Přešlapy

(seriál)
Česko, (2009–2010), 32 h 33 min (Minutáž: 48–53 min)

Filip Blažek, Zuzana Norisová, David Novotný, Jitka Schneiderová, David Matásek, Soňa Norisová, Miroslav Šimůnek, Daniel Svoboda, Betka Stanková (více)

Série(3) / Epizody(39)

Nový třináctidílný seriál Televize Prima, který sleduje životní kotrmelce tří párů ve věku okolo 30 let. Jsou vzájemně propojeni láskou a přátelstvím. Adam a Radka se teprve poznali a jejich vztah začíná. Petr a Jana mají po svatbě a snaží se o první dítě. David s Karolínou už dítě mají a uvažují o dalším. Jsou to vaši sousedé nebo kolegové z práce – mají zaměstnání, koníčky, chodí se bavit i sportovat. Seriál je o tom, co všichni prožíváme. O tom, co řešíme, nebo o tom co budeme dělat, až dorazíme domů. Může to být rozhodování mezi mateřstvím a kariérou, můžete mít pocit, že vám manžel doma nepomáhá, řešit partnerské neshody, sexuální problémy, rodinné finance, žárlivost, nevěru. Že byste šli raději na pivo než hlídat… Nebo naopak, že byste raději hlídali, ale nemáte koho. Stejně jako v životě se i v seriálu vážnější soukromé tragédie dají přežít jen díky humoru. Důležité je, že ty nejhorší rány osudu berou naši hrdinové s nadhledem, takže pak máte i vy pocit, že je všechno o něco jednodušší. Život po třicítce přece občas každému připomíná komedii plnou omylů. (TV Prima)

Brouk

Asi si zase naběhnu, jak už je mým dobrým zvykem, ale Přešlapy je v mém pohledu velmi sympatický počin TV Prima... Není moc seriálů vzniklých po roce 2000 z produkce tuzemských TV, které bych nějak toužil vidět celé, ale tento seriál hodlám dokoukat, což je samo o sobě pochvala... :-) :-) Ano, věnuji můj svůj volný čas... ()

R´Hell

Přímo se nabízí spojení Přešlapy trochu přešláply. Pokud poplaveme v českých vodách, jedná se, ve srovnání s konkurencí, o dobrý, sledovatelný seriál. Možná by se slušelo zdůraznění pravý seriál, nikoli seriál á la telenovela. Co mě ale nejvíc mrzí je, že by to mohlo být ještě lepší, ještě vtipnější. Protože Přešlapy na to mají. A výrazně by jim pomohla kratší stopáž a svižnější děj. Navíc jednotlivé díly v kvalitě lehce kolísají. Zahraniční předlohu jsem neviděla, ale s českou verzí jsem spokojená . ()

Crocuta

Jak už si všiml bo.rec a jiní, jedná se o do mrtě okopírovaný britský seriál "Šest v tom", včetně celých scén a dialogů nebo jmen některých hlavních postav. Samy o sobě by - být alespoň v něčem původní - "Přešlapy" v záplavě různých "Ulic" a "VKV" určitě nezapadly a mohl to být docela slušný komediální seriál. Jenže to bych nesměl znát britský originál a nesměl bych ho mít tak rád. Dělej co dělej - Filip Blažek prostě není James Nesbitt a Zuzana Norrisová není Helen Baxendale (řady herců je mi skoro líto, že plýtvají svým talentem a časem v podobné vykrádačce, ve které se srovnávání s předlohou těžko vyhnou). Něco opsat a pak se chlubit s jakou jsme to přišli novinkou dovede kdejaký kretén. Co takhle vymyslet něco vlastní hlavou, vážení? ()

Paity

Seriál, jehož první polovina byla dokonalá ve smyslu popisování osudů lidí, kteří řeší obyčejné problémy. Kdo má navíc děti, nebo je čeká, najde se v seriálu jako nikdo. Alespoň my jsme to tak s manželkou měli a někdy jsme měli pocit, že je to o nás a to dělá tenhle seriál dobrým. Díly druhé poloviny seriálu už jsou ale více zamotané a seriál sklouzává k takové té klasice ve smyslu každý s každým všechno a vy tak mezi postavami vidíte stále méně rozdílů, což jste od začátku oceňovali. ()

hippyman

no... měl jsem tu čest pít jamesona a pivo u několika dílů... a s touto podporou se to celkem dá. většina času je sice dost tragická, ale několik scén a slušné obsazení to celkem úspěšně vykoupí. ale kdyby na to nekoukal spolubydla, nezavadil bych o to ani smykem a přešlápl bych si radši na jiný kanál, na kanál dál... 50% ()

• V Přešlapech se setkají Soňa a Zuzana Norisovy, které si spolu zahrají teprve podruhé. Nebudou hrát sestry, ale kamarádky. (Bart)
  • Po 29 letech se ve filmu objevila dětská hvězda Michal Dymek, známý z filmu Páni kluci (1975). (M.B)
  • Natáčení se spravedlivou měrou rozdělilo mezi ateliér a přirozené prostředí. (Bart)