Katolická církev učinila extrémně vzácné rozhodnutí a oficiálně potvrdila, že je devatenáctiletá studentka prvního ročníku vysoké školy posedlá zlý duchem. Příběh filmu V moci ďábla pojednává o dramatickém soudním líčení s farářem, odsouzeným za nedbalost, která vyústila ve smrt mladé, údajně posedlé dívky. V hlavní roli snímku, založeného na skutečných událostech, se představí LAURA LINNEY jako Erin Bruner, obhájkyně otce Richarda Moorea (TOM WILKINSON), který kontroverzní vymítání ďábla vedl.

Emily Rose (JENNIFER CARPENTER) opouští svůj klidný venkovský domov, aby mohla studovat na vysoké škole. V osamělé noclehárně ji však jedné noci potká děsivá "halucinace", po níž ztratí vědomí. Útoky se postupně stávají častějšími a jejich intenzita se stále stupňuje, proto se nábožensky založená Emily rozhodne podstoupit vymítání ďábla pod vedením faráře, otce Richarda Moorea. Když pak mladá dívka během obřadu zemře, je farář obviněn ze zabití z nedbalosti. Roli jeho obhájkyně neochotně přijímá renomovaná právnička Erin Bruner, jejíž skálopevný ateismus a nedůvěra v nadpřirozeno jsou v průběhu soudního procesu nalomeny oddanou vírou otce Moorea a zvláštními, nevysvětlitelnými okolnostmi, které případ provázejí. (oficiální text distributora)

Lars

Tak tohle bylo opravdu vynikající. Atmosféra skvělá, dívka v moci sil naháněla husinu. Velmi příjemné překvapení. ()

Hrosko

Mozno som cakal nieco nieco s vacsim napatim, ale tento film mi nesadol na nôtu. Kvoli tomu ze to bolo podla skutocnosti som rozmyslal o 4 hviezdach. No nakoniec predca len 3. ()

FilmWave

Derrickson umě kombinuje soudní drama a vymítání. Oboje už tu ale bylo a lépe. Příště méně Laury Linney a více Toma Wilkinsona. Velmi mile mě po dlouhé době překvapil Campbell Scott. ()

Crowen

3 a půl*. Ksichty Carpenterové byly opravdu luxusní i její výkon celkově. Vymítací scéná výborná, škoda jen, že toho ve filmu nebylo povícero. ()

Bohnice05

Hodně povedené zpracování z kterého mrazí už jen proto, že je film inspirovaný skutečným případem. To celé dokresluje strašidelně napínavá atmosféra, spolu se scénami ze soudní síně, za které je člověk rád, protože pomáhají člověku oddechnout si na chvíli od kousání si nehtů během zbytku filmu. Závěrečná rada: Jestli se někdy v noci vzbudíte a budou 3:00, tak se radši rovnou oddělejte sami. ()

agassi68

Vzhľadom na žáner som očakával skôr béčkový štýl a mienil som po pár minútach pozerať niečo iné. No a ostal som do konca lebo mám rád mrazenie v chrbte pri scénach aké predvádzala Laura Linney v rámci exorcizmu Toma Wilkinsona. Takto sa robia poriadne ľakačky! ()

xdutchx

Horor tohle není, to vážně ne. Kdo věří žasne, kdo ne tak se bojí nebo nechápe. Kéž bychom měli sílu nést i takto těžké kříže jako Emily, ale i jako páter Moore. Posedlost není třeba zpochybňovat i bez daru víry ji lze nacházet v "běžném" světě. Forma snímku dostatečně slouží poselství. ()

mala_kea

Místy velice děsivý příběh, kde známé "podle skutečných událostí" atmosféru ještě umocní. Tvůrci se samozřejmě detailněji věnují straně kněze a vymítání, než aby to celé zpochybňovali. Soudní přelíčení je efektně prolínáno záběry rituálu a života obhájkyně a to tak, že jsem si ani jedinkrát nepomyslel, že nějaká scéna nadbývá nebo nudí. Sám jsem po shlédnutí zůstal nestrannáý, ačkoli výkon Jennifer Carpenter nutil k opaku. Postavu Rose ztvárnila tak věrohodně, až to místy děsí. Celkově je to velice slušný horor i povedené soudní drama. ()

DHDV

Klasika v novém hávu, kladně hodnotím soudní síň a povedené hororové vsuvky. Herci odvedly dobrou práci, jen mi tento film připadá hodně monotónní. Ale doporučuji zhlédnout, jen záleží jaký styl hororů upřednostňujete… Mě už toto téma přijde velmi vyčerpané a docela se na tohle špatně vymýšlí nové, ale i tak dávám 3 hvězdy…Překvapení, které jsem nečekal... ()

Rockerman

Trošičku zklamání, ale není to nezajímavé. Označení horror bych ale vynechal. Pod tímto pojmem si představuju něco jiného. 50% ()

NGP

Především bych chtěla mluvit o hereckém obsazení. Laura Linney mi pořád po Davidovi Galeovi připadá jako svatá Matka Boží na zemi, a proto jsem celý film čekala na ten srdceryvný okamžik jejího sentimentalismu ohledně celé té božské záležitosti. Proto mě vůbec nezklamala, spíš naopak, předvedla to, co jsem od ní v tomto filmu očekávala. Strachy třesoucího faráře nemohl zahrát nikdo jiný tolik hodící se do celé atmosféry než Tom Wilkinson, který ve mě vzbuzoval různorodé pocity. Jednou to byla fakt ubohost a lítost, na druhé straně odvaha a vědoucnost. Pokud mám mluvit o "hlavní postavě" filmu Emily Rose, tak mně přišlo že tam toho moc nenahrála. Důležité však je, ne jak často, ale jak. I přesto, že v záběrech se nevyskytuje nejvíc (nebo se mi to alespoň zdálo), mi připadalo že se na tu roli hodí naprosto perfektně. Dokázala nahánět hrůzu, a v potřebných okamžicích dělala takové posedlé xichty a pózy, že se podle mě samotný režisér divil tomu, co dokáže ze svého těla vyplodit. Na ní bylo opravdu báječné hororové koukání. Samotný příběh mě docela překvapil, a nejenom kvůli tomu, že je založen na skutečných událostech, ale kvůli jeho podání. Zcela odlišným druhým tématem filmu bylo americké soudnictví. Nejen že to několikrát znásobilo prožívání příběhu jako takového (to oddalování farářovy výpovědi svědčí o tom, že to chtěli mít co nejvíc napínavější), ale také přidalo bodíky za upřímnost a seznámení diváka se skutečností. Naprosto geniálně se nabízel způsob vyprávění příběhu v podobě flashbacků, což pomohlo udržet film ve dvou časových prostorech. Ten film mě mimořádně překvapil, protože jsem takovou propracovanost nečekala. Vyplatilo se mi to, protože mám o jeden dobrý hororový zážitek navíc ()

Hapretor

Pro mě celkem nové, ne okoukané téma. Příjemně zabavilo, trochu i zamyslet nad "Bohem" donutilo. Velmi hezky udělané prostředí soudu - který vyřkl doslova "šalamounský" verdikt. Chudinky Emily mi bylo líto. Nechtěl bych být supersenzitivní. A přiznám se, že po dlouhé době jsem nervózně koukal na hodinky. Ne kvůli tomu, že bych se nudil, ale jestli náhodou už nejsou tři hodiny ráno!!! ()

Wargoo

Silný skutočný príbeh, kde o zimomriavky nieje núdza, či už z vynikajúcich scén s Emily, kde ju ovláda zlo, alebo len jemných šepotov (One, two, three, four, five, six...). Samotné posadnutie je veľmi silné, súdny proces, resp. časti zo súdnej siene sú veľmi vypäté, dialógy napísané bravúrne, čo mi však na celom filme vadilo (inšpirované skutočnosťou-nedalo sa zmeniť) bolo to, že za všetkým videli náboženstvo, boha, pannu Máriu, a podobne... Na to samotné až tak neverím, to sa však nedá povedať o posadnutí diablom, resp. zlom. Skrátka, priveľa náboženstva na to množstvo minút... Jednoznačne najlepšia scéna v stajni, predstavenie sa, s kým máme vlastne dočinenia.. Klobúk dole !!! Silné 4**** a 78,827% ()

Akana

Spojení vymítačského hororu a soudního dramatu je neotřelý nápad, zpracování je na slušné úrovni, střetávání vědeckého a křesťanského pohledu na svět v dialozích je leckdy zajímavé. Jenže protože tenhle komentář píšu pár týdnů po shlédnutí a přitom zjišťuju, že obrázky z filmu mi v hlavě vybledly nezvykle rychle a moc si toho už nevybavuju, musím se klonit spíš k průměrnějším číslům. Asi jsem se u toho ani nenudil, ale stopa nezůstala. Solidní film bez ocasu. ()

Rázlik

Konečně lehký horůrek na úrovni a to hlavně díky skvělému hereckému výkonu Jennifer Carpenter pro mnohé spíše známé jako Deb z Dexe :). ()

montongery

Skvělé drama a nemůžu se vyhnout porovnáním s kultovním Exorcistou. Vím, že se to tady asi nikomu nebude líbit, ale tenhle kousek se mi líbil víc. Cením nejen to, že to tvůrci vzali z jiné strany a to ze soudní síně. Ale i při strašidelných scénách, jsem někdy byl víc napjatý než u zmíněného Exorcisty. To tomu přidalo i přesvědčivost skoro všech herců (hlavně tedy Laury Linney), skvělá hudba, a i skvělě dávkovaná hutná atmosféra. Nejsem expert na horrory a většinou se jim i vyhýbám, tak chápu, že tohle asi nebude zrovna populární komentář. ()

fr3ak

Dlouhou dobu volám po kvalitních duchařských hororech a při tom se mi jeden z nejlepších válel doma a já jej pořád odstrkoval na později... No necháme to být. Filmu ve výsledném dojmu pomáhá to že je podepřen skutečnými událostmi, jasně většina z vás určitě ví jak to s takovými filmy chodí - tam se něco upraví, tady se něco přidá, nebo ubere a ve výsledku z toho může klidně vzniknout úplně jiný příběh, než jaký ve skutečnosti byl, ale to já hodnotit nebudu (stejně o původních událostech nemám ani páru). Scott Derrickson totiž natočil film, který svého mnohem staršího bratříčka (ano myslím Vymítače) o nějaký kousek překonává a to ve všech ohledech. Já totiž stále říkávám že autoři nemusí být nutně originální, ale když zajeté postupy složí do funkčního celku a dají do toho trochu ze sebe, tak může vzniknout film, který žánr může zase o kousek posunout. Soudní část je možná pro někoho nudná, předvídatelná a jako vata, ale mě se to takhle líbilo, lekaček moc není (a to je jedině dobře) ale když na nějakou dojde, tak to fakt stojí za to. No a obsazení se taktéž vydařilo. Doporučuji! ()

MikeeTheory

Bez diskuzí nejlepší film o vymítání, co kdy byl natočen. Nejen kvůli děsivým scénám, ve kterých Jennifer Carpenter věřím totálně vše, ale i díky jisté konfrontaci mezi vírou a racionalitou. Zeptejte se ostatně sami sebe, zda jste si po zhlédnutí nekladli otázky typu: "Mohlo se tohle opravdu stát?" Pravděpodobně si odpovíte, že ne, ale nějaká část vašeho (pod)vědomí si bude jistě říkat "ale co kdyby". Dojmy z tohohle filmu jsou opravdu silné. Tak silné, že mě tahle tématika fascinuje i děsí zároveň. Mimochodem pokud chcete alespoň malinko ochutnat z atmosféry, pusťte si samotnou hudbu od Christophera Younga. To vás bude mrazit po celém těle. Pro mě hororový zážitek n. 1! ()

Freeky06

Pre mňa najlepší exorcistický film všetkých čias.. Po tomto geniálnom snímku, som dokázala zaspinkať len po fľaši vína a to už niečo znamená...!!! Ono s touto tematikou to sranda veru nie je... mňauuuu ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

23.06.2014

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (více)

Neo zastaví Zemi

Neo zastaví Zemi