Přešlapy (TV seriál)

Komedie

Česko, 2009 - 2010, 32 h 33 min (Minutáž: 39x50 min)

Filip Blažek, Zuzana Norisová, David Novotný, Jitka Schneiderová, David Matásek, Soňa Norisová, Miroslav Šimůnek, Daniel Svoboda, Alžbeta Stanková, Šárka Marková-Brázdová, Pavel Kryl, Jana Krausová, Jan Dvořák, David Máj, Jiří Hána, Ludmila Kartousková, Izabela Kapiasová, Jan Sýkora, Petr Kocourek, Ida Sovová, Kateřina Pindejová, Šimon Caban, Ivana Valešová, Ladislav Kolář, Eva Leimbergerová, Stanislava Bartošová, Claudia Vašeková, Irena Máchová, Václav Legner, Lumír Olšovský, Jan Cina, Teresa Branna, Ivo Novák, Denisa Kubová, Tereza Sochorová, Karel Hábl, Pavel Řezníček, Vlastina Svátková, Radana Herrmannová, Stanislav Lehký, Jiří Knot, Roman Slovák, Martin Učík, Petr Vršek, Zdeněk Dušek, Renata Visnerová-Prokopová, Zdeněk Pohlreich, Veronika Petrová, Michaela Doubravová, Petr Soumar, Martin Janouš, Miro Grisa, Marcela Peňázová, Zuzana Kajnarová, Michal Slaný, Roman Říčař, Marian Roden, Jakub Kohl, Ivana Buková, Jaromír Meduna, Zita Morávková, Pavel Tesař, Hartmut Krug, Michael Dymek, Helena Brabcová, Martin Myšička, Linda Rybová, Petr Vondráček, Zdeněk Sedláček, Václav Veselý, František Skřípek, Marek Ronec, Pavel Marek, Nikola Syslová, Nikol Fischerová, Ladislav Frej ml., Václav Šanda, Antonín Procházka, Jan Zadražil, František Staněk, Zdeněk Rumpík, Tomáš Měcháček, Zdeněk Košata, Filip Sychra, Veronika Duchková, Mikuláš Křen, Tomáš Stolařík, Michal Novotný, Vasil Fridrich, Bronislav Kotiš, Jonáš Zima, Viktor Dvořák, Jan Holcman, Pavel Ponocný, Aleš Geinar, Jitka Raková, Barbora Janatková, Jana Holcová, Patrik Jílek, Gabriela Berková, Vít Buriánek, Pavlína Jurková, Martin Bačkovský, Hana Benešová, Martin Dusbaba, Lenka Dušková, Klára Hajdinová, Martina Preissová, Jolana Běhounková, Ondřej Kobza, Martina Nováková-Hamaďáková, Martin Donutil, Gustav Hašek, Jiří Čapka, Jiří Laštovka, Josef Hervert, Petr Pěknic, Milan Duchek, Miroslav Babuský, Tomáš Dastlík, Filip Antonio, Kateřina Herianová, Karel Zima, Milan Liška, Milan Němec, Markéta Frösslová, Aleš Gelnar, Ivana Wojtylová, Petra Bartošová, Klára Sochorová, Lucie Čerňáková, Kateřina Vlčková, Ivana Lokajová, Jaroslav Synek, Petra Ben Messaoud, Jan Zrzavý, Ester Ládová, Jiří Zapletal, Adam Drábek, Jindřich Žampa, Miroslav Lhotka, Martin Kalous, Jan Smaha, Tomáš Cejnar, Monika Sailerová, Daniel Řehoř, Jiří Pecinovský, Vladan Bláha, David Kovář, Viktor Hořínek, Petra Habrovanská, Ondřej Dědek, Michal Kavalčík, Ondřej Janoušek, Hana Ulrichová, Patrik Plešinger, Petr Halíček, Zdeněk Dvořáček, Filip Kotek, Miroslav Kudela, Tomáš Havlík, Lukáš Jurek, Daniel Duchoň, Michaela Pecháčková, Radek Koula, Lucie Hospodářová, Igor Orozovič, Anna Kulovaná, Kateřina Stryková, Michaela Černáková, Dominik Novotný, Jan Matásek, Tomáš Kraucher, Tobiáš Urbánek, Martin Horský, Jiří Böhm, Petr Svoboda, Robin Sobek, Martin Novotny, Vladimír Mrva, Patrik Gega, Miloš Knor, Lída Hroudová, Jakub Stich, Lucie Černíková, Lenka Ouhrabková, Filip Cíl, Milan Tomeš, Rudolf Štěpán

Jsem rád, že tu jsem s vámi a vy určitě také! Tohle je třeba jeden z případů při hodnocení, kdy si myslím, že záleží na tom, jestli je člověku 13. nebo 30. a nemusí být hned 2x rozvedený a mít 3x děti. Myslím, že velkou roli hraje co si člověk odžil. Nechci se nikoho dotknout- dont worry be happy- Někdo nalézá uspokojení v tom ,že ohvězdičkuje 3000 filmů za měsíc a já jsem ten poslední kdo by mu tu iluzi chtěl vzít. Zkrátka člověk se stále vyvíjí.(26.9.2014)

• patsandor

Dát tomu odpad mi připadá dost trapný, zvlášť po první epizodě Jsem ve věku postav a mám známé či kamarády, kteří by postavám vypadli z oka (např. téma chůvi pro děti). Mladej studentík nemůže vědět, jaký to je snažit se o dítě či ho potom vychovávat. Zatím jsem byl mile překvapen. Ohodnotím později.(24.9.2009)

Pseudointelektuální kecy o plagiátorství něčeho co 90% českých mainstreamových diváků nikdy nevidělo jsou dost mimo mísu. Faktem zůstává, že na české scéně seriál cílící na tuto věkovou skupinu bolestně chyběl. Má to scénář, herce kteří hrají (minimálně ústřední mužská trojice je výborná) a relativně moderní technické postupy. Pro mě formu i obsah.(17.9.2010)

• Zdeňka

Osobně tomuhle říkám trapas - slibovaná sranda se nedostavila a výborné herecké výkony také ne. Celkově to bylo o ničem a řešené situace absolutně mimo - nějaká kravka se nemůže rozhodnout mezi dvěma chlapama (na jejím místě bych taky nevěděla, kterej je větší idiot) a druhá absolutně nestíhá v domácnosti (nechápu proč tak vyvářela, když chlap není skoro doma a jí určitě v práci a nestíhá vychovávat vlastní dítě? Některý ženský mají dvojčata a víc tak ať se nad sebou zamyslí)... Prostě nemělo to vůbec žádnou úroveň a postrádalo to nějaký smysl proč bych se měla na to dále koukat!(24.9.2009)

Víte co vám řeknu? Mně se tenhle seriál zkrátka líbí (a to ani nejsem v požadovaném věku okolo třiceti let). Možná je to tím, že neznám originální britskou verzi "Šest v tom", možná, ale řešit to fakt nehodlám. Pro mne je důležité, že v záplavě všech těch českých novodobých seriálů (namátkou Ordinace, VKV, RP, Cesty domů, Ulice,...) se na ně Přešlapy dívají z výšky několika pater a mají něco, co těm ostatním chybí - jakýsi pokus o realitu, absence oblíbené berličky "každý s každým a hlavně několikrát", divát si může říct: "jo, to se mi taky stalo" a také osobitý styl, při kterém začnete sympatizovat s hlavními postavami (které naoplátku nejsou trapné). Třeba budu vybočovat z řady, ale já se každý týden na pondělí večer (kdy Přešlapy teď v říjnu 2010 dávají) těším. Můžu se totiž podívat na nový díl seriálu, který alespoň za něco stojí a nepřipadám si u něj jak totální blbec (nebo jak u telenovely, nehodící se škrtněte).(27.10.2010)

• - Po 29 letech se ve filmu objevila dětská hvězda Michal Dymek, známý z filmu Páni kluci (1975). (M.B)

• - V Přešlapech se setkají Soňa a Zuzana Norisovy, které si spolu zahrají teprve podruhé. Nebudou hrát sestry, ale kamarádky. (Bart)

• - Herečka Stanislava Bartošová se před kamerou objevila po 16leté pauze. (M.B)