Reklama

Reklama

V jižním Bostonu sedmdesátých let minulého století přemluví agent FBI John Connolly (Edgerton) irského mafiána Jamese „Whitey" Bulgera (Depp) ke spolupráci s FBI a vyřazení společného nepřítele, italské mafie, ze hry. Filmové drama líčí příběh nesourodého spojenectví, které se vymklo kontrole a umožnilo Whiteymu vyhnout se právnímu postihu, upevnit si mocenské postavení a stát se jedním z nejbezohlednějších a nejmocnějších gangsterů v historii Bostonu. (Freeman Ent.)

(více)

Videa (17)

Trailer 2

Recenze (459)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Johnny Depp! Celý film si ukradl pro sebe a dobře tomu tak, protože ten zbytek budil rozpaky. Teď nemám na mysli ostatní herce. Ti nezklamali. Problém je v poněkud suchopárné a rutinní režii, která nedokáže vtáhnout do děje a drží si k postavám až moc velký odstup. Vše pak působí jen jako rekonstrukce. Velmi dobře obsazená, technicky výborně zvládnutá, ale pořád jenom rekonstrukce. Jedinou přidanou hodnotu tak tvoří právě Depp, ale ten zahrál natolik ďábelsky, že film povyšuje do nadprůměru. 70% ()

evulienka3 

všechny recenze uživatele

Neviem, kde sa tu presne stala chyba, ale z takéhoto námetu a kvalitných hercov sa podľa mňa dalo vytĺcť podstatne viac. Nebolo to zlé, ale príliš instantné. Spomienka na tento film sa rozpustí veľmi rýchlo v mori oveľa kvalitnejších filmov. Johny hral ako o život, naozaj výborný výkon, ale to na dobrý film nestačí. Chcelo to trošku viac prekopať scenár a vložiť tam viac dynamiky. Nemám nič proti pomalým filmom, ale tomuto to jednoducho akosi nepristalo. Najviac mi ale vadilo, že to v konečnom vyznení znova zostalo plávať len po povrchu celého príbehu a to je veľká škoda. ()

Reklama

Vančura 

všechny recenze uživatele

Z počátku mě to strašně nebavilo a ptal jsem se sám sebe, čím to je, protože zdánlivě všechno v tom filmu je jak má být - perfektní obsazení, kostýmy, hudba i kamera. Když už jsem skoro uvažoval, že se zvednu, protože ze mě ten film stále nedokázal dostat žádné emoce a neměl žádnou atmosféru, nakonec mi to nedalo, přemohl jsem se a postupně zjistil, že mě to přibližně od druhé půlky, když se pomalu začne utahovat smyčka, začalo docela hodně bavit, a ke konci mě to už vyloženě dostalo. Johnny Depp je v tom děsivém makeupu naprosto démonický, ale pro mě byl hlavní hvězdou filmu překvapivě Joel Edgerton, jehož herectví i postava mě bavily neskonale víc (ostatně není to tak dlouho, co jsem zde vyjádřil uznání jeho režijnímu debutu Dárek). Pravověrní fandové Johnnyho Deppa si zde asi přijdou na své, ale osobně se stejně nemůžu ubránit dojmu, že čím víc kritiky na tenhle film si přečtete, tím víc se vám bude zdát horší - na to, jak je dlouhý, se toho v něm vážně moc neukáže, a člověk má v závěru nakonec spíš chuť pustit si zase po letech nějakou starší osvědčenou klasiku na spravení chuti typu L. A. - Přísně tajné (1997), Nelítostný souboj (1995), Obvyklí podezřelí (1995), Mafiáni (1990), Americký gangster (2007), Zjizvená tvář (1983), Neúplatní (1987), Příběh z Bronxu (1993), apod. - zcela jistě jsou mraky lepších filmů tohoto typu než Black Mass. ()

hansel97 

všechny recenze uživatele

Film bez šťávy či něčeho, co by ho činilo jedinečným. Depp je boží, celkem napínavé se slušnou atmosférou to je, ale prostě tomu chybí něco, díky čemu by film v žánru vyčníval. A taky ten příběh mě docela nudil, skoro nic se tam nedělo. Akce na minimum a většinou trvala sekundu, ale mohli ten příběh podat trochu záživněji bez prázdných pasáží a hned by to dopadlo lépe. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Špinavá hra je klasickým mafošským filmem. Odehrává se na přelomu sedmdesátek a osmdesátek v Houstonu, kde spolu soupeří ,,jižní gang'' potomků irských přistěhovalců se ,,severním'' který má italská rodina. Agent FBI John Connolly, původně dítě ulice a kámoš vůdce jižního gangu Bulgera přemluví Bulgera ke spolupráci s FBI s nabídkou vyřízení Italů a ponechání zájmu FBI o jižní gang. Bulger souhlasí a město po nějakém čase zcela přebírá. Výnosy z prostituce, prodeje drog, vymáhání výpalného, sázek atd.. jsou obrovské a Bulger tone v penězích. Celý vytvořený systém je nutné však hustě ,,mazat'' aby se nezadřel. Vše skvěle šlape, mafie má volné ruce, město k dispozici a podmazaná policie je slepá. Bohužel to celé funguje jen do doby, kdy k FBI přijde nový šéf, kterému je ihned lecos podivné. Nechápe hlavně jednu věc a to proč Whitey Bulger ještě není zatčený...To že má město pod palcem Bulger přeci ví i vrabci na střeše. Zkorumpovaný a vždy k Bulgerovi loajální Connolly se mu snaží vysvětlit, že Bulger je jen zlodějíček druhé kategorie a spolupráce s ním jako informátorem je mnohem cennější než když bude pod zámkem. Na to ale nový šéf neslyší a rozjíždí akci - dostat Bulgera. ---- Film je skutečně hvězdně obsazený, ale jestli jsem byl z někoho paf byl Depp. Respektive z práce maskérů. Bulgerova vizáž byla opravdu strašidelná a připomínala nemrtvého. Bílá tvář bez výrazu, ulízané vlasy dozadu, žlutá jednička dole a zejména nepříjemně modré oči z něj dělaly zjev kohosi bez citu a emocí. Ano , také se uměl usmát, ale vy by jste se s ním nesmáli... Vždy mne fascinuje jak mafiáni milují své děti... Chvilku před tím než přijdou domů a kochají se pohledem na spící robátko klidně někoho jen tak rukama uškrtí, naprosto bez emocí aby pak dojatě nad postýlkou sledovali svůj sladký spící poklad... Film si tak nějak zvolna plyne, akce je tam dost, ale nečekejte žádného Kmotra. Tohle prostě skoro životopisný film o jednom mafiánovi. Skoro si říkám, proč se vlastně o takovýchto jedincích ty filmy točí. Ale jelikož mám mafiánské filmečky rád, zároveň si tím na to odpovídám. Film určitě stojí za vidění už jen pro ten retro šmak. Na 4 hvězdy to ale bylo moc volně plynoucí, byť ne špatné. Tři steaky marinované v mletém česneku. * * * ()

Galerie (57)

Zajímavosti (14)

  • Billy Bulger skončil ako senátor a prijal miesto dekana na Massachusettskej univerzite. Po prevalení faktu, že komunikuje s hľadaným bratom musel rezignovať. (Jadro)
  • Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte Massachusetts. (MikaelSVK)

Související novinky

Od Trona k požárníkům

Od Trona k požárníkům

01.02.2016

Joseph Kosinski má za sebou dvě sci-fi, Tron: Legacy a Nevědomí, a ještě nedávno plánoval třetí. Další díl Trona byl ale nakonec zrušen, a tak se Kosinski odebral k adaptaci závodní videohry Gran… (více)

Bond a Bourne dostanou další konkurenci

Bond a Bourne dostanou další konkurenci

24.11.2015

Momentálně můžete zajít do kina na gangsterku Black Mass: Špinavá hra od Scotta Coopera. Z filmu se nestal kdovíjaký hit, reakce diváků a kritiků jsou ale opatrně spokojené. Není tedy divu, že si… (více)

Cumberbatch vymyslí žárovku

Cumberbatch vymyslí žárovku

27.09.2015

Benedict Cumberbatch (Sherlock) se již brzy objeví po boku Johnnyho Deppa v gangsterce Black Mass: Špinavá hra a příští rok ho uvidíme jako marveláckého Doctora Strange. Momentálně se ale uchází o… (více)

Sherlock jako Deppův brácha

Sherlock jako Deppův brácha

27.05.2014

Johnny Depp se v posledních letech věnoval hlavně disneyovským blockbusterům, letos se ale všechno změní. Jeho sci-fi Transcendence už máme za sebou, v nejbližší době pak zkusí štěstí v mysteriózním… (více)

Reklama

Reklama