Dva policisté (Brad Pitt a Morgan Freeman) jsou na stopě geniálního vraha, zodpovědného za sérii děsivých vražd, jejichž oběti spojuje sedm smrtelných hříchů. V jedné z rolí tohoto kvalitního trhilleru, zasazeného do temného města nasáklého bolestí a zkázou, uvidíte také Gwyneth Paltrow. David Fincher (Klub rváčů, Zodiac, Podivuhodný případ Benjamina Buttona) s dokonalou znalostí našich nejhlubších obav pevně svírá otěže akce – fyzické, psychické i spirituální – neodvratně směřující k rozuzlení, které do hloubi otřese i tou nejzatvrzelejší duší. (Magic Box)

Kubaazz

Zlatý film zlaté doby! Jen v 90. letech vznikali každoročně nezapomentelné hudební hity a neskutečné filmy s famozními herci. Sedm by klidně mohl být až sedmý nejlepší, ale pro mě je to jednička! Šílený vrah a rozličná dvojka detektivů, to mám moc rád! Jednoduše strhující, napínavý a briliantní! ()

Dienzenhofer

Absolutní pecka od Davida Finchera, jeho nejlepší dílo, které jsem kdy viděl. Absolutně všechno na jedničku, ve všem ten film skoruje, absolutně ve všem, hlavně v atmosféře, která je absolutně skvělá. Brad Pitt je naprosto skvělý, lepší než Morgan Freeman. Brad Pitt je tu zajímavý především vyjadřováním emocí, které cítíte s ním. Morgan Freeman -skvělé dialogy skvělý charakter, což je u Finchera běžné. Hudba boží, kamera není špatná. Střih výborný. Podle mě skvělý film. Celkem 10/10 ()

AloeB

Bez jakýchkoliv výčitek označím tento film za nejlepší z nejlepších, žádný jiný film mne ještě nezasáhl tak hluboko, nechal mne prožívat všechny pocity od té kapky štěstí až po oceán strachu, smutku a depresí. Mohl bych se tu rozepsat o dokonale napsané psychologii postav, o paralelách s Božskou komedií, o všech těch myšlenkách, které jdou z filmu cítit, ale proč to. Toto si musí divák uvědomit během sledování filmu, ne z nějakého komentáře. A že ten film stojí za to vidět, to netřeba zmiňovat. Že je to počin, který se opakovat nebude, je jasné. Že to je konečně něco, co neukazuje nějaké zbytečné eufemismy a naopak popisuje svět jaký známe z té nejtemnější možné stránky. Že je to něco, kde se zároveň budeme bavit, budeme fascinování a do toho ještě zhnuseni. A mnohem víc. Je to něco, čemu je ostudou dát méně než pět hvězdiček a ruku na srdce, ještě další dvě by si to zasloužilo do krásné symbolické sedmičky. ()

dalziel

Celý film prší.Len finále je so slnkom.Paráda .skvelá atmosferá.Môj prvý film kde som zaregistroval Kevina Spaceyho.Keď už sa to aj môjmu taťkovi lúbilo tak to teda musí byť niečo extra.Zvyčajne podobné filmy ofrfle po 5 minútach so slovami to je teda ale brak . ()

Hpatrik

Hodně se mi líbí ta pochmurná drsná atmosféra ještě podpořená nedostatkem osvětlení. Nepochybně zásadní film své doby, který solidně funguje i 25let poté, nicméně dovolím si dodat, že dnes je podobného silně atmosférického materiálu tolik, že to už nikoho na zadek neposadí. Znovu, těžko hodnotit v kontextu dnešní doby. ()

PetersCZ

5. nejlepší a 14. nejoblíbenější film tady na čsfd. Nic není potřeba dodávat, ale stejně to tady všichni zkoušíme. První dějství, ponurá atmosféra, snad celých 30 minut je déšť nebo noc, ideálně obojí. Fincher coby ztělesnění satanáše na Zemi nám už tady vnutí milovat Somerseta i Tracy. Druhé dějství skýtá spoustu akce, spoustu nechuťáren, spoustu emočně vypjatých situací, a takovou plejádu hlubokých myšlenek, že vás to přinutí pustit si film znovu. Vůbec celé poselství tohohle veledíla je zdrcující. Do jaké míry je John Doe skutečně zloduch? Stali jsme se skutečně tak tolerantními k sedmi nejtěžším hříchům ze všech? Má tenhle svět v sobě ještě vůbec dobro? Co je dobro? Na to všechno vůbec neodpovídá závěr. Tak velkolepý. Grandiózně vystupňovaný. Fincher nikam nespěchá. Nechá auto v naprosto statickém záběru klidně zmizet na deset sekund za stojící karavan. Hraje si s našimi nervy. A vyhrává na plné čáře. A moc dobře to ví. "Oh, what's in the box?" My moc dobře víme what's in the box. A jestli mám vybrat nejvíce nekomfortních 30 minut svého dosavadního života, volím celé třetí dějství Seven. Kevin Spacey nahání hrůzu zpoza mříže v policejním vehiklu. Dialog jeho a Millse by vydal za husinu do konce života. A události na pláni po příjezdu poslíčka s pekelně pochmurným posláním? Hroutím se u psaní těchto řádek. Nevím proč byste tomuhle filmu chtěli něco vytýkat, ale nemáte-li nic lepšího na práci, tady je jedna věc: pojem subtlety je tomuhle filmu úplně cizí. Celá výprava připomíná velkolepý orchestr. To samozřejmě není principiálně špatně, jenom těm bystřejším divákům možná dojde, co je v krabičce, o trošičku dřív, než autor zamýšlel. Nebo se pletu a Fincher to tak přesně chtěl. Ale okázalé prostřihnutí na Millse vracejícího se ke své polospící ženě a šeptajícího "I love you so much" je přece jen trochu lacinější než bychom od takového kalibru čekali. Nemá smysl si něco nalhávat, tohle je jasných 10/10. Kdo tvrdí opak, je John Doe, tak bacha na něj. Já si mezitím budu vrnět blahem při vzpomínce na tyhle dvě hodiny precizního herectví a geniálního scénáře. ()

Razzor_82

"Co je v té krabici!?" Odporně zvrhlý a špinavý thriller. Nabroušený psychothriller jako břitva, kdy je osmým hříchem jej nevidět. Geniální dílo Finchera ve všech aspektech. Životní herecké výkony Pitta a Freemana. Šíleně depresivní s hutně černou atmosférou jako asfalt! Skvělá budba které vévodí „Air on the G String“ od J. S. Bacha. 10/10 ()

elessar04

Do dnešního dne jsem neustále říkal, že nejlepším thrillerem je adaptace románu Thomase Harrise Mlčení jehňátek, kterou nemůže nikdo překonat, ale stalo se. Film Sedm je prostě zjednodušeně nejlepší thriller všech dob. Neskutečná atmosféra, která vás nepustí od sedačky, neskutečné herecké duo Freeman a Pitt (nesmím zapomenout i na perfektního Kevina Spaceyho), dokonalá hudba Howarda Shora (Pán prstenů a právě ono Mlčení jehňátek), skvělá kamera a režie. Navíc film je velmi uvěřitelný, nic nezkrášluje a to se mi na něm líbí. Tomuto filmu prostě nemám co vytknout. 100 % ()

kondor77

Přes všechny kvality filmu se musím přiznat, že chvílemi je na můj vkus příliš pomalý. A vygradovaný závěr, který na Vás dopadne silou bouracího kladiva, to prostě nezachrání. ()

Urukhaj98

Na poli krimithrillerů absolutní klasika, která do jisté míry inspirovala skoro všechny, kteří přišli po ní. Fincherův majstrštyk 9/10 ()

Vabr

Nevím, čím si na tento snímek mám stěžovat jako první - zbytečná nadhodnocenost, čekanost nebo nepříjemné postavy. Nevidím v Sedm nic převratného nebo úchvatného (stejně jako v podobně kladně přijímaných filmech - Forrest Gump, Vykoupení z věznice Shawshank). Přijde mi to jako typická detektivka, jen s gorem a zle vypadajícími obětmi navíc. Nic víc. Slavná jména jsou určitě také důvodem, proč má film vysoká čísla. Do postav jsem se nedokázal vžít a policista v roli Brada Pitta byl velice arogantní a nesympatický. Dopadení vraha se mi zdálo poněkud náhodné a zvláštně zvolené. A krabice mi byla hned jasná. Vyhodnocení: Tam snad pořád jenom prší ()

chlebos

Deprese od prvního záběru po zdrcující finále. Pokud má někdo dobrou náladu a chce si ji trochu "vylepšit" tak prosím. ()

VerteX

Právě jsem dokoukal Se7en a ještě jsem tak trochu v šoku. Ačkoliv tohle slovo nerozdávám na počkání, tak ten film je geniální. Scénář je vybroušený i do toho nejmenšího detailu, překvapivý, originální, fascinující, nepředvídatelný a drsný. Řekl bych, že takhle by měla vypadat každá detektivka, ale to bysme se podobně vynikajících filmů přejedli a to nechceme, nebo ano? První polovina byla parketou Morgana Freemana (tajemný a klidný jako vždy), konec filmu pak mého oblíbence Kevina Spaceyho. Spacey opět hrál roli člověka tak trochu mimo realitu, podobně jako v K-Paxu. Ale v Sedm byla jeho postava ještě krásněji komplikovaná... Brad Pitt mi většinou nesedí v žádném filmu, ale tady odehrál svoji roli dokonce bravurně. Musím si to nechat ještě uležet... ()

=macik=

Jednoznačně nejlepší film krimi žánru historie (aspoň pro mě) s excelentními výkony herců v hlavních rolích, Kevina Spaceyho nevyjímaje. Snad jen Gwyneth mohla dostat více prostoru, ale důležitost je ve filmu dostatečně zřejmá. Miluju filmy, u kterých nevíte, jak skončí, plné překvapení a nečekaných zvratů - není jich mnoho, ale toto je jeden z nich. Vynikající zápletka, vynikající scénář a o režii ani nemluvě!! Jak říkám, nechybí překvapení. Ptám se: opravdu chcete do tohoto světa zobrazeného Fincherem daným způsobem přivést své budoucí potomky? Jeden z mých top 5 filmů všech dob a jeden z opravdu mála amerických filmů, který končí špatně!! Viděl jsem ho už mnohokrát a vždycky v něm najdu něco nového. Zlatý fond mé soukromé sbírky! Kdyby šlo dát 6 " * ", dám jich 7. ()

Ufon

Výborně časovaný zvukový doprovod, perfektní kamera, přesvědčivé výkony herců, inteligentně vyprávěný děj ... není důvod se lišit od ostatních a neudělit pět z pěti hvězdiček. Sedm je jedním z mála filmů, který gradoval tak, že jsem byl na konec opravdu zvědavý a ani jsem ho nedokázal odhadnout. Ale i další věci nadřazují Sedm nad podobné filmy typu vyšetřování sériových vražd: první setkání s vrahem je naprosto skvěle vymyšlené a navíc vlastně není první, děj filmu diváka nekope – něco jen naznačuje a stačí to, detektivům nechybí ani lidský rozměr. Aby pro mě Sedm byl filmem naprosto dokonalým, nesmělo by v prvních čtyřiceti minutách být přece jen trošku nudy a taky by si detektivové alespoň v běžných bytech přece jen mohli rozsvítit ;-). ()

Toochman

Naprostá žánrová jednička. Všechny filmy, které přišly po Se7en, jsou už jen slabším odvarem. A to nejen co do atmosféry a tempa snímku, ale zejména co do propracovanosti charakterů, která je ještě umocněna spolehlivými výkony Freemana, Pitta i Spaceyho. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý