Krvavý Valentýn

My Bloody Valentine

Horor / Thriller / Mysteriózní / Krimi

USA, 2009, 101 min

• Chrustyn

Další pitomá vyvražďovačka představující jedinou nápaditost ve 3D provedení snažící se vyvolat pocit, že všechna ta krev a kusy masa jsou všude kolem nás. Ve výsledku se ale jedná o další ubohý kousek na téma "vybij co se dá a to možná nejbrutálnějším způsobem", který potěší jen několika slušnými krvavými kousky a nepřekvapí špatnými herci a tak špatnou pointou až jsem z ní byl překvapen. O konci ani nemluvě.(26.10.2009)

• ScreamJay

Tohle si baníci šeredně odskáčem, lopatou do týla, do ksichtu krumpáčem! Upřímně? Původní My Bloody Valentine byl pro mě jedním z nejnudnějších a nejzbytečnějších slasherů osmdesátkové éry a tak sem si při prvním kontaktu s remakem klepal rytmicky na čelo. Z čeho sakra chtějí v tomhle vykutaným dole těžit?! Při vší úctě, Patrick Lussier by podle mě atmosféru nezdolal ani kdyby ležela s krupáčem v řiti a zoufale se dovolávala svýho proktologa. Ale na druhou stranu už dávno vím, že tyhle hi-tech "krváky" usilují spíš o kadenci slovíčka "cool" ve statusech teenagerů na facebooku, než o nějaké kondenzované napětí. Přesto však musím uznat, že nový My Bloody Valentine šlape v bezprostředním, strhujícím tempu a skoky v "příběhu" jsou doslova zběsilé (až jsem začal podezřívat scénáristu, že si v mezipauze při psaní spletl toaletní papír s defibrilátorem). Vraždy jsou správně nekompromisní, přímočaré, což u dnešního kinobéčka není úplná samozřejmost a časem mi (film jsem bohužel neviděl ve 3D) přestalo vadit i to okaté strkání předmětů do kamery, tanějak pro ten efekt (ostatně to nepůsobilo tak komicky, jako třeba kdysi ve Friday the 13th Part III). Proto otevřeně přiznávám nečekané - pro mě je nová verze o chlup zábavnější než lety zapomenutý originál. Čekal jsem digitální kašel, ale nakonec sem našel celkem slušný slasher. [final rate: 45%](22.2.2011)

• oje

Krvavý Valentýn si bohužel tiše stoupá do dlouhé řady nevýrazných horrorů se zahalenou vraždící postavou. Děj by se dal popsat sinusoidou, kdy vrcholem je pravidelně objevující se krumpáč zaseknutý v hlavě místního puberťáka a ostatní jen láteření o tom, kdo to může pod tou maskou být. Alespoň že bánikova tvář byla utajena a divák se může bavit spekulacemi, kdo je tím důlním řezníkem. Ani samotné vražděni nemá žádnou šťávu, protože vrah se za teenagery ani neobtěžuje rozeběhnout. Pakliže jste divák, který od horroru očekává víc, než jen cákanec krve na zdi, tomuhle se obloukem vyhněte. Podobnou vyvražďovačkou je například Pátek třináctého. Alternativa: Friday the 13th, Hills Run Red, Halloween, Texas Chainsaw Massacre, House of Wax.(4.6.2010)

Rozpočet $15miliónovTržby USA $51,545,952Tržby Celosvetovo $99,060,196Tržby za predaj DVD v USA $19,288,458 //počet predaných kusov 972,044║ Prevarený priamočiary vyvraždovací vývar, ktorý nemá dej, žiadne zaujímavé postavy, atmosféru a len cedí premrštené krvyprelievanie na každom kroku. Ten minirozpočet tam je cítiť, nemalo to štýlom prevedenia ďaleko od lacnej televíznej báchorky. Tieto horrory poslednej asi 5ročnej dekády nestoja fakt za nič. /15%/(10.11.2009)

Schematická průměrná vyvražďovačka bez jiskry a nápadu. Vzteklý horník je naštěstí poměrně charismatická postava, takže když se spolu se svým krumpáčem dostane na obrazovku, celkem lehce se měřič divácké nálady přepne z polohy nudí-mě-to do polohy baví-mě-to, no bohužel vždy to trvá jen chvíli. Když se pak film nakonec snaží diváka obalamutit těmi nejstaršími a nejklišovitějšími prostředky, které vůbec může použít, to všechno se smrtelně vážnou tváří, naskýtá se otázka, zda-li scenárista posledních dvacet let neprospal. Přesto je My Bloody Valentine o stupeň (stupínek) lepší než sterilní remake Friday the 13th.(28.4.2009)

• - Když se Sarah (Jaime King) schovává v chatě před Tomem (Jensen Ackles), do chaty přes okno svítí sluneční světlo, přitom do chaty Sarah doběhla v noci. (t.mon)

• - Natáčelo se v dolech Tour-Ed na předměstí Pittsburghu v Tarentumu. Tyto doly jsou uzavřeny od roku 1960 a nyní slouží jako muzeum. Natáčení v dolech trvalo 13 dní. (Chatterer)

• - Film byl z daňových důvodů točen v Pensylvánii. (Karlos80)