Čtyři renomovaní hollywoodští režiséři vyprávějí různé hororové či sci-fi příběhy a prozkoumávají tak prostor za hranicí reality ve své vlastní verzi klasických příběhů z kultovního seriálu Roda Serlinga.
 Čtyři hororové či sci-fi příběhy natočené čtyřmi slavnými režiséry, zpracované na motivy populární televizní série Roda Serlinga, navíc okořeněné vtipným prologem a epilogem. V prvním příběhu se setkáme s velkohubým byznysmanem, jenž z duše nenávidí židy, černochy i asiaty. Ten je jednoho večera nevysvětlitelným způsobem transportován zpět do roku 1940, kde je ve Francii pronásledován Nacisty. O deset let později se ocitá coby afro-američan uprostřed shromáždění Ku Klux Klanu a nakonec se objeví v šedesátých letech jako Vietnamec ve Vietnamu. Ve druhém příběhu přijíždí starý muž do domova důchodců a záhadně způsobí, že přání tamních obyvatel se stávají skutečností - pomocí nějakého podivného kouzla je reinkarnuje do jejich mladších já. Ve třetím příběhu mladá žena sveze záhadného desetiletého chlapce domů, ovšem uvízne s několika dalšími lidmi v alternativní realitě, kterou chlapec vytvořil ve své fantazii. Čtvrtý příběh sleduje cestujícího v letadle, který vidí podivné stvoření na křídle, jenž se snaží letadlo zničit. Nikdo mu však nevěří. (oficiální text distributora)

mlock

Těžká bída: 1. Protirasistická propaganda s poselstvím: když budete rasista, stane se z vás žid, negr a rákosník a pudou po vás náckové, ku-klux-klan a vojáci ve válce - odpad. 2. Starci v důchoďáku s pomocí kouzelného dědečka omládnou, ale zjistí že je to na hovno, protože by svuj mizernej život museli překlepat znovu a chtí bejt radši znova starý - odpad. 3. Kouzelnej kluk zavírá lidi do baráku a dělá si z nich postavy z grotesek - s přivřenim voka *. 4. Křídlo letadla žere hnusnej skřet a panu Valentinovi to nikdo nevěrří - **. ()

tribican

1. příběh: Naprostá pitomost a ještě k tomu úplně blbě zpracovaná. 15 % 2. příběh: O trochu menší blbost, vůbec se však nehodí do hororového povídkového filmu. Vzhledem ke kontextu hodnotím na 25 %, jinak bych možná dal i víc. 3. příběh: Dobrý námět, podivné herecké výkony, ne úplně dotažený scénář. 55 % 4. příběh: Povedená reprodukce jedné z nejlepších povídek The Twilight Zone, která však dle mého ubrala na špatných místech. 70 % Celkově jde v zásadě o podprůměrnou záležitost, bez posledních dvou povídek odpad, s nimi to dotáhne na 2 hvězdičky. Výtah ke 3 hvězdičkám u mě zajistil prolog, který u vás vyvolá pocit, že první povídka bude dobrá (což se ukázalo jako chybný úsudek). Doporučuju zhlédnout jen prolog, poslední 2 epizody a epilog, o nic nepřijdete. 50 % ()

Feacher

No, čekal jsem od toho víc. Žádná z povídek, možná vyjma té poslední, mě zas tak moc nebavila. Příběhy jsou známé, řekl bych že i ze Simpsonů a možná právě proto bylo moje očekávání jinde. Nápady hezké, ale prostě tomu dost věcí chybělo. Hvězdičky jsou v podstatě za jména, známost povídek a pár bodů získává dílo za poslední povídku. 3*! ()

Bragi66

Je to tak hloupé, absolutně bez napětí, ohavně přehrávané a rozvláčné, že jsem ani nezkoumal, který z těch blitkopříběhů vytvořil Steven Spielberg. Za jeho Schindlerův seznam (1993) mu tam nahoře za tohle určitě pár černých čárek smazali. ()

TylerD.

Jednička za **, dvojka *, trojka, z té by šel udělat film, super nápad a než přišlo odhalení co se děje... **** čtyřka fakt děsivá **** a epilog taky za ****. ()

jirikzaboj

Průměrnější "děsivé" historky, které se mi dokonale naladily do podzimního Spooktoberu. Největší předností je dílo, na které šahají dnes už ostřílení a legendární režiséři, jejichž typické trademarky se projevily už v tomhle snímku. Nejvíc zahřeje Speilbergova povídka, která naprosto vybočuje a má v sobě to srdíčko pravé filmařiny. ()