Prestoze (jak uz jsem mnohokrat zminoval) disponuje Greta Garbo asi nejkrasnejsima ocima mezi hereckami zlateho veku, zde toto nestacilo. Nerikam, ze se Tolstoj primo obraci v hrobe, ale urcite se tam alespon trosku osiva... Chapal jsem pohnutky manzela i milence (Karenin)Vronsky) velice dobre a jasne, ...ale zeny jsou senzitivni stvoreni a jejich cile/pohnutky jsou pro obycejneho cloveka tezko rozsifrovatelne. :-)(24.7.2011)

Ve své době jistě nadčasové dílo. Svazek manželský byl brán jako svátost kterou bylo možné rozvázat jedině smrtí jednoho z partnerů. V dnešní době již film působí poněkud vyčpěle. Hlavní hrdinka volí mezi vlastním dítětem ale životem v utrpení a vlastním štěstím ale bez dítěte, což se jí nakonec stane osudným. 80%(17.12.2008)

• Han22

Těžkotonážní klasika se vším všudy. Já věděl, proč jsem se podobným románům vyhýbal, protože vyškrtat z toho veškeré dějové linie, zbyde sotva průměrné melodrama. Jistě je to pěkně natočené z hlediska výpravy, kostýmů a Greta Garbo není špatná herečka, ale... stejně je to jen o tom, že hrdinka opustí jednoho chlapa kvůli jinému. Navíc Marchův Vronsky mi přišel stejný povahově i stářím jako Rathbonův Karenin a která milující matka by opustila syna pro chlapa? No nebudu soudit klasiku, ale moc mě to nechytlo.(31.5.2016)

Výtečně zfilmovaná románová klasika, kde Greta Garbo zúročila vše, co mohla. Jen představitel Vronského v podání Fredrica Marche mě nepřesvědčil, že bych kvůli němu odhodila -byť jen na okamžik- naprosto všechno včetně vlastního dítěte. Ale možná to byl jakýsi moralizující záměr, že máme zpravidla (-a možná to bude znít hodně krutě, ale v dnešní době to platí víc než kdy jindy-) takového partnera, jakého si zasloužíme. Už se nemohu dočkat chystané nové prosincové verze! 80%(22.9.2012)

Výborné spracovanie Anny Kareniny,čo myslím,že lepšie už nie je,Garbo je jediná Karenina. Dať sa dokopy s Vronskym sa stalo osudným,z čoho sa spamätať už nie je možné,čo ľutuje... Greta Garbo je ako Karenina fenomenálna,nejestvuje nikto lepší.Herecké obsadenie je silnou stránkou filmu. „Čo Anna uvidí na začiatku po príchode,to ju čaká na konci...” Snímok je typický 90 min.,ale po celý čas som mal možnosť vidieť kvalitu Tolstojového prepisu na plátno,ktoré svojim spracovaním si ma získalo,ale ako forma zobrazenia je zaťažkavajúca.(20.2.2014)

• - Greta Garbo získala za herecký projev cenu Kruhu newyorských filmových kritiků pro nejlepší herečku. (JARDAHONDA)