Pátek třináctého 7

• Česko Pátek třináctého 7: Nová krev (více)

dacek

Jeden z lepších pozdějších dílů. Děj už je dost překombinovaný, ale hlavně je to vyvražďovačka se slušným tempem a postavy tu padají jak mouchy. K tomu jedno originální a dost nechutné zabití. ()

Kozy9

Autori chceli očividne prísť s niečim novým, respektíve nafarbiť starý kabát čerstvou farbou, čo sa im konieckoncov podarilo čiastočne. Piatok 13th číslo sedem sa mi zdal z počiatku menej záživný, chýbali mi lepšie opisy postáv, hutnejšia atmosféra a najmä brutálnejšie vraždy. Tak ako stokrát opakovaný vtip nieje vtipom, tak isto ani nezáživné sekanie ľudí, ktoré bolo pomaly horšie ako na úrovni prvej časti celej snímke nepomohlo. Na druhej strane musím oceniť prekvapivé finále, ktoré z počiatku naivnej a hlúpej zápletky vyžažilo zábavné maximum. Ako celok to je iba ďalší piatok, no v hĺbek skrýva potenciál zríjemnenia dlhej Halloweesnek noci. Pre fanúšikov nutný priemer, pre nefanúšikov slabší podpriemer, pre mňa: 50%. ()

Scraffy

Síce Jasonovi dali konečne nejakého viac vyrovnanejšieho súpera, avšak akosi som sa nevedel do toho ponoriť. Nemám problém s tým, že sa vrátil niekto, kto bol zabitý už viac krát a stále sa vracia, ale môj problém je pri jeho súperke. Fakt som nevedel vystáť dievča, ktoré má telekinetické schopnosti. Fakt som sa miestami cítil akosi trápne. Každopádne ale Jason si to užíva nádherne a strieda hromadu zbraní. Takže v tomto prípade som spokojný. ()

GameboyNES

Ten nápad z telekinezí byl opravdu dementní, co dodat. Na druhou stranu musím náležitě pochválit perfektně udělanou zombie masku Jasona. Plus mám trošku slabost pro pěkný kukadla Lar Park-Linkolnový. sumo somárom 57% ()

Luki.V

Tohle je už sedmé pokračování, jak jistě všichni víte, dalo by se říci kultovní série F13, a je to na něm znát. Po perfektním Jason Lives se scénáristé rozhodli humor úplně vynechat a spojit tak vlastně JL s předchozími etapami. Tohle se jim povedlo, film je patřičně temný s perfektní hudbou (jako u všech dílů... Harry Manfredini je pašák), smrti jsou krvavější než posledně, ale MPAA tady už zasáhla takže nic ve stylu prvních čtyř Pátků nečekejte. Film je samozřejmně zábavný, kamera je hodně dobrá (i když na JL nemá), masky a efekty opravdu velmi slušné... a málem jsem zapomněl, film má nejlépe vypadajícího Jasona v historii série. Kane Hodder vdechnul Jasonovi opravdu život. Způsob jakým se pohybuje, vypadá a zabíjí je oprvadu nezapomenutelný a z Jasona jde zase po dlouhé době opravdu "strach". Přibližně 15 minut před koncem navíc dojde k opravdu šokujícímu odmaskování která Vám nejspíše vyrazí dech. J.C. Budechler opravdu ví co dělá a ke všemu se zde objeví slavná "spacáková" scéna kterou pak trapně okopíroval Jason X. Film má však také spoustu chyb... za prvé je děsně zmatený, skáčeme od oběti k oběti a trochu se nám z toho motá hlava. Za druhé je tu úplný závěr filmu... nehodlám spoilerovat ale kdo viděl dá mi za pravdu. Pak je tu skvělá hudba, která je však v některých momentech "doplněna" o podivné ruchy což leze na nervy. A pak tu jsou sestříhané vraždy, které jsou sice dobře natočené ale jde vidět že jsou drasticky zkrácené. Shrnuto je F13 7, důstojné pokračování, které však ztrácí hlavně na scénáři. Obecně je to lehce nadprůměrný slasher, s geniálním finále kde Jason konečně narazí na schopného protivníka. Film podivně střídá svou kvalitu, některé scény jsou perfektní ale hned na to je vystřídají ty opravdu nepovedené. ()

mark9th

Po prvýkrát, bolo pre mňa sledovanie Jasona v akcii sklamaním. Scény boli nedokončené, slabý gore, atď. No potom som sa dozvedel, že film mal vyzerať úplne inak a 16 min je kvôli debilnej cenzúre vystrihnutých, čo samozrejme malo obrovský vplyv na celkový dojem. Takže úplne chápem režisérovu frustráciou z MPAA. Taktiež sa mi nepáčil nápad zakomponovať telekinézu ako protikus k Jasonovej ''nesmrteľnosti''. Scenár sa mal asi odlišovať od všednej zápleky predchádzajúcich dielov, ale podľa mňa to nefungovalo. Tak som zvedavý na osmičku :) . ()

Pitryx

Ale jo, vcelku to ušlo. Je to sice stále ohřívaná polívčička, ale mrtvol je dostatek, a má to švih. I maskéři se předvedli, někdy jsem si říkal, co že drží toho mizeru Jasona vlastně pohromadě. Takže za šedesát procentíček. ()

JackBurda

No, na tak divnej nápad to nebylo vůbec špatný. Hlavní hrdinka ok, její kamarád taky, doktor správná svině a Jason výbornej. Všechno mi zabily ty sestříhaný vraždy a ten konec byl taky wtf. Ale pořád jsem se nenudil a to je to nejdůležitější. ()

Blazkowicz

Jason opravdu dobrý, ale k čemu, když celý film stojí za prd. Co tam dělá telekineze? Kde je napětí, kde je aspoň krev? Borka má sekeru v hlavě, takže by to z ní mělo cákat, ale ono nic. Asi je chudokrevná. Pěkně prosím, já chci brutalitu a gore. 2* ()

johnsnow

To, že Jasonove neustále zmŕtvychvstanie je sci-fi samo o sebe sa dá akceptovať ale, že proste proti nemu postavia telepatku ktorá po ňom bude drbať kvetináč a podobné veci, tak to už je moc. Navyše okrem zabitia v spacáku a zabitia trúbkou sú killy nič moc a často offscreen ešte k tomu. 3* dám ale cítiť, že séria stráca dych. ()

Hyperbolic

Carrie vs Jason, crossover, o kterém jsme nevěděli že ho chceme, ale který jsme potřebovali. Final girl s telekinetickými schopnostmi byla vcelku sympatická, celá zápletka s ní také a byla vcelku chytře vystavěna. Jason (Kane Hodder si to zde hodně užívá a pro mě to bude nejspíš napořád TEN Jason) zde dostává jak prostor pro vynalézavé mordy tak docela bídu létajícími objekty. Fajn příspěvek do série, který si na moc nehraje a je dost zábavný. (viděno v Pátek 13. v říjnu 2023) ()

Cechyno4

Další z těch slabších dílů. Jason již potřetí vstal z mrtvých. Musím říct, že na začátku filmu se mi líbilo shrnutí všech předchozích dílů a doufal jsem v něco více. Ale bohužel. Nebudu tady psát znovu jaké tu byly nelogické scény, proč poprvé dívka s nadlidskými schopnostmi oživila omylem Jasona a pak až otce. Právě přítomnost dívky, která umí hýbat s věcmi mi v tomto díle moc neseděla. Na konci scéna, kdy dva titáni bojují proti sobě, už zaváněla vážně stupiditou. Na jedná straně dívky, která sílou mysli může po Jasonovi házet různé věci, a na straně druhé "znovu" nesmrtelný Jason. Musím napsat, že sedmička už mě opravdu nudila a byla více nerealistická než minulé díly. Milovníci Jasona tu znovu uvidí jeho tvář, ovšem již hodně pozměněnou a docela v rozkladu. Pro mě celkem zbytečné pokračování. ()

djbarrel

Tohle jsem nečekal. Tenhle díl byl fakt luxusní. Holka s nadpřirozenýma schopnostma nejdřív Jasona oživí a pak ho i zabije. Jason je tentokrát už řádně prohnilej a odpornej - strašně mi připomínal potvory z Evil Dead. Tentokrát snad víc než kdy jindy vzbuzuje respekt a hrůzu. Po několika šlápnutích vedle se dostavuje pořádná řežba a i celkový námět je trochu jiný a není to tak klišovité jako předcházející díly. Samozřejmě bych našel pár drobností, které se úplně nepovedli, ale jako celku to uškodit nemůže. 75 % ()

elanista1

Ako komedia je to vyborne, smial som sa dost nad hlupostou scenara a trapnym telekinetbojom na konci. Jason tu uz je vykresleny ako uplna nadpozemska bytost, ked prezije vselico a aj napriek tomu to ti mladi nechapu. Ked ho nezabilo zopar dni pod vodou, alebo vysoky elektricky prud, tak mi nejde logicky do hlavy preco si hlavna hrdinka myslela, ze ho zabila 20 kilova strecha a tvarila sa, ze je koniec. Co sa tyka krvi, tak skoro vsetky vrazdy su ostrihane tak, aby nebolo nic vidiet, maximalne, ked uz je vrazdiaci nastroj v obeti. Co je riadna hlupost, lebo to jedine robi seriu atraktivnou. Debilne spravanie postav je uz v serii na dennom poriadku, ale to co predvadzali ludia v sedmicke, sa mi zastavoval rozum. Nudne vatove dialogy medzi vrazdami uz pocuvam len jednym uchom, ksichty si vobec nepametam, ked vidim rozsekanu mrtvolu a je strih do tvare, neviem rozpoznat o koho sa jedna. Jason bez masky je riadne desivy, ale niekedy uz straca fantaziu. Asi najslabsi diel, aj vdaka velkemu odstupu k otvorenej brutalite. ()

FREEWHEELER

James Blond VII: Povstanie mudrcov | Vzkriesiť bývalého vzkrieseného vzkriesením? Vzkriesene vzkriesené!? Kurva a telekinekitikata?? ()

VanBradley89

Po výborné šestce krok zpět. Postrádal jsem tu odlehčenost. MPAA film strašně poškodila takže mordy byly cudné až hanba. I teleportace hlavního hrdiny byla zvláštní. Jason vybíjí barák a v následující scéně je někde uprostřed lesa. U předchozích mi to zase tolik nepřišlo, ale tady to mě praštilo. A ještě bych vyčetl finále SPOILER Jasona nakonec zlikviduje mrtvý otec Tiny. To mě zklamalo KONEC SPOILERU Naopak nápad z telekinezí mi nevadil, alespoň měl Jason do finále pořádného soupeře. A pochválil bych Kanea Hoddera. Nemyslel sem si, že to bude mít nějaký vliv na Jasona, ale byl tam, sakra, znát rozdíl. ()

Fíma

Tak jsem si říkal, proč na to pořád koukám, vždyť je to stále dokola to samé, navíc čím dál blbější. Na začátku série se tvůrci ještě snažili o nějaké to tajemno, ale teď už jsou to hned zkraje filmu jen jatka. Nicméně Jason zahradníkem se mi v tomhle filmu docela líbil. Bylo vtipné, co vše dokáže se zahradním náčiním, dokonce jsem chtěl dát o hvězdičku více jako odměnu za návrat ke kořenům postupné likvidace party teenagerů bezostyšně si užívajících na břehu jezera Crystal Lake (to se nedělá), ale pak to začala kazit slečna Jedi, které k dokonalosti chyběl už jen světelný meč. Nakonec to byla Jasonova rutina šmrncnutá telekinezí, která mi tam ale spíš vadila. ()

DonBraso

Telekinize to totálně zabila.Vždyycky tvůrci přijdou s jednou novinkou,ale tahle byla totálně na prd.Jason byl totálně v plenkách a místo aby měl navrch,tak mu to nevyšlo jako vždy.Postavy příšerný a zabití KO stylem nic nevidím byla hrůza.Podle mě snad nejhorší díl,která drží jenom to,že je to pořád Jason,pěkný výbuch domku a jedna strunovka,která bohužel díky přístupnosti nebyla využitá naplno,takže kamera ukázala zas velký kulový. ()