Adam se živí jako autor rozhlasových pořadů, žije spokojeně v Seattlu a má přítelkyni, malířku Rachael. Nedělá nic, co by potenciálně ohrožovalo jeho život, tedy nekouří, nepije, ani nebere drogy. Když ale navštíví lékaře kvůli chronickým bolestem v zádech, dozvídá se nepříjemnou diagnózu. Má velmi specifický zhoubný nádor a jeho naděje na přežití je zhruba poloviční. Počáteční šok vystřídá odhodlání se s nemocí poprat, i když jeho vztah k Rachael povážlivě ochladne. Pomáhat se mu snaží nejlepší přítel Kyle, jenž v jeho stavu vidí jedinečnou příležitost, jak balit ženské, přespříliš úzkostlivá matka, starající se už o nemocného otce, a čerstvá absolventka psychologie Katherine, která mu byla přidělena jako terapeutka. (Televize Seznam)

iamek

Pro mě osobně lehce nadprůměrné komediální drama o člověku, který trpí rakovinou a snaží se ji překonat. V recenzích jsem četl, jak si z téhle nemoci dělají ve filmu neustále srandu, ale já postřehl jen pár vtipů od Rogena. Po herecké stránce naprosto skvělé zahráno. Trojice Rogen - Howard - Levitt funguje bezvadně. Už teď je jisté, že tenhle snímek bude mít akademie hodně ráda a nějakou tu nominaci na Oscara nebo Zlatý glóbus získá. ()

Chrustyn

Vydařená ale možná poněkud přeceňovaná "dramedie" na téma umírání. Výborný scénář a perfektní Gordon-Levitt jsou hlavními klady, které však v mých očích nedokážou film vytáhnout výše než k lepšímu průměru. P.S. Rogen mi i přes stále stejné herectví nevadí ale zde mi moc nesedl. ()

Lenny.M

Slabší 4*. Přívlastek komedie bych vůbec nepoužila, spíš trochu klišoidní drama ze života na odpočinutí. Neurazí, ale ani nijak nenadchne :) ()

klerik

Je pravda, že spočiatku sa to javí trochu príliš obyčajne (hlavne po NABÚCHANEJ a KOMIKOCH) a Sethova postava pôsobí už trochu obohrane, ale potom to príde... Stále to ostáva lineárne, ale emócie (scéna s nájdenu knihou) a Joseph Gordon-Levitt ma dostali... ()

SeBig

Ani co nevím co bych k tomu napsal, protože s timto žánrem mám problém. Není to nic, co bych vyhledával a jako komedie (což je tu uvedený) to nefunguje, když je to takováhle tématika. Drama a komedie mi prostě nejde dohromady. ()

Papekus

Čekal jsem trochu odlehčenější zpracování, ale i tak se mi film hodně líbil. Začínám brát Levitta na milost :) ()

marhoul

Pěkný film na smutné téma, elegantně zpracovaný, navzdory tématu poměrně odlehčený, přičemž nijak nezlehčující tíživou situaci smrtelně nemocných. ()

heyda

Filmů na toto téma je spousty, některé končí smutně, některé veseleji. 50/50 má však velmi specifickou atmosféru, která na mě působila naprosto lidsky a věrohodně. Měl jsem skutečně pocit, že sleduju něco opravdového, a to se mi u filmu už dlouho nestalo. Jediná moje výtka směřuje k Rogenovi, který na můj vkus trochu přehrával. Měl prostě tendence před kamerou vyčnívat a působil trochu jak oslík ve Shrekovi :-D. Jinak ale nemám moc co zkritizovat. 80% ()

lola3121

Co je to za zvrhlý nápad, natočit komedii o klukovi, který (možná) umírá na rakovinu? Jak je vidět, tak to jde... Pořád lepší se tomu smát, než sladkobolně hysterčit, případně diváky citově ždímat až na dřeň. Toho opravdu není třeba se u tohohle filmu obávat. Navíc, jelikož se nejedná o film korejský, nýbrž americký (jinak samozřejmě proti korejským filmům nic nemám), se nemusíte obávat tragického konce... Ostatně je to komedie, tak co byste chtěli. ()

jojinecko

Ten film nie je dokonalý, ale má v sebe veľmi veľa viet, scén, pohľadov,postáv...atď. z ktorých som bol čisto subjektívne "mimo"...Niet čo komentovať, 100% pocitových *****, ktoré na záver ešte "pre istotu" zaklincuje čerešnička Yellow Ledbetter. ()

Stanislaus

50/50 disponuje zejména sympatickým hereckým obsazením, poutavým (byť možná trochu klišé) tématem a skvělým humorem, který je zde vyvažován dramatickou stránkou. Film sleduje mladíka, který se musí vyrovnat s tvrdou ránou osudu, a zatímco prochází všemi fázemi nemoci, tak na něj působí jeho okolí a snaží se mu všemi možnými způsoby pomoci. Příjemný americký snímek vhodný na večer, který skončil tak, jak musel. P. S. Voldemort rules!!! ()

lillien

Filmy o rakovině si povoluji tak max jednou za 5let. Nicméně v rámci toho, že jsem se rozhodla předávkovat Sethem Rogenem (to je ten otylý bambula ve vedlejší roli), vlítla jsem na 50/50 a přiznávám, že už od začátku s mírnými předsudky. Drama o rakovině s komediálními prvky? To si děláte prdel? Po shlédnutí bez mučení přiznávám, že původní záměr se nezdařil a ve finále mě Seth Rogen bavil na celém filmu opravdu nejvíc! Jakýkoli film s tématem rakoviny je od tvůrců vždy trochu podraz na diváka. Úspěch předem zaručen. Každý se jí totiž bojíme a každého drama o zásahu do života a umírání na nemoc, která není žádná sci-fi, ale denodenní realita, musí alespoň trochu oslovit. Když našroubujete boj o život ještě na mladého sympaťáka, který má v životě kurevskou smůlu na vztahy, bude se vám plakat a nadávat na tu pojebanou nemoc jedna báseň. Z konečného happy endu s Annou Kendrick ( twillight manšaft ) jsem sice byla trochu rozpačitá, ale chápu..abychom tedy tolik neslzeli a upínali se k naději, že ne vždycky vás rakovina zabije, ne vždycky máte život v hajzlu a ne vždycky vypadáte po léčbě jako utečenec z Buchenwaldu..U mě je to na tři hvězdy max, tu čtvrtou za Setha, protože jsem nečekala, že se u takového filmu párkrát pousměju. ()

Flego

Adam je dobrák. A dobráci to majú v živote ťažké, zväčša sú za to patrične odmenení. Adamovi diagnostikovali rakovinu... Až človek s podobným osudom ako náš hrdina spozná hĺbku strát. Možno sa dá oponovať, že ide vo filme o citové vydieranie, ja som nemal ten pocit. S patričným uvedomovaním si vlastnej situácie a neuveriteľným humorom ( jeho priateľ ) sa všetci aktéri príbehu ponorili do deja a divákovi ponúkli nevšedný zážitok. Je to krásny film s krásnou hudbou. ()

rikitiki

Komedie je tento film spíš jen v bláhových představách distributorů. Jedná se o psychologické drama člověka, který se vyrovnává s krutou diagnózou a jeho nejbližších, kteří se s tím musí poprat taky. Téma je závažné, ale film nic nového nepřináší. Chvílema mě dokonce nudil, jako bych z něj cítila režisérovu bezradnost. Projevila se například zdlouhavými záběry podmalovanými hudbou a naprosto neústrojně použitým děleným plátnem zhruba v polovině filmu. /27. 6. 13./ ()

poz3n

Dobrej film. Z principu už člověk očekává, že se téma rakoviny ve filmu bude ubírat zaběhnutou kolejí, a tak v podstatě čeká to, co už spoustakrát viděl v jinym obalu. Ne že by 50/50 nějak extra vybočovalo, ale nese v sobě takovou příjemnou atmosféru a snaží se na nic si nehrát a především pak nevydírat. ()

Roman.Ticka

Na 50/50 jsem si říkala dvě věci, že JGL nemá šanci nahradit Ledgra v TDK2 a že film bude nic než klišé. Pak spustil svěží soundtrack, přišla sprška super upřímných gagů hezky od plic (Nebylo by fajn, kdybyste si chvíli rozuměli a pak si pořádně zašukali?), letmý blik na Adama a můj názor se obratem změnil jako jeho život. Myslím, že TDK2 bude všecko jen ne propadák, nechám se ráda překvapit. Některými gesty, mimikou, výrazy vypadal jak Ledgrův dokonalý klon. O klišé jsem taky skoro nezavadila, takže spokojenost a smutek. Tolik negativismu (scéna ve špitále mě rozbulela) je dobré pro film, hůř už pro mne. POZN. Schválně jsem si tipla, kolik zdejších ješitů zareaguje na ekvivalent práce. Hned na první straně jsem narazila na tři a jeden z nich má krásně příznačný nick, dál to raději ani nečtu.☺ ()

Jinny

Naprostá spokojenost. Koncept není originální a mladý bílý muž není zrovna nejvhodnější postava pro emotivní vydírání diváků, ale v tomhle filmu snad každá scéna funguje tak, jak má, a tak ho člověk polituje, ačkoliv to není typ, co má srdíčko na dlani, a s výjimkou asi čtvrt hodiny ani žádná fyzická a psychická troska. Téma boje s rakovinou je tu zpracované překvapivě dospěle a realisticky (až britsky, chtělo by se říct). Většinu filmu jsem sledovala s melancholickým úsměvem. ()

Ivoshek

Kdo by to řekl, kolik legrace se dá vidět ve filmu o mladým člověku s rakovinou páteře. Výborně tu funguje souhra Levitta s Rogenem, zejména scény využívání rakoviny k balení holek a taky vypořádání se s uměleckým odkazem po zlé ex. Kdyby to bylo víc drama, asi by otevřený konec seděl víc, nicméně při tomhle stylu to vlastně docela sedělo. Celkově je to pěkněj, uvolněnej a příjemnej film, kde jsem se u některých míst smál fakt nahlas. ()

Pítrs85

50/50 to neměl jen Adam (btw bylo mu sedmadvacet a ne pětadvacet, jak píše pán distributor :-)), ale i já s tímto filmem. Na jednu stranu se mi líbila komediální stránka věci a to i v momentech, kdy by to vlastně moc komediální být nemělo, navíc J.G. Levitt je neskutečnej sympaťák a do další kariéry mu fakt držím pěsti. Navíc i když si tu Seth Rogen střihl asi po stoosmdesátépáté roli fakt asociálního hňupa, tak tady ty jeho hlášky celkem často sedly tak jak měly. No na druhou stranu však pořád nechápu, co nám chtěl celej snímek vlastně říct, přišel, sto minut se o něco snažil a pak zase odešel a já s na něj už jen stěží kdy vzpomenu. Výpovědní hodnota prostě nulová... Ale i tak se jedná o docela originální a rozhodně nekonvenční komedii s fajn herci. 3* ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby