Krvavý Valentýn

Krvavý Valentín

My Bloody Valentine

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2009, 101 min

Asi ve třetině tohoto snímku jsem si říkala, proč se na takové filmy vůbec koukám, když mě vytáčí ta nelogičnost, s jakou postavy, obzvláště ženské, jednají. Naštve mě milenec, tak za ním vyletím nahá ven z motelu jen s pistolí v ruce. Nahání mě poté vraždící monstrum, tak se letím schovat pod postel. Kde je nejlepší místo na schovku? Opuštěný důl. _____ Ty tři hvězdičky dávám za povedené vyvražďování ajn-cvaj. Závěr snímku mi potom přijde, jako by si natáčecí četa hodila korunou, který z těch dvou bude ten šílený, pohybově nadaný horník s extra ostrým krumpáčem.(12.2.2012)

• tron

„Gratulujem, šerif. Robíte z nás dedinu dementov.“ – „Ale my SME dedina dementov.“ Pokiaľ sa dostanete k 3D verzii a niekto (DVD požičovňa, kino) vám k nej pribalí/požičia hnusné papierové 3D okuliare, budete mať z tohto podpriemerného slasheru predsa len o niečo lepší zážitok, ako v prípade, že sa dostanete k ne-3D-verzii. Môžete si totiž zo srandy dávať dole okuliare a pozorovať rozdiely medzi 3D verziou bez okuliarov (je to také... voľajaké... dajako rozmazané) a 3D verziou s 3D okuliarmi (výsledkom je relatívne zaujímavé... hm... „priestorové videnie“?). Ale ani tak nie je výsledok dobrý. Síce je prekvapivo o chlp lepší, ako mizerný kanadský originál z roku 1981 (MÔJ KRVAVÝ VALENTÍN/MY BLOODY VALENTINE), ale len o malý. Zo slabého originálu si pamätám len trápny kostým vraha a bomboniéry s vytrhnutými ľudskými srdcami. V čase jeho vzniku bolo verejným tajomstvom, že sa jedná o kópiu o rok staršieho PIATKU TRINÁSTEHO, ibaže tvorcovia vymenili piatok trinásteho za Valentína, mačetu za krompáč a lesný tábor za banícke mestečko. Remake je aspoň o štipku zábavnejší, lebo je hardcore. Nielenže vraždiace scény sú brutálne (čeľusť), ale sem-tam príde aj nejaká potešujúca prasačinka: v jednej vraždiacej scéne napríklad dve minúty pobehuje CHALANI ÚPLNE HOLÁ BABA SPREDU AJ ZOZADU! Kvalitný slasher ale vyzerá inak, zopár stoviek som ich videl a tento nie je ničím originálny. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://www.recenzie.org/slasher/306-krvavy-valentin-40-(22.1.2010)

• Xmilden

Jediné co je na tomto hororu opravdu strašidelné jsou scénář, dialogy, herci a režie. Čili asi vše co dělá film z 99%. Zamaskovat stupidní scénář nesmyslnými a nekonečnými náhodnými obětmi z řad obyvatel městečka je opravdu ta největší ubohost. Za celý film se prakticky nedozvídáme jakou to má vrah vlastně motivaci. Závěrečné "nečekaně" originální odhalení už značí rozsáhlou demenci scénáristy po úderu krompáčem do dutiny lebeční. PS: I ten nový Pátek třináctého dává tomuto blábolu pěkně na frak.(25.5.2009)

Svižný a zábavný remake, který v mých očích nedosahuje kvalit originálu, ale rozhodně jsem se od něj zhnuseně neodvracel a nekroutil hlavou nad debilitou tvůrců jako v případě Pátku 13. Vraždící horník má koule, stejně tak tvůrci, kteří něšetří na krvi ani nahotě (dlouhá scéna se zcela nahou blondýnou je super). Herci jsou o sympatičtí, trochu úsměvně snad vypadá jejich snaha v úvodu filmu, kdy hrají teenagery. Ale jinak to šlape dobře, nenudil jsem se.(23.7.2009)

• Hitman_47

Nový Valentýn má celkem prima nájezd v podobě hromadného masakru hned na začátku filmu..škoda, že je to jen příslib něčeho, čeho film nemůže (kvůli stupidnímu scénáři) dostát. Ano, gore je sice fajn...ale horší je to, že se v polovině člověk začne utápět v nudě a pak už sleduje jednu klišé scénu za druhou. Závěrečná pointa opravdu vyrazí dech....ne, kecám..je to asi tak originální jako když si k černému obleku vezmete bílé ponožky. Jediný důvod, proč ztrácet čas tímto filmem je 3D, které tu ovšem zas až tak moc neoslní. Za zmínku stojí jen ty opravdové 3D záběry, kterých je bohužel málo..nejvíc na mě zapůsobil letící krumpáč (viz trailer), míření brokárnou a potom bullet time.(1.5.2009)

• - Jde o remake staršího snímku z roku 1981. (Dines)

• - Leták na zdi ukazuje, že Valentýn připadá na sobotu čtrnáctého. To by znamenalo, že předchozí den je pátek třináctého. (bestlama)

• - Spoiler: Počet úmrtí ve filmu: 38. (Epistemolog)