Rocky Marciano (TV film)

Rocky Marciano

USA, 1999, 99 min

Životopisný příběh legendárního boxera. Který inspiroval mimo jiné i Sylvestera Stallonea přip psaní jeho boxerského příběhu Rocky. V hlavní roli se představí režisér Iron Mana 1+2 Jon Favreau. Film zachycuje celou kariéru tohoto legendárního a zdánlivě neporazitelného borce. Ač TV film, na tyto poměry naprosto perfektní po všech stránkách. Televiznost není cítit ani na okamžik.(24.11.2014)

Na tento životopisný film o super boxerovi jsem se docela hodně těšil. O to víc jsem však zklamán. Jon Favreau je sice Rockymu podobný, o tom žádná, ale problém jsem měl spíše se scénářem a s tím, že mi Marciano nebyl moc sympatický, stejně tak jako jeho manželka a několik dalších postav (nejvíc mi asi byli sympatičtí ti jeho soupeři a otec - díky Georgi), takže ta závěrečná pointa, plná ironie, mne bohužel víc rozesmála než dojala. Ve finále jsem pak měl pocit, jakoby si tento velikán boxu zasloužil daleko plnohodnotnější filmové zpracování než jen tohle televizní (i když na tyto poměry je na víc než slušné úrovni).(18.3.2010)

• Hapretor

Jon Favreau mi není sympatický. Ale aspoň se pro roli namakal, takže tady nevypadá jako v Ironmanovi, jako buřtík. Herecky nevýrazné. Dějově nezáživné. Ujíždím teď na filmech o boxerech, ale bohužel tento byl zatím nejslabší. Ono když je v protějším rohu "Million Dollar Baby", nebo "Těžká váha", nebo "Někdo tam nahoře mě má rád" - s Paulem Newmanem, tak je to jasný KO již ve druhém kole.(17.2.2015)

Asi tak: jako film sám o sobě se mi velice líbil, Jona Favreau mám rád a roli si dost užíval, bylo tu i dost komických situací což je na film o boxerovi dost neobvyklé :-) Ale jako film o nejlepším boxerovi historie tohoto sportu a legendě sám o sobě, přece jen stojí na pědestalu legend s Bruce Lee, to mohlo být daleko lepší, mnohem lepší...(10.7.2014)

Na životopisnejch filmech se toho nedá moc zkazit. Prostě nemůžete mít problém s tím, jak ten člověk žil. Já jsem měl problém s herci, nepadli mi do oka. Třeba Rockyho táta (George C. Scott - RIP) vypadá na sedmdesát od Rockyho dětství až po jeho střední věk, stejnej starej dědek se stejnym šedivym knírkem. Českej překlad bych ale doporučil.(17.1.2010)