Black Mass: Špinavá hra

• Nový Zéland

• Austrálie

Krimi / Drama / Životopisný

USA / Velká Británie, 2015, 123 min

Johny Depp se po deseti letech nějakým nedopatřením octnul v normální roli. Není pirátem, kadeřníkem, upírem, indiánem ani pirátem. Je to gangster... rovnou ten největší v historii Bostonu. Sice má na sobě tradičně tolik makeupu, že by to stačilo na natření jachty, jeho výkon ale hravě strká do kapsy všechny ty kokoty, který ztvárnil doposud. A je to fajn! První polovina filmu je dokonce víc než skvělá. Jakmile ale už není koho vraždit, film upadá do rutinní dramatický krimi kaše, kterou známe ze Zákona a pořádku. V rámci žánru se tedy nic světobornýho nekoná, je ovšem příjemnou změnou vidět zase něco, co se nezabývá zbytečnostma a jede si to ryze onen brutální příběh jednoho a mnoha lidí, kteří v touze po moci zrazovali a mordovali koho mohli. Nuže technicky a herecky bezchybný, scénáristicky ale všechna esa padnou v první hodině a pak už není moc na co koukat. Slabší čtyři.(11.10.2015)

Má to fakt nekolik chyb, tady někdo nevěděl jestli z toho udělat nahláškovanou pecku nebo drama. Každopádně se to střídalo a připadalo mi to nevyvážený. Herci se do svých postav vůbec nehodili. Tvůrci chtěli prostě nalákat na herecky obsazení a tak tam šoupli Deppa atd. Do role Edgertona by se mi teda víc hodil např. Val Kilmer už kvůli tem vlasum..Ty učesi se na ne vůbec nehodily. Pak zbytečně dlouhá stopáž, spousta ukecaných míst, který mě doslova nudily. I když je to ale natahovaný jak svině tak se ale našlo pár dost dobrých scén jak např. Whitey někoho prokouknul, nebo to rozhodování jestli syna odpojit či ho nechat na živu to mě dostalo. Je to tak 50 na 50.(9.6.2016)

• Wacoslav1

Naprosto nesnesitelná odnikud nikam se vlekoucí téměř dvouhodinová nuda. Depp sice hraje velmi slušně i když nějakej extra znepokojující výkon bych v tom nehledal, ale tohle nezachrání. Souhlasím sice z tím, že po všech těch Transcendentních pirátech z Karibiku řešících nejrůznější grandiózní případy a podobných úletech se objevil v relativně normální roli, ale ten film je tak děsně nezáživnej a z každou další minutou víc a víc ubíjející až už jsem to ke konci téměř přestal sledovat. Velebme distributora za tu o dva měsíce posunutou premiéru (i když já bych na to stejně nešel) a doufejme, že se tomu úspěšně vyhnou i ostatní. už dlouho jsem neměl pocit, že se dívám na tak neskutečný suchý, rutinní a bezbarvý dílo jako u tohoto filmu. Prostě převyprávíme příběh, předestřeme fakta a všechno to zabalíme do kupy nudných keců a rádoby gangsterských tvrďáren? No tak co to do pytle je tohleto... No nic šance, že se ještě Depp někdy objeví v něčem relativně koukatelným s každým dalším filmem rapidně klesá a já dám teda pro tentokrát z bídou slabý 2* ať nežeru, ale po pravdě ani nevím za co a myslím, že jsem to ještě solidně nadhodnotil.25%(23.10.2015)

Nikoliv skvělé, ale velmi koukatelný průměr. Chápu, že ne každý může být Scorsese, ale tohle vyprávění plyne na vlně nevzrušivosti, kde za celý film utkví pouze tři zajímavé scény, až si člověk říká něco o promarněném potenciálu. A potom ani nepomůže známá pravda, že film je charismatický tak, jako je charismatický jeho hlavní představitel. Je to škoda, protože Depp je fan-ta-sti-cký. Ten jeho pichlavý, zlověstný pohled, stačí, když na vás upře zrak, promluví a strachy lezete po stůl. Skvělá práce, Johnny, škoda jen, že film samotný s tebou zdaleka nedrží krok.(5.4.2016)

• Yoshitsune

Jo mafiáni a gangsteři to nemají lehké, když někoho v sedě nestřílí nebo ve stoje neškrtí, tak jedí steaky a nebo si povídají o tom, co teda bude dál. No myslel sem si že dostanu Scarface a dostal sem mluvení, mluvení, mluvení, mluvení a zase mluvení. Občas někdo umře, většinou zezadu, nečekaně a je to takové nudné, ano v polovině je sice drsné vyřízení jednoho práskače. Ale to je vše, příběh byl sice fajn, postavy mně taky bavili, ale byla to fakt nuda.Depp co by vztahovačný psychopatický magor, sice fungoval na jedničku, ale celé to jeho šílené já, tak nějak vyznělo do prázdna. Edgertonův propad do temnoty, byl taky fajn, ale zase tak jako u Deppa to nikam nevedlo. Je to sice drsný, temný, Depp je slizký magor, ale žádná akce, žádné drsné vyřízení, žádné napětí, nikdo komu by se dalo fandit, prostě žádný Tony Montana. Film postrádá tohle živočišné kouzlo https://www.youtube.com/watch?v=MWnz1yU1JWg které by měl mít každý takový film na tohle téma.(11.10.2016)