Přešlapy (TV seriál)

Komedie

Česko, 2009, 39x50 min

Tereza Dusová

Viktor Smutný

Filip Blažek, Zuzana Norisová, David Novotný, Jitka Schneiderová, Soňa Norisová, David Matásek, Miroslav Šimůnek, Daniel Svoboda, Alžbeta Stanková, Šárka Marková-Brázdová, Pavel Kryl, Jana Krausová, Rudolf Štěpán, Jan Dvořák, David Máj, Jiří Hána, Ludmila Kartousková, Izabela Kapiasová, Jan Sýkora, Petr Kocourek, Ida Sovová, Kateřina Pindejová, Šimon Caban, Ivana Valešová, Ladislav Kolář, Eva Leimbergerová, Stanislava Bartošová, Claudia Vašeková, Irena Máchová, Václav Legner, Lumír Olšovský, Jan Cina, Teresa Branna, Ivo Novák, Denisa Kubová, Tereza Helšusová, Karel Hábl, Pavel Řezníček, Vlastina Svátková, Radana Herrmannová, Stanislav Lehký, Jiří Knot, Roman Slovák, Martin Učík, Petr Vršek, Zdeněk Dušek, Renata Visnerová-Prokopová, Zdeněk Pohlreich, Veronika Petrová, Michaela Doubravová, Petr Soumar, Martin Janouš, Miro Grisa, Marcela Peňázová, Zuzana Kajnarová, Michal Slaný, Roman Říčař, Marian Roden, Jakub Kohl, Ivana Buková, Jaromír Meduna, Zita Morávková, Pavel Tesař, Hartmut Krug, Michael Dymek, Helena Brabcová, Martin Myšička, Linda Rybová, Petr Vondráček, Zdeněk Sedláček, Václav Veselý, František Skřípek, Marek Ronec, Pavel Marek, Nikola Syslová, Nikol Fischerová, Ladislav Frej ml., Václav Šanda, Antonín Procházka, Jan Zadražil, František Staněk, Zdeněk Rumpík, Tomáš Měcháček, Zdeněk Košata, Filip Sychra, Veronika Duchková, Mikuláš Křen, Tomáš Stolařík, Michal Novotný, Vasil Fridrich, Petr Svoboda, Bronislav Kotiš, Jonáš Zima, Viktor Dvořák, Jan Holcman, Pavel Ponocný, Aleš Geinar, Jitka Raková, Barbora Janatková, Jana Holcová, Patrik Jílek, Gabriela Berková, Vít Buriánek, Pavlína Jurková, Martin Bačkovský, Hana Benešová, Martin Dusbaba, Lenka Dušková, Klára Hajdinová, Martina Preissová, Jolana Běhounková, Ondřej Kobza, Martina Nováková-Hamaďáková, Martin Donutil, Gustav Hašek, Jiří Čapka, Jiří Laštovka, Josef Hervert, Petr Pěknic, Milan Duchek, Miroslav Babuský, Tomáš Dastlík, Filip Antonio, Kateřina Herianová, Karel Zima, Milan Liška, Milan Němec, Markéta Frösslová, Aleš Gelnar, Ivana Wojtylová, Petra Bartošová, Klára Sochorová, Lucie Čerňáková, Kateřina Vlčková, Ivana Lokajová, Jaroslav Synek, Petra Ben Messaoud, Jan Zrzavý, Ester Ládová, Jiří Zapletal, Adam Drábek, Jindřich Žampa, Miroslav Lhotka
  • bo.rec

ASI SE DOBLIJU, TAKHLE SVINSKY VYKRÁST A OKOPÍROVAT DOKONALEJ ANGLICKEJ SERIÁL ŠEST V TOM MŮŽE JEN ABSOLUTNÍ IGNORANT. (POUŽIL BYCH I HRUBĚJŠÍ VÝRAZ, ALE NECHCI KAZIT MLÁDEŽ). STYĎTE SE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TFUJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(23.9.2009)

• Crocuta

Jak už si všiml bo.rec a jiní, jedná se o do mrtě okopírovaný britský seriál "Šest v tom", včetně celých scén a dialogů nebo jmen některých hlavních postav. Samy o sobě by - být alespoň v něčem původní - "Přešlapy" v záplavě různých "Ulic" a "VKV" určitě nezapadly a mohl to být docela slušný komediální seriál. Jenže to bych nesměl znát britský originál a nesměl bych ho mít tak rád. Dělej co dělej - Filip Blažek prostě není James Nesbitt a Zuzana Norrisová není Helen Baxendale (řady herců je mi skoro líto, že plýtvají svým talentem a časem v podobné vykrádačce, ve které se srovnávání s předlohou těžko vyhnou). Něco opsat a pak se chlubit s jakou jsme to přišli novinkou dovede kdejaký kretén. Co takhle vymyslet něco vlastní hlavou, vážení?(23.9.2009)

• gruzdej

"Nový seriál Přešlapy je vtipný, vztahem k sexu připomíná Přátele. Mirka Spáčilová, MF Dnes" To je asi jediná vtipná věc, kterou lze na celém seriálu najít. Tragédie jak scénáristická, tak režijní. Člověku je skoro líto těch jinak dobrých herců, co to tady provádějí. Problém je, že na Primě neumějí převést originální předlohu do českého prostředí tak, aby fungovala alespoň z půlky. Při některých hláškách mě vysloveně mrazilo trapností; navíc mi po výstupu nahatého Blažka s růží v zadku není jasné, jestli se má jednat o něco souvisejícího s realitou, nebo o čisté sci-fi - protože policajty, kteří by nechali nahatého magora na ulici a odjeli, bych opravdu chtěl vidět...(23.9.2009)

První díl jsem si pustila na netu v roce 2009, protože jsem byla sama doma a byla to taková znouzectnost. Během následujících několika hodin jsem viděla celou první sérii a byla jsem nadšená. Nepatřím do cílové skupiny třicetiletých, ale bavila jsem se. Druhé série jsem se nemohla dočkat, ale přišlo zklamání. Od její půlky se mi děj už nelíbil a seriál jsem přestala sledovat. Možná jednou přijde další osamocené odpoledne a já Přešlapům dám ještě jednu šanci. Prozatím ale 3 hvězdy. listopad 2012: takže osamocené odpoledne přišlo a já ty Přešlapy dodívala. Začla jsem skvělou první sérií. Pak to přišlo. Všechno špatně, naprosto nereálné a překombinované. Ten, kdo nemá rodiče nebo sourozence v zahraničí, nemůže v tomto seriálu existovat. Když ztratíte práci, najdete stonásobně lepší a stonásobně placenou. Poslední díly jsem si pouštěla k umývání nádobí, aby utrpení bylo menší. Obraz probíhající za mými zády a zvuky schovávající se za tekoucí vodu dopomohly k tomu, že u tří hvězd zůstanu.(12.8.2011)

• honajz

Bída s nouzí. Původní seriál Šest v tom (Cold Feet) neznám, ale tohle je zcela mimo mísu. Holt anglické reálie jsou na 100 % někde úplně jinde než ty české (minimálně v možnostech lidí v Anglii, příjmech, bydlení apod.). Takže mi nepřišlo, že to osciluje s problémy mými nebo mých známých 30+ v Česku. Navíc to není vtipné. Podobně Prima zprasila Ošklivku Katku, když se bála z toho udělat český seriál, a ne latinsko-americko-počeštěného kočkopsa. Jednu hvězdu dávám za Zuzku Norisovou, stačí, když se usměje a vypadá zlatě, ale to je na celý seriál sakra málo.(24.9.2009)

• - Herečka Stanislava Bartošová se před kamerou objevila po 16leté pauze. (M.B)

• - V Přešlapech se setkají Soňa a Zuzana Norisovy, které si spolu zahrají teprve podruhé. Nebudou hrát sestry, ale kamarádky. (Bart)

• - Natáčení se spravedlivou měrou rozdělilo mezi ateliér a přirozené prostředí. (Bart)