Přichází Satan!

• Velká Británie The Omen (více)

Narodil se v šest hodin, šestého dne šestého měsíce... Britsko-americký film Přichází Satan! režiséra Richarda Donnera patří ke komerčně nejúspěšnějším hororům s okultistickou tematikou, které prožívaly svůj rozmach ve Spojených státech 70. let. Působeni Satana je v Donnerově filmu dáno do souvislosti s politikou: americkému diplomatovi Robertu Thornovi je za podivných okolností podstrčen k adopci chlapec Damien, ve skutečnosti vtělení Antikrista. Po řadě záhadných nehod, jejichž oběťmi jsou lidé odhalující pravou tvář dítěte, vyhledá Thorn v zoufalství kněze, který mu vyjeví, co musí udělat. (Česká televize)

Desperado

Atmosferický horor, ktorý inšpiroval mnoho ďalších filmov s podobnou tematikou a ktorý vytvoril nový kult. Zároveň bol aj katapultom Donnerovej a novým oživením Peckovej kariéry. A samozrejme, nesmiem zabudnúť na nezabudnuteľnú Goldsmithovu hudbu. ()

stration

Kultovní snímek, z něhož čerpá dodnes celá řada filmů a tvůrců. Výborná atmosféra, napětí, herecké výkony a hlavně kus poctivé filmařiny. Vždycky na konci doufám, že se to tentokrát povede a spratek bude po zásluze zabit. Prostě paráda. ()

Hamaradža

Síce nie tak vyslovene intelektuálny zážitok ako som čakal, ale hororový masterpiece s famóznou Goldsmithovou hudbou určite. Perfektné a mrazivé. ()

Trevor

To je treba pochopiť: kto vie čítať nech spočíta počet komentárov. To číslo označuje človeka a je to číslo 666. No, kniha Zjavení to zrovna nie je, ale keď som sa už k tak legendárnemu číslu komentárov dopracoval, povedal som si prečo to neokoreniť filmom, ktorý sa nesie v znamení čísla 666. Napriek úpornému hľadaniu som nenašiel žiaden lepší, ako prvý Omen. Aj keď som ho videl už niekoľkokrát, nemal som ho medzi ohodnotenými filmami a tak som si zaspomínal na film, ktorý patrí k legendárnym hororom a osemdesiate roky sa niesli v znamení vzrastu okultizmu a v danom období film vyvolal značný rozruch. Ani s odstupom času film na svojej kvalite nestráca a najmä vďaka výbornej hudbe a roztomilému dieťaťu, ktoré však až také nevinné nie je si udržuje skľúčujúcu atmosféru umocnenú skvelými hereckými výkonmi. Omen I bezpochyby patrí medzi najlepšie horory. 88%. (číslo nesúvisí z finančnými darmi žiadnej politickej strany, ani v sebe nemá žiadnu skrytú symboliku. Je to iba číslo, presne ako tri šestky. Áno, dieťa narodené 6.6.2006 zrejme tiež nebude Antikristom :-D ). ()

L_O_U_S

"Řeknu jen: klasika, která pohladí." Nebo vám zježí chlupy. Není třeba se obávat, že by Přichází Satan! přišel divákovi zmlsanému současnými pivními speciály z východní Asie či Španělska a několika málo předělávkami z USA jako ředěná desítka. Tohle je pivo dělané postaru a poctivě. Ten klučina je démonický a chůva ztělesněné zlo. Přestože hraní si se šestkami a Apokalypsou může působit povrchně a naivně, díky atmosféře vyvolávané zápornými postavami a dotvářené skvělou Goldsmithovou hudbou je Přichází Satan! nadčasovým dílem dodnes vyvolávajícím mrazení v zádech. (626., 21. III. 2011) ()

Aleee89

U filmu jsem vydržela i o půlnoci, což je u mě mistrovský výkon a film si proto rozhodně zaslouží uznání. Jsem moc ráda, že jsem nejdříve viděla tuto starou a původní verzi, protože chci srovnávat, ale tak, aby nová verze nebyla ve výhodě, ale šlo to pěkně popořádku. Rozhodně mrazivá atmosféra, skvělé herecké výkony. Děsivé, uvěřitelné, naprosto dokonalá hudba. Tleskám, na svou dobu dost povedený film, který je třeba vidět. A poslední scéna s malým klukem mě dorazila... ()

GILLWANDER

Skutočne mrazivý horor, pri ktorom som ostával primrznutý a pot sa so mňa lial ako s tobogánu. The Omen je žánrová kvalita, špička hororovej klasiky spolu s Vyháňačom diabla, kde Vyháňač vedie o vlások. Hypnotická hudba bola perfektná, hrala sa s divákom a jeho podvedomie sa pomaly vďaka náboženským tónom plnilo temnými predstavami. Všadeprítomný strach z niečoho, čo nejde ani popísať, atmosféra čoraz viacej vyhrotená a príchod niekoho, kto nemá s týmto svetom žiadne zľutovanie. Príbeh a jeho konečne rozuzlenie výborne (záver je čerešničkou na torte) a dáva nám vedieť, že to týmto filmom nekončí, a že môžme čakať pokračovanie, kde si opäť príde Satan na svoje. Takže Satan prišiel, nárokuje si na to čo mu patrí a nemieni za žiadnu cenu odísť. Škoda, že pokračovanie nenadväzuje na úspech úvodného filmu o príchode Satana ale ponúka sto razy prevarenú vodu. Takto už býva, nie všade sa oplatí pokračovať len kvôli tomu, že prvotný film mal nevídaný úspech. 90% ()

ilemas

Toto má být horror? Ani trochu jsem se nebál a film mi připadal spíš směšný a trapný. Jak to, že to má zas tak vysoké hodnocení? Asi jsem nějakej divnej. ()

balba

Brutální , ale velmi sugestivní film s mnoha drastickými scénami.Dobré herecké výkony.Film se po právu stal hitem. ()

Meridius

Jerry Goldsmith opět pozvedává svojí hudbou film a tentokrát byl za svoji práci zaslouženě oceněn Oscarem. Film samotný je taky dobrý. "Ave Satani!" ()

Morloth

Zajímavý Pack, vynikající hudba, příšerné kulisy, vynikající hudba, srandovní dítě, vynikající hudba, mizivá atmosféra, vynikající hudba, řada nesmyslů a nelogičností (zejména kolem chůvy) a na závěr vynikající hudba. ()

Hennes

Komentář píši den po tom co jsem viděl remake tohoto filmu z roku 2006. Takže je jasné, že když si vzpomenu na tento originál musím víc chválit. Nejen zpracování, ale třeba i hudbu a hlavně ta atmosféra hororu je dokonalá. Pamatuji si to jako jeden z prvních filmů na VHS a to jsem tenkrát čuměl. V té době tu nic takového vůbec nebylo (snad jen starej Brůna). ()

Martin741

Na poli satanistickych hororov je toto snad najlepsi film, spolu s Exorcistom z roku 1973. Strasidelna atmosfera sala z kazdej sceny, k tomu pribeh, ktory rozhodne nebude nudit divaka. Lee Remick /Dotek meduzy/ bola naprosto perfektna. A opat ako u Exorcistu beham po projekcii tohoto filmu v panike 5 - 6 x za den domov, aby som skontroloval, ci som vypol sporak! A to prosim pekne nemame plyn! Takto ma vyzerat pravy nefalsovany horor. 100 % ()

Giggo

Tento horor mě děsil už jako dítě a svojí atmosférou mě dokáže vyděsit více než spousta dnešních efektových rádoby strašáků. Kamera, provedení, herci vše přispívá k děsivé atmosféře. To vše je podtrženo perfektní hudbou od Jerryho Goldsmitha ... neuvěřitelná kompozice strachu a hrůzy. ()

Rocky88

Snímek navazuje na vlnu obliby hororů se satanskou tematikou, kterou v roce 1968 zahájil Roman Polanski (Rosemary má děťátko). V případě Omena nejde o lacině krvavý horor, ale o napínavý thriller s pokusem o psychologické vykreslení postav a spojení politické linie s okultismem a satanskými motivy. A pokus je to zdařilý. Nicméně jsem byl filmem trochu zklamán, jelikož místy na mě působil rozvlekle, a také podle hodnocení 89% jsem čekal o něco víc. Nicméně jde o jeden z nejlepších hororů, které kdy byly zfilmovány. Nesmím také zapomenout na nezapomenutelnou hudbu Jerryho Goldsmithe, která mi přímo kradla teplo mé krve! Jerry Goldsmith a Gregory Peck 4ever! ()

cariada

Ve stejné době jsou natočeny dva horory na stejné téma Výmítač dábla a Přichází satan oba se dočkali 4 dílů. Těžko říct ,která serie je lepší ,v první zminované jde čistě o posedlost ,kdežto tady se už jedná o dítě zla ,které je třeba zabít. Rovněž předchozí serie se odehrává v Americe kdežto tady hlavně v Evropě. Velvyslanec se stěhuje do Londýna i s rodinou před lety se mu narodil syn ,ale ten zemřel hned po porodu(manželka to nevěděla a on si myslel ,že zemřel) Zárověn se v tu samou chvílku narodil jiný chlapec ,ale jemu hned zemřela matka a tak se rozhodli ,že to dítě dají tamtomu páru. Otec souhlasí s adopcí ,ale manželka o ničem neví a vychová Damiena v domění ,že je její vlastní. I otec ho má rád. Jenže v Pěti letech jeho života je svědkem jak jeho chůva skočí ze střechy a oběsí se. A od té doby se sním dějí divné věci. Je najednou zlý. Jeho otce vyhledá starý kněz a snaží se ho varovat nejdřív je odmítnut ,ale pak když se začnou plnit věci co řekl mu začíná docházet ,že něco není v pořádku. Do toho se tu motá fotograf co je pořád fotí a jemu rovněž něco dochází. A spojí se velvyslancem a řekne mu to. Kněz je záadně nalezen mrtvý krátce po rozhovoru s vyslancem. Pak už začíná být jasné ,že původcem celého zla je Damien ,že je dítě Satana. Snaží zjistit jeho pravý původ a pak se dozví ,že ho musí zabít.... Že to nebude lehké je jasný a že né všichni přežijí. Velice slušný horor s děsivou atmosférou ,třeba na hřbitově se pejskami. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner