poster

Rocky Marciano (TV film)

 • USA

  Rocky Marciano

Drama

USA, 1999, 99 min

 • john.h
  ***

  Jako většina filmu byla strašná levná slátanina někde mezi hnojem a dvěma hvězdama. Posledních dvacet minut to ale vyšvihlo na 3 hvězdy. Kdyby to mělo vyšší rozpočet, kvalitnější herce a formát 16:9, tak by nebylo co řešit. Námět je to silnej. Že se divím, že není o Rocky Marcianovi žádný pořádný film, ale jenom tenhle amatérský pokus plavající ve vodách průměru.(2.2.2014)

 • Sign
  ****

  Asi tak: jako film sám o sobě se mi velice líbil, Jona Favreau mám rád a roli si dost užíval, bylo tu i dost komických situací což je na film o boxerovi dost neobvyklé :-) Ale jako film o nejlepším boxerovi historie tohoto sportu a legendě sám o sobě, přece jen stojí na pědestalu legend s Bruce Lee, to mohlo být daleko lepší, mnohem lepší...(10.7.2014)

 • Brano
  ***

  Dejovo to bolo pozerateľné a až tak veľmi som sa nenudil, pretože to malo pomerne rýchly spád. Lenže po technickej stránke to bol neskutočný amaterizmus. Scény z ringu pripomínali lacný béčkový film. Scenár slabý, herecké obsadenie veľmi zle. Nechápem prečo silou mocou tam museli obsadiť človeka, ktorý vyzerá akoby bol na steoridoch. Pretože Rocky Marciano vôbec nepripomínal postavou športovca a už vôbec nie takéhoto. Takisto mínus dávam za soundtrack, ktorý je síce výborný, ale je ukradnutý z filmu Platoon. Strašne nevyužitý potenciál, ktorý tento film mal.(25.1.2018)

 • Duke90
  ***

  Tady musím komentář napsat dřív, než na film úplně zapomenu. To není úplně nejlepší věta hned na začátek, že? Ale bohužel přesně takové pocity mám po shlédnutí tohoto životopisného (jestli se to tak dá vůbec nazvat) snímku. První polovina mi chvílemi přišla jako mírná parodie na boxerská dramata, ale čím větší napětí začalo vznikat mezi Rockym a jeho chlebodárci, tím větší pozornost si u mě Rockyho příběh získával, aby se nakonec vytasil s dramatickým finále a začal být konečně opravdu zajímavý. Jestli někdo kritizoval Stalloneho "neherectví" a nebo snad i přehnané boxerské souboje v kultovním snímku Rocky, pak může tento pokus o filmové zviditelnění jednoho z nejslavnějších boxerů všech dob klidně minout obloukem.(30.1.2020)

 • Žralok
  ****

  Životopisný příběh legendárního boxera. Který inspiroval mimo jiné i Sylvestera Stallonea přip psaní jeho boxerského příběhu Rocky. V hlavní roli se představí režisér Iron Mana 1+2 Jon Favreau. Film zachycuje celou kariéru tohoto legendárního a zdánlivě neporazitelného borce. Ač TV film, na tyto poměry naprosto perfektní po všech stránkách. Televiznost není cítit ani na okamžik.(24.11.2014)