Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pro fanoušky profesionálního boxu je jméno Rockyho Marciana synonymem hrdinství, odvahy a nezdolné touhy po vítězství. Tento muž se stal doslova ikonou, ostatně, po kom myslíte, že dostal filmový Rocky ztvárněný Sylvesterem Stallonem svoje jméno. Život Rockyho Marciana ale rozhodně nebyl žádné peříčko, nezažíval jen slavná vítězství, ale také hluboké pády a hořká zklamání. Přesto se nikdy nevzdal a stále šel za svým cílem - být nejlepším boxerem světa. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (19)

nemik22 

všechny recenze uživatele

Naprosto nevyužitý potenciál. Jediný neporažený mistr světa by si zasloužil preciznější zpracování. Existují daleko lepší životopisné filmy o slavných boxerech (Sonny Liston, Ali, Těžká váha, Šampion Mike Tyson), které věrně reprodukují průběh zápasů i styly boxerů. Kdyby to byl film o fiktivní postavě, dal bych tři hvězdy, ale za laxní zpracování životního příběhu Rockyho a za jeho samotné ztvárnění Jonem Favreauem musím dát dvě hvězdy. ()

Sign 

všechny recenze uživatele

Asi tak: jako film sám o sobě se mi velice líbil, Jona Favreau mám rád a roli si dost užíval, bylo tu i dost komických situací což je na film o boxerovi dost neobvyklé :-) Ale jako film o nejlepším boxerovi historie tohoto sportu a legendě sám o sobě, přece jen stojí na pědestalu legend s Bruce Lee, to mohlo být daleko lepší, mnohem lepší... ()

Reklama

Jino 

všechny recenze uživatele

Na tento životopisný film o super boxerovi jsem se docela hodně těšil. O to víc jsem však zklamán. Jon Favreau je sice Rockymu podobný, o tom žádná, ale problém jsem měl spíše se scénářem a s tím, že mi Marciano nebyl moc sympatický, stejně tak jako jeho manželka a několik dalších postav (nejvíc mi asi byli sympatičtí ti jeho soupeři a otec - díky Georgi), takže ta závěrečná pointa, plná ironie, mne bohužel víc rozesmála než dojala. Ve finále jsem pak měl pocit, jakoby si tento velikán boxu zasloužil daleko plnohodnotnější filmové zpracování než jen tohle televizní (i když na tyto poměry je na víc než slušné úrovni). ()

Žralok 

všechny recenze uživatele

Životopisný příběh legendárního boxera. Který inspiroval mimo jiné i Sylvestera Stallonea přip psaní jeho boxerského příběhu Rocky. V hlavní roli se představí režisér Iron Mana 1+2 Jon Favreau. Film zachycuje celou kariéru tohoto legendárního a zdánlivě neporazitelného borce. Ač TV film, na tyto poměry naprosto perfektní po všech stránkách. Televiznost není cítit ani na okamžik. ()

Hapretor 

všechny recenze uživatele

Jon Favreau mi není sympatický. Ale aspoň se pro roli namakal, takže tady nevypadá jako v Ironmanovi, jako buřtík. Herecky nevýrazné. Dějově nezáživné. Ujíždím teď na filmech o boxerech, ale bohužel tento byl zatím nejslabší. Ono když je v protějším rohu "Million Dollar Baby", nebo "Těžká váha", nebo "Někdo tam nahoře mě má rád" - s Paulem Newmanem, tak je to jasný KO již ve druhém kole. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama