Indiana Jones a nástroj osudu

• USA Indiana Jones and the Dial of Destiny (více)

Na Oscara nominovaný Harrison Ford se ve snímku Indiana Jones a nástroj osudu naposledy vrací ve své ikonické roli pohotového a rafinovaného archeologa, aby prožil své poslední napínavé dobrodružství, které ho jako tradičně zavede do nejrůznějších koutů světa. (Falcon)

Olík

Rozloučení ve velkém stylu, nebo smutný pohled na stoletého staříka, který vyskočil z okna, ale netrefil správný čas, kdy zmizet? Nechápejte mne špatně, já jsem ročník 1980. Rocky, Mark Hamill jako Luke Skywalker, Krotitelé duchů, posádka Delorean……bičem práskající archeolog je jedním ze zásadních hrdinů mého dětství a tak pohled na to, jak dělá Harrisonu Fordovi problém udělat rychlejší pohyb, mi trhá nejenom oči, ale především srdce. A přitom příběh, jak už jsme zvyklí, kombinující akčnost, dobrodružství, historii a mýtiku, si nezadá s těmi z osmdesátých let. Problém je v tom, že James Mangold není Steven Spielberg, Phoebe Waller-Bridge není Karen Allen, Teddy není Kraťas a osmdesátiletý Ford není čtyřicetiletým Fordem (ještě že hlas Jiřího Štěpničky je pořád hlasem Jiřího Štěpničky). Ale já ty čtyři hvězdy dám! Za ty vzpomínky, za tu jízdu, která trvala přes čtyřicet let, za Johna Rhys-Davies, za Seana Conneryho, za Kate Capshaw, za všechny zběsilé honičky i dobře mířené rány. Dám čtyři hvězdy a ze srdce děkuji, doktore Jonesi. ()

NitroXcz

No... co na to říct. Asi to je lepší, než když se Indy schovávál v ledničce před atomovkou. Mangold jde viditelně ve Spielbergových stopách, ale stačí to ? Když k tomu přidáme ještě hudbu Williamse, tak to stačí to na lehký průměr. Úplně mi nesedí ten kontrast mezi hudbou z osmdesátek (je super, že původní téma není téměř vůbec pozměněné) s moderními efekty, ale kdyby bylo na mně, utnul bych to už po Křížový výpravě a byla by to bezchybná trilogie. Jinak je to pěkná rozlučka s králem dobrodružných akčňáků. ()

elessar04

Indiana Jones se vrací a musí bojovat s odvěkým nepřítelem. Hraje se o čas a hlavně o minulost. Film, na který se čeká bezmála 7 let, je konečně tu. Harrison je už starý pán, ale na svůj um nezapomněl. Hraje skvěle jako pokaždé. Naproti němu stojí můj oblíbenec, sympaťák, Mads Mikkelsen, který skvěle zahrál záporáka. Bude to stačit? Ano, přiznávám, některé chyby nelze přehlédnout (samoopravující se most, či noc měnící se v den), ale to je maličkost. Důležitý je příběh jako takový. Ano, klišé je tu dost, ale příběh odsýpá, je živý a plný akce. Smál jsem se u něho, byl jsem dojat při setkání našich starých hrdinů, prostě mělo to vše. Napětí, emoce… Mladý Indy nevypadá úplně dobře, to je pravda, ale co se dá dělat. Bez úvodu by  to nebylo rozhodně ono. Není to Spielberg, není to nejlepší, ale není to nejhorší. Přiznám se, při úvodním logu Disney mě přepadl strach, ale při závěru zase naopak drobná radost. S Indym jsem vyrůstal, s Indym jsem i dospěl. Bavil jsem se, nenudil se, ale dnes hodnotím hlavně srdcem, což někdy také není ke škodě. Je sladké vidět naše hrdiny zpět. Sladký epilog za více než 40 let trvající ságou. ()

TheSompeque

Vždycky mě fascinoval příběh učitele archeologie, který po přednášce vezme klobouk, bič, Colt a vyrazí na dobrodružnou výpravu. Po legendárních Dobyvatelích, brutálnímu Chrámu, mé oblíbené Poslední křížové výpravě a underrated Křišťálové lebce se Indiana Jones vrátil naposled na stříbrné plátno. Už u 15 let Křišťálové lebky bylo na pováženou sledovat postaršího Harrisona Forda, který mydlí soupeře bez ohledu na věk. Ani v Nástroji osudu tomu nebylo jinak. Přesto se tvůrci více snažili udělat z osmdesátiletého herce zranitelnější cíl, který už nemá energii na to, aby se vypořádal s celou armádou sám. Náckové jsou holt s Indym spjatí, takže i přes fakt, že se děj odehrává v 60. letech, Indy jim opět čelí. Sázka na jistotu, ačkoliv bych radši viděl něco z tématiky studené války ve stylu Kříšťálové lebky. Po stránce příběhu je to dost podobný s předchozím dílem - má to skvělý momenty, dialogy, chemii mezi postavami, ale pak přijde ten bodu zlomu, kdy v uvozovkách přízemní příběh jde do absurdního extrému, který vypadá prazvláštně, bizarně a naruší tak téma zbytku filmu. Je to škoda, protože jsem si film z velké části užíval, ale ten konec byl na mě trochu moc. Ale předem říkám, mohlo to dopadnout hůř a jsem rád, že nakonec závěr filmu nebyl tak sentimentálně klišovitý, jak to zprvu vypadalo, že bude.  Postavy jsou ve filmu vyloženě povedený. Jonesova kmotřenka Helena je sympatická a přes asi dva momenty, kdy řekla, že je silná  a nezávislá a v další scéně zase Indyho poučila o něčem, co by asi měl znát, vážně zábavná parťačka. Dále Teddy, což je takový méně otravný Short Round z Chrámu zkázy byl taky fajn. Bál jsem se, že kluk bude fungovat v ději jako takové to otravné dítě, co poučuje zkušenější starší a dělá si srandu z jejich věku, ale tady to naštěstí nenastalo. Na druhou stranu, jeho postava není tak výrazná a kdyby se vystřihla, ani byste si toho nevšimli. Záporák, nacistický doktor Voller, kterého hraje Mads Mikkelsen, jsem si užil dost. Když se nad tím zamýšlím, ve filmu není snad žádná postava, která by byla špatná, což je vzácnost. Teď bych přešel k problémům, kterých je kupodivu pomálu. První půlhodinka je to, na co byl film nejvíce promován - osmdesátiletý Ford je digitálně omlazen, aby vypadal mladě a úvod filmu se tedy odehrává ještě během druhé světové války. Autoři se snažili o určitý závan nostalgie, který zabral jen částečně. Digitální omlazení moc dobře nefungovalo, málokdy to působilo přirozeně. Co hůř, celý úvod se odehrává v noci, takže nejen, že pořádně nevidíte omlazeného Forda, ale ani pomalu nevíte, jestli koukáte na něj, nebo na někoho úplně jiného. Chápu, že chtěli pomocí tmy zakrýt nedokonalé CGI, ale když v té tmě stěží rozeznám na co koukám, tak si horko těžko dokážu užít akci. Neříkám nic, vrátit herce do jejich dřívějších let je fascinující a má to rozhodně využití, ale tady to působilo spíš rušivě. Akce je filmu více než dost. Možná až zbytečně moc. Když už nějaká taková scéna započne, trvá někdy až zbytečně dlouho. Neříkám, že jsou akční sekvence natočené špatně, to vůbec ne, ale jejich dávkování a délka by mohla být trošku skromnější.  A ten konec. Jak jsem psal v úvodu, po vzoru Křišťálové lebky se film tři čtvrtiny filmu drží poměrně kvalitního akčního dobrodružného tempa, které působí i jakž takž reálně, ale až do bodu, kdy to přejde do absurdních rovin a akorát to tak pokazí dojem z celého filmu, který jsem si jinak naprosto užil. První tři filmy nechci ani srovnávat, ale když si vezmu Křišťálovou lebku a Nástroj osudu, užil jsem si víc letošní film. Nabízí víc zajímavých postav, poutavějších prostředí a akčních sekvencí, které neobsahují CGI opice.  Takže za mě takových 7/10.  Nezklame. Nenadchne. Ostudu sérii rozhodně nedělá. V moderních dobrodružných filmech rozhodně ten lepší. () (méně) (více)

geek.ondra

Průměrný dobrodružný film s nezajímavým příběhem, občas dost hnusným vizuálem, chaotickým scénářem a nezajímavými charaktery. Chybí tomu ta dobrodružnost, velkolepost a většinou to je dost nezáživný. Najde se v tom pár zábavných momentů nebo příjemných odkazů a Ford se snaží jak jen může. Realita je ale taková že tenhle projekt byl od začátku odsouzen k neúspěchu a i přes veškerou snahu Jamese Mangolda to ani přes jeho talent nemohlo dopadnout jinak. Smutný konec legendy která se od vrcholu žánru v podobě Dobyvatelů dostala k vyčpělému blockbusteru bez srdce v podobě Nástroje osudu. 5/10 ()

ViktorS

Piate a posledné dobrodružstvo Indiana Jonesa, postavy, ktorú pozná hádam každý a hrdinu mnohých generácií, s podtitulom Nástroj osudu je bohužiaľ sklamanie. A to už je čo povedať, pretože ja osobne mám asi najradšej štvrté pokračovanie z roku 2008, ktoré je mierne odsudzované, no práve na ňom som vyrastal. Ale aj keď film porovnám s trilógiou z 80. rokov, tak bohužiaľ, Nástroj osudu je lepší len vo vizuály, no aj tak je tu občas vidieť nepodarený CGI efekt. Obavy, že pokračovanie bude zlé kvôli pokročilejšiemu veku Harrisona Forda nemôžem úplne potvrdiť. Hlavné nedostatky sú v iných veciach. Niektoré však hlavného hrdinu práve ako starca vykresľujú. V tom by nebol samozrejme problém, lenže Indymu sa tu nedostáva dosť rešpektu. Miestami slúžil len ako zdroj humoru, keď si z neho okolie robilo srandu pre jeho vek. A čo sa práve humoru týka, tak ho tu okrem tohto veľa nie je. Nastroj osudu je viac temnejší a dramatický ako predchádzajúce snímky no hlavná záporná postava z toho moc neťaží. V niektorých scénach budí trochu rešpekt, ale miestami zasa pôsobí skôr ako nejaký slabý poskok hlavného záporáka. Postava Heleny mi moc sympatická nebola. Značnú časť filmu chcela skôr uškodiť a aj keď sa jej vzťah s Indym postupne rozvíjal, tak aj cez dlhšiu stopáž to stále nebolo ku koncu dostatočné. Opäť sa nám tu ukázal Sallah, aj keď už nie úplne v akcii, ale to je dobré, lebo by to celé potom pôsobilo až moc dôchodcovsky. Čo sa výpravy týkalo, tak bola celkom slušná. Retrospektívny pohľad do minulosti na začiatku filmu asi najviac pripomínal klasického Indiana Jonesa. V Amerike na konci 60. rokov nám oslava návratu astronautov ponúkla zaujímavú scénu, avšak v trailery na mňa pôsobila viac dychberúco ako bola nakoniec vo filme zobrazená. Celkovo ale tá atmosféra, ktorá v predchádzajúcich filmoch bola sa dosť vytratila. Možno je to dobovým umiestnením, že sa dej vo filmoch už posunul z 30. do 60. rokov alebo je to proste len v réžii. Je tu cítiť, že to už nie je originálny Spielberg. Artefakt v podobe Antikytéry bol však stále zaujímavý. Síce polovicu sme mali k dispozícii už od začiatku, tak stále bolo treba nájsť druhú časť. Takže to pátranie tu stále bolo aj mierne tajomné, len to potápanie už bolo prehnané na môj vkus. Potom spôsob ako Antikytéra funguje bol tiež pútavo vysvetlený a teda aj následná ukážka v praxi sa mi páčila. Bál som sa, že tematika cestovania v čase tu bude poňatá klasicky, ale našťastie sa tak nestalo a výsledok bol veľmi zaujímavý. No nemôžem zo seba dostať pocit, že to chvíľu vyzeralo mierne komicky, akoby mal film podtitul ,,Ako Tretia ríša napadla Prvú“. No celá tá scéna keď sa využil náš artefakt bola inak pôsobivo zobrazená a asi práve v nej vidím niečo z toho lúčenia s Indym, keď konečne uvidel to, po čom celý život pátral. Čo však nemôžem opomenúť je záver filmu, ten bol bohužiaľ veľmi slabý a vôbec neevokoval to očakávané lúčenie sa s naším hrdinom. Keď si uvedomím, že film vlastne úplne pošliapal a zničil koniec toho predchádzajúceho, tak musím povedať, že sa jedná o ten najslabší diel z tejto série. Pretože práve koniec štvrtého filmu, mi prišiel ako dôstojné zakončenie príbehu Henryho Jonesa Jr. () (méně) (více)

vrzka

Ne, že by to bylo až tak hrozně špatné, ale Indy má prostě laťku nastavenou úplně někde jinde. Je hrozně znát, jak filmu chybí odlehčenost předchozích dílů, kterou dodávali Spielberg s Lucasem a nezvládá se jim přiblížit ani v dalších aspektech. Děj je úplně zbytečně překombinovaný a akční scény působí strašně uměle. Celkem zbytečně jsou do příběhu vtlačení "staří známí" Sallah a Marion, ale naopak o nových postavách Heleny nebo Vollera se nedozvídáme téměř nic. Film na mě působí dojmem, že chtěl vzdávat poctu předchozím dílům tak moc, až zapomněl na vlastní obsah. ()

FeriusParfax

Tak tady už opravdu film i Indiana mleli z posledního. U Indiany se to ale dá pochopit. V tomto, snad uz poslednim díle, bylo nejméně humoru. Chvilkami jsem se i ztrácela v ději. Mozna to ale byla moje chyba, protože se moje pozornost nesoustředila výhradně na film. Nejvice se mi líbil Mads Mikkelsen. Do sve role se perfektně hodil a opravdu ji procítil. Na můj vkus zde bylo přehnané množství počítačových efektů, kterych si tedy rozhodně nešlo nevšimnout. Oproti 1. dílu, ktery byl tak příjemně obyčejný to dojem spíš kazilo.  Po tomto díle dokonce přemýšlím o koupi tuk-tuku. Ukázal zde totiž své obrovské kvality, vydrž a výkon.  Tři hvězdičky dávám hlavně za konec, který byl normální a žádný extrémní citový ždímač. Uvidíme... Třeba všichni překvapí a za 15 let bude s Harrisnem Fordem další dil. Netroufam si ale odhadovat, jak na tom Indy bude. ()

Razzor_82

"Jsem penzista." Forďák se nechal naposled naverbovat do jeho kultovní role archeologa Indyho. No a jak dopadla další honba za artefaktem a boj s nacisty? Ten starý pardál Harrison má pořád charizma a jiskru v očích. Po svižném začátku a umělém omlazení hlavního hrdiny tempo rapidně upadá. Hádanky a pasti nejsou moc ohromující. Některé počítačové animace působí dost umělohmotně. Nezajímavý záporák Mikkelsen. Recyklované scény z minulých dílů a trapný humor. V nejlepším se má přestat a nechat jí spát ve slávě. U této značky to platí hned po trilogii. S úctou k hereckému mistrovi a jeho požehnanému věku je to u mě na tři hvězdy. 5/10 ()

kondor77

Jako gerontofobovi se mi obšas dělalo z Indyho zle, zvláště pokud se jednalo o akční scény, možná i proto, že takhle nenápaditou akci u vysokorozpočtového filmu jsem už dlouho neviděl (navíc nevkusně doplňenou o CGI). Pak tu máme čtyři scénáristy, kteří vypotili "něco", za co by se styděli i tvůrci playstation her (mám na mysli hru Uncharted). Nenapadá mě krom nostalgie jediný důvod proč být k filmu shovívavý. ()

KUFI

K Indymu zadnej vztah nemam, prvni dil jsem videl teprive pred trema rokama a mel jsem problem to dokoukat. Takze i tohle je totalni pitomost. Zatimco ve hrach to funguje, viz. Uncharted, tak ve filmu to pusobi vsechno strasne idiotsky. Mozna bych tomu dal o jednu vic nebejt ty nesympaticky kravy a afro cikanete se zajecim predkusem. ()

Daiker

Tak tohle bylo utrpení..... Nudný, nezajímavý příběh. Digi triky byly odbyté a umělý mladý Indy vypadal dost hrozně. Hlavní ženská postava je otravná a nesympatická. Vše co jsme viděli, tak nám zkopírovali z předešlých filmů.... Automobilové honičky, skákání po vlaku, hadi a další. Příběh kolem artefaktu mě vůbec nezaujal... Křišťálová lebka byla blbost, ale byla to zábavná blbost.... Tento film je velký omyl a už se k němu nevrátím.... ()

AloeB

Tento Indiana je možná zbytečným pokračováním, ale donutil mě přemýšlet jednak nad tím, jak moc si původní filmy možná nostalgicky idealizuji, a též, zda prostě nepřejít tu haldu blbostí a neužít si šílenou akční jízdu. Původní tři filmy jsou srdcovou záležitostí, obzvláště Poslední křížová výprava je pro ulítlý vztah Juniora a Seniora parádní podívaná, čtverka taky ujde. V pokračování se Mangold snaží velmi zručně navázat, ani kvalitní filmařina ale nezachrání fakt, že na osmdesátiletého Forda v roli akčního hrdiny, který dělá po celém světě bizardní akrobatické taškařice, není hezký pohled. Jeho herecký projev je špičkový, část scénáře taky, ale zažít s hrdinou s dětství jeho důchod jsem asi fakt nepotřeboval. Zvlášť když nový film i přes své nesporné kvality nesahá původním ani po kotník - a proč? Možná jde o subjektivní názor, ale já ve filmu nevidím onu energii, postrádám onu líbivou brakovost, postrádám hravé, kreativní a zapamatovatelné akční scény. Zatímco Dobyvatelé ztracené archy mají svoji hrobku s hady nebo brutální bitku u letadla, Chrám zkázy asi taky něco má (vlastně třeba ta srdce, ta byla cool, jo a honička v důlních vozících jejda), Poslední křížová výprava má libovolné dynamiky fotra se synem, vlak, tank a samozřejmě I suddenly remembered my Charlemagne. 'Let my armies be the rocks and the trees and the birds in the sky'., no a Království křišťálové lebky má Irinu Spalko, tak Nástroj osudu má snad jen vlak na začátku a možná i toho koně v metru, a já se ptám, není to málo, Antone Pavloviči? Zbytek akce a část dialogů mi přijde neuvěřitelně suchá, což je na pováženou, vzhledem k tomu, co potenciálně neskutečně zajímavého nám ukázali v úplném závěru. Záporáci jsou standardem této frančízy, na Madse Mikkelsena je příjemný pohled a jeho nohsledi fungují překvapivě dobře. Phoebe Waller-Bridge je zajímavým, byť ne dobře čitelným příspěvkem do série, vůbec by mi nevadla série filmů založená jen na tom, jak vyjebává s arabskými šejky. Ten Teddy je hloupá snaha o nového Kraťase. Dvě camea z původních filmů mi přišla na sílu, ale cameo role Antonia Banderase pohladila po duši. Film je těžce zbytečná záležitost, ale není špatné jej vidět. ()

Torgal

Nakoniec to vlastne nedopadlo tak zle. Určite mi som mal z toho viac “jonesovský” pocit ako zo štvorky s Rusmi a mimozemšťanmi. Tento film ale určite nepotreboval vzniknúť. Osemdesiatročný Ford do toho dáva všetko, pričom sa sympaticky nesnaží hrať na mladíka ako naposledy, ale cítiť, že ho na túto “one last ride” vyslali hlavne producenti s vidinou tučného zisku z kín. Nuž, nevydalo. Úvodná dvadsaťminútovka odohrávajúca sa na konci druhej svetovej (deaging Indyho sa fakt podaril) je ale pritom skvelá jazda, ktorej nič nechýba. Scenár opäť vsádza na osvedčených nacistov a honbu za magickým artefaktom. Náckovia sú však bezzubí, vždy sa ale zázračne objavia hrdinom za pätami. Pokočkujú sa, ponáháňajú, a takto to ide celý film. Mikkelsenova charizma bola ale trestuhodne nevyužitá, jeho záporák toho veľa nepredviedol. A keď už som pri tých postavách, tak starý Harrison Ford nafasoval rovnocennú ženskú parťáčku s tvárou Phoebe Waller-Bridge, ktorá celý film oscilovala medzi sebeckou namyslenou mrchou a cieľavedomou odvážnou drzaňou so srdcom na pravom mieste. Miestami to fungovalo, miestami nie, ako na húpačke. S inou (sympatickejšou) herečkou by to asi dopadlo lepšie. No a ten zlodejíček čo mal byť asi vtipný element už nefungoval vôbec. Piaty Indy je však pri tom všetkom rozhodne dobrodružný film v tom pravom zmysle slova - oldschoolovo natočený, výpravný s hromadou zaujímavých lokácii a napínavými akčnými scénami. Bohužiaľ ale aj s všadeprítomnými digitálnymi trikmi. Tie toľko nebijú do očí, ale všetko je kvôli nim tak vyumelkované, že mi výsledný dojem z filmu dosť kazili. Nakoniec ale s odretými ušami štvrtú hviezdu za ten závan nostalgie predsa len dávam. 7/10 ()

Jajar

Velké akční dobrodružství s hodně starým hrdinou. Pompézní akce a místy dobrá zábava. Ale i jízda na setrvačník s mizernou hlavní ženskou postavou a množstvím CGI pochybné kvality. Emoce fungují až v posledních 15 minutách filmu. Indy si zasloužil lepší konec, vzdálený světu digi omalovánek. ()

Lenart

Nový Indy nie je ani žiadna katastrofa (ako sa mnohí obávali), ani návrat ku kvalitám pôvodnej trilógie (ako niektorí dúfali) — je to príjemný dobrodružný film s charizmatickým starým pánom v hlavnej úlohe, miestami nezvládnutými trikmi, prepálenou stopážou a záverom, ktorý síce nie je až tak uletený, ako naposledy, ale predsa len.          To najlepšie sa objaví hneď v úvode — vlak plný nacistov a ukradnutých artefaktov s „mladým“ Fordom je esenciou Indianových dobrodružstiev a aj najzručnejšie zrežírovanou časťou filmu. Skok do prefarbičkovaných šesťdesiatych rokov trocha bolí, rovnako aj zdĺhavé a repetitívne naháňačky, ale hlavná zápletka s Nástrojom osudu je zaujímavá (a dáva zmysel), cestuje sa tu po krásnych destináciách a Mikkelsen si na záver oblečie nacistickú uniformu, takže to stojí za to. Dobrodružných filmov klasického strihu je málo, tým pádom som celkom spokojný.          65 % ()

Idahou

Nuda. Čekal jsem to horší a je to lepší než křišťálová lebka, ale i tak je to bída. V prostředku filmu jsem klimbal (v kině...). Nejen, že film opakuje ty neustálá klišé, ale on opakuje i sám sebe v rámci jednoho filmu - každých cca 20 minut vidíte to samé jen v jiném prostředí. Až závěr je trochu svěží a zajímavý, nicméně hned je to zase zabitý. Celkově je to jen dojení "značky" bez špetky nápadu nebo zápalu. Technicky je to ovšem dobré, to jo ()

Jonatána

Miluju Indyho a poslední díl série byl prostě takový, jaký měl být. Byl tam humor, byla tam akce, napětí a na konci jsem pár slz zamáčkla (i když mé dítě tvrdí, že to není příliš relevantní, neb já jsem bulila i u Supermazlíčků. Což je fakt, ale tady byli dojatí i ostatní. :-)). Za mě spokojenost a důstojné rozloučení s profesorem Henrym Jonesem (tak se totiž Indy jmenuje :-D), který odchází do zaslouženého důchodu. ()

bearmeedek

Není to tak špatné, ale přemýšlím, proč tento díl byl ještě natočen. Je to uděláno docela v tom starém stylu, a to bude ta chyba, protože dnešní divák je zvyklý na jiný příjem potravy. Ačkoliv je film našlapaný akcí, a to v hojném počtu a vystřídá spoustu možností, tak všechno už tu bylo a je to jen opakování něčeho, co jsme už někdy a někde viděli. Takže pestré, ale lehce suché. Můj pocit je, že tam chyběl očekávaný náboj nebo elegance nebo nevím co. ()

Pepe_cz123

Je to tu. Páté a zároveň poslední dobrodružství legendárního Indiana Jonese zamířilo do kin, a já měl tu možnost tuto rozlučku vidět v premiéře v kině. A dopadlo to víceméně tak, jak jsem očekával. Harrison Ford i ve svých neskutečbých 80-ti letech dokáže provádět přemety a mlátit nácky svým legendárním bičem. Příběh, kde se on, jeho kmotřenka Helene a klukem Teddym vydají najít druhou půlku jistého nastroje je dobře napsán a dokonce se na něj i hezky dívá. Kde ale přichází moje první a ne poslední kritika, tak je směrem k postavám. Indy jak jsem řekl je skvělý ale štve mě Helene. Ta postava by chtěla trochu méně ubrat na tom humoru. Stejně tak mě štvalo, že jsme se nedozvěděli origin Helene a Teddyho jak se poznali. Chtělo by to jakýsi příběhový oblouk, který nám ty dva víc prokreslí a celkově lépe představí. Druhá kritika je směrem na akci. Efekty nebyly bídné. Ba naopak. Ale celkově, když byla jakási přestřelka nebo jakákoliv akce, tak to na mě působilo strašně chaoticky. Jinak s kamerou ani nějaký závažný problém nemám, a myslím si že se s tím Mangold popasoval na jedničku.Tempo bylo do poloviny v pořadku, a i když v polovině už to tempo lehce strádalo, furt to vcelku dobře šlapalo. Bohužel i ta stopaž byla až moc natáhlá, a namísto 154 minut, bych zkrátil cca tak 8 až 9 minut. A taky mě mrzelo že tomu chyběla ta Spielbergova dravost. Ale jinak ano. Za mě se rozlučka s furt skvělým Indiana Jonesem povedla, a mrzí mě že po 40 letech se s touto ikonickou postavou musíme rozloučit. 7 bičů z 10. ()

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí