Krvavý Valentýn

My Bloody Valentine

Horor / Thriller / Mysteriózní / Krimi

USA, 2009, 101 min

• Psema

Nekoukatelný slasher, který je vypatlaný na kvadrát, neobtěžuje se s jakýmkoliv úvodem a prostě na vás pošle na_raného horníka, co nemá rád teenagery. Za to by si Krvavý Valentýn odpad! jistě nevysloužil, ale katastrofální 3D efekt dovádí dílo zkázy do úspěšného konce a jinak nenápadité vraždění neviňátek povyšuje na nesledovatelný humus, z něhož bolí po pár (přesně řečeno pěti) minutách hlava takovým způsobem, že musíte buď sundat brýle a koukat na rozmazané fleky, anebo opustit sál a jít raději na něco jiného. Nedoporučuje 10 z 10 očních lékařů.(2.5.2009)

Asi ve třetině tohoto snímku jsem si říkala, proč se na takové filmy vůbec koukám, když mě vytáčí ta nelogičnost, s jakou postavy, obzvláště ženské, jednají. Naštve mě milenec, tak za ním vyletím nahá ven z motelu jen s pistolí v ruce. Nahání mě poté vraždící monstrum, tak se letím schovat pod postel. Kde je nejlepší místo na schovku? Opuštěný důl. _____ Ty tři hvězdičky dávám za povedené vyvražďování ajn-cvaj. Závěr snímku mi potom přijde, jako by si natáčecí četa hodila korunou, který z těch dvou bude ten šílený, pohybově nadaný horník s extra ostrým krumpáčem.(12.2.2012)

• Blizzard

Patrick Lussier směle pokračuje ve své hororově béčkové řadě a ani tentokrát svým nejnovějším počinem nepřekvapil. Na rozdíl od blonďaté plochodrážky s lentilkami, které ani 3D nepomůže, mě alespoň potěšil pekelný Jensen Ackles aka Dean ze seriálu "Supernatural" a zajímavé úvodní titulky, ale zbytek filmu snad nemůže fungovat ani jako levná americká popcornovka večer u televize. Remaky již ne zrovna kvalitních filmů z minulosti by se točit opravdu nemusely, ale dnešní svět dává bohužel prostor vzniku spoustě nekvalitních snímků, které se na nás linou ze všech stran filmového plátna. Tento skvost ale nezachránila ani nálepka 3D, neboť se jedná o tak podprůměrný slasher, jehož tvůrce byste raději umlátili krumpáčem, než abyste na něj šli (znovu) do kina. (4/10)(28.4.2009)

• Xmilden

Jediné co je na tomto hororu opravdu strašidelné jsou scénář, dialogy, herci a režie. Čili asi vše co dělá film z 99%. Zamaskovat stupidní scénář nesmyslnými a nekonečnými náhodnými obětmi z řad obyvatel městečka je opravdu ta největší ubohost. Za celý film se prakticky nedozvídáme jakou to má vrah vlastně motivaci. Závěrečné "nečekaně" originální odhalení už značí rozsáhlou demenci scénáristy po úderu krompáčem do dutiny lebeční. PS: I ten nový Pátek třináctého dává tomuto blábolu pěkně na frak.(25.5.2009)

• EdaS

50% Do kina bych se kvůli tomu nehnal, ale doma se dá šílený horník v klidu přežít a částečně i užít. Tvůrci se tedy drží v dostatečné vzdálenosti od jakékoliv nápaditosti a kreativity a díky digitálu je look filmu pohříchu televizní, ale Valentýn aspoň ubíhá dostatečně svižně. A to v současné hororové bídě (bohužel) není málo.(2.5.2009)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 24. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Jde o remake staršího snímku z roku 1981. (Dines)

• - První film s ratingem R točený 3-D technologií. (Karlos80)