Krvavý Valentýn

Krvavý Valentín

My Bloody Valentine

Horor / Thriller / Mysteriózní / Krimi

USA, 2009, 101 min

Remake originálu nedělá vyloženě ostudu, ale ke chválení taky moc není. Zatímco původní Valentýn oplýval opravdu děsivou atmosférou zvýrazněnou temnými chodbami starého dolu a táhl i šťavnatým gore, novodobá verze sice taky nešetří krví, ale atmosféricky silně pokulhává. Vražedné běsnění má díky těžkému krumpáči potřebný šmrnc, ovšem digitální kamera vše dost podstatně kazí . Přidám-li si k tomu i v rámci slasheru docela pitomoučký scénář s úsměvnými dialogy a špatně hrajícího Acklese v hlavní roli (zůstaň u Lovců duchů) nemůžu jít výš než na tři hodně, ale opravdu hodně odřené hvězdy.(31.10.2015)

No tak jo: postavy se chovaly jak idioti, pár nelogičností až bilo do očí, některý záběry byly tak moc počítačový, až to hezký nebylo, klišé se tu taky našlo dost, a to v množství větším než malém. A postavy poměrně nesympatické - zvlášť Kerr Smith si zasloužil pořádnou nakládačku. Nemluvě o Deanu Winchesterovi, pořád jsem čekal, kde se vynoří Sam, stále mi to připomínalo Lovce duchů (i tím Acklesovým účesem, zřejmě se neumí česat jinak). Na druhou stranu: úvodní raketovej nástup a jatka v nemocnici, velmi zábavné vraždičky, příjemné nechutnosti, všechny ženské postavy byly pekelné kočky, děj pěkně odsýpal a Winchester je prostě charismatickej štramák. I ve srovnání s originálem jsem se zkrátka bavil - a přesně to od slasheru očekávám. A vraždící horník je vraždící horník. Divím se, že na ostravsku tenhle film není kultem.(14.2.2013)

Příběhově je na tom Krvavý Valentýn hodně špatně, logika a scénář tedy silnou stránkou filmu určitě nebude. Krev a povedené vraždy krumpáčem naopak ano, k tomu solidní „look“ vraha v masce horníka a velmi obstojný počet vražd. V 3D by to musel být ještě o trošičku lepší prožitek. Posledních dvacet minut a finále se moc nepovedlo, úplný konec si mohl režisér také odpustit, už je to docela ohrané, zvlášť pro ty, kteří mají už dost hororů za sebou. Pátek Třináctého je podle mě o trochu lepší remake. Hodně slabé 4* ;-)(8.7.2009)

• Tuxedo

Skoro o stupeň lepší než Pátek třináctého. Ne snad, že by to bylo jakýmkoliv způsobem napínavé, "opravdové" a hodné chválení, ale postavy se zkrátka tentokrát nechovají až tak hloupě (no dobře, některé) a scénář není tak zoufalý, byť šokující pointa bude většině horor fandům jasná od začátku a konec tím pádem mimořádně otravný.(17.5.2009)

• MáŠa

Ve 3D by to možná mohlo být zajímavé, ale jinak nic zvláštního. Nějaký úchylák kope krumpáčem do lidí. Oproti jiným hororům zde ale celkem chybí špetka napětí. A tak zatímco Čelisti vás děsí už tím, že toho žraloka ještě ani nevidíte, tady hned nazačátku běhá týpek s krumpáčem a kope s ním do lidí. Pak krátká pauza, a zase tu někdo běhá s krumpáčem a kope. Další pauza, a zase. Celé je to teda postavené spíš zase jen na sledování brutální smrti různých lidí. Takových filmů už tu byla spousta, takže hvězdama tady plýtvat nebudu ;-) ... A s tou pointou ať si tvůrci taky trhnou...(8.5.2009)

• - Natáčelo se v dolech Tour-Ed na předměstí Pittsburghu v Tarentumu. Tyto doly jsou uzavřeny od roku 1960 a nyní slouží jako muzeum. Natáčení v dolech trvalo 13 dní. (Chatterer)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 24. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Ve scéně, kdy se Iren (Betsy Rue) schová pod postel, je možné všimnout si, že prostěradlo je v jednu chvíli delší a pak kratší. (dc125)