Krvavý Valentýn

Krvavý Valentín

My Bloody Valentine

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2009, 101 min

Pri filmoch tohto razenia od tvorcov ani tak moc logiku nevyžadujem (preto túto tému ani nebudem rozoberať), skôr sa chcem istým zvráteným spôsobom nechať baviť. Pre tento krát na mňa tvorcovia vytiahli krompáč, banskú uniformu s dýchacou maskou (ktorá vyzerá celkom drsne) a atmosféru zdegenerovaného provinčného banského mestečka. Všetky ozubené kolieska bankého mechanizmu do seba pekne zapadli, domáce obyvateľstvo mizlo z povrchu zeme ako uhlie v rozkúrenom kotli, atmoška hustla a ja som sa príjemne bavil. Užívatelia žijúci v českých a slovenských banských mestách si k môjmu hodnoteniu môžu pridať jednu hviezdu.(16.9.2009)

• oje

Krvavý Valentýn si bohužel tiše stoupá do dlouhé řady nevýrazných horrorů se zahalenou vraždící postavou. Děj by se dal popsat sinusoidou, kdy vrcholem je pravidelně objevující se krumpáč zaseknutý v hlavě místního puberťáka a ostatní jen láteření o tom, kdo to může pod tou maskou být. Alespoň že bánikova tvář byla utajena a divák se může bavit spekulacemi, kdo je tím důlním řezníkem. Ani samotné vražděni nemá žádnou šťávu, protože vrah se za teenagery ani neobtěžuje rozeběhnout. Pakliže jste divák, který od horroru očekává víc, než jen cákanec krve na zdi, tomuhle se obloukem vyhněte. Podobnou vyvražďovačkou je například Pátek třináctého. Alternativa: Friday the 13th, Hills Run Red, Halloween, Texas Chainsaw Massacre, House of Wax.(4.6.2010)

Remake originálu nedělá vyloženě ostudu, ale ke chválení taky moc není. Zatímco původní Valentýn oplýval opravdu děsivou atmosférou zvýrazněnou temnými chodbami starého dolu a táhl i šťavnatým gore, novodobá verze sice taky nešetří krví, ale atmosféricky silně pokulhává. Vražedné běsnění má díky těžkému krumpáči potřebný šmrnc, ovšem digitální kamera vše dost podstatně kazí . Přidám-li si k tomu i v rámci slasheru docela pitomoučký scénář s úsměvnými dialogy a špatně hrajícího Acklese v hlavní roli (zůstaň u Lovců duchů) nemůžu jít výš než na tři hodně, ale opravdu hodně odřené hvězdy.(31.10.2015)

Tahle předělávka originálu patří k těm který mě nijak nepohoršili i když originál je lepší to je bez debaty. viděl jsem dřív tento remake no a co k němu říct? průměrnej masakr 3D krumpáčem ze začátku docela zábavný, pak už se přeci jenom ty vraždy a jejich provedení začínají opakovat a trochu nudit. Oceňuji, že z toho tvůrci neudělali doslovnej remake a ten konec v tom kdo je vrah a proč je diametrálně odlišný. Nicméně v původním filmu mi to přišlo podaný o dost líp. Tady ten pozměněnej konec působí divně. No jak říkám nijak mě to neurazilo ani nenadchlo. Celkově tenhle kousek vidím tak na ten čistej průměr. Nic víc nic míň.50%(21.8.2014)

Lussier mění narativní strukturu a atmosféru originálu za plastické 3D orgie, které naštěstí baví. Osekal veškerá hluchá místa a tak si prakticky nonstop užíváme kyslíkové masky a zábavných násilností á la Friday the 13th 3-D (vystřelující oční bulva apod.). Nebýt toho dementního polopatického vysvětlování pointy a mít tak aspoň z poloviny šmrnc osmdesátkových slasherů, bez váhání bych šel s hodnocením o nějáký ten bod výš. Takhle ´sem si aspoň z části spravil chuť po Nispelově otřesném Friday the 13th. A Jensen Ackles je prostě třída!(2.5.2009)

• - Film byl z daňových důvodů točen v Pensylvánii. (Karlos80)

• - Ve scéně, kdy se Iren (Betsy Rue) schová pod postel, je možné všimnout si, že prostěradlo je v jednu chvíli delší a pak kratší. (dc125)

• - Leták na zdi ukazuje, že Valentýn připadá na sobotu čtrnáctého. To by znamenalo, že předchozí den je pátek třináctého. (bestlama)