Přešlapy

(seriál)
Česko, (2009–2010), 32 h 33 min (Minutáž: 48–53 min)

Filip Blažek, Zuzana Norisová, David Novotný, Jitka Schneiderová, David Matásek, Soňa Norisová, Miroslav Šimůnek, Daniel Svoboda, Betka Stanková (více)

Série(3) / Epizody(39)

Nový třináctidílný seriál Televize Prima, který sleduje životní kotrmelce tří párů ve věku okolo 30 let. Jsou vzájemně propojeni láskou a přátelstvím. Adam a Radka se teprve poznali a jejich vztah začíná. Petr a Jana mají po svatbě a snaží se o první dítě. David s Karolínou už dítě mají a uvažují o dalším. Jsou to vaši sousedé nebo kolegové z práce – mají zaměstnání, koníčky, chodí se bavit i sportovat. Seriál je o tom, co všichni prožíváme. O tom, co řešíme, nebo o tom co budeme dělat, až dorazíme domů. Může to být rozhodování mezi mateřstvím a kariérou, můžete mít pocit, že vám manžel doma nepomáhá, řešit partnerské neshody, sexuální problémy, rodinné finance, žárlivost, nevěru. Že byste šli raději na pivo než hlídat… Nebo naopak, že byste raději hlídali, ale nemáte koho. Stejně jako v životě se i v seriálu vážnější soukromé tragédie dají přežít jen díky humoru. Důležité je, že ty nejhorší rány osudu berou naši hrdinové s nadhledem, takže pak máte i vy pocit, že je všechno o něco jednodušší. Život po třicítce přece občas každému připomíná komedii plnou omylů. (TV Prima)

Yardie

Musím říci, že já jsem celkem spokojen. Alespoň co se týká české seriálové tvorby a vůbec české tvorby z poslední doby všeobecně. Seriál "6 v tom" znám, sledoval jsem ho pravidelně a rád. Samozřejmeˇčeská "verze" se tomu nevyrovná, ale jak je výše - na české poměry výborné. Sem tma se fakt velice zasměju, celkově to rychle ubíhá a je to takové svěží a uvolňující. Některé zápletky, či rozhovory jsou podivné, ale zase to vynahrazuje skvělý Matásek, který je fakt pekelný. Ani ostatní herci mají své velice dobré chvilky, ale MAtásek - to je fakt skvost. Rád se na to ve středu vždycky juknu, mě se to prostě zamlouvá. Žáden zázrak, ale tak zlé to také není. Howgh! ()

Ant_Antony

Po třech dílech se prozatím dobře bavím... A proč..? Protože nesrovnávám s původním Cold Feet a v každém díle - divte se - najdu něco ze svýho života... Samozřejmě jde o Českou trapnost, ale rozhodně stokrát lepší než nějaká Ulice, VKV nebo "Gynda v parku" (čti Ordinace v růžové zahradě)... Samozřejmě, že by to šlo udělat lépe, ale u nás se vždycky psali křečovité scénáře (i když v tomhle případě jsou skoro doslovně přepsané z Cold Feet) a zdá se, že se tohoto neduhu tvůrci jen tak snadno nezbaví... Ono by možná stačilo, kdyby čas od času zašli do hospody a chvilku naslouchali. ()

flanker.27 odpad!

Už před odvysíláním první části mě zarazila upoutávka zachycující jednoho z protagonistů s růží v zadku - SAKRA, TO JE PŘECE ŠEST V TOM. Snaha natočit něco jinýho než VKV apod. se cení, ale prostým kopírováním se to nikam nepohne, obzvláště když si někdo myslí, že stačí prkenně zkopírovat scénář a všechno ostatní se jaksi doplní samo. ()

J*A*M*A*L

Přešlapy vypadaly hodně slibně a ta první série se mi moc líbila.Docela dobří herci a docela dobrý seriál.Bohužel je jen škoda že seriálu mé sledování vydrželo asi jen jednu a půl série, protože čím více dílů tím se mi to méně začalo líbit.Sledovat se to dá v klidu a rozhodně na český seriál je to dost dobré, ale nic extra to fakt není.50% ()

gabin(a) odpad!

Všechno špatně! Zaprvé slabý (slaboduchý) scénář. Jestli tohle řeší třicátníci, tak je mi jich je upřímně líto. Fakt blbečci. Naštěstí se v mém okolí takoví nevyskytují a myslím, že se nevyskytují ani normálně. To vše v podání totálně nesympatických herců (Matáska nemám ráda už od Básníků, vlastně Básníky nemám moc ráda hlavně kvůli němu). Humor nula. Trapnost za 100 bodou. Katalogové interiéry. Protrpěla jsem v záchvatu masochismu a taky nevěřícnosti první díl. Teď už se vrhám po ovladači jenom když se objeví ukázky v reklamách a rychle přepnu jinam, i když třeba taky na reklamu. Ano, to je to pravé srovnání. Přešlapy mi připadají stejně trapné jako stupidní reklamy na prací prášky, čističe záchodů nebo vložky ať běžné hygienické nebo inkontinenční, každopádně prostě ty s tou modrou tekutinou. Asi tak na úrovni "Ale já chci kakat na Kájově záchodě!" Taky jako by, nebo spíš rádoby, ze života. Chápu taky pocity příznivců britského originálu, ti musí mít pocit asi jako příznivec ABBY poslouchající Honey, Honey v podání Hany Zagorové (Asi, asi). ()

• Natáčení se spravedlivou měrou rozdělilo mezi ateliér a přirozené prostředí. (Bart)
  • Po 29 letech se ve filmu objevila dětská hvězda Michal Dymek, známý z filmu Páni kluci (1975). (M.B)
  • V Přešlapech se setkají Soňa a Zuzana Norisovy, které si spolu zahrají teprve podruhé. Nebudou hrát sestry, ale kamarádky. (Bart)