Snímek Zloba – Královna černé magie vypráví dosud nezpracovaný příběh legendární zlé královny z klasického snímku společnosti Disney Šípková Růženka z roku 1959, a seznamuje diváky s její zradou, která nakonec způsobila, že se její kdysi čisté srdce proměnilo v kámen. Královna Zloba, hnaná touhou po pomstě a urputnou snahou udržet si trůn, uvrhne na novorozenou dcerku lidského krále, Auroru, krutou kletbu. Jak princezna roste, ocitá se přímo v samém středu narůstajícího konfliktu mezi lesním královstvím, které si zamilovala, a lidským královstvím, ze kterého pochází. Zloba si uvědomuje, že princezna může být klíčem k míru mezi oběma říšemi a je tak nucena k nemilosrdným činům, které oba světy navždy změní. (Falcon)

Ainy

Je fakt, že v tomhle filmu nemůžeme počítat s kdovíjak napínavým dějem, jelikož příběh Růženky známe všichni a taky pokud Zlobilka byla hodná víla, nevím proč ji vymysleli zrovna takové pekelnické rohy. To jsou ovšem bezpředmětné detaily, já jen, že jsem se nad tím v kině zamyslela. Fantazijní svět Blat byl vymyšlen nádherně, tady se tvůrci s vizuálními efekty opravdu vymazlili a mě tím celou okouzlili. Líbily se mi zpomalé záběry, kdy se třeba Anželína vznesla nad mraky a s roztaženými křídly se kochala západem slunce. Žolík tady opravdu zářila ... nesmírně jí tahle role sedla. Příběh o královně Zlobě je poněkud temnější, bylo až trochu bolestné sledovat jak se opravdu kdysi čisté a důvěřivé srdce vinou zrady změnilo a zatvrdlo. Na druhou stranu ani zloba není věčná a pokud se setkáte s někým kdo vám rány zahojí, vrátí se do vašeho srdce znovu radost. Nevím čím to je, ale když jsem poprvé spatřila její lesní strážce, má první myšlenka byla celý Sauron. Takže si nejsem jistá, zda se tvůrci nechali inspirovat nebo já jestli nejsem jaxi už příliš zaujatá. ()

3DD!3

Avatar style. Zloba opravdu vypadá jakoby se vypravila na Pandoru a ve stylu moderní Sněhurky se nám snaží namluvit, že ta chechtající se potvora měla na krále pifku oprávněně. A ono to funguje. Angelina hraje výborně a tak zamrzí docela nevýrazný Sharlto Copley (upřímně ale neměl moc co hrát). Nevím jestli to modernizování bude fungovat věčně a u všech pohádek, ale zatím to celkem šlape. ()

hellstruck

Aneb za každou nasranou ženou hledej zrádného muže :) Disney si u mě tímto počinem částečně vylepšil reputaci. Nečekala jsem příliš a o to jsem překvapenější. Konečně "pohádka", která ukazuje, že svět není černobílý a neexistují jen padouši a dobráci. Angie si mě jakožto Maleficent stoprocentně získala, bylo vidět, že roli si opravdu užívala. Jediným trnem v patě byla Elle Fanning...1) není krásná, což je u krásné Růženky slušný zádrhel. 2) její postava byla neskutečně jednoduchá. A to poslední a stěžejní je, že Fanning prostě neumí hrát a místo nějakého výkonu se jen divně a dětinsky šklebí. Jinak jsem se hodně bavila, snad je ale na místě říct, že vizuál působil až příliš digitálně a neautenticky. ()

NinadeL

Na nové vlně pohádek s novými posunutými významy stále ještě vyloženě neujíždím, ale jestli jsou některé další alespoň takhle vymazlené jako Maleficent, tak to vidím velmi nadějně. Sice pořád ještě nesleduju ani seriálové Once Upon a Time, ale panenko skákavá, toto byla lahoda. A to nejsem fanda ani Angeliny, ani původní Disneyovky. Zkrátka když se daří, tak se daří. Protože tady je božská i ta Lanina titulková píseň a všechen ten jemný humor kombinovaný s epikou. ()

Kaka

Proklatě atypická 180 milionová věc, která je kratší a zkratkovitější, než by se na první pohled mohlo zdát. Je až prekvapivé jak od podlahy to vzal režisér Stromberg, který jde rovnou na věc, s ničím se moc nemaže a nechá ještě k tomu všemu Angelinu s parohy hláškovat a nezbedně se culit o sto šest. Bohužel dějová narace to tady odnesla dost, takže pokud se vám vůbec podaří chytnout se omšelého příbehu a vidět ho skrze tu smršť vizuálních efektů a kamerových náletů/průletů ala Avatar, tak uvidíte, že je to vlastně strašná rutina, která je vizuálně vycizelovaná - možná až přehnaně moc. Pořád je tam sem tam vidět digitál jak Brno a taky další magor, resp. Sharlto Copley. ()

Spiker01

Disney pokračuje v trendu přepracovávání známých pohádek do "dospělejších" celovečeráků. Mocný vládce OZ mi překvapivě velice sedl a z kina jsem odcházel s příjemným pocitem. Maleficent u mě sice nezabodovalo tolik, ale stále je to celkem vydatné a barevné pojetí známého příběhu z trošku jiného úhlu pohledu (dokonce z pohledu záporačky), což jsem celkem ocenil. Právě Angelina Jolie je základ celého díla a pokud by to náhodou neklaplo, tak by šel celej film do háje. Nestalo se tak, vrátila se po letech na plátno a bylo vidět, že si natáčení užívala a dala tak vzniknout pohodovému filmu, který sice nemůže nabídnout nic extra, ale utvrdí vás v tom, že tvorba bratří Grimmů se dá převádět na plátno i dnes...70%...[8.6.2014_Cinestar_Černý most] ()

akisha

MŮŽE OBSAHOVAT LEHKÉ SPOILERY. Mám srdce z kamene, ale tohle mě dojalo. Jedna z nejlepších rolí Angeliny Jolie, která mi v mnoha jinejch filmech přijde trochu nepřesvědčivá, ale Zloba jí byla ušitá přímo na tělo a Angelina je naprosto dokonalá. Její postava je nejsilnější prvek filmu, od začátku s ní člověk sympatizuje a roli si očividně vychutnala opravdu s gustem. Krásně vymyšlenej a zpracovanej fantasy svět, samozřejmě moderní update příběhu dost pomohl, potěšilo mě, že král zůstal kokot až do konce, to s Filipem bylo milé a za draka tleskám. Celkově hodně povedený fantasy a skvělá role Angeliny. No a JNH dodal hudbu, co víc si přát. O několik mnoho tříd lepší, než nová Sněhurka nebo Karkulka, když už modernizovat klasiku, tak takhle se to dělá. ()

Jezinka.Jezinka

Čekala jsem nehoráznou slátaninu, ze které polezu po zdi a budu si přát vydloubat si oči kompotovou lžičkou, případně scenáristovi vyříznout srdce lžíci, nebo celý fantasy svět těchto příběhů z růžové zahrady zahrabat bagrem (ten má taky lžíci, že jo? Inu, když člověk u sledování filmu vaří, je jasné, kolem čeho se motají jeho úvahy). Zlobilka, hlavní hrdinku opravdu pojmenovali hodně hloupě. I když Růženka je taky jméno za dolary, marně v paměti pátrám po královně, která by se tak skutečně jmenovala, přes všechny Marie, Teresie, Antonie, Charlotty, Kateřiny, Anny, Alžběty, Elišky a Jany Růženku nenacházím. Hlavní záporák je jako dítě debil (to se okecat nedá), posléze přeroste v opravdu odpudivé monstrum, byl udělaný strašně prvoplánově, škoda toho. Zloba jako mladistvá byla půvabná, pak byla strašidelná, ale ne strašidelná temným kouzlem a záměrem tvůrců, ale v důsledku skutečnosti, že se za poslední dva roky nenajedla. Výrazné lícní kosti jsou jedna věc, ostré výstupky její tváře jsou věc jiná a zcela nesouvisející. Růženka měla být krásná, nebyla. Tyhle nanicovaté bloncky působí křehce a probouzejí ochranitelské pocity. Ve mně stejné pocity probouzejí bezmocné žížaly po dešti. Polibek z pravé lásky je imaginární postava, která se u Disneyho objevila už v Kouzelné romanci. V téhle kategorii to vždycky má jít nějak šejdrem, aby to bylo správně. Dočkala jsem se něčeho jiného než jsem čekala a tím, co jsem dostala, jsem příjemně překvapená. ()

Nevka

Příběh o Růžence, který se nebojí přejít na druhou stranu barikády. Ukazuje divákovi, že život není jen pohádka, a celkem věrohodně vykresluje chování lidí a emocionální proměny. Celkově se ve filmu výborně pracuje s nádherným pohádkovým světem, různými originálními obludkami a také slušným příběhem. Efekty jsou opravdu dechberoucí, stejně tak jako usměvavá představitelka Růženky, či hudba. Angelina se i přes své momentální zdravotní problémy na roli také hodí. Nicméně mám pocit, že mi něco scházelo. Nevím co, ale kvůli tomu mě příběh nestrhl tak, jak bych si představoval. Dlouho jsem tedy váhal s hodnocením, ale nakonec se přikloním k hodně silným 4 hvězdičkám. Budu doufat, že trend kvalitních adaptací slavných pohádek bude pokračovat. ()

castor

Masivní tržby (750 milionů dolarů), tyhle rodinné fantasy kousky od Disneyho holt lákají. Spanilá Šípková Růženka tady nehraje první housle, prostor i obdiv si zaslouží zlá královna. Rohatá Angelina Jolie je skvělou volbou a patří ke klenotům filmu. Stejně jako hromada létajících potvor, skřítků a dalších svítících stvoření. Nádherně vymazlené. Není se čemu divit. Debutující režisér Robert Stromberg stál coby trikař za Avatarem, Alenkou v Říši divů, Pí a jeho životem nebo za Faunovým labyrintem. Tím však výčet pochval naneštěstí bleskurychle končí. Postavy (rozjívené víly mě opravdu neoslovily), jejich vývoj, napětí, gradace děje, neschopnost rozhodnout se, zda přidat narážky a ironické komentáře nebo naopak dětské motivy. Hudba Jamese Newtona Howarda naopak potěší. ()

ClintEastwood

Příjemné překvapení. Velmi efektní a temná fantasy podívaná, natočená na motivy klasické pohádky, plná prapodivných postav, ve které si vás vezme pod svá křídla vynikající Angelina Jolie. Po trikové stránce dokonale vybroušený film, který má i nosnou myšlenku. ()

D.Moore

Zloba mi dala téměř vše, co jsem kdysi čekal od Sněhurky s Julií Roberts v roli zlé královny. Notoricky známý příběh nápaditě obrácený naruby, magický svět, v němž se pohádkovost setkává s temnějšími fantasy záležitostmi, úžasnou hlavní postavu, na které pochopitelně vše stojí. Angelina Jolie je v hlavní roli skvělá. Velmi jí to sluší, nemá problém vyjádřit jakoukoliv emoci, a každý její úsměv (není jich mnoho, ale jsou) je doslova a do písmene kouzelný. Film se navíc může chlubit krásnou výpravou, neboť režírující nováček měl očividně hodně vizuálních nápadů a James Newton Howard zase vytáhl z rukávu povedený hlavní hudební motiv, triků je tak akorát a okatě digitální jsou jen občas. Vadila mi asi jen trojice víl kmotřiček, obzvlášť od chvíle, kdy přestaly být digitálními, naopak tolik propíraný zbytečný princ je vzhledem k původní pohádce (kde také neudělá skoro nic, protože většinu za něj oddřou víly) docela dobrý fór. ()

Spooner

Naprosto sterilní rodinná podívaná. Snímek sice operuje s hodně zajímavým pojetím klasické pohádky a několika výbornými nápady. Většinu z nich ovšem dokáže pohřbít ničím objevná a nenápaditá režie a zbytečně akční finále, které dojmy z předcházejících minut dosti kazí. Angelina Jolie to ale na svých bedrech i tak utáhla více než solidně. ()

petero

Ďalšia novodobé prerozprávanie klasickej rozprávky v temnejšom háve, ktorému konečne a po dlhej dobe kraľuje Angelina Jolie a príbej je jej šitý na mieru, je na jednej strane neškodný, no na tej druhej drzo iný, kde tie mužské postavy sú buď záporné alebo poriadne odsunuté na vedľajšiu koľaj. ()

gogo76

Po niekoľkých minútach určite mnohým napadla nejaká spojitosť s Cameronovým Avatarom. Režisér R. Stromberg sa skutočne na dokumente na tému Avatar podieľal. Jeho rozprávkový svet je však úplne iný a žije si vlastným životom. Rozdelenie sveta na rozprávkový a ten ľudský je jednoduchý a ľahko pochopiteľný i pre tých najmenších. Hlas rozprávača ma ponoril do rozprávkového sveta neuveriteľne rýchlo a cítil som pravú nefalšovanú rozprávkovú atmosféru ako už dlho nie. Veľmi podobne ma nedávno nadchli Snehulienka a lovec alebo Jack a Obri. Spomínané rozprávky sú však skôr pre staršieho diváka, Vládkyňa zla s absolútne skvelou A. Jolie si získa srdcia aj tých najmenších. Rozprávkový svet s množstvom postavičiek je úžasný rovnako ako aj triky, ktoré sú na veľmi dobrej úrovni. Herec S. Copley po Distrikte 9 a Elysiu opäť podal úžasný výkon. Fakt mu to skvele sadlo a teším sa na ďalšie jeho filmy. Deti po filme prosili, aby som im dvd kúpil, nie iba doniesol z požičovni. Dobre teda, deti moje, kupujeme! 100%. ()

Davies182

Bez napětí, jakékoli gradace a nakonec i přijatelného vyvrcholení. Pohádka pro předškolní děcka plná parádních triků, ve které domina(ntní) Angelina oblbla staticíce nadšených diváků po celém světě - nemám ovšem absolutního tucha, jak přesně, když tu v podstatě nic nedává smysl a hrají v tom nejdementnější postavy ever. ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Johansson nejlépe placenou herečkou

Johansson nejlépe placenou herečkou

19.08.2018

Jako každý rok přichází magazín Forbes s žebříčkem nejlépe placených herců současnosti a v tom letošním jsme se pak dočkali hned několika změn. Na prvním místě se totiž umístila herečka Scarlett… (více)

Kdy se vrátíme do země Oz?

Kdy se vrátíme do země Oz?

18.06.2016

Hrané pohádky frčí jako nikdy předtím. U Disneyho zabodovali hlavně se Zlobou a Popelkou a příští rok se bude pokračovat Kráskou a zvířetem. Nové pohádky se ale chystají i všude jinde a s tou… (více)

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek