Byung-doo (In-seong Jo ) je gangster, pre ktorého je najdôležitejšie, aby jeho chorá matka a mladší súrodenci boli riadne zaopatrení. Vo svojich 29 rokoch, hoci už má svojich podriadených, stále je na najnižšom stupni v rebríčku hierarchii soulskej mafie. Jeho rodina sa práve ocitá v ťažkej finančnej kríze a životnej tiesni. Byung-doo sa preto rozhodne podstúpiť neľahkú úlohu, odstrániť zo scény prokurátora Parka, ktorý spôsobuje prezidentovi Organizácie Hwangovi (Ho-jin Chun ) veľké problémy. Jeho priateľ zo študentských čias, Min-ho (Min Nam-koong), je začínajúci režisér, ktorý píše scénar o mafii. Pre jeho nereálnosť je neustále u producentov zamietnutý, a tak vyhľadá dávneho spolužiaka. Byung-doo ho zoznamuje s reálnym gangsterským životom a Min-ho nakrúti film, ktorý sa stane návštevníckym hitom. Avšak film je natoľko realistický, že použitá scéna o zavraždení prokurátora Parka vzbudí oprávnené podozrenia. Je zjavné, že niekto sa dopustil fatálnej chyby... (sochoking)

(mOnkey)

Korejci si hráli na Itálii respektive Malou Itálii, ale na rozdíl od Divokého západu jim to vůbec nevyšlo. Problém je hlavně v tom, že ačkoliv se snažili udělat gangsterku se vším všudy, neodpustili si některé věci, které jsou pro jejich filmy tohoto žánru tolik typické. Jinak si neumím vysvětlit, proč snad ve všech snímcím z té hrstky, kterou jsem měl možnost vidět, mají mafiáni potřebu vyřizovat si účty ručně, baseballovými pálkami nebo v nejlepším případě noži (tady jako bonus kropáčem pomrkali na Husity). Tvůrci zde tohle absurdno navíc umocňují lokacemi, kdy se jedna z těchto (davových!) bitek odehrává někde pod mostem, takže rádoby drsné mafiánské praktiky daleko spíš připomínají potyčky mezi znesvářenými hooligans. Zatímco v Americe se hraje poker a všichni zúčastnění při něm celou dobu vypadají opravdu nebezpečně, Asiati pojídají koláčky na čas a svou sounáležitost s Rodinou vyjadřují večerní dávkou karaoke. Na chvilku bych se rád zastavil u hudby - u přistěhovaleckých Siciliánů totiž působí svižné motivy jejich rodné zěmě přirozeně, Korejcům to ovšem bylo málo a k Itálii přibalili i Balkán, což občas vytváří dojem špatně vykradeného Bregoviče. A nakonec, mladý In-seong Jo rozhodně není ani Pacino, ani De Niro, a překvapivě ani Pesci. ()

Hees

Čestných päť hviezd keďže tento film v podstate nemá žiadnu výraznú chybu a je veľmi vierohodný. Nie je síce úplne typom filmu, ktorému ja udeľujem plný počet, ale rozhodol som sa, že v konkurencii tých filmov čo som videl v poslednej dobe bol najlepší (práve v tom momente). Bojové scény sú vážne kruté a ešte viac krutý je samotný film a presne takto asi vyzerá mafiánsky svet, kde si nikto nič nedaruje. Človek počas filmu niekedy aj rozmýšľa, ako by sa mohol film skončiť dobre. In-seong Jo, muž čo je jemnejší do tváre a na prvý pohľad nevyzerá vôbec ako gangster má svoju rodinu, teda vlastne má dve rodiny jednu tú mafiánsku a druhú tú svoju. Z hlavným hrdinom zažijeme veľa rôznych situácii a počas filmu sa musí často rozhodovať, čo ďalej urobí a musí si "zašpiniť ruky". Faktor "láska" vo filme tiež hraje dosť dôležitú rolu a o to je vlastne film ešte viac krutý, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Bo-young Lee je veľmi pekná do tváre. Film odporúčam. ()

Tsukikage

Je to pomalý přechod z komedie k tragedii. Je mi z toho velmi smutno. Je to geniální a originální. Takhle jsem gangstery ještě nezažil. ()

Kwaichi

V zajatí mafie si človek nikdy nemôže byť istí odkiaľ príde smrteľná rana. Zo zásady prichádza vždy od chrbta, no jej strojcom môže byť ktokoľvek. Váš nepriateľ či priateľ, ba dokonca aj človek, ktorého ste doteraz ani nepoznali. Po režisérskej, hereckej aj vizuálnej stránke bol film na vysokej úrovni. Nesedel mi akurát hudobný štýl a dĺžka filmu, ktorému by o pár minút menej vôbec neuškodilo. Gangsterské prostredie bolo zobrazené presvedčivo a pôsobivo. Na ázijských gangoch sa mi v porovnaní s americkými páči, že nesiahajú hneď svojím rivalom na holý život. Majú ich v úcte a aj keď sa stretnú v otvorenej potýčke, súboj na život a na smrť je to len v krajnom prípade. ()

Topco

Výborná gangsterka o vzostupe a páde malého gangstra, ktorá občas pripomenie Scorseseho, inokedy Oldboya a občas navodí atmosféru ako z filmu noir. Až na tú romantickú linku to bolo bezchybné (vrátane tých masteníc a sekaníc!) ()

Laputa

Jedna z předností korejských filmů je téměř všudypřítomná hudba, která je velice poutavá a smyslná. A film, tak dostane úplně jiný rozměr. Reálně zachycený gangsterský život. Velice hořký, smutný příběh se záblesky lepšího života o skutečnosti, že gangsterům se nedá věřit za žádných okolností, což nemůže skončit jinak než tragicky... ()

dan.pacino

Nedá se říct, že by to bylo zbytečně protahované. Bylo to spíš moc dlouhé, chvílemi jsem byl s pozorností jinde, z filmu jsem si neodnes přímý zážitek. Spousta světlých stránek, skvělé rvačky, pěkná hudba. Na konci jsem ale zjistil, že jsem na film celou dobu koukal spíš jako na přehlídku skvělých scén a záběrů a nějak jsem opomněl na příběh samotný. Pěkné, akční..prostě jihokorejské, ALE mají na víc. 65% ()

Cedr

Jihokorejský gangsterský opus o růstu a - surprise surprise - nevyhnutelném pádu jednoho kriminálníka je opravdu dějově výživný. Do filmu se podařilo nacpat materiálu na skoro dva běžné filmy. Dialogy jsou dobře napsané, akce je spíš méně, ale o to lépe působí. Na velká gangsterská jména to sice nemá, chybí tomu totiž kapka něčeho speciálního co z legendárních filmů dělá legendární filmy. Dirty Carneval je "jen" precizní, zatímco legendy žánru z preciznosti občas ještě vyskočí o chlup výš. V poctivé preciznosti je ale kouzlo filmu. Stojí totiž nohama na zemi a i přes lehce střelený podnámět se spolužákem režisérem z něj dýchá působivé reálno. ()

Sonnik

Casino, Kmotr, Scarface, Carlitos Way, Mafiáni a Dirty Carnival. Gangsterka z druhé části světa. Je jiná, po korejsky, jendoduše podaná, některé dialogy a chování postav přijde někomu trochu na hlavu, ale Korejci takovýmhle způsobem prostě filmy točí, ať už jsou o čemkoliv. Ve filmu nepadne ani jeden výstřel, všechny akční scény si vystačí pouze s pálkama, nožema a sem tam s golfovou holí a přesto je akce mnohokrát lepší, než kdekoliv jinde. Hudba skvělá, herci sympatičtí v čele s Gu Jinem. Shrnuto podtrženo plný počet jedna radost! ()

ivan_drago

Zase trochu odlišné gangsterské drama, kde si chlapec probíjející si cestu na výsluní, neumí vybrat mezi slušností a cestou do pekla. Velice solidně natočené prostředí a hierarchie gangsterů, reálné akční scény a nakonec důkaz, že kvůli moci a penězům se na nikoho nelze spolehnout a že kdo s čím zachází s tím taky schází... Ještě bych pochválil pěknou, nijak netušící romantickou linku... A konec je klasicky neveselý... ()

neoBlast

Čtyři hvězdy zachránily až poslední minuty, kdy jsem se konečně trochu sžil s hlavním hrdinou. Vůbec mi In-seong Jo v hlavní roli nesedl a nepředvedl moc silný výkon. Příběh je dost rozmáchlý, "velký" - i když tuctový - ale snaží se působit hodně reálně a skromně. A právě to mi dost vadilo, žádná stylizace či výrazný prvek. Např. vedle dokonalého, až snového A Bittersweet Life (z jehož soundtracku si tento snímek bere hodně inspirace) bude vždycky A Dirty Carnival vypadat jako chudý příbůzný. 70 % ()

terunka003

Mafiánské, tvrdé, zlé, akční, napínavé, nekompromisní, nepřátelské, kruté. Strašně jsem se během sledování přemlouvala, abych film dokoukala, proto tak nízké hodnocení. Nic však nemění to, že film samotný byl víc než dostačující ukázkou života gangsterů - nikomu se nesmí věřit, dokonce ani přátelům, že zabít je jednoduché i složité, vzápětí strach o vlastní rodinu a nakonec s nečekaným výrazem sledovat toho, kdo nás odpravil. Velice zajímavý snímek. "..fikce zůstane pořád fikcí.." ()

Redi

Bylo by fajn, kdyby to bylo alespoň trochu uvěřitelné, když už je v příběhu i začínající režisér, který se snaží natočit realistický gangsterský film. To že se tam všeci řežou basebolovýma pálkama, jako by byly z molitanu, a pořád jsou na nohách bych překousnul, navíc když jsou bitky na slušné úrovni. Ale to, že potom vypadají všeci jak noví, jako by v Koreii měli hyperregenerační masti, to už neberu... a pokud má náš (mimochodem naprosto nesympatický) 'hrdina' jednou pořezanou tvář a na druhý den ani známku toho, tak to už je moc a kvůli takovým detailům to u takového filmu beru jako totální amatérismus. Příběh je jinak fajn, ovšem první polovina je jen už několikrát viděná nuda, během které jsem se musel několikrát dívat, kdy už bude konec a v posledních deseti minutách jsem si uvědomil, že je to jen konec 1CD z 2. tak jsem se musel pokřižovat. Druhá polovina a konec to zachránily a je z toho slušná gangsterka. ()

ywo666

Fúúú, tak tu sa Ivan celkom popálil. Pozrel som si to zákerne ojebaný dobrými recenziami. A musím povedať, že toto je fakt nuda. zo 141 minút ma bavilo asi tak 20. Inak fakt zlé. Asi milión zbytočných scén a záberov. Dialógy nudné. Príbeh stokrát videný. Hlavný hrdina nesympatický. Gangstri vyzerajú tak drsne, že by neprežili ani na priemernej slovenskej základnej škole jednu veľkú prestávku. Pramálo sa vydarilo na tom to filme. Takéto veci majú byť drsné, atmosferické, napínavé. Nič z toho to nie je. Z Kórejskej kinematografie som zas na pár týždňov vyliečený. To som mohol dnes radšej povysávať. 35%, 2* ()

Brain-D

Naprosto dokonalá realistická gangsterka. Tady se nedá snad nic vytknout. Drsné bojové scény, krev, láska, zrada. Vše co má správná gangsterka mít. Dokonalé ! ()

Kalidor_

Byung-doo je gangster sympaťák, ale tato pozice gangstera mu neumožňuje žít normální život jak by chtěl. Život pro něj znamená dělat špinavou práci, vyřizovat si účty s jinými gangstery a dostávat se ze šlamastyk s tím spojené. Drsné, napínavé, smutné. Některé bitky byly fakt žůžo! ()

Pedross800

Nostalgie, melancholie, pomalá vtahující atmosféra a výborný gangsterský (anti)hrdina....toť hlavní trumfy této mafiánské ságy o vzestupu a pádu jednoho maličkého kriminálníka balancujícího mezi láskou k rodině, k bývalé spolužačce a na druhé straně touhou získat moc, peníze a postavení v rámci mafiánské hierarchie. Vyprávění je to pomalé avšak hodně realistické, zas tak moc co se akce týká se neděje a já se přesto víc a víc přistihoval, jak se zájmem tu hrdinovu cestu vzhůru sleduju a s napětím čekám, kdy a co způsobí očekávaný zvrat.....gangsterka, která má vše, skvělé dialogy, hudbu, souboje gangů, vydírání, vraždy, přátelství, lásku, zradu, několik dějových linek, které však mají svůj účel a smysl a zajímavou pointu..."HEJ, MIN-HO. NATOČ FILM O SKUTEČNÝCH GANGSTERECH." ()

Pecival

K filmu bych měl jedinou výtku: Sice neznám žádného mafiána, ale neumím si představit, že někdo bude vykládat o svém řemeslu chlápkovi "mimo rodinu" a to ještě takovému, který o tom točí film. Že to bude zdroj problémů je nabíledni. Pokud se oprostíme od tohoto menšího zádrhelu dostaneme drsnou, surovou, realistickou (jak jen to můžu ze své pozice posoudit) kriminálku. Zvlášť se mi zamlouvalo vyobrazení světa podrazů, podvodů, vražd, přepadů, kde přežije opravdu jenom ten nejsilnější (nejsprostčí). Také je nutno vyzvdihnout dobrou gradaci napětí. Snad jenom hlavní role by si zasloužila více charismatičtějšího představitele. ()

Looser

Nakonec pět, byl jsem nadmíru spokojen, kvalitní gangstarka, která mi v mnohém připomněla můj oblíbený Bittersweet life. ()

svačinka

Hodně zajímavý film s fakt pěknou atmosférou...škoda přeškoda přepálené stopáže, sám jsem to zkouknul nadvakrát... ()

Filmasia 2007

Filmasia 2007

01.12.2007

Festival asijských filmů FILMASIA (www.filmasia.cz) má letos čtyři sekce: Zaostřeno na Hongkong, Pocta režisérovi: Johnnie To, Novinky asijského filmu a Asijská hororová noc. V programu je například… (více)