Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu

(TV film)
  • USA The Librarian: Quest for the Spear (více)

Třicetiletý vědec, “profesionální student” Flynn Carsen (Noah Wyle) získal dvaadvacet akademických titulů  a další studium mu bylo odepřeno. Tajuplný muž ho najme na volné místo knihovníka Metropolitní veřejné knihovny, kde mu svěřili sbírku legendárních historických artefaktů, mezi nimiž nechybí Svatý Grál. Krátce po jeho nástupu členové zlověstného Hadího bratrstva ukradnou část Kopí osudu, kterou římský voják Longinus bodl ukřižovaného Krista. Flynn si uvědomí, že pokud by získali ještě další dvě části artefaktu, stali by se podle legendy neporazitelnými a mohli by ovládnout a zničit celý svět. Vědec proto musí odložit brýle, vstát od stolu a pokusit se získat artefakt zpět, pokud možno celý, i se zbývajícími částmi. Jeho jediným pomocníkem je odvážná a atraktivní kolegyně Nicole Noonová (Sonya Walgerová), jeho jedinými zbraněmi jsou vědomosti, bystrá mysl a kniha psaná dosud nepřeložených jazykem. (JOJ Cinema)

Slartibarkfast

Příběh věčného studenta Flynna Carsena, který je držitelem více než 20 vysokoškolských titulů. Bohužel pro něj jej z fakulty předčasně vystrnadí a jemu nezbude, než si najít práci a začít normální život. Po neúspěšném hledání se pro něj naskytne životní příležitost na postu knihovníka. Když je úspěšně přijat, zjistí, co vše tahle práce ve skutečnosti obnáší.. Televizní Indiana Jones s nižším rozpočtem. Hlavní hrdina je poněkud chytřejší, ale zato méně hbitý, a tak mu po boku vždy zachraňuje pozadí krásná dáma. Nic světoborného. Děj slabý, efekty směšné herecké obsazení vesměs neznámé. Pobavení na chvilky, kdy na jiném kanále v televizi nic neběží a vy jste si na dovolenou zapomněli přibalit notebook. Čistý průměr. 50% ()

nash.

Dobrodružná legrácka, která se ani na okamžik nebere vážně a s nadsázkou od první minuty hrne z obrazovky jeden vtípek za druhým a ještě je prokládá vydařenými hláškami („Najdi si svýho moulu.“). Pobaví drzostí s níž přes malý rozpočet předstírá velkou podívanou a ještě přitom škodolibě paroduje své velké žánrové bratříčky od Indiana Jonese po bondovky. Každá z postav je srozumitelnou karikaturou, každá scéna, každý vtípek, každá hláška má své kouzlo, jehož chuť se často probouzí postupně, někdy dokonce se zpožděním, a občas se blíží až montypythonskému humoru. Přitom však humor a nadsázka z obrazovky nehulákají a neupozorňují na sebe, spíš jen tak nenápadně pomrkávají a dělají jakože nic, dokonce i ten scénář je takový na oko hloupoučký. Možná by neškodilo, kdyby ta pohodová zabava dostala zdání většího švihu a razance, i když na druhou stranu, co může být rychlejšího než Flynn, který na koleně během několika hodin rozluští mrtvý jazyk, na němž si vylámaly celé týmy vědců a během patnácti vteřin vyřeší největší hádanku světa, na níž lidstvo hledá odpověď už tisíce let. ()

klerik

Zábavka, ktorá sa hrá na Indyho a vôbec sa za to nehanbí. Napriek tomu, že televíznosť cítiť z výpravy aj scenára, triky sú slušné. Je to vtipné, dobrodružné a uletené - ja som sa bavil. Lepšie ako seriál RELIC HUNTER, no kinovým "vykrádačkám" (SAHARA, LOVCI POKLADOV) sa nevyrovná. Čím menej čakáte, tým viac dostanete... ()

Crocuta

Jistě, je to slátanina, ale na TV film to ještě šlo. Nějakou logiku nebo historii nechme stranou, s tím podobné snímky vůbec nepočítají. Pro mne byl důvodem nedat horší hodnocení především Kyle McLachlan (i když tu hraje dost bídně, tohohle chlapíka mám prostě rád už dob Modrého sametu) a Sonya Walger, moje neoblíbenější ze Ztracených (přesto, že v Kopí osudu hraje dost nesympatickou skorochlapici, vypadá pořád bezvadně). ()

Arsenal83

Porovnaniu s múmiou sa nedá vyhnúť. No toto je omnoho viac fantasy až rozprávka, čo škodí filmu. Najviac mu ale uškodil hlavný hrdina, ten mi bol dosť nesympatický a tým to haslo. ()

Šandík

Nesmírně zábavná a velmi inteligentní PARODIE na Indiana Jonese a podoné filmy. Jenom mě docela překvapují všichni ti kteří to nepochopili. 75% ()

VenDulin85

Tak na tento film jsem se dívala jen z jednoho důvodu- byl o knihovníkovi, tedy měl být, ne o nějakém všeználkovi s velmi nepraktickým přístupem k životu... Celé mi to přijde dost křečovité a pokud to mělo následovat Indianu Jonese, podobnost byla pouze v exotických exteriérech. Tím nechci říct, že je všechno špatně, ale člověk od toho nesmí moc čekat a brát to s velkou nadsázkou. ()

honajz

Pokud máte rádi Indiana Jonese - ale s nadhledem - a dobrodružné filmy, pak vás tahle chytrá televizní věcička může jen potěšit. Věčný student je vyhozen ze školy, musí začít pracovat, ale jeho nové místo ho zavleče do džunglí, mayského chrámu, Himálají - problém je, že tenhle chlápek, co má spasit svět, je skoro totální ňouma, jen s vyčtenými znalostmi. A tak mu zachraňuje zadek mladá atraktivní bijkyně. Spousta hlášek, odkazů, mrknutí okem na znalé... ()

rikitiki

Přiznaná kopie filmů s nejlslavnějším archeologem s bičem a v klobouku. Tentokrát v hlavní roli knihovník. Nic proti inspiraci jinými filmovými díly, ale tohle bylo bez invence a vtipu. ()

GigaPudding

První film o Knihovníkovi je příjemná televizní pohodovka tak na ***, ale čtyřku dáváme z toho důvodu, že je to vážně zvláštní jak nepochopený film to je, což je podle mě zaprvé tím, že někteří jsou přesvědčení o tom, že dobrodružné filmy jsou jen Indiana Jones a všechno ostatní je jakože jeho "kopírka", a za druhé tím divným českým názvem a obálkou, která se sama snaží vytvářet dojem jakože "je to jako Indiana Jones", což je v tomhle případě hrozně zavádějící. Sami autoři hned od začátku až do konce předvádí zaprvé parodické vtípky a za druhé se očividně hodně snaží právě nebýt Indiana Jonesem. Má to ty "Indiana Jonesovské" prvky (které ale patří ke každému dobrodružnému filmu a indiana jones není jejich zakladatelem), ale pracuje s nimi dost často odlišným způsobem a celkově je to docela sympatické a vtipné. Hlavní postava Flynna Carsena je takový ťulda, ale jinak sympaťák, a k jeho překvapení se stane správcem nejstrašlivějších předmětů v historii lidstva :). V tomhle je film mnohem přestřelenější než (zatím) poslední díl Indiana Jonese a to je co říct. Ke konci už je to dost na hlavu, ale pořád ještě takovým tím přijatelnějším způsobem. Jinak je to ale příjemný dobrodružný film, kterému škodí jen rozpočet, který z "akčního" konce dělá parodii na parodii, a taky menší propracovanost děje v kombinaci s vtipem. Někdy je to prostě jen takové účelové. Každopádně to ale není až tak špatný film jak to tu někteří prezentují, protože to prostě není kopírka indiana jonese :). Za to může česká distribuce :). ()

SOLOM.

Tento film (potažmo celá série) mi byl doporučen jako slušná dobrodružná fantasy komedie (parodie), no nicméně si myslím, že jde maximálně o hodně průměrnou podívanou s několika dobrými momenty, pár vtipnými situacemi, ale i hromadou těch trapných a ne zrovna úchvatnými speciálními efekty. Hlavní hrdina – dobrácký ňouma, pohledná parťačka, asijská mrška, slizký záporák a mrštný důchodce – při těch jeho bojových (soubojových) scénách, jsem se vážně i pobavil. Jako celek to nebyla vyložená katastrofa, ale místy to i celkem uspávalo….50% ()

ARI50

Nouma který se snaží být originálně zábavný a akční ale film skoro nenabídne nic co by mělo zaujmout. ()

Hogun

Skúšal som vypnúť mozog a pár krát aj televízor, ale všetko márne. Stále sa na mňa usmieval Dr. Carter z Pohotovosti, ktorý nie a nie prekročiť svoj tieň. Nudný, trápny a rádoby vtipný scenár s adekvátne topornými hereckými výkonmi. 4/10 ()

becki_tu

Vrcholně směšná, hloupě naivní a rádoby dobrodružná záležitost, vedle které si třeba taková Sahara nebo Lara Croft rozhodně nemusí připadat méněcenně. A když už se nějakou tou náhodou vynoří nějaký ten dobrý vtípek, tak je hned v další scéně vykompenzován trapnými digitálními triky, které spíše připomínají lacinou počítačovou hru. Takže nechám Flynna ať se honí za čím chce a já to příště zkusím radši někde jinde. 30% ()

ancientone

Priblblá a nepodarená "paródia" (alebo čo to je) na Indianu Jonesa, vykvitajúca ešte k tomu do série! Jednotka má jednu výhodu, že nehýri trápnosťou až tak, ako nasledujúce dva diely. ()

ProjectAlice

Indiana to síce nieje, ale i tak sa mi to páči. Noah Wyle bola skvelá voľba. Naozaj vyzerá ako knihomol, ale zároveň ako skúsený archeológ a lovec tajomstiev. Trocha ma v prvom momente odradili sci-fi prvky, predovšetkým v knižnici. Príbeh je však veľmi dobrý. Veľmi sa mi zapáčila vo filme Sonya Walger. Taktiež skvelý výber herečky. Prvý diel je najlepší, ďalšie dieli strácajú na kvalite, ale zaostávajú len mierne. 80% ()

Tommassi3

"A co ti ty knihy říkají, synku ?? Abys zakládal požáry ?? Nevěř knihám, které ti říkají, abys zakládal požáry !! Nevěř jim !!" ;) ()