Pátek třináctého 7

• Česko Pátek třináctého 7: Nová krev (více)

Nikolas__

REWATCH: Důstojné pokračování Pátku Třináctého z jiné dimenze. Tenhle díl jsem měl vždycky rád, tak rád jak jen nebohý fanoušek hororu, může mít rád slasher kde má hlavní hrdinka telekinezi. Upřímně, ty nadpřirozené prvky filmu nijak více neškodí, jenom by asi přeci jen bylo lepší kdyby to bylo bez nich. Nakonec to celé působí, že natočili jeden z těch pozdějších, ale nejtemnějších dílů, zároveň protkaný tou nejpofidernější zápletkou. Vždycky mě na tom filmu štval fakt, že dokáže v jednotlivostech i docela emocionálně fungovat a pracovat s tím, aby pak přišel s něčím co to úplně shodí (např. na výsost pokažený závěr, kterej mi fakt hlava nebere že někdo odklepnul). Jinak tenhle film atmosféricky funguje téměř bezchybně, postavy jsou nejlepší za dlouhou dobu (asi nejsympatičtější herci v sérii), herci fungují opět aspoň průměrně. Prostředí filmu opět jen nahrává, jednotlivé zabití jsou pak zase zábavné. Mimochodem když nepočítám ten úplný konec, tak má právě sedmý pátek jednu z nejlepších závěrečných pasáží, která pořád graduje, až do toho debilního momentu, ale nevadí. Ujeté to je, nicméně ne sebeparodující jako šestka. 7/10 ()

ScarFace_V8

Poslední z těch lepších pátků do příchodu Jason X. Mnoho lidí filmu vyčítá fakt, že tu figuruje postava, která dokáže něco, co bychom ve slasheru moc neočekávali a to jsou určité „magické“ schopnosti. Říct, že se jedná o pouhou telekinezi si myslím, že není zrovna na místě. A za mne – jako proč ne? Když tu existuje něco, co dokáže Jasona neustále navracet k životu, aby rozpoutal krvavé peklo, proč by tu nemohl existovat někdo další s nadpřirozenou schopností? Každopádně – Jason sám tu působí asi nejlépe jak to jenom jde. Jeho „mrtvácký“ vzhled mu propůjčuje určitou dávku děsivosti a v kombinaci s obsazením Kanea Hoddera působí jako ta pravá mašina zabíjení. A musím říct, že nabídl opravdu skvělé vraždy. Jen škoda, že se musel film kvůli ratingu o dost osekat. Přesto to hodnotím až nadmíru spokojeně ()

kishi_SO

celkom predvidatelny dej, pribeh s troskou humoru ( smrt v spacaku :-D ), a nepochopitelny zaver na hranici unosnosti. Telepatia uz bola, co bude v dalsom diely??? ()

st4nford

Série Friday the 13th patří k mým nejoblíbenějším. Konkrétně myslím díly 1 až 7 (pokud bych měl vyjmenovat úplný top, tak je to 1, 4. a 7. díl). U dalšího pokračování se mi zdá, že kvalita klesá rapidně dolů (z mého pohledu kvůli banálním trapným příběhům, špatnému obsazení a taky hudební stránka už nemá říž, jak v předešlých dílech). Sedmý díl je perfektní a jeden z nejlepších. Jak už bylo zmíněno, právě v tomto díle je to ten pravý Jason. Skvělé namaskování, originální vraždy, dobré herecké obsazení a výborná hudba, kombinující Manfrediniho původní hudbu ze všech předešlých pátků a Mollinovy temnější motivy. Velká škoda, že se tento film nevyhnul cenzuře. Je to na něm opravdu vidět a doufám, že snad někdy vyjde i necenzurovaný director's cut. Rozhodně doporučuju po shlédnutí filmu kouknout i na původní režisérský sestřih. Buechler si na něm dal opravdu záležet a producenti mu to zkazili. I tak je to výborná podívaná, která pobaví. ()

Jason13

Sedmnáctiletá, telekinezí obdařená Tina Shepard přijíždí k jezeru Crystal Lake, aby se pokusila vyrovnat s traumatizující událostí, která se zde odehrála 10 let předtím. Místo toho se jí podaří probudit spící zlo na dně jezera... Se sedmým dílem mé oblíbené série nemám v zásadě žádný velký problém. Atmosféricky i hudebně se drží standartu daného většinou předchozích dílů. A ani ten upgrade à la "Carrie" nebyl podle mě na škodu. Naopak přinesl dost zábavy a hlavně nového a obstojného protivníka pro Jasona.. Bohužel samotné vraždy se před kamerou opět hodně skrývaly. Ačkoliv scéna se spacákem je opravdu památná! Navíc rozmočený, shnilý Jason s řetězem kolem krku vypadá děsivěji než kdy předtím.. BODYCOUNT: 15 ()

Jason_1988

Dost dobrý horor ale ta telekineze je odpad HLAVNÍ POSTAVY 9/10 JASON 9/10 VRAŽDY UJDOU 6/10 HUDBA 9/10 ATMOSFÉRA HOROROVÁ 10/10 KAMERA 10/10  NEZASLOUŽENĚ 54% ZASLOUŽÍ SI 74% Moje hodnocení 67% ()

david141474

No, musím hned říct, že to je zatím nejlepší díl s celý ságy i když jsem ji celou zatím neviděl. Je to i o něco lepší jak šestka. Jason so opět znovuzrodil a tentokrát to provedení bylo o něco horší než v díle šestém, ale pořád dobrý. Jasonova vizáž je nádherná, hlavně záda, který má úplně bez masa a je to už jenom skeleton. Ale dává to smysl, hlavně po tom čím si prošel. Jason je v tomhle díle skvělej a jde z něj opravdu strach a to se tak často nestává, hlavně v téhle sáze. Postavy, některý zajímavý a některý ne. Doktor je hovado a jeho smrt nebyla špatná. Borka s telekinezí není špatná a finální souboj s Jasonem je nejlepší jakej jsem viděl, protože v předchozích dílech to bylo opravdu slabý, krom trojky a šestky. Je mi jasný, že další díly budou slabší, takže teď v tuto chvíli řeknu, že to je zatím nejlepší díl, ale můžu se mýlit, to zjistím až uvidím další díly. 8,5/10 Je to hold skvělá podívaná se skvělým Jasonem, který má fantastickou vizáž a maskéři by si zasloužili ocenění. ()

JesterKruger

Asi jsem byl hodně naivní, když jsem si myslel, že tohle bude výborný film. Já vím, že ten nápad (Jason proti telepatce) vznikl z nudy, ale tak nějak jsem čekal, že to bude jeden z těch lepších nápadů, protože tahle série nic extra nového nepřinesla. No a já blbec na to naletěl. Tohle byla jedna velká nuda, a ani herci nebyli nic extra. Důvod proč jsem tomuto filmu nedal odpad! je ten, že existují i daleko nudnější filmy než je tenhle. Jinak je to naprostá katastrofa. ()

Vital

Pátek třináctého nikdy nebyl áčková záležitost,a prostě tomu odpovídá i kvalita dílů,které jdou s dílem co dílem pořád hlouběji od takového tajemna a strachu,až je z toho jen slasher,ale zase kvůli tomu se na to lidi dívají ne? :-) ale popravdě kdyby tady nebyla ta telekinezačka,která omotá kořeny stromu okolo Jasona,nebo mu omotá smyčku stropního kabelu okolo krku,tak by to bylo takřka o ničem... ()

Helled

Je to sice lepší než šestý díl ale jen trochu protože scifi a drama k tak slavnému hororu naštěstí scifi jen trochu a drama vůbec aspoň že tak je to celkem brutalní asi tak na stejné urovni jako šestka i odvozený styl to má asi ze čtverky až na to scifi a drama Jason opět v akci kreativita režiséra byla celkem rozšířená Jason s křoviňákem to celkem ušlo ale dávat tomuto filmá 57 % a pátému 55 % je trochu sprosté Corey Feldman si v tom taky stříhl roli osumdesátá léta končí a tím se závírá celá serie kromně několikatí dílu osmičky devítky desítky a FvJ béčkař to natočil jedinej kdo točil jeden díl a nebyl béčkař jsou Sean S. Cunnigham a Steve Miner Adam marcus režisér devátého dílu byl sice v té době béčkař ale to už je uspěšný režisér a aby se někomu (tedy tomu kdo zabil Jasona) se zdá co se stane do předu a je to zaručeně vražda je o to víc hustější než hroznější tohle scifi jěště reisérovy prošlo ale příště by tomu tak nemuslo být takže by si mněl dávat bacha ale díl je stejně klutovní jako čtverka pětka a šestka i dvojka a trojka byla kultovní i jednička ale na tu strá dobrá sedmička prostě nemá už je to tak ale kdejaký hollywoodský příběh taky se někdy nevirovná tomuto klutovnímu slasheru mé hodnocení 44 % zásadně kvuli přiměřen brutalitě a slasherské atmosféře. ()

abrat

Siedmy diel série, ktorý patrí k lepším. Vo filme je ale menej krvavých scén, čo v takomto filme občas chýba. To že z Jasona urobili trochu zombieho, tiež nebolo pozitívne. Nápad s telekinézou bol dobrým osviežením, aj to že sa Jason pohybuje rýchlo. ()

Gorefa

Také moc povedený díl, nabízející originální mordy - hlavně vražda ve spacáku. Souboj s telekinetičkou mi jako spoustě lidem tady tak strašný nepřišel a jeho xicht bez masky mě na konci vážně rozesmál. Pro béčkaře povinnost!!! ()

balstar007

No docela to újde ale že ve filmu se objeví schopnost telekinéze to je tak trošku hloupé ale stále je tento díl lepší než pětka. Mě se to docela lýbilo. ()

Rathe

Dokázal jsem překousnout nesmrtelného Jasona, který už mě taky někdy sere! Ale ta podělaná holka s telekinezí už je moc. Naštěstí tu bylo pár postav, u kterých jsem byl rád když zavřeli hubu. ()