Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu

(TV film)
  • USA The Librarian: Quest for the Spear (více)

Třicetiletý vědec, “profesionální student” Flynn Carsen (Noah Wyle) získal dvaadvacet akademických titulů  a další studium mu bylo odepřeno. Tajuplný muž ho najme na volné místo knihovníka Metropolitní veřejné knihovny, kde mu svěřili sbírku legendárních historických artefaktů, mezi nimiž nechybí Svatý Grál. Krátce po jeho nástupu členové zlověstného Hadího bratrstva ukradnou část Kopí osudu, kterou římský voják Longinus bodl ukřižovaného Krista. Flynn si uvědomí, že pokud by získali ještě další dvě části artefaktu, stali by se podle legendy neporazitelnými a mohli by ovládnout a zničit celý svět. Vědec proto musí odložit brýle, vstát od stolu a pokusit se získat artefakt zpět, pokud možno celý, i se zbývajícími částmi. Jeho jediným pomocníkem je odvážná a atraktivní kolegyně Nicole Noonová (Sonya Walgerová), jeho jedinými zbraněmi jsou vědomosti, bystrá mysl a kniha psaná dosud nepřeložených jazykem. (JOJ Cinema)

Terva

Ocenění: Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films - Saturn ´05 (USA): Nominace na ceny pro nejlepšího herce v televizním filmu (Noah Wyle), pro nejlepšího herce ve vedlejší roli v televizním filmu (Kyle MacLachlan), pro nejlepší herečku ve vedlejší roli v televizním filmu (Sonya Walger) a za nejlepší televizní film. ()

JohnCZ

Variace na Indiana Jonese s televizním rozpočtem a díky tomu nulovou výpravou a děsnými efekty, ale přesto funkčním příběhem v maximálně oddychovém pojetí. Film si nehraje na žádné veledílo, občas s humorem shodí sám sebe a Noah Wyle to celé samozřejmě táhne. ()

Crazer

Děsný! Umělý sníh, kameny, mosty, miniatury letadel .. asi byl tenhle film ochuzen o hodně peněz. Všechna ta umělotina pak kazí divákovi celkový dojem z filmu. Kdyby vizuální efekty byly více propracované a většina nápadů dotažená více do detailu, jednalo by se o nového kvalitního Indiana Jonese. V tomto filmu se každý krok a další scéna daly očekávat .. vše bylo vyřešeno téměr ihned díky megachytrému studentovi, což filmu také zrovna nepřispívá do kladného hodnocení. Ke konci už jen ubohá bitka mezi důchodcem a hadí sektou. Film který zaujme asi jen nejmladší skupinu diváků. ()

Revanx

Low cost nového tisícročia a niečo čo dáva výrazu "moderný brak" nový význam. Ak sa vám podarí úplne vypnúť mozog, môžete sa celkom slušne baviť. Ak ostane aspoň jeho časť zapnutá, tak budete mať takmer plné zuby stupídneho príbehu, neuveriteľne slabých trikov a prehrávajúcich hercov. Jednoducho- za tie peniaze to mohlo byť horšie, Noah Wyle v úlohe knihovníka je celkom fajn a Sonya Walger je celkom sexi kosť. ()

corpsy

Už by bolo trápne sa stále opakovať, že ´´po kom to dítě je´´. Síce neoriginálna, ale celkom slušne odsypajúca televízna zábava. ()

depony

Doufal jsem v alespoň nějaký zajímavě zpracovaný motiv, postavy. Cokoliv. Namísto toho spleť zmatených skečů, hloupých frází, kýčovitých momentů. Nedostatků je tolik, že i případné některé světlé záblesky poutavosti se utápějí v moři nudy. Škoda! ()

kikuka

..už plagát napovedá, že recyklácia je hlavnou tvorivou metódou výroby tohto filmíku..aj keď občas to bolo len nové použitie starého materiálu bez medzispracovania..viď hudobné motívy, pasce, mosty a tak..ale s nohami na stole to bolo "milé".. ()

nigga

Vcelku slušný televizní film, který má největší slabinu v tom, že má neuvěřitelně špatně natočenou a sestříhanou akci, vrchol byl, když přišlo na toho dědu, který máchl rukou a všichni kolem něj padali , tak mi to připomnělo závěr Bowfingera:-D, akorát, že tady to asi tak trapně zamýšleno nebylo. Ale zas Carter je mi sympatický a objeví se tam i Kelly Hu, tak těch 50% tomu dám. (Jen by takové filmy neměli být v hlavním vysílacím čase, ale třeba v ranních hodinách) ()

Adasin

Jako malou mě to kdysi hodně bavilo, o pár let později celkem štvalo a nakonec se z toho stalo tak trochu guilty pleasure. Po letech si říkám, že na tv produkci a kopírku Indiana Jonese vlastně docela dobrý - tak akorát, aby u toho člověk usnul. Jedno podívání neuškodí. To všechno platí v podstatě pro celou sérii (vyjma seriálu, ten jsem neviděla). Docela zajímavé, kolik slavných jmen se v sérii objevilo. 5/10 ()

MartinezZ

Jediné dva plusy jsou zřejmě Noah a pokus parodování Indiho a Mumie. Herci, nápady, dialogy, efekty... a ještě mnohem víc stojí úplně za... škoda mluvit. ()

Praxis

Proboha ono to snad zkopírovalo všechny dobrodružné-fantasy seriály posledních x let. Efekty jak vyrobené na 486ce, naprosto debilní humor, totálně přihlouplý scénář a ujeté dialogy a postavy. Ještě že ten lojza Noah hraje celkem dobře, i když to pitvoření a tlemení se do kamery mi přišlo dost umělé. Jedna hvězdička je za občasné vtípky a "sympatickou" pani z muzea a její geniální hlášky:-) jinak je to hloupost, kterou s chutí nedoporučuji ()

Laxik

Vykrádačka všech vykrádaček Indyho, která má ale šmrnc i vtip a pokud nemáte žádný nároky na IQ scénáře, jde o ideální oddychovku. ()

golfoxovox1

Zajímavá parodie na dobrodružné snímky, která si bere prvky z Indiana Jonese, včetně stejného přecházení z hudebních témat, která jsou pochopitelně jiná, ale Indianu Jonese podle mě záměrně asociují... Pobavila scéna s přecházením lávky... :D ()

Sawyer815

Béčková příručka sečtělého archeologa aneb jak jsme vykrádali Indiana Jonese.Dozvíme se takové parády,že Májové tančili valčík a spolu s budhisty ukrývali kopí,které probodlo Ježíše.Musím uznat,že na tohle se jen tak nezapomíná. ()

Her0.89

NO toto bylo otřesný. Jedna hvězda je pouze za stopaře v pralese :D. Tento film výrazně zaostával za Indianou. I když je oproti Indianovi o více než deset let mladší, některé vizualizace byly dokonce horší. Celkový nádech filmu také kazila pro mě velice nesympatická Sonya Walger. Scény kdy zmlátila tucet chlapů, kteří byli dvakrát tak větší jak ona, mě prostě urazily. ()

blackrain

Legenda praví, že jeden z vojáků probodl kopím bok Ježíše Krista. Bylo to Kopí osudu, někdy se mu také říká Longinovo kopí.. Ten, kdo je vlastníkem kopí a je srozuměn s jeho mocí, má ve svých rukou osud tohoto světa k jeho dobru či zlu. Poslední oficiálním držitelem kopí byl Adolf Hitler. Údajně se mělo nějaký čas nacházet i v Čechách, neboť Karel IV. se rád nechával obklopovat svatými relikviemi, ale dost bylo legend a historie. Na tenhle film jsem koukala jen ze zvědavosti. Název byl velmi lákavý, ale to bylo všechno. Čekala jsem, že to bude něco mezi Mumií, Lovci pokladů a Indiana Jonesem, prostě pořádná jízda a akce s napínavými momenty. Těch jsem se skutečně nedočkala. Téma nabízelo mnohem, mnohem víc. Knihovna byla impozantní, hlavně ta její skrytá část. ()

ABLABLABLA

Tak konečně jsem si řekla, že se podívám na celou trilogii znova, především proto že jsem nikdy neviděla první díl. A musím říct, že první díl stojí za prd. Bavilo mě to, ale přišlo mi to takové nedomrlé, bez nějakého pořádného nápadu, dramatu, dobrodrůža. Naprosto předvídatelné a docela nudné. Další díly jsem zatím znova neviděla, ale dřívě už ano a přišly mi výrazně vtipnější a promyšlenější i přestože se jasně jedná o nízkorozpočtové filmy s chabými triky. Takže ač je to vcelku neobvyklé, jednička je podle mě nejslabšém dílem.. až pak se Flynn začal rozjíždět a pořádně řádit a nebyl tím studentem, co je mu přes třicet, žije s matkou a slovo přítelkyně zná jen ze slovníku, ale hlavně že má 22 diplomů. ()