Rocky Marciano (TV film)

Rocky Marciano

USA, 1999, 99 min

Jako většina filmu byla strašná levná slátanina někde mezi hnojem a dvěma hvězdama. Posledních dvacet minut to ale vyšvihlo na 3 hvězdy. Kdyby to mělo vyšší rozpočet, kvalitnější herce a formát 16:9, tak by nebylo co řešit. Námět je to silnej. Že se divím, že není o Rocky Marcianovi žádný pořádný film, ale jenom tenhle amatérský pokus plavající ve vodách průměru.(2.2.2014)

Na životopisnejch filmech se toho nedá moc zkazit. Prostě nemůžete mít problém s tím, jak ten člověk žil. Já jsem měl problém s herci, nepadli mi do oka. Třeba Rockyho táta (George C. Scott - RIP) vypadá na sedmdesát od Rockyho dětství až po jeho střední věk, stejnej starej dědek se stejnym šedivym knírkem. Českej překlad bych ale doporučil.(17.1.2010)

• Hapretor

Jon Favreau mi není sympatický. Ale aspoň se pro roli namakal, takže tady nevypadá jako v Ironmanovi, jako buřtík. Herecky nevýrazné. Dějově nezáživné. Ujíždím teď na filmech o boxerech, ale bohužel tento byl zatím nejslabší. Ono když je v protějším rohu "Million Dollar Baby", nebo "Těžká váha", nebo "Někdo tam nahoře mě má rád" - s Paulem Newmanem, tak je to jasný KO již ve druhém kole.(17.2.2015)

Životopisný příběh legendárního boxera. Který inspiroval mimo jiné i Sylvestera Stallonea přip psaní jeho boxerského příběhu Rocky. V hlavní roli se představí režisér Iron Mana 1+2 Jon Favreau. Film zachycuje celou kariéru tohoto legendárního a zdánlivě neporazitelného borce. Ač TV film, na tyto poměry naprosto perfektní po všech stránkách. Televiznost není cítit ani na okamžik.(24.11.2014)

Celkem pěkný film o této boxerské legendě. Ale myslím, že takový borec, jako Marciano, by si zasloužil ale něco lepšího. Sice jeho styl taky nebyl přímo ukázkově boxerský, ale myslím, že celkově herci mohli tomu boxerskému tréninku dát víc. Třeba Will Smith ve filmu Ali předvedl excelentní výkon. A myslím že právě Rocky Marciano by si zasloužil také lepší zpracovaná. A bylo ve filmu dost chyb. Například Rocky Marciano nenosil Everlast, ale Ben Lee, která dodnes nese jeho jméno. A ve filmu měl hned po La Starzovi zápas s Joe Louisem. Ve skutečnosti s ním boxoval až po 12-ti zápasech. Ale kdo se v tom nevyzná, tak mu to nepříjde. Slušný film ale mohlo to být lepší. Přece jen: 49-49-0-0-(43 K.O.).(7.9.2010)