Scary Movie 4

• USA Scary Movie 4 (více)

Co může být ještě neuctivější, vtipnější a děsivější než Scary Movie 3? Samozřejmě Scary Movie 4! Scénárista a režisér David Zucker se znovu sešel se scénáristy Craigem Mazinem a Jimem Abrahamsem, aby v tomto pokračování velmi úspěšné série opět posunul hranice komediálního žánru. Žádný blockbuster ani popkulturní ikona nejsou před jejich zběsilým humorem v bezpečí: oběťmi nemilosrdné parodie se stávají Válka světů, Nenávist, Vesnice, Hra o život, Million Dollar Baby, Zkrocená hora a celá řada dalších filmů... Tentokrát osud zavane naivní Cindy Campbellovou (Anna Faris), která se snaží budovat kariéru v oblasti péče o nemohoucí, do domu podivné staré paní (Cloris Leachman). Jako by nestačilo, že dům je ještě podivnější než ona obskurní důchodkyně a zjevně v něm straší, bydlí hned vedle skvěle vypadající kluk (Craig Bierko) a svět navíc sužuje akutní hrozba globální mimozemské invaze. Neohrožená hrdinka se však znovu vrhá do víru událostí a snaží se rozluštit hrůzné zprávy ze záhrobí, najít lásku na velmi zvláštních místech a zachránit svět před totální zkázou. Během hledání indicií, které mohou zachránit život nejen jí, ale i celému lidstvu, se setká s hrůznými leteckými katastrofami, pozoruhodnými nevidomými dívkami, vesnickými idioty, nedbale oblečenými rappery, psychotickými lidmi, kteří se připravují na přežití globální katastrofy, mimozemskými svěrači a dokonce i s populární televizní hvězdou Oprah! (oficiální text distributora)

Torision

Dost dobrá svižná záležitost, kde se našlo naprostý minimum scén, u které bych se nezasmál, třeba u parodií na Million dollar baby nebo Zkrocenou horu jsem se smíchy fakt málem udusil. ()

Crazer

Nechci být sprostý a proto napíšu jen, že to byl humor nejstupidnějšího zrna. Neříkám, že vše bylo stupidní, ale když ze země vystoupil obří IPOD, tak to na mě bylo už moc ... Přecejenom světlé chvilky byly, jako parodie na Vesnici. ()

corpsy

Sériu SCARY MOVIE pokladám za najzdarilejšie moderné paródie. A tento snímok k ním určite patrí. Dej, ktorý prakticky nemá dej, na žáner podarené herecké výkony a spústa gagov. Skvelé. ()

liquido26

2,5 Viděl jsem to nadvakrát bez posledních pěti minut a opravoval jsem u toho písemky, nicméně když vezmu v potaz to, že je to hrozná hovadina, která jedničce nesahá ani po kotníky, tak jsem si některá místa, obzvláště ty, co parodovaly filmy, které jsem viděl, docela užil. ()

Kryton

Je to smutné, ale dřívější král parodií David Zucker má poslední filmy hodně špatné. Scary Movie 4 je o dost horší než předchozí počin. Parodování Saw a Války světů nemá takové kouzlo a hlavně Anna Faris je ještě větší blbka než dříve. Pár scén pobaví, ale přiznám se, že nebýt jména Zucker a Nielsen, pak to zahučí hluboko po okraj žumpy. Osobně se divím, že Zucker neudělá něco po starém a více chce být INDACOOL a předhazovat polopatě vtipy typu mlácení holčičky dveřmi od auta. Určitě to vytahuje prezident Nielsen. "Pane prezidente zemi napadli mimozemšťané. No dobře, ale já chci slyšet, co se stane s tou kachničkou!" ()

jarkolar

Nechápu lidi, co přesně ví, jaká série ScaryMovie je a stejně se podívají na další díl, jenom aby zase plácali, jak to bylo ubohý. Když jsem to viděl poprvé, což bylo docela dávno, neviděl jsem zdaleka všechny parodované filmy, ale i tak se mi to líbilo. Dnes jsem si to zopakoval a musím zvednout o jednu hvězdu, protože některé parodie opravdu sedí a taky proto, že podobných "kravin" vzniká hodně, ale jen málo z nich opravdu baví. Lěpší jak dvojka, horší jak trojka ale pořád zábava. ()

zdepapepa

No, abych pravdu řekl, začínají se mi přestávat líbit tadyty rádoby parodie. Podobně jako letošní Děsnej Doják i toto má několik (málo!) vtipných scén, z nichž jedna je na začátku a druhá na konci, to mezi tím je jakýsi slepenec z hromady posledních hollywoodských blockbusterů, z nichž není udělána parodie (možná u Saw nebo Oprah Winfrey show ano), ale citace a nepříliš vtipně vypointované rádoby-humorné situace. Je zajímavé, že když jsem se koukal na trailer, tak jsem se zasmál u 3 scén. Když jsem koukal na film, zasmál jsem se zase 3x, u 3 scén, co byly v traileru. Zdá se mi to, nebo je něco špatně? ()

LINKIN

Scary movie sem měl vždycky rád, první díl této série se stal bych řekl kultovní podívanou pro mladou generaci, mnoho hlášek se používá dodnes, ale díl od dílu je Scary movie větší nuda a ohrané cliché. Čtvrtý díl pouze potvrzuje sestupnou tendenci... ()

themic

Film je sqvělí, vtipně naparodované známé scény z filmů..! Je škoda, že hl. roli nepřijal Charlie Sheen a tím to ztrácí hvězdičku... Musím uznat, že těch osmdesát minut tomu opravdu stačí, kdyby to bylo delší ztratilo by to!.. btw. nechápu ty, kteří toto Scary Movie přirovnávají k českému Kameňáku... Kameňák se tomuhle nevyrovná!!Anna Faris se do filmu typu Scary Movie docela hodí..! Dále doufám, že David Zucker bude pokračovat a nenechá se zvyklat filmovými kritky... ()

JJ.Gibson

Krátké shrnutí dosavadní série: Scary Movie 1 - poměrně hustá zábava s pěknými kousky,, Scary Movie 2 - ještě se tam něco najde, ale nestíhá to tempo prvního dílu,, Scary Movie 3 - se mi strasně nelíbilo, celá film se opíral o vrchol trapnosti až na pár světlých vyjímek,, Scary Movie 4 - o chlup lepší než trojka, ale už to prostě není to, co to bývalo tečka. ()

Sandiego

Oproti trojce obsahuje SM4 více trapného humoru a hluchých míst, které až hraničí s nudou. Ani jedná scéna snad kromě té parodující Million dolar baby mi nezůstala v hlavě, zatímco v předchozím díle těch scén bylo požehnaně. Po SM2 nejhorší díl série. ()

Freemind odpad!

Skvělá kamera a zvuk, svižný scénář, který ani chvilku nenudí, vtipné dialogy a velmi neotřelý druh humoru - pokud máte rádi výše zmíněné věci, tak dodržujte bezpečnou vzdálenost 150 metrů od DVD s tímto filmem. Pokud ovšem rádi sledujete, kterak Carmen Electra hlasitě vyměšuje na dřevěnou lavičku, vzhůru do toho. Ale už vám nikdy nepodám ruku. ()

J3dla

Přijde mi to takový nemastný neslaný. Jakoby se režisér bál trošku odvázat a pocelou dobu drží tenhle rádoby vtipný počin na uzdě. Škoda... ()

gogos

Jednicka best, dvojka hnuj, trojka usla a na 4 se da uz zase koukat. Pokud znate vsechny filmy, na ktere je to parodie, pak se jedna o velmi povedenou komedii. Me se proste 4 libila.... ()

blackrain

Děj je opět slepenec několika filmových hitů. Můžu jmenovat třeba Nenávist, Saw : Hra o přežití, Zkrocená hora, Million Dollar Baby, Válka světů a Vesnice. Možná, že jsem na některý zapomněla, protože odkazů na nejrůznější filmy tu je opravdu hodně a oslích můstků taky. Ale to už jsme u této série zvyklí. Hlavní postavou je opět Cindy Campbellová. Ta se chce po smrti svého manžela postavit na vlastní nohy. Rozhodne se pracovat jako ošetřovatelka staré nemohoucí ženy. Stará dáma bydlí sama v podivném, zlem prostoupeném domě. Ale, když vedle máte souseda Toma Rayna, tak vám barák a ani stará ženská vadit nemůže. Pak příjde na scénu návštěva z vesmíru v podobě TriPodu. Tajemství k jejich likvidaci je ukryto v daleké vesnici. Cindy nezbyde nic jiného než se tam se svou kamarádkou Brendou vydat. Sice jsem si čtyřku představovala malinko jinak, ale, když už nic jiného, tak vezmu za vděk i tímto filmem. ()

kaylin

I přesto, že jsou zde některé scény, které jsou dobré, a vtipy, které jsou celkem dobře vypointované, přesto nemohu jinak a musím jít pod průměr. Ten humor rozhodně není k popukání celou dobu a opravdu se nedá říct, že by tohle byla chytrá parodie. Je to škoda. Oni si všichni myslí, že stačí vzít scény, zkopírovat je a akorát je udělat trochu jinak. Nestačí. Pořád to ještě chce mít smysl pro humor. ()

Nos

Žádné velké umění, ale sem tam se člověk i zasměje i pobaví. Po hrozných kritikách jsem to čekal daleko horší. "Jen abys něco nechytil. Ale, v pohodě, říkala, že je ještě panna. No tak to jsme v prd....." Lepší dvě hvězdy. ()

Damiel

Režisér legendární Bláznivé střely David Zucker po třetím dílu Scary Movie zajel tentokrát ještě níž, do druhého suterénu diváckého vkusu. Parodovat úspěšné blockbustery se sice na první pohled může zdát zábavné, ovšem Zuckerovo provedení budí rozpaky, stud, rozhodně ne zábavu. Tohle je prostě Kameňák v angličtině. Zucker se spolehl jen na slepenec rádobyvtipných klonů známých kinohitů. Pokud jste neviděli Nenávist, Saw: Hra o život, Vesnici, Válku světů, Million Dollar Baby nebo Zkrocenou horu, nebudete vůbec tušit, co se to před vámi na plátně odehrává. Jestliže tyhle hity znáte, nebudete na tom zase až o tolik lépe: občas se třeba uchechtnete (Zkrocená hora), ale spíš budete nevěřícně zírat a cítit se za tvůrce trapně (Million Dollar Baby). Děj je naprosto beze smyslu, jakoby scénář psal někdo pod vlivem omamných látek – ano, podílel se na něm Jim Abrahams (spolu se Zuckerem a jeho bratrem coby uskupení ZAZ stvořili legendární Připoutejte se, prosím!). To je rána na solar, když někdejší špičky žánru klesly takhle hluboko. Vatu mezi jednotlivými parodickými sekvencemi pak vyplňuje další materiál, útočící na nejnižší pudy – nazvěme to fekálním humorem, typickým pro jistou sortu teenagerských komedií. Do tohoto koloritu toporní herci v čele s Craigem Bierkem a Annou Faris krásně zapadnou. Až se touhle sedmdesátiminutovou trapnou záležitostí pronudíte až do finále, už nebudete vůbec řešit, proč na plakátě cenil zuby King Kong, když ve filmu vůbec nebyl. Spíš můžete „meditovat“ o tom, kam asi ještě klesne Scary Movie 5, které je anoncováno na rok 2008. ()

MATADOR

Nudné a naprosto nevyužité, co se týče parodovaných filmů. Celkově se to vrací k tomu nejhoršímu a to ke dvojce. Marně jsem čekal, že bude laťka pohybovat minimálně na úrovni trojky. Škoda, ten potenciál tam byl a i herci! ()