Black Mass: Špinavá hra

Black Mass

Black Mass: Špinavá dohoda

Krimi / Drama / Životopisný

USA / Velká Británie, 2015, 123 min

Film se tak dlouho tvářil hodně špatným dojmem, až mě přinutil se na ně podívat projistotu znovu. Abych to vysvětlil. Zpočátku se vyprávění řítí rychlostí vpřed a není moc prostoru pro nějakou zapamatováníhodnou scénku, vše se změní na konci 2 třetiny kdy u stolu sedí všechny hlavní postavy a Johnny Depp má zase jednou za 100 let svou geniální chvilku. Tady se mu daří na relativně malém prostoru mě přesvědčit že se skutečně jedná o hodně nebezpečného člověka, se kterým si není radno zahrávat. Podobnou scénku jsem viděl když se Joe Pesci ptal Funny how? Prostě divák netuší co se bude dít a to je přesně ono. Příběhy seřazené chronologicky nejsou nic zajímavého dokud se děj značně nezpomalí... Scott Cooper to se mnou docela umí, že mu to tenkráte ale trvalo. 75%(15.2.2016)

Když zrovna někdo někoho nevraždí, tak je to slušná nuda. Deppův Whitey Bulger nějaké to charisma má, ale zbytek film je tak nějak utahaný a bez nějakého hutnějšího děje. Závěr bez jakékoli pointy mi přišel dost odfláknutý, prostě film začal - a uplynul, hotovo - konec - titulky. Bez jakéhokoli vzrušení akcí nebo strhujícím příběhem jsem film "absolvoval" a s klidem ho zapomenu. Depp nemá tak výraznou roli jak jsem čekal, ale to že nehraje Jamese "Sparrowa" Bulgera je velké plus. Snad už je Johnny poučen a tohle je taková první vlaštovka.(21.10.2015)

Film, kterej chce strašně moc bejt čtvrtým Kmotrem, paradoxně mu to ale zase tolik neubližuje. Ukecanej a rozvláčnej, jenže zároveň taky hypnoticky vtahující a vyžadující od diváka hravou orientaci v postavách. Dlouho jsem v kině nezažil takovou fandovskou euforii z toho, jak se na plátně postupně objevovalo čím dál víc top hollywoodskejch ksichtíků - radost pohledět! Depp famózní.(12.11.2015)

Ano, je to kvalitní gangsterská retro práce, která se nabojí pustit žilou, bohužel geriatrický Johnny Depp s vizáží Bad Grandpa mě iritoval až tak, že jsem začal přemítat o tom, proč by každý kriminálnický násilnický vrahounský hovado mělo mít vlastní film, což je zde jen podtrženo suchým a klišoidním příběhem. Nebýt (samoúčelné) prokrvenosti, šel bych na 2*. Nebavilo mě to víc než na 55%.(24.10.2015)

Největší práci mně dalo zpracovat fakt, že něco tak šerednýho jako Bulger mohlo šéfovat Bostonu. Takhle oblbnout celý město se nepovedlo ani předloni Džegrovi, a to že i s tím příšerným polofousem byl zhruba šestkrát hezčí holka než Whitey. Jinak Černej bordel na mě působil vlažně a obyčejně, zhruba nějak jako holka, se kterou si ve vinárně sice pěkně popovídám, ale platit budeme každej sám za sebe. Leda že by chtěla platit ona za mě, to bychom pak ke mně domů šli proti mojí vůli... Ale Johnny dobrej, slizskýho zmetka umí skoro tak dobře, jako pošahanýho piráta a holiče. Ještě to chce naučit se zvířátko a hurá na Oscary.(10.12.2015)