Rocky Marciano (TV film)

Rocky Marciano

USA, 1999, 99 min

Na životopisnejch filmech se toho nedá moc zkazit. Prostě nemůžete mít problém s tím, jak ten člověk žil. Já jsem měl problém s herci, nepadli mi do oka. Třeba Rockyho táta (George C. Scott - RIP) vypadá na sedmdesát od Rockyho dětství až po jeho střední věk, stejnej starej dědek se stejnym šedivym knírkem. Českej překlad bych ale doporučil.(17.1.2010)

Asi tak: jako film sám o sobě se mi velice líbil, Jona Favreau mám rád a roli si dost užíval, bylo tu i dost komických situací což je na film o boxerovi dost neobvyklé :-) Ale jako film o nejlepším boxerovi historie tohoto sportu a legendě sám o sobě, přece jen stojí na pědestalu legend s Bruce Lee, to mohlo být daleko lepší, mnohem lepší...(10.7.2014)

Dejovo to bolo pozerateľné a až tak veľmi som sa nenudil, pretože to malo pomerne rýchly spád. Lenže po technickej stránke to bol neskutočný amaterizmus. Scény z ringu pripomínali lacný béčkový film. Scenár slabý, herecké obsadenie veľmi zle. Nechápem prečo silou mocou tam museli obsadiť človeka, ktorý vyzerá akoby bol na steoridoch. Pretože Rocky Marciano vôbec nepripomínal postavou športovca a už vôbec nie takéhoto. Takisto mínus dávam za soundtrack, ktorý je síce výborný, ale je ukradnutý z filmu Platoon. Strašne nevyužitý potenciál, ktorý tento film mal.(25.1.2018)

Životopisný příběh legendárního boxera. Který inspiroval mimo jiné i Sylvestera Stallonea přip psaní jeho boxerského příběhu Rocky. V hlavní roli se představí režisér Iron Mana 1+2 Jon Favreau. Film zachycuje celou kariéru tohoto legendárního a zdánlivě neporazitelného borce. Ač TV film, na tyto poměry naprosto perfektní po všech stránkách. Televiznost není cítit ani na okamžik.(24.11.2014)

Film o jednom z najlepších boxerov všetkých čias, ktorý nikdy neprehral. Osobne ma dosť dostal. Prvýkrát čo som si pustil kanál MGM a narazil som tam na toto, mal som šťastie. Bolo síce vidno, že to bol vlastne iba TV film, čo je škoda, kedže výkony hercov a najmä Jona Favreaua boli skvelé (i ked v niektorých scénkach vyzeral, že mu tiahne možno až na 50ku) a taktiež boxerské súboje boli veľmi dobre natočené. V istých silných momentoch filmu som mal až zimomriavky, v scénke kde sa striedalo Rockyho stretnutie s Louisom v liečebni a pozápasový rozhovor som mal až slzy v očiach. Tento skvelý film, vlastne film o Roccovi vôbec, si určite zaslúžil viac, či už peňazí alebo najmä prevedenia, ktoré by sa dostalo aj do kín. Bol z toho "len" jeden z najlepších TV filmov ktoré som videl. Dúfam že možno niekedy v budúcnosti niekto s pekným rozpočtom nakrúti opäť film o Roccovi ktorý by išiel do kín.(14.1.2012)