Byung-doo (In-seong Jo ) je gangster, pre ktorého je najdôležitejšie, aby jeho chorá matka a mladší súrodenci boli riadne zaopatrení. Vo svojich 29 rokoch, hoci už má svojich podriadených, stále je na najnižšom stupni v rebríčku hierarchii soulskej mafie. Jeho rodina sa práve ocitá v ťažkej finančnej kríze a životnej tiesni. Byung-doo sa preto rozhodne podstúpiť neľahkú úlohu, odstrániť zo scény prokurátora Parka, ktorý spôsobuje prezidentovi Organizácie Hwangovi (Ho-jin Chun ) veľké problémy. Jeho priateľ zo študentských čias, Min-ho (Min Nam-koong), je začínajúci režisér, ktorý píše scénar o mafii. Pre jeho nereálnosť je neustále u producentov zamietnutý, a tak vyhľadá dávneho spolužiaka. Byung-doo ho zoznamuje s reálnym gangsterským životom a Min-ho nakrúti film, ktorý sa stane návštevníckym hitom. Avšak film je natoľko realistický, že použitá scéna o zavraždení prokurátora Parka vzbudí oprávnené podozrenia. Je zjavné, že niekto sa dopustil fatálnej chyby... (sochoking)

Aky

Přesně vypočtené, kvalitně zahrané, příliš dlouhé, bez šťávy. Korejské filmy mi některé (tento také) připomínají korejská auta. Velmi dobře zvládnuté postupy výroby a designu amerických aut - vypadá to dobře, jezdí to, ovšem americká auta to nejsou. ()

Cappuccino

Dirty Carnival ma dokázal dojať k plaču, rozprúdiť tok krvy na plné obrátky, zapojiť do imaginárneho útoku (pri akčných scénach) všetko svalstvo a v neposlednom rade zaujmúť skutočne interesantným príbehom mladého gangstera Byunga, ktorý však sám seba za gangstera nikdy príliš nepovažoval. A tie bitky, kluci a holky, to bylo fakt něco! K dokonalosti snímku ešte chýba zopár korekcií nelogického vývoja deja, ale čo už.. doesn't matter. ()

Rudovous

Ale jo, na to jak mam asijkych gangstru plny zuby a tehle hezounskych radoby drsnaku dvakrat, jedna se z meho pohledu o urcite velmi podareny a originalni film. ()

teutates

Potreboval som dávku šikmookých banditov, pri tom čo som počas týždňa videl aaa nesklamali... Dirty Carnival rozoberá hierarchiu gangstrov v Soule. Od úplnych počiatkov až po vrchol... miestami som pochyboval, no keď sa začal cyklus opäť opakovať nestačil som sa diviť. 8/10 ()

PetrPan

A Dirty Carnival se snaží působit realisticky a na "bojové úrovni" se mu to z mého pohledu daří, nevidíme tu žádné choreograficky načančané bitky, ale prostě bezmyšlenkovité kruté mlaty. Hůř už jsem pobral vlastně všechno ostatní. Motivy rozpolceného gangstera mi nebyly tak zcela jasné, z jednoho pohledu cíťa , z druhého vypočítavý hajzlík ..klasika u antihrdinů, ano, nicméně celá tahle obehraná písnička na mě tady působila strašně ploše..asi je to spíš mnou, hledám ve všem emoce, tady jsem je nenašel. Nevím nic o gangsterech a o korejských ještě míň:), ale že by po sobě vůbec nestříleli ? Nu, asi raději zpívají karaoke. Z hlediska formálního podání je A Dirty Carnival velmi podobný klasickým ( a tady musím říct i lepším) mafiánským filmům západní polokoule, ale to co mohl Východ přidat - silnější emoce, nepřidal. ()

eLeR

Prvú polovicu filmu tu máme trošku nevýrazného gangstra, v druhej polovici je to zrazu nemilosrdný pánko. Prvá polovica filmu ma teda vôbec nebavila, druhá bola naozaj skvelá. Ten príbeh nakoniec za niečo stál, takisto aj tie bitky. No a hlavný hrdina bol celkom sympaťák s romantickou dušou. Tak odo mňa silné tri hviezdy. Apropo, ten multiinštrumentalista z karaoke bol teda iný týpek. ()

Happens

Jedna z těch rozhodně TOP gangsterek. Hutná atmosféra s příběhem, který okoření i láska, osolí zrada, ale hlavně ochutí akce a dobrá choreografie bojových scén. Příběh je ve své podstatě nepříliš dlouhý a uzavřený cyklus života gangstera. Kolotoč se točí dál. ()

Chrustyn

Stylová a velice povedená gangsterka. Film je oproti americké produkci hodně rozdílný a rozhodně se nedá srovnávat s gangsterkami např. od Scorseseho (tedy alespoň ne s těmi novějšími). Film má velice dobré herce a spoustu skvělých a možná i nezapomenutelných scén ale je těžko přístupný běžnému divákovi a chvílemi až zbytečně zdlouhavý se scénami, které film zbytečně brzdí. Další problém byl také v tom, že si jsou herci dost podobní a občas jsem nevěděl, kdo koho zabíjí a proč. Ale i tak se jedná o velice kvalitní podívanou, která ukáže gangstery jinak než je tomu v amerických filmech. ()

mat.ilda

Já to říkám pořád - krutá rasa! To taliánští mafiáni se někde v kuchyni za bublání boloňské omáčky hezky čistě odstřelí, nebo si elegantně proříznou hrdla na veřejném záchodku, my se tady, pěkně prosím, fackujeme a v Koreji se jednoduše umlátí klackama, nejlépe v bahně, jak vánoční kapři... Tolik na úvod, jinak bych snímku dala pracovní název "I mistr gangster se někdy utne", ale vlastně by se tak mohl jmenovat každý takto žánrově vyhraněný film, neboť gangsterská curriculum vitae se velmi nápadně podobají, jen relax po práci se mění podle nátury té které země. Tak v Koreji například si po namáhavé vyvražďovačce jdou odfrknout do karaoke klubu, kde procítěným zpěvem uleví své černé duši, nebo polonazí, s tangama na hlavě, vypustí páru při tanci. Také zde mají mnohem skromnější cíle, pochopila jsem, že nejvyšší metou členů místních gangů je najít si bydlení, chudáci... Ale teď vážně - přes mé veškeré zlehčování výše jsem se nenudila ani minutu přesto, že průřezy jepičím životem mafiána jsou v podstatě neměnné, liší se jen priority, míry zrady a hloubky výčitek - "Jaké to je, bodnout? Je to na hovno"... "Dirty Carnival" nabízí to nejlepší z žánru a k bezchybné zvukové složce přihazuje skvělý mix hudby podle situací, časem poznáte i s přivřenými víčky, že v romantických pasážích (nejslabšímu článku filmu, mimochodem) zní jímavé smyčce, při obchodních jednáních veselá skočná, při akci rejdovák, ve vážných momentech vznosný waltz a v uvolněných chvílích francouzský akordeon - a všechno to dohromady úžasně ladí! A to nemluvím o originální zápletce, přesné kameře bez příkras a poctivých hereckých výkonech, z nichž nejvíc zaujal korejský Tom Hardy - Jin Ku. A ani můj smysl pro zadostiučinění nepřišel zkrátka, protože ten, co přežil, do smrti smrťoucí veselej nebude, jak praví klasik ...:-) ()

Flakotaso

Velmi dobrá korejská gangsterka. Hudba, herci i bitky skvělé, ale na rozdíl od bezchybných, dokonalých, nádherných a nevím ještě jakých bratříčků Bittersweet Life nebo Oldboy, chybí silnější příběh a taky koncentrace nápadů, tak typických pro jmenované kousky. I přesto velice chutné. ()

Lacike

Velmi dobra gangsterka o vzostupe (aj ked k tomu poriadne nedôjde) a pade (k tomu to tak nejak logicky smerovalo od zaciatku, kedze sa tomu smoliarovi nikdy poriadne nedarilo) maleho gangstera s dobrym srdcom, vdaka comu ho vzdy nakoniec niekto iny odrbal. Nie je to prilis akcne. Aj ked sa dockame troch hromadnych bitiek, ktore su drsne a co najrealistickejsie podane bez zbytocnych otociek a podobnych sialenosti na co vo filme aj narazaju, kedze jednu z dôlezitych linii tvori zapletka o natacani gangsterskeho filmu. Tato zapletka sa mi dakedy pacila najviac. Teraz ma uz prilis nenadchla a kludne by som sa bez nej zaobisiel. A nejaky iny dôvod, preco by sa hlavnemu hrdinovi plan rozpadol by sa aj tak urcite nasiel. Dalsiou uz objektivnou slabinou je celkom slaba romanticka linia. Chemia funguje len z jeho strany ale ona je cely cas nepristupna az to vyzera, ze ho ani nechce. Cela ta gangsterska hierarchia a superenie medzi jednotlivymi clenmi o moc zase patri k najväcsim kladom filmu. Herecke obsadenie a vykreslenie gangsterov dopadlo skvele. Hlavnemu hrdinovi som miestami fandil a miestami som mu kvôli jeho zkazenosti aj prial zly koniec. Najviac ma zaujal jeho najvernejsi podriadeny, ktoreho hral Goo Jin, ktory pôsobil dost nebezpecne, co sa nakoniec aj potvrdilo. Len ta zenska postava je taka nevyrazna a ten kamarat filmar bol cely cas doslova na zabitie. Takze aj po rokoch to je kvalitna gangsterka, ale uz ju nepovazujem za bezchybnu, kedze mi tam par veci vadilo. 8/10. ()

ScarPoul

Keby som to videl skôr, bol by som z toho unesený viacej. Formálne je to dobre spravený film. Dokonca pôsobí komplexne a nenudí, čo je u podobného typu filmov - ktoré si až tak neholdujú v explicitnom násilí pomerne rarita. Ha Yoo je majster rozprávač a je žánrovo rozmanitý. Uvedomuje si žáner v ktorom pracuje a hoci neprináša nič nové, tak sa drží v mantineloch, kde nič nepokazí. Možno pobaví. Možno aj dojme. Niekedy je zbytočne popisný a zbytočne dramatický. Inde ( a to môže byť spôsobené faktorom, že mám rád drsnejšie príbehy z podobného prostredia) je predvídateľný. Mimo tohto je to ale dobrá žánrovka, ktorá je robená precízne a s chuťou. Je to z toho cítiť. Vzťah dvoch kamarátov je dokonca uveriteľný. ()

Ouwen

Sleeping Dogs without Martial Arts / Undercover cops - je zde téměř vše, co k pravému, nefalšovanému filmu o gangsterech patří; Boje o území s nepřátelským gangem, hromadné bitky, nekompromisní závěr a řeči o rodině. Vztahy se vyvijej po celou dobu, postupné vystužení pozice nejvyššího gangstera má spád, obnáší tvrdé pády na hubu (či ránu pálkou do hlavy, řeznou od nože), ale taky tok financí s luxusníma oblekama, rostoucím egem a pořádná zodpovědnost. První hodinka je pomalejší, jakmile se však stane ten moment s prokurátorem, tempo začne narůstat, veškeré prvky se vykreslují naplno, při některých momentech mi běhal mráz po zádech a do toho bonbonek v podobě několika brutálních soubojů proti přesile. Jen v jediné scéně se objeví střelná zbraň - dnes jsou však v módě kusy dřeva s hřebíkama, nože a pálky, choreografie je slušná, občas se objeví slušnej kop, či nějakej dobrej chvat, bitky jsou dynamické, přehledné a prostě se na to nekouká příjemně. Audiovizuální žranice, herecky i scénáristicky zmáknuto na stoprocent. Film mi nepřišel vůbec zdlouhavej a při některých momentech, mi napětí kolovalo v žilách. Přesto mi zde přeci jen chybí určitý ikonický moment, ze kterýho by se mi postavil. Aj tak si ale myslim, že A Dirty Carnival patří mezi špičky svého žánru. New World už na mě čeká! ()

RasputincZ

Autoři snímku, v tomto případě režisér Ha Yoo přetavil své divácké zkušenosti z kultovních snímků Scorseseho, De Palmy a dalších do jedné z nejčistších gangsterek, co jsem z korejské produkce viděl. Nejedná se o žánrový mix, ani zde nehraje hnací motor pomsta (jako například v neo-noirově laděné A Bittersweet). Film funguje i jako mnohovrstevnatý epos o gangsterovi, který zažije svůj postup mezi elity a následující pád, tak jako nepřímá kritika kapitalismu a jeho důsledků v chudších částech Koreje (kritika ale zdaleka není tak výrazná jako v pozdních filmech jiného korejského režiséra Kim ki-duka). Příběh stojí a padá na napsaných postavách. Zatímco ústřední dvojice kamarádů ze školy, jejichž cesty se ale radikálně rozdělily, skvěle splnuje žánrové požadavky a očekávání, milostná linie hlavního hrdiny mi přišla velmi slabá. Trochu prostříhat první polovinu a ubrat na zbytečné romanci a s plným hodnocením bych neváhal ani vteřinu! ()

Duotone28

Pre mna jasnych 6/5...tuna absolutne,ale absolutne nemam nad cim rozmyslat...Tak presvedcivu gangsterku a pribeh, aky mi bol prave ponuknuty...videl naposledy v starych zlatych a mojich top gangsterkach...ako godfather, mean streat, carlitos way,scarface, Goodfellas, Donnie Brasco...Vela sa z nich bralo inspiracie a napadov...ale totalne mi to je ukradnute a absolutne to neriesim, kedze je to asi prvy film s takym priepastnym casovym rozdielom ktory ho odeluje od TOP gangsteriek nasej filmografie az po rok 2006 v ktorom bol tento kusok natoceny. Vela filmov sa snazilo tento zanrik oprasit,vid The departed alebo American gangster...ale boli mnou hodnotene pozitivnejsie len z dovodu, ze premietali na moderne platno zaner...ktory vo filmografii zboznujem, zerem, milujem...ale vo vnutry aj cez svoje kvality ktore ponukali, ma nikdy hlbsie neoslovili...Som happy,ze prave A Dirty Carnival je ten film...ktory mi ponukol vsetky tie kvality, na ktore som bol zvyknuty z mojich "untouchables" filmovych klenotov!!! Velmi ma mrzi...ze toto dielo nemalo v europe skoro ziadne zviditelnenie, propagaciu...a dovolim si tvrdit, ze kopu uznavanych velikanov z filmovych platien europskych kin by strcil do prdele...a este popri tom by si mohol dovolit do filmu kludne vsunut minimalne nejake tri otravne reklamy z Pro7!!! Opat sa mi potvrdzuje, ze rezisery a tvorcovia z tohto korejskeho poloostrova patria pre mna medzi najlepsich a najuznavanejsich na svete !!! Nazdar ()

Tyckin

Poněkud nevýrazná a příliš dlouhá gangsterka nabízející možnost nahlédnout do nitra všech neřádů, přesto jsem se však častému pokukování po hodinách "jak už jsem daleko" ubránit nedokázal, snímek v ničem nevybočuje z průměru a ač se tu mihne několik známých tváří, obsahově víc upoutat se mu nedaří. ()

Filmasia 2007

Filmasia 2007

01.12.2007

Festival asijských filmů FILMASIA (www.filmasia.cz) má letos čtyři sekce: Zaostřeno na Hongkong, Pocta režisérovi: Johnnie To, Novinky asijského filmu a Asijská hororová noc. V programu je například… (více)