Krvavý Valentýn

My Bloody Valentine

Horor / Thriller / Mysteriózní / Krimi

USA, 2009, 101 min

• M.a.t.t.

Ako horor My Bloody Valentine príliš nefunguje, ako plnohodnotný 3D film aj kvôli malému výskytu trojrozmerných záberov taktiež nie. Skutočné napätie aby v ňom divák hľadal a Jensen Ackles zjavne nechal väčšiu časť charizmy v Supernaturale lenže napriek všetkej hlúposti a hutnej dávke klišé ide v kombinácii s 3D efektami a zábavnou pointou o pomerne svižne ubiehajúci experiment, ktorému nemožno uprieť minimálne snahu o resuscitáciu v Štátoch upadajúceho žánru. Že stav pacienta ostáva naďalej kritický je už vec druhá. A vidieť to znova by sa rozhodne rovnalo mrhaniu časom.(4.5.2009)

Můj první a nejspíš i poslední film v 3D, který jsem zkoukla, ale zdaleka ne kvůli My Bloody Valentine, páč jednu chvíli jsem měla sto chutí dát 5 hvězdiček (s hrůzou jsem zjistila, že bych byla široko daleko jediná:)), ale kvůli tomu, že jsem po půl hodině musela brýlky odložit, poněvadž se mně začalo dělat dost špatně a musela jsem se párkrát zhluboka nadechnout, jinak by to se mnou třísklo i v sedě:D Sice jsem pak měla obraz trošku fialovější, ale byla by ostuda, když by mě museli křísit u horroru, protože bych asi jen tak nevysvětlila, že je to z důvodu mých menších zdravotních problémů:) Když už sem pořádně nevnímala ani vydloublé očko zpoza úderu krumpáčem do hlavy, tak to už je co říct:) Na gore scénách se tu vyřádili dosytosti a byly sakra dobře provedené. Jatka to teda byla a né že né:) Ale no tak.. všem odpůrcům hornického vraha... vždyť to byl sympaťák a že do masky horníka trošku víc funěl mu budiž odpuštěno. Vždyť i Michael Myers z Halloweenů působil, že má minimálně slabší astma a to zdaleka neměl tak komplikovanou masku:) A závěrečné rozzuzlení též stojí za to. Původní film z roku 1981 jsem neviděla, ale brzy jistě napravím.(21.9.2009)

Všichni přece víme, že jeden herec (v tomto případě Jensen Ackles) nemůže utáhnout celý film, i kdyby se sebevíc snažil a že se tady snaží. Ale sedlo mi to mnohem víc než třeba Helloween od Roba Zombieho(který by se měl držet spíše hudby než režírování). Lehký nadprůměr. 60%(17.5.2011)

• Cervenak

To chce vážne talent, natočiť film s takým množstvom nahoty a brutality tak nudne, že vás z letargie nevytrhne ani lúskanie lebiek krompáčom. Trochu to zachraňuje záverečná dvadsaťminútovka, ktorej sa hrou na "ktorý z tých dvoch to teda je?" predsa len darí vytvoriť isté napätie. Áno, a ešte sa mi páčila tá vytrhnutá čeľusť.(8.5.2009)

Krvavý Valentýn je čistokrevná vyvražďovačka, která se alespoň honosí přídomkem první rating R točený 3-D technologií. Pro šťouraly má pochopitelně nespočet vad na kráse, ale pro ty, kteří chtějí vypnout u nejapného pobíhání teenagerů přímo do spárů vraha, je nový hororový bráška ideální volbou. Další z řady remaků (původní My Bloody Valentine z roku 1981 od režiséra George Mihalky mimochodem označil Quentin Tarantino za svůj nejoblíbenější slasher) toho s atraktivním titulem ale nemá příliš společného. Rudých srdíček tu příliš neuvidíme, spíš sledujeme příběh šíleného horníka Harryho Wardena. Ten přežil zával, při němž vinou nezkušeného mladíka zahynulo několik jeho kolegů. Přesně na Valentýna se probral z bezvědomí, a tak nějak rozpoutal jatka nejprve v nemocnici, vzápětí pozval na krvavou jízdu místní omladinu. Jeho řádění ukončily až policejní výstřely. Po deseti letech, opět na Valentýna, je ale všechno jinak.. Že by se maniakální horník vrátil nebo to jen scénárista chce nazvednout ze židle finální pointou, která zvysoka kašle na předešlý děj? Vysvětlení nabídne žánrová jednohubka ve staromódním režisérském podání Patricka Lussiera (dlouholetý střihač Wese Cravena), která představí další americký zapadákov (každé druhé americké městečko má zřejmě svého zabijáka), tak nabídne nějakou tu nahotinku, primitivní story, občasně příjemný feeling, vcelku sympatické herce, slušné tempo a především týpka s krumpáčem, co rád kutá dutinu lebeční. Škoda jen, že právě ústřední zabiják nemá dostatečné charisma, aby se k němu chtěl divák někdy vrátit.. ** až ***(23.6.2010)

• - Jde o remake staršího snímku z roku 1981. (Dines)

• - Film byl z daňových důvodů točen v Pensylvánii. (Karlos80)

• - Spoiler: Počet úmrtí ve filmu: 38. (Epistemolog)