Krvavý Valentýn

Krvavý Valentín

My Bloody Valentine

Horor / Thriller / Mysteriózní / Krimi

USA, 2009, 101 min

Rozpočet $15miliónovTržby USA $51,545,952Tržby Celosvetovo $99,060,196Tržby za predaj DVD v USA $19,288,458 //počet predaných kusov 972,044║ Prevarený priamočiary vyvraždovací vývar, ktorý nemá dej, žiadne zaujímavé postavy, atmosféru a len cedí premrštené krvyprelievanie na každom kroku. Ten minirozpočet tam je cítiť, nemalo to štýlom prevedenia ďaleko od lacnej televíznej báchorky. Tieto horrory poslednej asi 5ročnej dekády nestoja fakt za nič. /15%/(10.11.2009)

Krvavý Valentýn je čistokrevná vyvražďovačka, která se alespoň honosí přídomkem první rating R točený 3-D technologií. Pro šťouraly má pochopitelně nespočet vad na kráse, ale pro ty, kteří chtějí vypnout u nejapného pobíhání teenagerů přímo do spárů vraha, je nový hororový bráška ideální volbou. Další z řady remaků (původní My Bloody Valentine z roku 1981 od režiséra George Mihalky mimochodem označil Quentin Tarantino za svůj nejoblíbenější slasher) toho s atraktivním titulem ale nemá příliš společného. Rudých srdíček tu příliš neuvidíme, spíš sledujeme příběh šíleného horníka Harryho Wardena. Ten přežil zával, při němž vinou nezkušeného mladíka zahynulo několik jeho kolegů. Přesně na Valentýna se probral z bezvědomí, a tak nějak rozpoutal jatka nejprve v nemocnici, vzápětí pozval na krvavou jízdu místní omladinu. Jeho řádění ukončily až policejní výstřely. Po deseti letech, opět na Valentýna, je ale všechno jinak.. Že by se maniakální horník vrátil nebo to jen scénárista chce nazvednout ze židle finální pointou, která zvysoka kašle na předešlý děj? Vysvětlení nabídne žánrová jednohubka ve staromódním režisérském podání Patricka Lussiera (dlouholetý střihač Wese Cravena), která představí další americký zapadákov (každé druhé americké městečko má zřejmě svého zabijáka), tak nabídne nějakou tu nahotinku, primitivní story, občasně příjemný feeling, vcelku sympatické herce, slušné tempo a především týpka s krumpáčem, co rád kutá dutinu lebeční. Škoda jen, že právě ústřední zabiják nemá dostatečné charisma, aby se k němu chtěl divák někdy vrátit.. ** až ***(23.6.2010)

Rozhodně překvapení. Strašně se mi líbilo že konečně vidím slasher kterej si na nic nehraje a chce jen bavit. Horník má koule a porcuje lidi jak to jen jde, a některý scény jsou fakt parádní. Tenhle film je hlavně o zábavě a pak až o příběhu, kterej je dost blbej a konec je neuvěřitelně stupidní. Gore je fakt za +. Horší to je s herci, což o to občas hrají dobře, ale třeba začátek byl blbej. Lussier je zručnej režisér jeho serie Draculy mě celkem bavily dám si na něj příště větší pozor.(10.5.2012)

• Psema

Nekoukatelný slasher, který je vypatlaný na kvadrát, neobtěžuje se s jakýmkoliv úvodem a prostě na vás pošle na_raného horníka, co nemá rád teenagery. Za to by si Krvavý Valentýn odpad! jistě nevysloužil, ale katastrofální 3D efekt dovádí dílo zkázy do úspěšného konce a jinak nenápadité vraždění neviňátek povyšuje na nesledovatelný humus, z něhož bolí po pár (přesně řečeno pěti) minutách hlava takovým způsobem, že musíte buď sundat brýle a koukat na rozmazané fleky, anebo opustit sál a jít raději na něco jiného. Nedoporučuje 10 z 10 očních lékařů.(2.5.2009)

Můj první a nejspíš i poslední film v 3D, který jsem zkoukla, ale zdaleka ne kvůli My Bloody Valentine, páč jednu chvíli jsem měla sto chutí dát 5 hvězdiček (s hrůzou jsem zjistila, že bych byla široko daleko jediná:)), ale kvůli tomu, že jsem po půl hodině musela brýlky odložit, poněvadž se mně začalo dělat dost špatně a musela jsem se párkrát zhluboka nadechnout, jinak by to se mnou třísklo i v sedě:D Sice jsem pak měla obraz trošku fialovější, ale byla by ostuda, když by mě museli křísit u horroru, protože bych asi jen tak nevysvětlila, že je to z důvodu mých menších zdravotních problémů:) Když už sem pořádně nevnímala ani vydloublé očko zpoza úderu krumpáčem do hlavy, tak to už je co říct:) Na gore scénách se tu vyřádili dosytosti a byly sakra dobře provedené. Jatka to teda byla a né že né:) Ale no tak.. všem odpůrcům hornického vraha... vždyť to byl sympaťák a že do masky horníka trošku víc funěl mu budiž odpuštěno. Vždyť i Michael Myers z Halloweenů působil, že má minimálně slabší astma a to zdaleka neměl tak komplikovanou masku:) A závěrečné rozzuzlení též stojí za to. Původní film z roku 1981 jsem neviděla, ale brzy jistě napravím.(21.9.2009)

• - První film s ratingem R točený 3-D technologií. (Karlos80)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 24. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Dva zabití se jmenují Jason a Michael, což je pocta filmům Friday the 13th a Halloween. (Chatterer)