poster

Přešlapy (TV seriál)

Komedie

Česko, 2009, 39x50 min

Scénář:

Tereza Dusová

Kamera:

Viktor Smutný

Hrají:

Filip Blažek, Zuzana Norisová, David Novotný, Jitka Schneiderová, Soňa Norisová, David Matásek, Miroslav Šimůnek, Daniel Svoboda, Alžbeta Stanková, Šárka Marková-Brázdová, Pavel Kryl, Jana Krausová, Rudolf Štěpán, Jan Dvořák, David Máj, Jiří Hána, Ludmila Kartousková, Izabela Kapiasová, Jan Sýkora, Petr Kocourek, Ida Sovová, Kateřina Pindejová, Šimon Caban, Ivana Valešová, Ladislav Kolář, Eva Leimbergerová, Stanislava Bartošová, Claudia Vašeková, Irena Máchová, Václav Legner, Lumír Olšovský, Jan Cina, Teresa Branna, Ivo Novák, Denisa Kubová, Tereza Helšusová, Karel Hábl, Pavel Řezníček, Vlastina Svátková, Radana Herrmannová, Stanislav Lehký, Jiří Knot, Roman Slovák, Martin Učík, Petr Vršek, Zdeněk Dušek, Renata Visnerová-Prokopová, Zdeněk Pohlreich, Veronika Petrová, Michaela Doubravová, Petr Soumar, Martin Janouš, Miro Grisa, Marcela Peňázová, Zuzana Kajnarová, Michal Slaný, Roman Říčař, Marian Roden, Jakub Kohl, Ivana Buková, Jaromír Meduna, Zita Morávková, Pavel Tesař, Hartmut Krug, Michael Dymek, Helena Brabcová, Martin Myšička, Linda Rybová, Petr Vondráček, Zdeněk Sedláček, Václav Veselý, František Skřípek, Marek Ronec, Pavel Marek, Nikola Syslová, Nikol Fischerová, Ladislav Frej ml., Václav Šanda, Antonín Procházka, Jan Zadražil, František Staněk, Zdeněk Rumpík, Tomáš Měcháček, Zdeněk Košata, Filip Sychra, Veronika Duchková, Mikuláš Křen, Tomáš Stolařík, Michal Novotný, Vasil Fridrich, Petr Svoboda, Bronislav Kotiš, Jonáš Zima, Viktor Dvořák, Jan Holcman, Pavel Ponocný, Aleš Geinar, Jitka Raková, Barbora Janatková, Jana Holcová, Patrik Jílek, Gabriela Berková, Vít Buriánek, Pavlína Jurková, Martin Bačkovský, Hana Benešová, Martin Dusbaba, Lenka Dušková, Klára Hajdinová, Martina Preissová, Jolana Běhounková, Ondřej Kobza, Martina Nováková-Hamaďáková, Martin Donutil, Gustav Hašek, Jiří Čapka, Jiří Laštovka, Josef Hervert, Petr Pěknic, Milan Duchek, Miroslav Babuský, Tomáš Dastlík, Filip Antonio, Kateřina Herianová, Karel Zima, Milan Liška, Milan Němec, Markéta Frösslová, Aleš Gelnar, Ivana Wojtylová, Petra Bartošová, Klára Sochorová, Lucie Čerňáková, Kateřina Vlčková, Ivana Lokajová, Jaroslav Synek, Petra Ben Messaoud, Jan Zrzavý, Ester Ládová, Jiří Zapletal, Adam Drábek, Jindřich Žampa, Miroslav Lhotka, Martin Kalous
(další profese)
 • FireTight
  ****

  Víte co vám řeknu? Mně se tenhle seriál zkrátka líbí (a to ani nejsem v požadovaném věku okolo třiceti let). Možná je to tím, že neznám originální britskou verzi "Šest v tom", možná, ale řešit to fakt nehodlám. Pro mne je důležité, že v záplavě všech těch českých novodobých seriálů (namátkou Ordinace, VKV, RP, Cesty domů, Ulice,...) se na ně Přešlapy dívají z výšky několika pater a mají něco, co těm ostatním chybí - jakýsi pokus o realitu, absence oblíbené berličky "každý s každým a hlavně několikrát", divát si může říct: "jo, to se mi taky stalo" a také osobitý styl, při kterém začnete sympatizovat s hlavními postavami (které naoplátku nejsou trapné). Třeba budu vybočovat z řady, ale já se každý týden na pondělí večer (kdy Přešlapy teď v říjnu 2010 dávají) těším. Můžu se totiž podívat na nový díl seriálu, který alespoň za něco stojí a nepřipadám si u něj jak totální blbec (nebo jak u telenovely, nehodící se škrtněte).(27.10.2010)

 • dainio
  ***

  Absolutně nerozumím tomu nízkému hodnocení ! Vždyť tohle je někde úplně jinde než VKV, Ordinace a spol. Lidi co dávaj odpad nebo jednu hvězdu jsou snad smyslu zbavení protože jinak si nedovedu vysvětlit to neskutečně slabé hodnocení....jasně, není to mistrovské dílo ale je to přeci to, co to je...příjemná hořko-komediální sonda do vztahové problematiky dnešní doby a dnešních problémů. Po pilotním díle nemůžu jinak než vysolit 4 hvězdy....(23.9.2009)

 • KatRi
  *

  Třicátníci jsou jistě velmi silná skupina, takže prostor přitáhnout celkem velké publikum tady byl. I herecký potenciál. Ovšem to by ty dialogy a scény nesměly upadat do trapného plkání o ničem, linie příběhů by nesměly být tak hloupé...proč se prostě někdo konečně neinspiruje skutečným životem? Témat pro tuto silnou generaci je spousta...je úplně jiná než byli její rodiče ve svých třiceti. Je příliš znát úporná snaha vše prolevnit a natočit rychle...(31.3.2010)

 • Crocuta
  *

  Jak už si všiml bo.rec a jiní, jedná se o do mrtě okopírovaný britský seriál "Šest v tom", včetně celých scén a dialogů nebo jmen některých hlavních postav. Samy o sobě by - být alespoň v něčem původní - "Přešlapy" v záplavě různých "Ulic" a "VKV" určitě nezapadly a mohl to být docela slušný komediální seriál. Jenže to bych nesměl znát britský originál a nesměl bych ho mít tak rád. Dělej co dělej - Filip Blažek prostě není James Nesbitt a Zuzana Norrisová není Helen Baxendale (řady herců je mi skoro líto, že plýtvají svým talentem a časem v podobné vykrádačce, ve které se srovnávání s předlohou těžko vyhnou). Něco opsat a pak se chlubit s jakou jsme to přišli novinkou dovede kdejaký kretén. Co takhle vymyslet něco vlastní hlavou, vážení?(23.9.2009)

 • gumbo
  ***

  První epizody jsou vynikající, se spoustou trefného humoru. Postupem času, se ale začínají čím dál více řešit jakési vztahové p*čov*ny a z celého seriálu se stává jen další sračka ve stylu VKV a podobných telenovel. Je to škoda, protože zábavný potenciál tu byl. Po 9. dílech... zatímní hodnocení ... 55%(21.11.2009)

 • - Natáčení se spravedlivou měrou rozdělilo mezi ateliér a přirozené prostředí. (Bart)

 • - Herečka Stanislava Bartošová se před kamerou objevila po 16leté pauze. (M.B)

 • - V Přešlapech se setkají Soňa a Zuzana Norisovy, které si spolu zahrají teprve podruhé. Nebudou hrát sestry, ale kamarádky. (Bart)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace