Spolek nemilosrdných

• Česko Sesterstvo nemilosrdných (více)

Pětice vysokoškolaček tvoří tajné sesterstvo, které musí držet pohromadě navzdory všem překážkám. Toto pouto je podrobeno těžkému testu, když po divoké párty zemře jedna z nich. Raději, než přiznat se policii a pohřbít si vlastní budoucnost, rozhodnou se dívky zahladit zločin a ukrýt zkrvavené tělo. Léta poklidně plynou a kamarádky pomalu končí studium na univerzitě. Na rozlučkové oslavě se však ukáže, že někdo ví o jejich strašlivém tajemství a hodlá se mstít. Je snad mrtvá dívka pořád naživu?

Napínavá teenagerovská vyvražďovačka Sesterstvo nemilosrdných je remakem klasického hororu Dům milosrdných sester z roku 1983. Jeho důležitost v rámci žánru dokazuje i fakt, že byl vybrán na První filmovou přehlídku Quentina Tarantina v Austinu v roce 1996. (oficiální text distributora)

honajz2

Další horor z řady "Neurazí, nenadchne", který má přehnanou délku, nijak extra zajímavé postavy (ale nutno uznat, že aspoň nelezou na nervy), pár debilních zvratů a vykrádá totálně Tajemství loňského léta (které je o mnoho levelů lepší), zase na druhou stranu v druhé polovině je to poměrně napínavé a pár smrtí je celkem dobrých, dívat se na to celkově taky celkem dá, ale člověk od toho nesmí čekat bůhvíco. A jediná postava, kterou jsem si tady aspoň trochu oblíbil, přežila. Přemýšlel jsem i nad třemi hvězdami, ale kvůli tomu tradičnímu klišovitému konci nechám ty lepší 2*. ()

M.i.k.e

trošku ohrané,ovšem ani tak sem se nenudil.Účel popcornové jednohubky Sorority Row bezproblémů naplňuje a v rámci žánru je to to nejlepší od dob prvního Vřískotu.A Briana Evigan je stále velmi sexy :-) 70% ()

MartinNDL

Ha. Současná mládež (společnost) je sexy, prachatá a zkažená. Ty holky voprcaj kohokoliv a vždycky nejde o sex. Vsadím se o klíč na kolo u auta, že scénárista si na vejšce moc nezapíchal. Takže jestli někoho zajímá pointa - kdo je vrah? Je to zmíněnej autor dvoustránkovýho scénáře. Zabil film, svoji kariéru a můj večer. A kdyby si herečky nemyslely, že se jedná o casting do pornofilmu, hodnotil bych ještě míň. ()

Chen

Je pravda, že zúčastnění se někdy chovají na facku a pud sebezáchovy jim asi nebyl zapsán do genetického kódu, ale oproti jiným průměrným vyvražďovačkám má tahle jednu výhodu, je zatraceně sexy. ()

Martin741

Tento "horor" vznikol asi takto : zoberieme stado krav /pardon, hereciek/ a co najdementnejsieho zaporaka a nechame ich tam pobehovat a hukat, ako sa komu zlubi. No a recept na "horor" podla rezisera Stewart Hendlera je na svete : 2 % ()

bourec

Tak námět tohodle filmu už je pěkně obehranej a zaprášenej.Hlavní hrdinové byli zase silně nesympatický,takže nejenom těm kurvičkám ze zbohatlickejch rodin,ale vlastně všem těm parchantům sem přál úplně tu nejhorší možnou smrt.V tomhle směru mě uspokojila jen ta láhev,pak už nic.I děj byl dost předvídatelnej,a já jen v koutku duše doufal,že buď to bude něco nadpřirozenýho,nebo že na ty holčičky nachystali nějakou boudu,a vono hovno.Slabota.40%. ()

Mefistofelle

Koukám, že nejsem jediná, komu to připomíná tajemství loňského léta:). Děj: členky vysoškolského dívčího spolku omylem zaviní smrt své kamarádky, svrhnou její tělo do nějaké díry v zemi (přece nepřijdeme o své večírky, super hadry, kluky a popularitu, no ne?) a za to je čeká odplata v podobě vraha, jehož zbraní je montáží páka. Kdyby nebylo stupidních dialogů, trhlin v logice a rádobyvtipných party scén, jednalo by se o lehce podprůměrný slasher, ale závěrečná čtvrthodina to poslala do... *doplňte libovolné sprosté slovo, které se vám líbí*. Vážně, takhle stupidní konec jsem nečekala a musela jsem díky němu srazit hodnocení na 1*. A závěrem pár poznámek k logice a fyzice: Budovy hoří právě takovou rychlostí, jakou momentálně filmaři pro jednotlivé scény potřebují; hasiči rovněž přijíždějí v momentě, kdy se to hodí do scénáře nejvíce; to, že v okolí řádí úchyl a likviduje vaše kamarádky, není důvod pro volání policie; 20 minut = hodina. No, radši se podívám na původní film z osmdesátek a budu doufat, že to není tak špatné jako tento jeho remake. ()

cariada

Další pubertácká vyvraždovačka. Celou dobu jsem sice přemýšlel, jak to nakonec dopadne, a zas tak téžké to nebylo na to přijít, přesto to nebylo až tak špatné. Začátek jako zápletka určitě velice slušná, jo kam až může dojít blbý vtip. Některý pipky mě hrozně vadili. Nejradši bych je tam pokosil všechny až na segru zavražděné (to byla kočka). Poněkud nechápu jak skoro v každém podobném filmu, studenti chlastaj a pořádaj nechutný orgie. Je vidět jiná země jiný mrav. Nic převranýho to není, ale na jedno kouknutí se to nechá. ()

Fallen_One

Z úcty k tomuto žánru a ze slabosti pro pěkné herečky dám tři. Jinak...ach jo. Neoriginální, klišovité, už to tu xkrát bylo...ale mělo to princeznu Leiu :-)) jako zabití jednoho odpoledne nebo večera ideální. Pro mě jedno ze zklamáních minulého roku. ()

miciveres

Naozaj nepochopim, preco musi zakazdym niekto zabijat v plasti a v maske, ked ide vzdy na istotu a vzdy svoju obet zabije... Ti mrtvi by nikomu nepovedali, kto ich zabil... ()

bartias

Přehlídka pěkných mladých hereček není ani trochu napínavá, natož aby ještě zvládla být něčím objevná. Co ale chtít od předělávky už tak ne moc úspěšného starého slasheru? Pokud někoho podobné věci baví, na zabití času se Sesterstvo nemilosrdných dá využít. Kam se ale hrabe i na takové Tajemství minulého léta… ()

tom88

Obyčajná, bezduchá, americká zlátanina a klišé, ktoré je opozerané a nemá čo ponúknuť. Úvod máličko navnadil a naznačil, že film nebude úplne k ničomu, divák tak čaká a čaká a zrazu nič. Nudný stred filmu, dianie ide mimo a záver taktiež. Vrah, vraždy, krv a to je tak všetko. Technické prevedenie je ledva priemerné a obsahom hlboko pod priemer. Nuda s nudnými postavami a hercami respektíve herečkami, ktoré za veľa nestoja. 40% ()

miguel_111

Žart, ktorý sa končí tragicky a parta dievčat, ktoré musia z hrozným tajomstvom žiť do konca života lenže pravda časom vychádza na povrch a vracia trpký a smrtiaci úder ako bumerang, tak niečo podobné tu už bolo(Trilogia Tajemství loňského léta). Priemerný hororový snímok z veľkým množstvom pekných dievčat. Pre mňa 50% ()

Doudis19

Další potvrzení faktu, že k vysokoškolskému titulu ve Spojených Státech není zapotřebí inteligence ani rozumu. Veškeří absolventi se totiž v téhle mdlé variaci na Tajemství loňského léta chovají jako stádo tupého dobytka. Nad intelektuálními vlastnostmi postav opravdu zůstává rozum stát, stejně jako nad samotným odhalením vraha. To jediné mohlo ještě Sorority Row vrátit zpět do hry, jenže rozzuzlení je druhým největším zklamáním filmu, hned po konstatování kam se to dopracovala bývalá hvězda Star Wars Carrie Fisher :-(. ()

ivan bohatyr

Ty holky sou fakt třída jak natáhaly ty bečky s pivem v podpatcích, ale to jen na okraj, tak mě to zaujalo, když bečka má přes 50kg asi tolik co ony. Slabší horor místy nezáživný, když se konečně objevilo nějaké vzrušení a napětí, tak se situace zase uklidnila na delší dobu. Od hororu bych čekal, že se budu aspoň trochu bát, tady vůbec. Normální vraždící kolotoč, snad by to i místy dávalo smysl, kdyby zemřeli jen ti, co to zavinili. Až mi to připomělo telenovelu, když sem na konci vůbec nevěděl čí kluk je které, ským ji podvedl, jestli je ještě živej a pod. ()

uiu

Kdyby to nebyl horor, mohla to být jedna z mnoha teen komedií. Partička nejlepších kámošek na vysoké škole, kde jde jen o to spát s klukama a kalit na každé párty si udělá z bývalého přítele jedné z nich legraci a tato legrace končí tak, že kamarádka je mrtvá. !!!SPOILER!!! Proč, když už byla "mrtvá", do ní ještě vrážel ten klíč na pneumatiky? Naprosto nelogické chování v tak vyhrocené situaci !!!KONEC SPOILERU!!! Spousta mrtvých mladých krásných děvčat, divoké večírky, nahaté producírování se ve sprchách - prostě typická americká vysoká škola. Ovšem nějakou logiku nebo dokonce napětí a strach od tohoto hororu nečekejte. ()