Krvavý Valentýn

Krvavý Valentín

My Bloody Valentine

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2009, 101 min

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 4/10 Hudba 5/10 3D efekty 7/10/// +určitě obsazení, Ackles a Smith určitě potěší, Jamie King jsem viděl po hodně dlouhé době (naposledy Neprůstřelný mnich), no a Megan Boone je pěknou ozdobou filmu, první zkušenost s 3D -ach jo, děj tady není (nebo spíš je) jen proto aby se mohl předvést 3D kabátek, atmosféra je slabší, do dnešního rána si z ní nic nepamatuji, pamatuji si, že jsem pořád s bráchou rozebíral 3Dčko a taky to, kdo je vrahem a že tohle je hodně divný, a za chvilku zas že tohle bylo taky divný/// 3D formát je věc, která nás v budoucnu nemine. Už to cpou hojně do kin. Brzy budou 3D televize. Takové filmy se samozřejmě potom objeví na DVD a tady si nejsem jist, jestli k tomu přidávají stejné 3D brýle. Myslím si, že i přes velkou LCD obrazovku to v kině vypadá lépe. Prostě měl jsem s tím trošku problém, mělo to úplně jiné barvy a bylo to dost náročné na oči. V závěru jsem se dodíval raději bez brýlí. Bratr který měl neorig. brýle na tom byl ještě hůře, protože u nich bylo jiné obrazové spektrum. No a samotný film? Kdyby aspoň ten byl zajímavý, tak obraz budete brát jen jako něco navíc. Tady je ovšem jasně vidět, že to bylo natočeno za účelem prezentovat možnosti 3D, nikoliv natočit kvalitní horor. Co je aspoň dobré a proč si možná film zaslouží těsné 3* je fakt, že některé gore scény jsou působivé. Pořád to však je málo./// Celkem 53%///(28.10.2009)

Rozpočet $15miliónovTržby USA $51,545,952Tržby Celosvetovo $99,060,196Tržby za predaj DVD v USA $19,288,458 //počet predaných kusov 972,044║ Prevarený priamočiary vyvraždovací vývar, ktorý nemá dej, žiadne zaujímavé postavy, atmosféru a len cedí premrštené krvyprelievanie na každom kroku. Ten minirozpočet tam je cítiť, nemalo to štýlom prevedenia ďaleko od lacnej televíznej báchorky. Tieto horrory poslednej asi 5ročnej dekády nestoja fakt za nič. /15%/(10.11.2009)

Remake originálu nedělá vyloženě ostudu, ale ke chválení taky moc není. Zatímco původní Valentýn oplýval opravdu děsivou atmosférou zvýrazněnou temnými chodbami starého dolu a táhl i šťavnatým gore, novodobá verze sice taky nešetří krví, ale atmosféricky silně pokulhává. Vražedné běsnění má díky těžkému krumpáči potřebný šmrnc, ovšem digitální kamera vše dost podstatně kazí . Přidám-li si k tomu i v rámci slasheru docela pitomoučký scénář s úsměvnými dialogy a špatně hrajícího Acklese v hlavní roli (zůstaň u Lovců duchů) nemůžu jít výš než na tři hodně, ale opravdu hodně odřené hvězdy.(31.10.2015)

Krvavý Valentýn pro mě bylo velmi milé překvapení. Hned na úvod se musíme domluvit, že se o filmu nebudeme bavit jako o hororu, a to z prostého důvodu - horor to zkrátka není. Nicméně se jedná o velmi vtipnou záležitost, u které nemám mnoho věcí k vytýkání. Ta největší výtka patří Kerr Smithovi, který ztvárnil roli nejméně sympatického šerifa všech dob. Tak nesympatickou a čurákoidní postavu jsem potkal naposledy ve Stmívání. Naštěstí to částečně kompenzují herečky, které běhají jen stroze oděné a v jednom případu dokonce i tak, jak byly stvořeny. Režisér Patrick Lussier s námi rozjel takovou minihru - uhodněte, kdo se skrývá za maskou. Doporučuji trvat na prvním tipu. 2 x jsem ho v průběhu změnil a byla to chyba. Člověk by nevěřil, jak neskutečně multifunkční zařízení může takový krumpáč být. Zabíjení je skutečně velmi pěkné na pohled a vyskytuje se často. Troufám si film nazvat moderním nehororovým slasherem s nesmrtelným ústředním zabijákem. Některé videoefekty působí laciněji než z méně kvalitních her, ale člověk to v tom vražedném tempu rád přehlédne. Nebýt toho debilního šerifa, tak bych se nebál dát klidně 4*. Film je zde vysoce podhodnocený. Je mnohem zábavnější, než se zde píše. Lepší 3*. P.S. Toho 3D bych snesl klidně více. Jedná se o klasický 2D film pouze s několika efekty.(1.10.2012)

• Chrustyn

Další pitomá vyvražďovačka představující jedinou nápaditost ve 3D provedení snažící se vyvolat pocit, že všechna ta krev a kusy masa jsou všude kolem nás. Ve výsledku se ale jedná o další ubohý kousek na téma "vybij co se dá a to možná nejbrutálnějším způsobem", který potěší jen několika slušnými krvavými kousky a nepřekvapí špatnými herci a tak špatnou pointou až jsem z ní byl překvapen. O konci ani nemluvě.(26.10.2009)

• - Ve scéně, kdy se Iren (Betsy Rue) schová pod postel, je možné všimnout si, že prostěradlo je v jednu chvíli delší a pak kratší. (dc125)

• - Film byl z daňových důvodů točen v Pensylvánii. (Karlos80)

• - Dva zabití se jmenují Jason a Michael, což je pocta filmům Friday the 13th a Halloween. (Chatterer)