Hory mají oči

• USA The Hills Have Eyes (více)

Poklidné automobilové putování se v hrůzyplném remaku klasického hororu Wese Cravena mění v boj o holé přežití! Osamělá rodina se v poušti Nového Mexika stává obětí zvráceného klanu krvežíznivých mutantů. Film Hory mají oči, ve kterém není nouze o kaluže krve a strašidelné scény, vás napětím nenechá ani na chvíli vydechnout! (Magic Box)

st3f0o

Počnúc debilným a zavádzajúcim názvom (človek by namiesto tých pár šutrov čakal aj nejaké hory), totálnou nelogickosťou najhrubšieho zrna, úplne stupídnym chovaním hlavných postáv v ohrození vlastných životov, neuveriteľnou premenou inak vymletého psa, ktorý pri každej možnej príležitosti zdrhne niekam do púšte, v superpsa-pomstiteľa-zabijaka s úchvatnou inteligenciou a dedukčnými schopnosťami rozpoznať dobro a zlo, že to všetci ostatní mohli rovno zabaliť a film by skončil po troch minútach... Skutočne veľmi slabý, podpriemerný kvázi horor, plný hlúpostí a absurdít, pri ktorom sa u diváka nedostavia toľko očakávné pocity strachu a hrôzy, ale skôr pocity zúfalstva a ľútosti nad strateným časom, v tom lepšom prípade zaspí od nudy. Tá jedna * je za úspešné dopozeranie až do samotného konca a to bez ujmy na zdraví. ()

Alexandre

Další Alexovo krvavé a asi nejpovedenější dílo. Tenhle horor nepostrádal ani jednu věc, která k tomuto žánru neodmyslitelně patří - ať už je to vynikající prostředí (poušť daleko od civilizace - místo pro tenhle horor jako stvořené), děsivá atmosféra, vyvedený příběh, no prostě super napínavá podívaná. Skvělá práce, Alexi. Jen tak dál! ()

Henry Morgan

Tak tohle mě maximálně potěšilo. Už dlouho jsem neviděl tak skvěle udělaný béčkový horor, který by obsahoval tolik brutálních (ale krásně brutálních) scén. Úplně úžasné zpracování. Především hlavní hrdinové a potoky krve umocnili zvrhlý dojem z filmu. Rozjezd byl trochu pomalejší, ale následná řež mezi zmutovanými horníky a nevinnými američany byla naprosto skvostná až do konce. Skvělé ántré "nestvůr" v podobě hořícího stromu a šou v karavanu byly neskutečně působivé. Další akce jen podtrhovali našlapaný masakr a krásnou nechutnost záporných postav. Za poslední řádku let rozhodně jeden z nejlepších filmů na podobné téma. ()

Nocturno culto

Ufff,to byl dost krutej masakr,paráda,krumpáče lítaly vzduchem,lebky praskaly o 106..až na pár drobných nesmyslů(z odpůrce zbraní se stane vraždící monstrum,mutant vstane po 3 ranách z brokovnice atd)ale jinak to byla parádní krvavá podívaná..krásné obsazení ženských rolí,holky byly moc hezké,myslím samozřejmě ty normální :-))..hmmm,ptáček červeňáček...chramst :-)))) ()

Varney

Nádherne drsne a krvavo spracované dielo. Ako milovník hororov som si ho vychutnal. Typická americká rodina na výlete uviazne v pustine a postupne je vyvrazďovaná zmutovaným miestnym obyvateľstvom. Výborný scenár a gradujúci dej prišpendlia diváka a donútia ho sledovať všetky hrôzy. Wes Craven síce len ako producent, ale 4* sú zaslúžené. ()

TomStrom

Což o to, natočeno je to výborně, ale takovýchto horrorů je spousta. Aja by se měl pokusit nějak překvapit vlastní invencí, brutalitu a krvavé scény zvládá na výbornou, ale žádný z jeho filmů prostě není něčím vyjímečný. Například takový Rob Zombie, asi jediný současný režisér, jehož tvorba se Ajově silně podobá mě nadchnul svým Halloweenem. Rád bych se podobného filmu dočkal i od Alexandra Ajy. ()

FireTight odpad!

Zdejší nadšení mezi uživateli rozhodně nesdílím, protože nechápu, co si na tom filmu zaslouží oněch 66 procent. Tohle je totiž dle mého názoru naprostá sračka, krásně reprezentující dnešní představu filmařů o hororu. Žádný strach, žádné napětí, jenom co nejvíc krve, létajících končetin, digitálních příšer a hlavně co nejvíc "wow" efektu. Upřímně, tenhle horor mě neděsil, spíš jsem se celou dobu smál sám sobě, že se na to vůbec dívám. Takže odpad, omlouvám se! :p ()

kwaicheng odpad!

To byla ale píčovina. To by zase tak nevadilo. Kdyby se tam jen vyvražďovali s americkou vlajkou střídavě vraženou v prdel velkého Boba, německého nacistického ovčáka Netvora v roli správného amerického demokratického svobodného psa (rozuměj přistěhovalého fašouna), a tak podobně. Že ale ty zrůdný horníci museli voprcat juvenilní Brendu, to teda bylo ztvárnění nějakýho tajnýho snu mistra horroru Wese Cravena, byl to asi pořádnej zmrd a jen za ten nápad bych mu z gustem ufik koule. Poslední kreatura která útočila na karavan a předtím honila malýho Boba mi připomínala našeho školníka, kterej nás kdysi taky takhle honil když jsme se nepřezuli. A jak tak nad tím přemýšlím, vlastně i dost podobně vypadal...asi holt i na něj dolehla krize v českém školství a tak se odebral vydobýt si slávu v holyvůdu rolemi zmutovaných horníků. No co bych vám povídal. Edit: Když tady čtu ty komentáře, málem si musím z ksichtu votírat mrdku zdejších perverzních tlustoprdskejch zasranejch onanistů, který si u toho obden honí brka a jina khnijou v řesle jak ten hlavní hnusák z tohohle filmu. Nechápu, jak se tohle někomu může líbit. Edit 2: Koukněte se schválně na původní verzi a srovnejte s tímto. Kolik litrů krve navíc zde vyteklo? V originále stačilo hlavnímu záporákovi jen aby zkřivil hubu jako když se směje vzteklinou nakažená kolčava a byla hororová atmosféra jak vyšitá. Tady v remaku už bylo použito tuny maskovací hmoty k dosáhnutí čím dál většího šokujícího efektu kumpanie Kvasimódů. Není to důkaz toho, že svět jde do řitě? Pro mě teda jo. ()

10Domik10

Horor, ktorý sa ďaka svojej akčnej stránke vymyká väčšine. Od polovice filmu, (ktorá nič nepokazí) je to krutý a nedočkavo očakávaný útok na zdegenerované monštrá. To, že sa v takomto žánri nájde niekoľko nelogických okamihov som sa už dávno naučil prehliadať. 3 a 1/2* ()

danny_21

Jestli dobrý horor dělá vrchovatá mísa zhanobených kanárků, pak se bude Aja líbit - nechuťáren je tam několik a to opravdu syrových - to asi fanda dobrého gore ocení, ale vystavět to jenom na tom u mě nestačí, i s přihlédnutím k faktu, že tyhle vyvražďovačky se zmutovanými humanoidy ať v poušti, v metru nebo jeskyni mě šíleně neberou. Hory mají oči nejsou vyjímkou - 45 % ()

rublik05

Očekával jsem ledasco, ale takový nářez teda ani omylem. Horor Hory mají oči je suverénně jeden z nejhnusnějších snímků, jaký jsem kdy viděl. Ale hezky popořadě. Od začátku mě zaujala napínavá a také velmi děsivá atmosféra, které hodně pomáhá i tajemné pouštní prostředí. Míra násilí a brutality je abnormálně vysoká, z určitých scén mi bylo až lehce na zvracení. Za kostýmy a masky by si tvůrci podle mě zasloužili nějaké ocenění, takový hnus, v dobrém slova smyslu, se jen tak nevidí. Herci nejsou zrovna dvakrát sympatičtí, v konečném důsledku to ale ničemu nijak zásadně nevadí, všichni předvedou vcelku solidní výkony. Bohužel se nepodařilo vychytat pár logických mezer, což je ale jediná výtka, kterou lze k tomuto hororu mít. Hodně odporná záležitost, ale už se těším na dvojku. 7/10. ()

mliko

Film pomalu se rozjizdejici a dobre koncici plny desive atmosfery s morbitnimi scenami. V hlavnich roli neznami herci ,ale podali vyborne vykony-kupodivu. ()

Prďoch

Celkem kvalitní horor a možná bych dal i za čtyři, ale nesnáším filmy kde dělají z lidí s prominutím de*ily (některá jednání byla vážně tak nelogická, že se na ně nedalo dívat). ()

Lichty

Cival ve svém příspěvku vyjádřil vše, co se ve mne po shlédnutí Hor odehrávalo. Tam, kde průměrným tvůrcům vyvražďovaček dochází benzín a spoléhají se jen na krev a tmu, Aja přidává city a spoustu vlastních režisérských nápadů. Bohužel jsem neviděl Cravenovu klasiku, čili přesně nevím, co Aja přidal a vypustil, ale i tak Hory mají oči pobaví více, než veškeré horory z roku 2006 dohromady. Tleskám! ()

Wolf

Naprosta ztrata casu, koukal jsem na to sam potme, a ani jednou jsem nemel strach, je to akorat nechutny... ()

BigFishPop

Niektoré scény ma (príjemne) prekvapili svojou krvavosťou, krutosťou, morbídnosťou. Moment premeny obete v pomstiteľa je úžasný a divácke stotožnenie sa s hlavnou postavou funguje lepšie, než vo väčsine hororov poslednej doby. Štyri*. Jedno pozretie mi určite stačiť nebude. ()

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

Festival otrlého diváka III.

Festival otrlého diváka III.

09.03.2007

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006

Kinopremiéry v květnu

Kinopremiéry v květnu

01.05.2006

Konečně je tu květen, filmovými fanoušky velice očekávaný měsíc. Do kin dorazí filmy, které bychom si rozhodně neměli nechat ujít. V první řadě se jedná o trojici velice silných blockubsterů. První z… (více)