Scary Movie 4

• USA Scary Movie 4 (více)

Co může být ještě neuctivější, vtipnější a děsivější než Scary Movie 3? Samozřejmě Scary Movie 4! Scénárista a režisér David Zucker se znovu sešel se scénáristy Craigem Mazinem a Jimem Abrahamsem, aby v tomto pokračování velmi úspěšné série opět posunul hranice komediálního žánru. Žádný blockbuster ani popkulturní ikona nejsou před jejich zběsilým humorem v bezpečí: oběťmi nemilosrdné parodie se stávají Válka světů, Nenávist, Vesnice, Hra o život, Million Dollar Baby, Zkrocená hora a celá řada dalších filmů... Tentokrát osud zavane naivní Cindy Campbellovou (Anna Faris), která se snaží budovat kariéru v oblasti péče o nemohoucí, do domu podivné staré paní (Cloris Leachman). Jako by nestačilo, že dům je ještě podivnější než ona obskurní důchodkyně a zjevně v něm straší, bydlí hned vedle skvěle vypadající kluk (Craig Bierko) a svět navíc sužuje akutní hrozba globální mimozemské invaze. Neohrožená hrdinka se však znovu vrhá do víru událostí a snaží se rozluštit hrůzné zprávy ze záhrobí, najít lásku na velmi zvláštních místech a zachránit svět před totální zkázou. Během hledání indicií, které mohou zachránit život nejen jí, ale i celému lidstvu, se setká s hrůznými leteckými katastrofami, pozoruhodnými nevidomými dívkami, vesnickými idioty, nedbale oblečenými rappery, psychotickými lidmi, kteří se připravují na přežití globální katastrofy, mimozemskými svěrači a dokonce i s populární televizní hvězdou Oprah! (oficiální text distributora)

Jenda

Poslední dva díly válcují své první dva předchudce vtipem, protože jsou zuckerovsky zábavné, a ne wayansovsky nechutné ()

Mgb21

U pár vtípků jsem se zasmál, ale opravdu jen u pár. To je na parodii málo. Jednička byla něčím "novým" a líbila se mi, dvojku jsem po špatných recenzích neviděl, trojka mě příjemně potěšila a je z celé séria pro mě nejlepší a čtyřka je zlamání. Čekal jsem lepší film. Snad se pětka povede :-))) ()

mm13

Zhulil som sa jak prasa a fajne si oddychol. Na jednotku to nema, dvojka bolo nieco strasne (zvlast hned po jednotke), trojku som vynechal, vcerajsok nelutujem. Asi 3x som sa rozrehotal (z casti preto ze som chcel, ale zase uplne nasilu to tiez nebolo), posmeskoval takmer cely cas a trapne to bolo len asi 1-2 krat. Slusne skore... ()

Bauer

Tak tohle je tedy hodně velká blbost, která je docela i nudná. Samozřejmně se zde najde pár vtipných scén ale je jich opravdu velmi málo. Když jsem se dozvěděl, že zde budou parodie na mé oblíbené filmy jako je SAW a nebo třeba Válka světů, tak jsem se opravdu těšil ale udělal sem chybu, protože zklámání je velké. Scénář je debilní a najdou se chvíle kdy je trapný a jak už jsem se zmínil nudný. Herecké výkony jsou téměř nulové ale zase jsem byl rád za účást Anny Faris, která je sympatická a hezká. Leslie Nielsen má největší zásluhu na tom, že jsem se občas zasmál. Takže co z toho plyne? O proti tomuhle je lepší o trojka a hlavně ať už není žádné další pokračování!! ()

matestlust

Nejhorší díl celé série..Neříkám že to není vtipné,nekteré momenty pobaví velice...ale byl sem zvyklý u prvního a druhého dílu,že se bavím po celý film..tady už si jen vybírám chvíle.. ()

prome

Trailer byl bomba a navnadil nas na poradnou komedii, ale necekal jsem ze to nejlepsi z filmu uz ve traileu bylo ukazano a misto poradne komedie jsme dostali poradnou nudu, i kdyz par scen vtipnych bylo.A 2 hvezdicky daam asi jen kvuli traileru ktery byl lepsi jak cely film dohomady. Nejhorsi Scary Movie ()

Sawy

Zde jsem shovívavý,třetí hvězdičku přidávám za Leslieho Nielsena a za to,že oproti dvojce je čtverka majstrštyk.Jinak je to veskrze průměrné,někdy až podprůměrné,ale když v sobě přidusíte vkus,pobavíte se u toho docela dost dobře.60 % ()

Handle

Začátek fakt velká sranda. Jak si splete prášky na spaní s Viagrou, nebo parodie na Zkrocenou horu mě prostě zase pobavila. Pak mě trochu vadili ty Sci-Fi blbosti, ale celkový dojem zase skvělý. Vy mě asi ukamenujete, ale já bych klidně uvítal ještě další díly... No jo, tak uznávám, že už by to bylo příliš, bude mi stačit pětka, to bude takový bonus, už se těším a doufám, že se jim to povede... :) ()

Lacike

Tentokrát hlavná dejová línia, na ktorú navešali kopu ďalších paródii, čerpá z filmov Vojna svetov a Nenávisť. Drvivú časť scén predstavuje doslovná kopírka týchto scén z originálov. Je síce pekné, že po trikovej stránke za originálom o veľa nezaostávajú, ale prečo je to taká nuda? Kde sú nejaké vtipy? To že na konci scény niekto o niečo zakopne už dávno nie je smiešne. V celom filme sa nájde asi tak 5 minút u ktorých som sa trochu pousmial. Hlavne Leslie Nielsen dokázal aj na staré kolená akotak predať tie nenápadité scény. Ale rozhodne bol vtipnejší ako v trojke. Zato Charlie Sheen bol rovnako nudný. Okrem technickej stránky je celkom pôsobivé, že ten guláš scén relatívne dáva zmysel a aj solídne nadväzuje na predošlý diel. Ale pomer 5 minút ok vtipných scén vs. 78 minút totálnej nudy je zlý výsledok. Jednu hviezdičku dávam hlavne za nádhernú Annu Farisovú, ktorej to tu neskutočne sekne. 2/10. ()

Ai.ma

Všichni občas melou o tom, jak od toho a tamtoho filmu něco očekávali a jak to nenaplnilo jejich očekávání a takový ty kecy. Já od Scary Movie očekával jeden vtip se sraním, jednoho člověka sraženého autobusem (nebo kamionem), jeden vtip dělající si srandu z Toma Cruise a jeden vtip plný spermatu. A musím říct, že se mi dostalo všeho (až na vtip se spermatem, který byl nahrazen stejně fekálním vtipem s chcánkama), takže nemůžu suše konstatovat, že jsem zklamaný. Já nevím, ale pročítal jsem si několik reakcí na čsfd a v hodně z nich se objevuje výkřik toho typu, že "herci neumějí hrát". Vážně mě to rozesmívá, protože nevím, jak by měl takový herec v parodii hrát. Celou dobu jsem si myslel, že toto vyžaduje pouze stát tam kde mám a tvářit se jako idiot. Nebo popřípadě měnit výraz z idiota na idiota, vedle kterého právě někdo sere, močí, onanuje atd. Já strašně rád ocením kvalitní herecký výkon, strašně rád rozeberu hrdinství Roberta de Nira, kterak se obětoval při přípravě na roli v Zuřícím býkovi, ale nebudu si připadat trochu jak dement, když napíšu, že ti herci v parodii "hráli špatně" ? Nemají oni vlastně hrát špatně? Nebo jinak - jak tedy vlastně mají v parodii hrát, aby se to dalo označit slovem kvalitně? Jestli někdo očekává nějaké heroické výkony, je to asi jako jít na koncert Oasis a čekat, že zahrají super písničky. Bez playbacku. Nebo je to něco jako jít na hajzl a čekat, že ze mě ty sračky vylezou kolenem. Prostě to neexistuje. Nejde to. Když pominu tuhle věc, dále se tam ozývaly hlášky, že"i ten českej Kameňák má proti tomu nějakou úroveň". No tak to už si asi z toho lidstva trošku useru do trenek. Tohle podle mě soudný člověk nemůže napsat! I devadesátinásobně zpomalený devadesátiminutový záznam nonetova prvního pohlavního styku má větší výpovědní hodnotu a logiku než ta česká zhůvěřilost! Vžyť je to takový hnus, že ani holyvůd to nechce zremakovat, a to remakuje už opravdu všechno. Zpátky ke Scary Movie 4. Film má samozřejmě úroveň mojí toaletní mísy, ale musím jedním dechem podotknout, že i já mám úroveň mojí toaletní mísy, a to po většinu mého života ještě plné solidní kupy prasečích hoven. Takže jsem spokojen. A proč bych taky neměl být? Nebo, proč bych taky měl nadávat, jak je to proboha odporné, ten humor plný sranců a chcanců? Všem se nám to líbí. Všem. Jen se někteří bojí o tom mluvit nahlas. Však stačí letmý pohled na tržby všech čtyř Scary filmů..v ten moment ani neobstojí řeči o tom, že je to ten typický americký humor pro trapné američany. Leda hovno. Každý z nás sere a močí a honí si ho (nebo ji), tak proč se tomu společně všichni nezasmát. Vždyť každého z nás jednou za život napadlo, jaké by to bylo, potřít nějakou starou bábu prasečíma hovnama. Nebo nachcat nějakému dítěti do huby, zatím co ho bude z boku mrdat sousedovic rotvajler. Nebo ne? Nenapadlo? (poznámka Bono Voxe: napadlo) Je to přirozené, lidé se tomu jen brání. Film samotný jako slepenec působí tu vtipně, tu méně. Gagy s Leslie Nielsenem si stále drží laťku nad hranicí vtipnosti, stejně tak scény z "Vesnice". Vítězem je ovšem závěrečné asi minutová parodie trapného vystoupení Toma Cruise v pořadu Oprah Winfrey. () (méně) (více)

Silence

U třetího dílu jsem se docela bavil, byla to příjemná změna po nechutné dvojce. Proto jsem se docela těšil, s čím David Zucker příjde nyní. Bohužel přišel s téměř tím samým, co jsme měli možnost shlédnout ve třetím díle - opakovaný vtip přestává být vtipem. Nejsem ani tak znechucen některými "typickými" fekálními syndromy dnešních teen komedií (vlastně jsem spíš překvapen, když dnes nějaká komedie žádnou takovou scénu neobsahuje :), ale na to, jaký tenhle film MOHL být(vzhledem k použitým předlohám) a na to, že to měla být komedie - VELKÉ NIC! Když nepočítám několik pousmání, tak jsem se opravdu zasmál asi dvakrát. A to je myslím docela málo. Chyb by se dalo najít ještě spousta, ale absence HUMORU je podle mne u parodie ta největši hrubka. ()

bouncer

Toto je obrovské zklamání, sérii Scary Movie mám rád i přes její kýčovitost a vždy jsem se skvěle bavil...ale tohle je bohužel už hooodně špatná parodie, u které se zasmějete jednou dvakrát a pak se tomu ještě budete divit. Pro mě jako "fanouška" Scary Movie veliké slabota. ()

MoiJe

Jeminky. Viac trapny nez vtipny film. Drviva vacsina vtipkov pozostava v inkasovani uderov do hlavy ci inej casti tela, aspon uchechtnut sa da len na par niekolkosekundovych vtipcekoch. Mne osobne sa pacil akurat ten o "vysvetleni" virusu, ktory znicil Tripody:-) ()

villon17

Vidět to poprvé byl opravdu silný traumatizující zážitek, ale postupem času jsem si zvykla a některé scény byly až neuvěřitelně povedené. Možná jsou 3* přehnané, ale po předchozích dílech bych je nenazvala jako nadnesené. ()

Expendable

Pro mě asi nejvíc koukatelným dílem z quatrologie Scary Movie.Prezident je povedenej.Citát z filmu " A co se stalo z těma kachničkama? " sekuriták " pane prezidente, útočí na nás mimozemštani " prezident "mmm..mmm..no " sekuriták " já tu pohádku četl ta kachnička umře " prezident " bože to je hrozné, chcete říst, že rodiče těchto dětí už jsou dávno mrtví? " tohle se mi nejvíc líbilo, tento díl není vlastně ani tak špatným je tam parodie na Válku světů,a na Saw.Docela povedená komedie nenudil jsem se u toho, ale zase po druhé už bych si jí nepustil. ()

Marek1991

Nuž ďalší diel z tejto série o paródiách, ktoré sú dĺžkou krátke, no záverečné titulky majú dlhé, ma nezaujal. Smiešny bol akurát koniec, no inak to nestálo za veľa. Opäť mimo mňa a opäť nuda, takže inak nemôžem hodnotiť. ()