poster

Black Mass: Špinavá hra

 • USA

  Black Mass

 • Slovensko

  Black Mass: Špinavá dohoda

Krimi / Drama / Životopisný

USA / Velká Británie, 2015, 123 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jeremy.jk
  ***

  Obdobné zklamání jako Legendy zločinu. I zde by slušela o půl hodiny kratší stopáž, i zde jsou náznaky nesoucí punc old school gangsterek. I zde to celé drží pohromadě pouze Depp (ve druhém případě to byl Hardy), ale jinak nemá Black Mass co říct. Byl jsem nesmírně rád, že uvidím Deppa v "normální" roli a dokonce na oblíbené téma, ale jedna zajímavá postava na dvě hodiny nemastné/neslané kriminálky je málo - 60% a jasným králem podzimu zůstává hypnotické veledílo.(20.11.2015)

 • Pepinec
  ***

  Největší práci mně dalo zpracovat fakt, že něco tak šerednýho jako Bulger mohlo šéfovat Bostonu. Takhle oblbnout celý město se nepovedlo ani předloni Džegrovi, a to že i s tím příšerným polofousem byl zhruba šestkrát hezčí holka než Whitey. Jinak Černej bordel na mě působil vlažně a obyčejně, zhruba nějak jako holka, se kterou si ve vinárně sice pěkně popovídám, ale platit budeme každej sám za sebe. Leda že by chtěla platit ona za mě, to bychom pak ke mně domů šli proti mojí vůli... Ale Johnny dobrej, slizskýho zmetka umí skoro tak dobře, jako pošahanýho piráta a holiče. Ještě to chce naučit se zvířátko a hurá na Oscary.(10.12.2015)

 • kratajirka
  ***

  Porovnávat Black mass s filmovými velikány jako Godfather či jiné je prostě zcestné. Takový film se natočí jednou za sto let, takže si ještě třeba pár let počkáme, nebo kdo ví jestli vůbec. Nicméně tak jak Johnyho občas nechápu, že se přisere do každé sračkoidní komedie, v téhle roli obstál na výbornou. Mafiánský ksicht nikdy neměl, ale maskérky a vizážisté odvedli vynikající job. Příběh Bulgera je černou vzpomínkou v historii Bostonu a rovněž celých Jůesej a troufám si říci, že Depp a kolegové tuto vzpomínku ztvárnili dobře. Ano - většina scén byla předvídatelná, což by u mafiánsko-detektivního filmu být nemělo. Ale budiž. Chyběla mi výraznější hudba - leckdy to bylo jen takové hudební zašumění a hovno z toho. Ale vcelku chválím Johnyho za skvělý výkon a jsem rád, že se pustil i do vážnějších rolí, než jen do sraček typu Mortdecai apod. 60%(15.6.2016)

 • misterz
  ****

  Gangsterský film natočený úplne odlišným spôsobom, než na aký je bežný divák zvyknutý. O čo menej je tu akcie a strieľačiek, o to viac tu je obsažne bohatých dialógov a hier s charaktermi jednotlivých postáv, ktoré veľmi vhodne dopĺňajú samotný naratívny príbeh. Tie sú tu veľmi dobre rozobraté, najmä hlavná postava Jamesa Bulgera, ktorú stvárnil po všetkých smeroch perfektný J. Depp. Páčila sa mi hlavne jeho povahová zmena - zo síce tvrdého človeka ale zároveň i milujúceho otca až do totálne krutého človeka bez najmenších známok citov alebo ľútosti. A všetky tieto povahové črty vrátane širokej palety emócií zvládol Depp zahrať ako z veľkej učebnice, klobúk dole. Na druhú stranu, škoda, že celý film stojí väčšinou práve len na jednotlivých postavách, chcelo to ešte nejaký nápad a viac vzrušujúcejších a prípadne aj pointovo bohatších scén. Inak veľká spokojnosť, ten kto má rád J. Deppa si film určite užije, je to jeho herecký koncert. 75/100(18.2.2016)

 • Roman.Ticka
  ****

  Velmi emotivní film a potvrzuji zdejší názor, že vyvolal v divákovi sympatie opačné polarity, s čímž se už nedá nic dál dělat. ;-) Třetí "koukatelný" film Deppa, asi ne náhodou, se stejnou tématikou (Kokain, Krycí jméno DB), i když u herce na samé špici žebříčku je to žalostně málo. Holt co člověk, to názor, alespoň v tomto případě o nic závažného nejde.(7.2.2016)

 • - Hlavnú úlohu mal pôvodne stvárniť Johnny Depp, avšak kvôli honoráru z projektu vycúval. Požadoval 20 miliónov amerických dolárov, no producenti mu boli ochotní zaplatiť len polovicu. Neskôr sa ale predsa vrátil. (Sufferer)

 • - Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte Massachusetts. (MikaelSVK)

 • - Jedná se o čtvrtý film, ve kterém Johnny Depp ztvárnil skutečnou postavu z prostředí organizovaného zločinu, když si zahrál zločince Whitey Bulgera. Předchozí byly Donnie Brasco ve filmu Krycí jméno Donnie Brasco (1997), George Jung ve filmu Kokain (2001) a John Dillinger ve filmu Veřejní nepřátelé (2009). (Punisher)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace