Pátek třináctého 7

• Česko Pátek třináctého 7: Nová krev (více)

borec999

Jason tu má asi najcoolovejší vzhľad zo všetkých dielov (vytŕčajúce kosti, čeľusť, rebrá a hnijúce telo zaživa, ktoré však potvrdzuje trend prítomný od 6ky ktorý pokračuje aj v ďalších dieloch po 7čke: že Jason už je, tak ako spomína užívateľ tron, nie z tohto sveta. Všeobecne 7čka chcela byť asi ako jediná, inovatívnym a trošku iným dielom než predošlé, a zrejme preto sme dostali ako hlavnú hrdinku predchodkyňu 11 zo Stranger Things, ktorá má telekinetické schopnosti. A to je vlastne koniec všetkým inováciám, ostatok ostal po starom (znova to schytajú no name teenageri čo aj tak nikoho nezaujímajú a lobotómia postáv, resp. nebránenie sa už je regulérny trademark série). Vraždy sú tuctové, predsa len však 2 zaujali: v prvom rade tá so spacákom, ktorá bola v plnej vážnosti a bez srandy nepríjemná a druhá z jazera. Čo nezaujalo, bol záverečný súboj hlavnej hrdinky s Jasonom s používaním telekinézy, ktorý pôsobil mierne rozpačito, ale okej, aj napriek tomu, že táto zmena sa mne osobne príliš nepáčila (zapojenie nadprirodzených prvkov), som bol za snahu tvorcov trocha oživiť sériu ochotný tie tradičné 3* udeliť. O jednu hviezdu som ale musel ubrať v úplnom závere, ktorý bol absolútnym výsmechom. Takýto trápny a patetický koniec si totiž Jason rozhodne nezaslúžil... 40% ()

Eraserhead

Lehce nadprůměrný díl, který je již šestým "remakem" původního filmu a je ozvláštněn pouze tím, že Jasonova protivnice ovládá telekinezi a je to asi nejhezčí "panna" ze série:-)) ()

Knowho

Tenhle díl jsem nikdy moc rád neměl, protože mi to víc než Pátek 13. připomíná X-Meny. Vlastně s celkovým ohledem na celou Pátkovskou sérii, je tenhle díl nejzbytečnější, protože na konci Šestky, Tommy Jasona ,,zakotví" v Crystal Lake a na začátku Sedmičky ho Tina oživý svýma telekinetickýma schopnostma, což bylo hrozně dementní a na konci ho do toho jezera zase stáhne její mrtvej táta. Dobrá píčovina. Jediný co je na tom filmu dobrý je ten soundtrack, ale ten je komplet vykradenej z Šestky, Killy (Spacák kill je topka :D) a Jasonův vzhled, kterej je asi můj nejoblíbenější z celý série. Nakřáplá maska je taky boží. 4,5/10 ()

Paldiny

Zakonzervovaného Jasona z dna jazera vyslobodia telekinetické schopnosti a zber skalpov môže pokračovať. Zamlklý Voorhees svojou zohavenou figúrou pripomína viac zombíka, vnútornosti držia na krajíčku, z tela vytŕčajú rebrá a ksicht reálne vyzerá na to, čím si prešiel. Jeho zjav je, ale to najdrsnejšie čo Nová krv ponúkne. Paradoxne tak podtitul zavádza najviac, keďže krv vo filme prakticky nevidieť. Siedma epizódka si očividne prešla peklom v strižni, ale ak si odmyslíme najväčšie zverstvo na filmoch, nemôže sa oprieť prakticky o nič. Postavy sú vám ukradnuté, na hororové dusno zabudnite, posledná nádej visela nad blížiacim sa duelom s čarami. Tie boli doposiaľ najvyrovnanejším súperom a ja som nemal prvýkrát potrebu kontrolovať čas. Prečo sa ale tvorcovia znížili k tomu úbohému twistu vážne nepochopím. ()

Shogin

Nejdřív jsem plánoval skončit Pátek třináctého šestkou, ale jelikož ta mě potěšila, tak jsem si řekl, že na sedmičku se ještě podívám. Navnadil mě ten sci-fi štítek. No docela dlouho dobu to vypadalo nadějně. Opět se mi líbila hlavní představitelka a její příběh mi přišel jako zajímavé spestření, aspoň to nebylo úplně dokolečka to samé. V půlce se to začlo vléci a konec to zazdil úplně. Škoda, potenciál byl. Díly v pořadí, jak se mi líbili: 6, 3, 4, 7, 5, 2, 1. ()

Stocki

Jeden z mých nejoblíbenějších pátků, který však bohužel velmi poznamenala tehdejší cenzura. Snad všechny Jasonovy vraždy jsou "osekané" natolik, že z nich není téměř nic vidět a člověku nezbývá nic jiného, než najet na youtube a vraždy v plné kráse si vychutnat alespoň tam, když už je páni cenzoři vystřihli. Nápad s telekinezí nebyl vůbec špatný a překrásná Lar Park-Lincoln dávala Jasonovi pěkně zabrat. Škoda, že nevzniklo pokračování, když už tvůrci nechali obě postavy naživu. Poprvé se nám zde také představil v roli Jasona vynikající Kane Hodder. Zkrátka nadprůměrný slasher, který by měl vidět každý fanoušek tohoto žánru. ()

andio

Neřekl bych, že to bylo tak hrozný, jak tady všichni tvrdí. Docela mě to bavilo. Několik poměrně nápaditých killů, i když z většiny spíš blbě provedených a neefektních. Příběhově je to pěkná hovadina a na telekinezi měli autoři okamžitě zapomenout, navíc jsem fakt nepochopil to závěrečné oživení tatínka a když už, tak kde vzal taky další řetěz? Herecké výkony byly vesměs dobré a oproti některým jiným slasherům mě postavy i bavily. Konečný verdikt: 5/10 ()

fisus

Poslední záchvěv před totálním úpadkem celé série.Tenhle díl zachránil Kane Hoder jako Jason.Následné díly už nezachránily ani výlety na Manhattan či do vesmíru.Good bye Crystal lake!!! ()

pend

Jason je už od minulého dílu zcela prokazatelně nezničitelné monstrum. Jako takový funguje bez problémů i v tomto díle. Bohužel cenzura zafungovala - prakticky všechny vraždy jdou mimo kameru, sex je výhradně pod peřinou či ve spacáku, pokud se objeví prsa, tak pouze jak vystavená z časopisu. Děj v podstatě není, Jason chodí od jedné chaty ke druhé a přes les k silnici a zpátky a během toho snižuje počet obyvatel. Nejméně sympatická postava byl zcela jednoznačně doktor. Tina s telekinetickými schopnostmi posouvá tento slasher (bohužel) do oblasti scifi a paradoxně je tak nejslabším článkem dílu. Jak se mám bát o hlavní hrdinku, když vím, SPOILER že ve stresu má prakticky neomezené možnosti./SPOILER ()

Matli

Nejdřív jsem si říkal co vlastně dělá telekineze v pátku 13, ale ve finále to není zase tak blbej nápad. Alespoň něco jiného než jen vraždění nemotornejch puberťáků. A Jason měl alespoň řádnýho protivníka. Jen ta cenzura krvavých scén mě dost iritovala a jen ubírá hodnocení. 44% ()

kamigava

Ani sám mocný Jason by taková zranění nemohl přežít...už se nedivím, proč ho režisér chtěl nechat původně zabít. Také je škoda, že vystříhali krvavé scény. Tommy Jarvis v šestce byl lepším hrdinou než Tina, která ovládá Sílu a hýbe se vším možným, aby toho hajzla konečně sejmula. Aspoň jsem si vzpomněl na mé oblíbené Star Wars. ()

Aurus

Pro mě trochu lepší než 6 díl ale každýho názor že jo. Film je skvělý kromě telekineze. Jason je zde také dobrý. Příběh je hodně dobrý. PŘÍBĚH 95% JASON 100% OSTATNÍ POSTAVY 60% HLAVNÍ POSTAVA 40% Pátek třináctého 7 Nová krev si zaslouží ULOŽIT PRO BUDOUCÍ GENERACI. ()

molcan2

Jason sa už stretol so svojím súperom, keď podľahol Tommy Jarvisovi 2:0. Tento zápas je však iný! Volá sa Carrie, ale z nejakého dôvodu používa meno Tina Shepardová. Tábor Crystal Lake funguje pokojne už roky, odkedy Tommy Jarvis pripútal Jasona na dno jazera. Ale ako vidíte, v hororoch sa každý pokoj musí nakoniec prerušiť. Do hry vstúpi Tina Shephardová. Pred rokmi bola rodina Shephardovcov na dovolenke pri Krištáľovom jazere, keď sa Tinin otec za podivných okolností utopil. V sedemnástich rokoch sa Tina a jej matka vrátia ku Crystal Lake s Tininým psychiatrom, doktorom Crewsom. Doktor Crews nie je taký, ako sa zdá, očividne ho viac zaujíma využívanie Tininých psychických schopností, než aby jej pomáhal. To však nie je veľmi dôležité, pretože netrvá dlho a Tina náhodou prepustí Jasona z toho, čo malo byť jeho vodným hrobom... Áno, toto je priemerný slasher. Všetky postavy sú očividné stereotypy. Až na sci-fi šprta s mulletom. Úprimne môžem povedať, že som to ešte nikdy nevidel. Tina Shephardová je v podstate prepracovaná Carrie z... "Carrie", ale ona je záchranou filmu. Jason proti médiu sa postaral o pekné zúčtovanie. Okrem toho mi stále vŕta v hlave, prečo ľudia stále chodia ku Crystal Lake, aby boli prekvapení, keď sa ich maniak v hokejovej maske pokúsi zabiť. Zrejme to bolo silne cenzurované. Kane Hodder je dobrý Jason a zabíjania je tu dosť, ale gore nie je veľa. No dobre, malo to pekný hudobný doprovod, ak to niečo vynahradí... Nie je to zlá časť série - 5/10 ()

SkyCaptain

Tento pátek má velmi pomalý a poměrně nudný rozjezd, ale druhá polovina mi to čekání bohatě vynahradila. Atmosféra, teenageři, Crystal Lake a hlavně Jason jsou všichni stále stoprocentně "osmdesátkový" což je moc dobře. Jediné na čem se pokročilá 80s léta podepsala je cenzura, která je ještě brutálnější než sám Jason. Ale i tak je to podle mě jeden z nejlepších a nejvypilovanějších dílů v sérii ()

Hapretor

Zase nuda. Nic už mě nepřekvapí. Pořád to samé. To se nedá. Ze sérií, které měly zůstat jen u prvního filmu - ty hororové - "Noční můra z Elm Street" , "Halloween" a "Pátek 13-tého" je tato série nejvíc doprzněná a nejmíň koukatelná. Naopak "Halloween" je atmosférou a jakž takž nápaditostí v úmrtích nejlepší. Toť závěr mé hororové prověrky příhodně v pátek 13-tého, měsíce února, roku 2015. ()

Rathalos

Sedmicka prinasa novu krv a mne priniesol velmi dobry zazitok z tohto hororu,uz od zaciatku nechyba akcia,vrazdy,krv,napatie a Jason sa s nicim neserie a zabija hlava nehlava,davam plny pocet...:-) ()

helloween93

Série doznala inovace v podobě Tiny, telekinetičky, která dokáže pohybovat předměty. Jason je nešťastnou náhodou opět oživen a Tina ho musí zastavit. Vidím tu paralelu s Noční můrou v Elm Street 3 a 4, protože ve stejné době (1988) i tato série doznala fantasy prvky (což je právě zmíněná telekineze). Klasicky Jason povraždí všechny hloupé teenagery a Tina a její boyfriend s ním nakonci bojují. Celý film jsem se těšil na závěrečný fight, kde Tina Jasona vyloženě ničí pomocí telekineze. Série už od 5ky přešlapává na místě a telekineze to trochu oživila. Jsem zvědav na osmý díl z New Yorku. 3* ()

GOREGASM

Sedmička Pátku Třináctého by se dala zhodnotit ve dvou rovinách. V té první vás bude nudit většina postav všetně samotného Jasona a jeho nenápaditého mordování, v té druhé se budete křenit od ucha k uchu nad novým nadpřirozeným prvkem, který tvůrci do scénáře vetnuli a tím je telekineze hlavní hrdinky. No, žůžo,co vm budu povídat. Ani nevím jak se ta slečna v příběhu jmenuje a ono to asi není úplně důležité, každopádně Jasonovi dává zahulit jako žádná jiná před ní. Prvotní nemastný/neslaný dojem tak bez upozornění vystřídá až nečekaně zábavná řada pokusů jak Jasona telekineticky terminovat. Pravděpodobně neúspěšně, ale na to musíme počkat do příštího dílu :-). 45% ()