten rozvíjí a vytváří z něj nové nápady, Ale tohle se táhne jako karamel. Jednoho dne zkouknu Shippuden a uvidíme jestli se z toho zatracení špatnými příběhy vzejde něco pěkného, nového a nápaditého. Ale začátek Naruta byl určitě bombastický, příběh i soundtrack silný. Ale i když to s tím půjde s kopce, stejně to budu sledovat. Tohle je prostě nádherný vymytí mozku, styl humoru, který v Americe ani v Británii nepoznáte. A taky mě štve ta ironie "Jednou budu Hokage a všichni mě budou uznávat. Ale 4 roky jsem pořád nejslabší Genin." A jako by mi ta první věta připomínala Pokémony (Chytím všechny pokémony a budu mistrem světa).. ()

mindkiller

Hodnotím za vzťahy. Sasuke sa chce pomstiť svojmu bratovu, za zrovnanie jeho života, a naruto ho chce zastaviť. Vidí v ňom jeho nenávisť, no najviac priateľa, rivala a vzor. Tento serial je strááášne natiahnutý, no keď si pozriete iba niektore diely, tak uvidíte krásne komplikovanú dejovú líniu, bez zbytočných nudných pasáži. ()

bax

Viem prečo je tento seriál taký populárny. Má všetko čo má seriál pre vekovú kategóriu do 12 rokov mať (aj keď v necenzurovanej Japonskej verzii by som to označil za nevhodné do 15 rokov). Avšak čo ma zamrzelo najviac je miestami strašné brzdenie deja dlhými dialógmi alebo častejšie monológmi a úvahami či útočiť, aký to má zmysel a prečo vlastne žijem na tomto svete... Proste tvorcovia potrebovali natiahnuť čas a tak to šlo na úkor dynamiky. Keby ten seriál nemal 220 dielov, ale povedzme 50 a dej by bol dynamickejší, tak je to skvelá akčná komédia a možno aj za 4 alebo 5*, ale takto som sklamaný. Vydržal som to pozerať asi 50 častí a potom ma to čoraz viac nudilo :( ()

Riivy

Seriál ktorý ma dokázal nenormálne pobaviť, ale niekedy by som najradšej zabil toho čo to vymýšlal.... niektoré časti sú bojové, iné zase zábavné a niektoré boli pre mňa aj otravné... priznávam sa, že nadčenec pre anime a mangu zo mňa asi nebude, ale tento seriál som si celkom obľúbil... hlavne pre niektoré charaktery ako Žabí/Zvrhlý poustevník, ale aj pre dosť prepracovaný dej... niekoho tie príbehy a úvahy rozčulujú a priznám sa, že niekedy aj mňa, ale takto sa dal vytvoriť príbeh, ktorý je málo dynamický, ale zato je dosť rozsiahly.... No treba sa pustiť do pokračovania.... ()

BigBen87CZ

A jo a jo a jo ... nikdy bych o sobě neřekl, že něco jako anime ... zvlášť vlastně určené pro mladší obecenstvo a s překombinovanými souboji se mi bude líbit ... ale co se nestalo ... z neuvěřitelně otravného hlavního hrdiny (mno, vlastně všech, ale Naruto těžce vedl) se stal zajímavý klaďas. Nejzajímavější (snad i díky propracované předloze) je, složitost a propracovanost postav, které ale chápete, rozumíte jejich rozhodnutím. Další velmi kladnou věcí je, že si seriál ani s postupem času nijak výrazněji neodporuje (kromě několika drobností s Kage bunshin). Kameny úrazu jsou v tomto případě až příliš často se opakující flashbacky (ale ony jsou možná i nutné, protože s frkvencí jednoho dílu za týden můžete při velké porci délů snadno vypadnout z obrazu, místy jsou ale až otravně zbytečné), a samozřejmě fillery. A zajisté se nesmíte pozastavovat nad klasickými detaily jako že 12-ti letí ninjové bojují jak z partesu, síly mají víc než kdokoliv ze smrtelníků ... prakticky po každé větší bitce jsou polomrtvé (docela nechutný, představit si to v reálu, co ?), jsou prakticky nesmrtelní ... umí vlastně létat, jsou rychlejší než superman na heráku a běžně odporují zákonům fyziky ... (můj nejoblíbenější je mluvení za letu, při bitkách, prostě kdykoliv, kdy absolutně popírají jakékoliv zákony o šíření zvukových vln :D) Ale co už ... nedá se jet na 100% pořád ... dokoukáno a s radostí vzhůru na Shippuuden ... ()

Himlhergot

Geniální anime, jen je třeba přeskakovat fillery a rozhodně se nepokoušet sledovat tu věc v českém nebo anglickém znění, kterou pro nedostatek jiných výrazů nazývají také naruto. ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (více)