Adam se živí jako autor rozhlasových pořadů, žije spokojeně v Seattlu a má přítelkyni, malířku Rachael. Nedělá nic, co by potenciálně ohrožovalo jeho život, tedy nekouří, nepije, ani nebere drogy. Když ale navštíví lékaře kvůli chronickým bolestem v zádech, dozvídá se nepříjemnou diagnózu. Má velmi specifický zhoubný nádor a jeho naděje na přežití je zhruba poloviční. Počáteční šok vystřídá odhodlání se s nemocí poprat, i když jeho vztah k Rachael povážlivě ochladne. Pomáhat se mu snaží nejlepší přítel Kyle, jenž v jeho stavu vidí jedinečnou příležitost, jak balit ženské, přespříliš úzkostlivá matka, starající se už o nemocného otce, a čerstvá absolventka psychologie Katherine, která mu byla přidělena jako terapeutka. (Televize Seznam)

Lacike

Presne ta civilnost, kvôli ktorej je z tohto filmu väcsina ludi nadsena, mna na filme sklamala, pretoze som sa väcsinu stopaze neskutocne nudil. A ako keby to nestacilo, tak ako horky bonbonik je tu znova neskutocne otravny Rogen, ktoreho som mal chut nakopat do zadku. Jedina postava, ktora ma zaujala je psychologicka, ktoru hra neskutocne roztomila Anna Kendrick. 5/10. ()

Rohy212

"How are you feeling? - Great. Hello, morphine." Neobvykle podaný film s výborným obsazením. Nejvíce oceňuji fakt, že přestože se jedná o film o boji s rakovinou, převažuje v něm humor. A to mu dodává na lidskosti. Přesně takový totiž život je. Další hvězdu si sama o sobě zaslouží postava Setha Rogena, obzvlášť za proslov k Adamově přítelkyni Rachel. ()

BoPo

Rakovina, téma ktoré vždy tlačí na city. Tento film na ne netlačí tým nechutným spôsobom, nesnaží sa vytvoriť dojem obrovských emócií. Dalo by sa povedať, že zachycuje všetko civilným, uveriteľným spôsobom. No to som si mohol zájsť sadnúť do nemocnice a "vychutnať" si to naživo. Ja som očakával zaujímavý príbeh. Očakával som nejaký nový uhol pohľadu. Čerstvý závan do zatuchlého sveta s názvom Bože, to je tak smutnééé. Naivne som dúfal, že si poviem: "Tak aj film o rakovine ma môže baviť." Už by som mohol mať rozum a prestať veriť trailerom. ()

rawen

Civilní, nepřepísknutý, uvěřitelný film o boji s rakovinou. Přesto mnou docela neškodně profrčel. 6/10 ()

st.ranger

Vážné téma zpracované do úsměvné formy, podané inteligentně a obsahově kvalitně. Nejde zde jen o zhoubnou nemoc, ale i přátelství, vyrovnávání se s nepřívětivým osudem a hlavně nalezením vlastního místa. Seth Rogen je zde takovou parodií na šablonkovité imbecilní pseudo-humorné charaktery, protože jako kamarád je vtipný na úrovni, jeho dialogy nejsou jen prázdné nesmysly. V rámci žánru zajímavě vyvážený film mezi dramatem a komedií, z každého si vybírá skromně a ve výsledku nepůsobí nic násilně nebo křečovitě. ()

bouncer

Námět točící se kolem mladého (mimochodem mu je 27 a ne 25 jak se píše v popisku) člověka s rakovinou je filmařsky ošemetný - když se to ale pojme citlivě s nadsázkou a nadhledem, s vkusným vtipem, tak vypadne výborný snímek. A to 50-50 je... jen ten Seth Rogen by mohl být méně Sethem Rogenem. ()

Hwaelos

Spojení rakovina-komedie by mohlo fungovat, kdyby z toho někdo komedii udělal. Nejpovedenější scény jsou známé všem, kdo viděli trailer. Navíc je jen vata, milostná vata, rodinná vata a... vata. ()

Johny_fork

Citlivě natočený snímek, který se přes závažné téma nepodbízí a zároveň neztrácí humor. Mnoho myšlenek z 50/50 by mohlo diváka inspirovat. ()

moviesfan

Gordon-Levitt je dobrý herec a do této role mi sedl bez problémů. Film je vtipný, občas zahraje na vážnější strunu, ale vše působí normálně. Dle mého se ovšem nejedná o obrovský terno, ale (slabší) 4* si zaslouží. ()

JohnCZ

Výborné drama s komediálními prvky dotýkající se dosti vážných témat. Z filmu mám jednoznačně pozitivní dojem, Seth Rogen jako vždy hláškoval o sto šest, ale tentokrát měl hlavní slovo J. Gordon-Levitt, ke kterému chovám obrovský respekt. Už v Mysterious Skin zvládl velmi těžkou roli a i tentokrát si s ní poradil s takovou lehkostí, o jaké se může zdát i mnoha oskarovým hercům. Emoční bomba s hodně silným závěrem, fuck off cancer - za 5*. ()

Lyli

Nic divokého. Naprosto civilní hrdina. Absolutně prostý příběh, ale i tak mě dostal. Během sledování jsem Adamovi vážně držela palce a pořád si opakovala, že přece nemůže zemřít. Něco takového se mi snad ještě nestalo. Stačilo k tomu jen tohle kouzlo obyčejného člověka. A jen si říkám, že je výhra mít přítele, jakým je tady Rogen. ()

joehot

Jasně, 50/50 je film tak trochu podle šablony, který neukazuje nic nového. Jasně, je to ten typ filmu, který vás válcuje a kombajnem pak sklízí emoce. Ale s tou spoustou nadhledu, parádními hereckými výkony herců skvěle napsaných postav, dobrým scénářem a citlivou režií není divu, že se necháte sklidit. 85% ()

Cubinho

J. Gordon-Levitt je velice příjemný herec a role podobného ražení, jako jsou tato nebo ta v 500 dní se Summer, jsou pro něj jako stvořené. Trochu mi vadil S. Rogen, protože postavy tohoto typu příliš v oblibě nemám - ale budiž, jako "odlehčovatel" od těžké životní situace svoji roli sehrál a párkrát mě i rozesmál (avšak bez něj by byl film ještě lepší). Když se na poli objevila A. Kendrick, ihned bylo jasné, k jakému rozuzlení film dospěje - a byl jsem nakonec rád, že tomu tak bylo:-) Ještě na okraj: B. D. Howard opravdu nezávidím, že v jednom roce musela ztvárnit dvě takto "příjemné" postavy (Černobílý svět) :-) 8/10 ()

Torision

Zajímavá melancholicko-dramatická záležitost s nepatrnýma komickýma prvkama. Kromě fajn scénáře, kterej se obejde bez velkýho citovýho marasu a klišé a nesnaží se bejt filmovym návodem, jak žít s rakovinou, se mi hlavně líbili herci. Gordona-Levitta jsem poprvý viděl hrát v hlavní roli a táhnout film a mile překvapil, byl uvěřitelnej. Seth Rogen hrál sám sebe a na to jsem si tak nějak zvykl, ale třešničkou na dortu pro mě byla Anna Kendrick, která byla děsně roztomilá a hrála vážně vynikajícně. Po druhý si to už asi pouštet nebudu, ale byla ta to fajnová hodina čtyřicet. ()

Ajinka126

Já si úplně drze dovolím být natolik familiární, abych Jospha G-L nazvala Miláčkem. To je herec, na kterého bych se dokázala dívat do nekonečna a vždy by mě něčím dokázal překvapit. To bylo bez pochyb tím oním, co dokáže film buď naprosto potopit, nebo povýšit na poklad. Abych se ale nenechávala tolik unášet svou láskou k němu, tak Seth Rogen, ač neustále hraje takovéto typy rolí, mi tady seděl jako poklice na hrnec. I když to bylo téma o smutné stránce života, necítila jsem nepříjemné pocity typu: depresivní film a hudební podklad mě přímo nutí do slz. Po skončení filmu jsem měla skutečně fajn filmový pocit. Je to příjemný jemně romantický film. Rozhodně doporučuji všem!! :) ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby