Příběh se odehrává ve španělské části Harlemu. Carlito Brigante (Al Pacino) se vrací z vězení s pevným rozhodnutím, že definitivně skoncuje s obchodem s drogami a začne nový život. Potřebuje však pro začátek nějaké peníze, a tak začne pracovat jako šéf klubu svého známého. Po čase zjistí, že jeho okolí je mnohem zrádnější a nemilosrdnější, než si dovedl představit. To se týká nejen jeho rivalů, ale i bývalých kamarádů. Když ho jeho právník (Sean Penn), který ho dostal z vězení, požádá o pomoc, Carlito nemůže odmítnout, i když riskuje, že se nesplní jeho sen odjet se svou láskou Gail a začít znovu. (Vapet Production)

gutshoter

Mé pocity bezprostředně po zhlédnutí jsou takřka nepopsatelné. Jsem dojatý a zároveň fascinován, že mě dokázala oslovit a nadmíru nadchnout "gangersterka" v pravým slova smyslu. Ne nadarmo se říká, že 90% amerických filmů patří do sudu plných slátanin, ale zbylých 10% jest kyblík plných bomb. A toto bomba je! ()

herr_carter

Jedna z nejlepších gangsterek od 90.let, aneb minulosti stejně neutečeš - neuvěřitelný Al Pacino v hlavní roli !................moje hodnocení = 10 z 10. ()

Circumscriptor

Ďalší de palmovsko-pacinovský kult s výbornou atmosférou a výkonmi hercov. Viem, že vo väčšine komentárov spomeniem nejakú scénu ktorá sa mi páčila, ale prestrelka na eskalátore a naháňačka v metre vážne stoja za zmienku. ()

blastboy

Strhující! Prvních 120min filmu je příběh jak z růžové knihovny :-) Vyjde z vězení, změněný, polepšený a má chuť začít nový život. Semtam se sice něco ošklivého přihodí, ale On se drží své cesty. Potká Ji a vše je na nejlepší cestě... ... Cestě k posledním 20min, které absolutně převrátí celou tu idylku a je to zase jízda ve stylu De Palmy. ()

jondoe

Carito Brigante. Uz iba to meno znie mafiansky. Tento film je jednym z mojich najoblubenajsich. Hlavny hrdina mi bol tak velmi simpaticka a tak velmi som mu drzak palce ,ze ked ho na konci ten nesimpaticky Beny Blanco zastrelil skoro mi prislo do placu. Al Pacino v tomto filme znva zahviezdil a nechce sa mi verit ze tento vinikajuci herec ma iba jedneho oscara. Sean Penn ,ktoreho som spoznal az v zaverecnych titulkoch bol tak isto vinikajuci. Neda mi nespomenut pana rezisera Briana de Palmu. Dakujem vo pane za tento filmovi skvost. ()

iXtr3m3

Jeden z najhviezdnejšie obsadených snímkov posledných rokov samozrejme so spätným ohliadnutím sa do minulosti, čo meno v obsadení, to známa hviezda súčasnosti, z toho niektoré dokonca oscarové. Samozrejme nechýba ani druhá z hviezdnej mafiánskej dvojky Niro - Pacino, teda pán Pacino, ktorý dodáva filmu tú pravú iskru a nádych uveriteľnosti. Lahôdka pre milovníkov tohto subžánru. ()

Frankie

Už tak skvěle napsaný film o cestě za vykoupením, kterého lze dosáhnout pouze v konfrontaci s minulostí, je ještě více umocněn ďábelským Pacinem a Pennem. Kde je sakra De Palmova forma?! ()

joora1

Malinko odlehčenější než Scarface a musím říct, že i tímto mi byl film určitě bližší.Zpracování ale naprosto brilantní, výborný herecký výkon Al Pacina a dokonce i S.Penna.Hlavní hrdina je tu někdy až moc dobrácký, ale pořád je to únosné.Ulice New Yorku, latinsko-americké tance v klubech a mafiáni nebo překupníci na každém rohu, to je prostě paráda.Není nouze o napětí a akci a ikdyž je to už 16 let starý film, pořád patří a určitě bude patřit mezi nejlepší v tomto žánru. ()

bari68

Al Pacino podobne ako Michaela Corleoneho, Tonyho Montanu ,tak aj Carlita Briganteho stvárnil dokonale.Za vyzdvihnutie stojí aj Sean Penn a v neposlednej rade Brian De Palma. ()

bruceman7

Přijde mi, že kdekoliv se ocitne pan Al Pacino, vždycky je to kvalitní podívaná a Carlito´s Way mezi velmi povedené snímky rozhodně patří. 80% ()

Cracker

Odteraz keď niekde započujem/uvidím meno Brian De Palma určite ma napadne že točil skvelé filmy. Po Nepodplatiteľných ma Carlitova cesta utvrdila vtom že je to geniálny režisér. Film plný napätia s Al Pacinom v hlavnej úlohe to je jednoducho klasika. Role mafiána patria k Al Pacinovi tak ako smrť k životu. Bez jedného by nebolo to druhé! Koniec mi prišiel nespravodlivý aj keď od začiatku bolo jasné čo sa stane, okrem toho sa nieje načo sťažovať možno až na Pennov výzor!(wtf?) ;) ()

Tom:)

Velice povedená gangsterka. Carlito by po návratu z vězení se všim nejradši praštil a začal někde znovu, jenže nejsou prachy, takže si nejdřív musí něco opatřit. Ale zařekne se, že nebude dělat žádný krvavý kšefty, ale že si vydělá (skoro) poctivou prací. Ale Carlíto má nesplacené dluhy. A jako rovnej chlap je chce a musí splatit. A to je chvíle, kdy se to začne zvrtávat. Tohle je film o tom, že jak jednou začnete, je těžký přestat a o tom, že ne vždycky jde všechno tak jak člověk chce. Pro milovníky gangsterek povinnost! SPOILER SPOILER SPOILER Tohle je jeden z prvních filmů, kde mě ne-happyendový konec nenaštval. :) ()

Tjaden

Další stylová gangsterka od Briana De Palmy. K Al Pacinovi není co dodávat, ten se pro tyhle role narodil. Kdo mě ale překvapil, byl dokonale namaskovaný Sean Penn v roli věčně sjetého advokáta Kleinfelda. Už vím, kde se tvůrci GTA inspirovali pro postavu Kena Rosenberga :D. ()

Mistickzz

Vynikajúca gansterka s už vždy vynikajúcim Al Pacinom. Carlito bol typ, ktorého si jednoducho musíte obľúbiť. Veľmi vydarený výkon taktiež predviedol zamaskovaný Sean Penn. Táto úloha bola jedna z jeho najlepších. De Palma to jednoducho vie, film má výborné vyvrcholenie a skvelú hudbu.Po Scarface ďalšia výborná krimi gansterská dráma s Al Pacinom a De Palmom za kamareou. 84% ()

Ragdoll

Bezchybná přehlídka toho nejlepšího z nejlepšího. Jak jinak, Al Pacino a Sean Penn své role opět ztvárnili obdivuhodně a Palmovo originální pojetí gangsterského žánru je k nezaplacení. Jako u Kmotra, Tenkrát v Americe či Mafiánů jsem byl spokojen naprosto se vším, kritika zde nenajde žádnou oporu. Nemá smysl rozepisovat něco, s čím už jsou stejně všichni obeznámeni: další film z řady těch výjimečných, který doporučuji všem vyznavačům kinematografického světa. ()

Chegi

Nejkladnější gangster všech dob - Al Pacinovi tyhle role sednou jako nikomu a v Carlitově cestě to jen dokazuje. Není to typický příběh o chamtivosti, či touze po moci, ale o prostém snu vydělat trochu peněz a začít podnikat na Bahamách. Tím si každého diváka postava Carlita získá a přeje mu, aby se dal dohromady se svou bývalou přítelkyní, aby se vyhnul všem gangům a drogám a aby vydělal těch 75 000 dolarů a mohl vypadnout... Brian De Palma ukázal už v "Untouchables", že umí točit a zde mi to jen potvrdil. Bezva jízda: 93% ()

Silwer

Kvuli takovym filmum jsem se stal vasnivym milovnikem kinematografie..Al Pacino jako vzdy naprosto dokonalej..svet kde mafie neodpousti..nadherna kamera a hudba..herectvi na nejvyssi urovni jakou muze divak videt..proste mistrovske dilo.. ()

Hopper

Vynikajúca záležitosť týmu DePalma/Pacino. Naprosto neskutočný však v tomto filme je Sean Penn v úlohe kriváckeho právnika a aj Leguizamo podáva veľmi slušný výkon. Carlito´s Way je presne ten typ filmu, pre ktorý je Al ako stvorený. Bravo. ()

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru

04.05.2017

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016