Mumie: Hrob Dračího císaře

• USA The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor (více)

Dobrodruha Ricka O´Connella na výpravě do Šanghaje doprovází syn Alex, jeho žena Evelyn a její neustále reptající bratr Jonathan. Cestou narazí na císařskou hrobku nelítostného Dračího císaře, kterého střeží 10 tisíc příslušníků slavné terakotové armády, hliněných soch do nejmenšího detailu vykreslujících válečníky z doby před dvěma tisíci lety. Jde o vojáky mocného čínského vládce, jež společně s jejich pánem proklela zhrzená a oklamaná čarodějka, kterou Dračí císař připravil o milence. Když ale mladý Alex nedopatřením probudí vládce z jeho věčného spánku, musí požádat své rodiče o pomoc, protože jen ti si dokážou poradit s nemrtvými. Na nehostinném Dálném východě ale všichni tři záhy zjistí, že zdejší mumie jsou úplně jiné než ty egyptské, stejně jako nebezpečí, kterým budou muset čelit... (TV Nova)

iHyik

Hrozná nuda - o to větší pruda, smrky smrk - a na další rým kašlu, tenhle film si ho nezaslouží. Bože, tohle zas byla blbost! ()

Jango_Fett

Výborná popcornová podívaná s několika odkazy na první film a chabou náhradou herečky co hraje Eve. To je snad jediná věc co mi do filmu nesedla. Kdyby nebylo toho určitě bych se tím nechal pohltit jako předchozíma dvěma díly. O'Connell skvělej akorát by ho tam mohlo být víc a jeho syna míň, na taťku prostě nemá. Johnatan slouží opět jako směšná postava, bohužel někdy ty jeho nechtěné fórky začnou být až moc trapné a člověk již předpokládá, co udělá za volovinu. Jinak mi občas připadalo, že režisér vykrádá předchozí díly, ale to bych se v tom moc rýpal. Je to prostě akční nářez, ale na druhý díl Mumie to nemá. ()

Chen

Já rozhodně nebudu tak krutý jako většina zdejších hodnotících. Dalo se čekat, že půjde o krystalický popcorn beze smyslu, byl to krystalický popcorn beze smyslu. Bavil jsem se, zasmál jsem se, užil jsem si to jako chutnou jednohubku, která sice možná brzy vyšumí, ale když jsem si ji "dával", byla docela lahodná. Nevyužitý potenciál tu samozřejmě je (Michelle Yeoh a Jet Li by to určitě zvládnuli mnohem lépe). ()

mrksik

"Keď nevieš ako ďalej, keď nevieš ako prepojiť dve myšlienky - tak tam daj yetiov!".  Spôsob akým scenárista vykľučkoval z bezvýchodiskovej situácie je takmer Vianovsky absurdná a sama seba neberie vážne. ()

kombajn

Digitální maglajz občas dokáže zakrýt chyby ve scénáři, ale čeho je moc, toho je příliš. Mumie bez Rachel Weisz je jako chleba s máslem bez másla. Některé gagy a hlášky jsou opravdu moc snaživě vydřené a celé je to větší paskvil, než by se slušelo. Dá se s úspěchem pochybovat, že by scénář psal někdo, kdo pracoval i na jedničce nebo dvojce a pokud se pletu, tak by měl přestat tolik fetovat... ()

Meridius

I na blockbuster trošku moc ředěné, ale možná právě proto to docela rychle utíká, avšak zábavnosti prvních dvou dílů nedosahuje (Yetti fotbalista to nezachrání). A chybí mi Rachel Weisz :-( ()

HappySmile

Nepřítomnost Rachel Weisz vůbec nevadila, protože Eve a Rick už nehráli prim. Po vizuální stránce lahoda pro oko, císař i jeho terakotová armáda vypadali skvěle. Po této stránce by se dali vytknout asi jenom sněžní muži, kteří nevypadali až tak reálně. Byla to spousta akce, film měl spád, ale přece jenom v jednom zaostával proti jedničce - ve vtipu. Ten tu protentokrát zajišťoval pouze strýček Jonathan, který je ale jen vedlejší postavičkou, což je škoda když si vzpomenete, jak postavy v předešlých dílech perlily. Dávám lepší tři hvězdičky. ()

SallyZen

Dost nepovedené pokračování Mumie. Po dvou celkem akčních i povedených dílech se tu objevuje film, který není to, co bylo. Určitě nevíce mě zarmoutila záměna Marii Bello za Rachel Weisz. Fraser byl skvělý, ale nebyl v tom takový zápal jako v předchozích dílech a Jet Li na to jaké měl schopnosti by O´Conellovi vypráskal raz dva. Tento díl se už ani nemusel natáčet. Dvě hvězdičky a to jsem asi přehnal, no nevadí. 35% ()

Martin741

Tretie a suverenne najslabsie pokracovanie kedysi kultovej serie. Zmenil sa reziser : zrucneho Sommersa vystriedal Rob Cohen, a to sa na filme podpisalo dost radikalne. Rezia tape, nevie, cim divaka ohurit, tak len serviruje jednu bezduchu akcnu jazdu vedla druhej. Hlavneho herca Brendana Frasera som nikdy nemal rad a nezmeni sa to ani tymto filmom. Moze si kto chce hovorit, aky je to sympatak a podobne bla bla bla ..... tu podal najhorsi vykon z celej serie. Dalej, co je horsie, vybornu Rachel Weisz vystriedala nevyrazna a slaba Maria Bello. Staroveky Egypt bol vymeneny za staroveku Cinu a hlavny zaporak Jet Li sa taktiez moc nepredviedol ...... to aj Dwayne Johnson podal v Mummy 2 lepsi vykon. Skoda, takto potopit kedysi kultovu seriu. 10 % ()

rakovnik

Velkolepé, trikově bohaté, akční - nic. Chybí mi krása Rachel Weisz, humor, naopak přebývá syn, který vypadá stejně starý jako otec s matkou. Místo mumie hliněné sochy, místo pouště města, hory. Celkově je to hezká podívaná, ale ničím výjimečná. Jak konstatuje Cival, nejlepší na filmu je chudák kráva. ()

Vojťas

Bez IMHOTEPA a RACHEL WEISZ už to prostě není ta pravá MUMIE! ... 3* dávám jen za úctu k tématu, režijně poměrně zvládnutou práci a možný důsledek vřeleji přijatého snímku oproti (mnou před pár dny shlédnutého a zavržení hodného) KRÁLE ŠKORPIONA 2, ovšem jinak se mi tento film zdál opravdu zbytečný! ... Přišlo mi to jako lehký (mnohem horší) remake prvního dílu zasazený do Číny bez zvláště imponujících dějových sekvencí - scénáristé by se nad sebou měli někdy zamyslet! ()

cariada

Ano hned na začátku si musím přiznat není to takové povedené jako první dva díly ,přesto je to velice pěkná podívaná. Musíme si zvyknout ,že Alex je tu dospělý a hraje stejný prim jako jeho táta. Ano Evelyn sice hraje jiná herčka ,no ale proč né ,když měla hvězdný manýry dobře jí tak. Já osobně to vítám nebot nová Evelyn mě vyhovuje víc. Bratr Johnatan je stále stejný a stará se o humornou část. Velice pěkné efekty a triky. Nejvíc se mě asi líbí Yetiové ano někdo řekne co to tam dělá ,ale proč né když muže běhat hořící kůň bez hlavy ,tak sněžní muži taky. U mě je to za 4 vše je v dobré míře uděláno efekty a triky jsou velice pěkné. Já se dobře bavil. Ještě musím pochválit ty ,kteří se rozhodli to nadabovat jelikož to ještě mnohem víc lidí přiláká. Tak že závěrem snad jenom zanedlouho se sejdem znova v Peru. Což je víc než výstižné ,že bude další díl. Už se těším. ()

MrPierc

Kde je ten nádech starověku jako v předešlých dílech ? Asi zůstal někde na dně režisérovy láhve, jinak si to nedokážu ani představit ! Něco tak amerického jsem dlouho neviděl: Rodiče , co se nudí - jejich syn, co je v pubertě ( ač mu je asi tak 22 ) - Yettiové, co hrají americký fotbal přes čínskou bránu - generál , co přežije přímý zásah pumy a přiběhne jen s popálenou kuřecí kůžičkou na xichtě - věčně hláškující opilý bratr, který je vtipný asi tak, jako němecá prohlídka v koncentračním táboře .... Kýč, klišé, debilita, ztráta času - tím vším se dá nazvat tento film a přesto budete mít pravdu. Po tomto filmu již vím, že velká ohňostrojová rachejtle dokáže svým výbuchem zvednout celou čínskou tramavaj. Jet Li by si mohl začít už trošku vybírat role, protože mu sice sedla, ale film je katastrofa. Kdo mě tu ale mile překvapil je Michelle Yeoh - moc pěkně zahrála a je to kost :-) + ještě moc pěkná animace u laviny, ale kvůli tomu si ten film nepouštějte ()

Petoss1

Cohen pokazil aj to, čo sa pokaziť nedalo, zničil úplne ducha predchádzajúcich častí, ktoré si držali aspoň akú takú zábavu a nikoho neurazili. Toto už nie, tentoraz zašli ďaleko, privolať snežných mužov na pomoc, ktorý sa správajú ako americký futbalový tým! Ach, Rachel Weisz vedela prečo do toho neísť. Prvá * je za Frasera a druhá za všetky SKS Simonovi, Špaginy a jeden krásny Sudajev. Očakával som aspoň niečo, dúfal som že kúzlo prvých dvoch dielov bude pokračovať ale toto sa zmenilo na bezduchú sračku, ktorá sa začala podobať na rozprávku. 30% ()

Rodriguez

Všichni tentokráte šláply hodně vedle, jak rejža Rob Cohen, tak hlavní představitelé Brendan Fraser a Jet Li nevyjímaje. Co to jako mělo bejt? Vždyť to už s předchozími díly krom B.Freasera nemá vůbec, ale vůbec nic společného. Jo a že si tvůrci/autoři vyhráli s kostými, vizuálními efekty a množstvím podobných cerepetiček, tak to pardon, ale to se radši jdu koukat na Letopisy Narnie! ()

S.W.A.T

Hodnocení:obsazení 6/10, hudba 3/10, režie 3/10, scénář 5/10. Takže kde začít - třeba obsazení - Brendan Fraser je v roli Ricka opět vynikající, to bohužel nejde říct o Marii Bello, která nedokázala předčit vynikající Rachel Weisz. Luke Ford za až tak špatný není, ale scénář mu nedovoluje se předvést. John Hannah je v tomto filmu jenom omylem, protože postava Jonathana je pro děj nedůležitá. Jet Li a Michelle Yeoh jsou silně nevyužiti. Hudba je taky oproti 1 a 2 slabá a nevýrazná. Režie je příšerná - Rob Cohen není režisér velkofilmů, akční scény jsou nudné a digitálních triků je používáno až moc. celkem: Film mohl být jedním z nejlepších filmů roku, ale bohužel se předveld už v trailerech. ()

Crawler-D

Sedm let si mumie spokojeně hnila ve filmovém archívu, aby byla znovu násilným probuzena a znovu nucena bavit diváky. Tentokrát ji to ale zase tolik nebaví. Jinak si totiž nelze vysvětlit, proč se celý film nese v hrozně vážném tónu, proč se humoru nedostává stejně jako koňské dávky hrůzy a proč ten maník, který je onou mumií, jen znuděně prochází filmem, bez výraznějšího zaujetí pro věc a s větším nasazením svých schopností. Egyptské písky se už ohrály (nebo přehřály?), takže vyrážíme do Číny, která se svým wu-shu bojovým stylem a nerozeznatelnými šikmookými herci nabízí tolik možností, jak sérii oživit, ale efekt je ve výsledku podobný, jako by jste si koupili nový kabát s tím, že hned budete ve společnosti víc oblíbení. Takhle to nefunguje a uvědomit si to měli hlavně scénáristi a i Stephen Sommers z pozice producenta mohl být trochu pozornější, když mu přímo před očima předělali jeho zábavnou hororovou úlitbu v mnoha-elementární, suchopárné dobrodružství. Rob Cohen, který převzal režijní otěže, se totiž už osmým filmem pokouší dokázat, že filmařina pro něj byla jasná volba, ale když nepočítám nepochopitelný úspěch u Dračího srdce, tak zatím spíš dokazuje, že jako krejčí by byl mnohem lepší. ()

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

09.04.2012

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

11.06.2009

Pro Roba Cohena zřejmě ano. Jeho dalším filmem měl být návrat k hrdinovi, kterého kdysi s Dieselem docela úspěšně uvedli na plátna kin, přičemž rozstříleli nejen Prahu, ale i velehory tyčící se těsně… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Sindibád pluje do Číny

Sindibád pluje do Číny

20.12.2008

Už to vypadalo, že proslulý orientální mořeplavec šel nadobro ke dnu. Projekt s názvem The 8th Voyage of Sinbad měl režírovat Rob Cohen, který chtěl do hlavní role Keanu Reevese. Dokonce ukecal k… (více)