Příliš bujná fantazie dvanáctileté "budoucí spisovatelky" Briony Tallisové odstartuje tragický příběh, který nenapravitelně změní osudy tří lidí. Vinou vlastní nezralosti a série nedorozumění nařkne mladého zahradníka Robbieho Turnera (James McAvoy) ze znásilnění nezletilé sestřenice. Nadaný chlapec, který původně mířil na lékařskou fakultu, končí ve vězení. Toto obvinění ale ničí život i její sestře Cecilii (Keira Knightley), která Robbieho bezhlavě milovala. Když si záhy už o něco starší Briony (Romola Garai) uvědomí, co napáchala, je už pozdě. Cecilia zavrhla celou rodinu v čele s ní a odstěhovala se do Londýna, kde se živí jako zdravotní sestra. Robbie výměnou za zkrácení trestu narukoval do armády a ve Francii se snaží zastavit postupující Němce. Briony na cestě za vykoupením nastoupí do ošetřovatelského kursu a díky utrpení, které kolem sebe dennodenně vidí, konečně dospívá. S tím souvisí i rozhodnutí postavit se svým dvěma obětem tváří v tvář a respektovat jakýkoli trest. Možná se tím očistí, možná to ale na vykoupení nebude stačit. Možná to ani nestihne, protože Londýn se připravuje na masivní bombardování. Možná všechny tři čeká úplně jiný konec. (Bontonfilm)

eagle-eye

Film mě lehce příjemně šokoval ve dvou ohledech. Jednak oceňuji velmi povedený konec, který vytryskl jak horká láva z dřímající sopky. Za druhé bych v životě neřekl, že ta slepice z Hříšňáku2 předvede obstojný herecký výkon, klobouk dolů. K dalším kladům bych připočetl ještě povedenou filmovou hudbu a standardně nadprůměrný výkon McAvoye. Bohužel asi 75% filmu jsem se tak trošku nudil, špatné to nebylo, ale děsně se to vleklo (v divadle by se mi možná líbilo více) a při pohledu na Keiru jsem každou chvíli odbíhal k ledničce. Ale jinak velmi slušné 3*. ()

TerezaVanCZ

Absolutní zklamání. Čekala jsem totální emociální vyšťavení,a ono nic. Po skončení jsem klidne mohli jít hrát ping-pong. A to já se rozbrečím u každého druhého filmu. Dokonce jsem se chvílemi i nudila. Nevím, co se to se mnou děje, protože Pokání má všechny předpoklady romantického dramatu: skvělí herci, strhující režii, kdy se režisér soustředí hlavně na krásu obrazu, no a samozřejmě hudba dramatická, citlivá, nervy drásající. A já na to pořád nic. Je to ve filmu nebo je to ve mně? Jediný, co mě napadá, je to, že od začátku byl děj neskutečně předvídatelný. ()

fantasmic

Zo začiatku som si hovoril: Áno, áno je to dobre natočená dráma...dobrí herci, pekná kamera, hudba a bla, bla, bla...ale prečo si väčšina ľudí myslí, že je to také geniálne??!! Vidia tam niečo, čo ja nie? V posledných cca piatich minútach som dostal svoju odpoveď. Ten záver je naozaj niečo prekrásne dojímavé a smutné. Už pekne dlhú dobu ma takto finále filmu nedostalo...ale aj tak na čistých 5* to z môjho pohľadu nie...aj keď iba tesne...UPDATE: Po druhum pozretí mením názor aj hodnotenie...je to na čistých 5* :-) ()

dopita

První polovina filmu je dokonalá, druhá bohužel trochu rozkodrcaná. Drama jak hrom, které má v závěru velice slušnou kadenci emocí. ()

showxman

Povedený soundtrack, stejně tak střih, lokace i výprava. Herecké výkony (zejména Keira) taktéž na úrovni. Cynik jako já, ale nemůže jít s hodnocením výše. ()

XdanteX

důkaz že i ten útok na divákovy city nemusí být vždycky od prvopočátku předvídatelný a přehnaně patetický. Nic jsem od filmu nečekal a sledoval ho zpočátku jen tak po očku....ale nakonec jsem skončil s příjemným mrazením na zádech:) ()

provitamin

Neskutočne nudný film a nezachráni ho ani ten koniec. Režisér Joe Wright sa pomaly stáva zárukou nudy, predtým Pýcha a predsusok a teraz ešte o čosi horšie Pokánie. p.s. WTF tie nominácie na Oscarov?? ()

Scevola

Romanticka drama v europskej rezii, ktora ma prepracovany scenar a silne smutny koniec. Nadpriemer medzi sucasnymi romantickymi filmami. 7/10 ()

Merkin

Nemohu souhlasit s autorem obsahu, jelikož Pýcha a předsudek mě nikterak nezaujaly (šarm a inteligenci hlavní hrdinky zcela pohltily lyrické prostoje kamery), tudíž kdyby mělo být Pokání stejné, zklamalo by mě. Ale výsledek se dostavil, díkybohu, opačný. Ke snímku podobného ražení se totiž Wrightova poetičnost hodí. Barevně i gestikulačně vybroušené němé scény působí mnohem skutečněji než tisíc prázdných slov. Zatímco u Austinové zabolel každý vynechaný rozhovor, všechna ta chybějící ironie, jiskření a vtip charakterizující výjimečné osobnosti, které ani sebelepší záběr na západ slunce nenahradí, v Pokání naopak. Stačil pohled, dotek, hudební doprovod a pochopili jste vnitřní dilema jinak zcela banálních postav tak, že by to ani sebevynalézavější dialog nenabídl. Ladnost a zároveň přesnost, s nimiž autoři pracují, jsou strhující až zdrcující a rozhodně bych se snímek nebála doporučit :) ()

papushka

Naprosto vynikající silný a emotivní počin Joea Wrighta, podtržený bezchybnými hereckými výkony, hudbou a střihem, o tom, jak nepřízeň osudu s nakopnutím vlastní sestry může být pěkná bitch. Ach ti mladší sourozenci... ()

farfalla

Film je adaptací stejnojmenného románu Iana McEwana z roku 2001. Zaujal mě svým způsobem vyprávění. Některé klíčové scény vidíme nejdříve pohledem Briony Tallis a pak je zase vidíme z pohledu aktérů těch scén. Díky tomuto zdvojení příběhu má závěrečné vysvětlení ještě intenzivnější účinek. Robbie Turner (James McAvoy) a Cecilia Tallis (Keira Knightley) jsou výborný pár. Briony jako dítě (Saoirse Ronan) i jako dospělá (Romola Garai) je stejně umíněná a protivná. Jenom před smrtí (Vanessa Redgrave) má už životem obroušené hrany a její povaha, i když pevná, není už tak nadutá. Film je komplexní v zachycení reality těch časů. Vztah dvou tříd v bohatých domech – pánové a sluhové, život běžných lidí v Londýně za války, osud britských, francouzských a belgických vojáků ve Francii a jejich záchrana z Dunkirku v roce 1940. Režisér Joe Wright dokázal, že všechny polohy příběhu spolu dokonale fungují. Dětská Briony svým rozhodnutím a činem znovu ukazuje jak malý je krůček mezi láskou a nenávistí. Toto je zatím jediný film, kde se mi Keira Knightley opravdu líbila. ()

kolemjdouc

děj jede jak po po másle - žádné zbytečně dlouhé záběry.monology a střídání scén.Vynikající kamera.Na té záleží vždy.Vše srozumitelně podáno.Konec mě totálně dostal! O to víc,že jsem děj sledovala bez toho abych si říkala jak to asi dopadne,protože to ani nešlo se něčím nechat vyrušovat.Keira i James - fakt jim to hraje! U mě dobrý! Škoda že je ocenění limitováno jen pěti hvězdami ()

Pat.Ko

!!! MÔJ 300. KOMENTÁR !!! Atonement je pôsobivý a emocionálny film, ktorý sa zakladá na silnom príbehu a skvelých hereckých výkonoch. Režisér Joe Wright nám prináša vizuálne pôsobivé scény a dojemné momenty, ktoré sú vo filme bohato rozložené. Film nás zavedie do sveta lásky a tragédie očami mladej Briony, ktorá spôsobí neodvratnú katastrofu zasadenú do prostredia Anglicka pred a po druhej svetovej vojne. Herecká zostava, ktorá zahŕňa talentovaných hercov ako sú Keira Knightley, James McAvoy a Saoirse Ronan, sa vyznačuje autentickými a emotívnymi výkonmi, ktoré dodávajú postavám hĺbku a zmysel. Jednou z najvýraznejších charakteristík filmu je jeho skvelá vizuálna stránka. Kameraman Seamus McGarvey zachytáva každý detail s úchvatným umením, vytvárajúc z filmu skutočné umelecké dielo. Scény zo zámku a vojenských polí vytvárajú autentickú atmosféru, ktorá nás prenesie do histórie. Celkovo je to dojímavý film, ktorý vám pravdepodobne zanechá nezabudnuteľný dojem. Jeho pôsobivá réžia, skvelí herci a hlboký príbeh z neho robia jednoznačne pozoruhodný kúsok, ktorý by si zaslúžil miesto vo vašom zozname filmov na zhliadnutie. 9/10. ()

Shimitz odpad!

Budu naprosto neobjektivni hovado a reknu, ze tak hnusny, vykalkulovany, vyumelkovany film jsem uz dlouho nevidel. A je to pravda. Situace hlavnich predstavitelu je mi minimalne blizka, a tak jsem cekal, ze me to naprosto smete. Nestalo se. Hudba je uzasna, kamera malebna, herci hraji o zivot, reziser to zmrvil. Pokani je jako zachodova misa. Muze byt treba zlata, ale stale bude na hovno. 49%/0% ()

Ondis

Skvělé herecké výkony...James McAvoy si mě získává. Po skvěle zahrané roli v Posledním skotském královi zvládl i zde hlavní roli na jedničku. Poslední půlhodina byla perfektní, ale nemůžu nevidět slabší začátek a prostřední fázi, která si moje sympatie nezískala, takže za 4* ()

defagoo

Během sledování tohoto filmu, pro mě byl Joe Wright nejlepším režisérem na světě. Doufám, že toho ještě hodně dokáže, protože jeho nesporný talent byl hnacím motorem pro to, abych každý záběr, větu, obraz - prostě všechno hltal s takovým nesmírným nadšením jaké už dlouho nepamatuji. Úvodní část filmu (nevím ani jak dlouho trvala, jak mě to sebralo), odehrávající se na starém panském sídle pro mě byla vrcholem celého díla a uvidím ji nejspíš ještě mnohokrát, vždy když si budu chtít utřídit rozptýlené myšlenky a pochopit co je podstatou jednoduché filmové krásy. V dalším průběhu vyzdvihuji především čerstvost a neotřelost každého nového záběru a části příběhu. Neskutečná je především scéna průchodu pláží, kterou tvoří jeden jediný záběr kamery - to nebudu rozpytvávat, to se musí vidět! No a brzy poté následuje konec, který je také velmi překvapivý a v lecčems nový - divák si v podstatě může vybrat mezi happyendem a drsným závěrem, ale jedno je jisté - hořkosladkého pocitu, který se dostaví po konci filmu se jen tak nezbavíte ať už jste si vybrali cokoliv. ()

jasiska

Krásny film s pár originálnymi prvkami, zaujímavou hudbou a predovšetkým úžasným príbehom. Najlepší však bol koniec - nebola som v kine jediná, kto uronil nejakú tú slzičku, dve. Keď sa mi Pokánie trochu odleží v hlave, odmyslím si možno zaujímavé ale inak neoriginálne a tým až nudné zábery vojny v 3. štvrtine filmu a dám aj 5 hviezdičiek.__Odležal sa, ale musím si to pozrieť ešte raz. ()

boro123

na konto tohoto filmu tu byly řečeny snad už všechny superlativy, nezbývá mi než se přidat. Jednoduše krásný film po všech stránkách, ať už příběhem, kamerou, hudbou, herci....přiznávám se, že mě jednoduše dostal se vším všudy ()

Saoirse míří do Ameriky

Saoirse míří do Ameriky