Black Mass: Špinavá hra

Black Mass

Black Mass: Špinavá dohoda

Krimi / Drama / Životopisný

USA / Velká Británie, 2015, 123 min

Je sice pravda, že se ve filmu vlastně skoro nic neděje, ale mě se prostě líbil. Atmosféra opravdu dokáže vtáhnout do děje a Johny Depp, jakkoli se dá spekulovat o příčetnosti maskérů, je dokonale slizkým a děsivým čistokrevným zloduchem, kterému ale i přesto trošku fandíte. Mrzí mě, že víc prostoru nedostal Corey Stoll – volný čas by se ve filmu určitě našel. Naopak zklamáním pro mě byl Benedict Cumberbatch, který působil dost nevýrazně. Za mě určitě stojí za to si na film zajít, jen od něj nesmíte čekat příliš.(19.11.2015)

Obdobné zklamání jako Legendy zločinu. I zde by slušela o půl hodiny kratší stopáž, i zde jsou náznaky nesoucí punc old school gangsterek. I zde to celé drží pohromadě pouze Depp (ve druhém případě to byl Hardy), ale jinak nemá Black Mass co říct. Byl jsem nesmírně rád, že uvidím Deppa v "normální" roli a dokonce na oblíbené téma, ale jedna zajímavá postava na dvě hodiny nemastné/neslané kriminálky je málo - 60% a jasným králem podzimu zůstává hypnotické veledílo.(20.11.2015)

Víc než cokoliv jiného je pro mě důležité, že se Johny Depp po letech pitvoření v pitomých filmech pod tunou makeupu a příšerných písniček zase předvedl tak, jak ho od mala miluju.Jako nejlepší herec na světě z jehož postavy Jamese Bulgera neběhal jenom mráz po zádech, ale jako byste měli nůž v žaludku.Neksutečný herecký výkon, bohužel v trošku nešťastně natahovaném ději, který mohl být bez debat akčnější.Cooper není natolik kvalitní režisér, aby si mohl hrát na Coppolu, ale pořád je film natočený s citem pro dobu, ve které se odehrává.Lokace, výprava a kostýmy jsou špička stejně jako herecký ansábl.Od filmu jsem určitě čekal podstatně víc jako od celku, ale od Deppa sem čekal přesně tohle, nejlepší herecký výkon roku 2015 a jestli nebude ani nominovaný na Oscara, už to bude vážně směšný.Docela mě pobavila Juno Temple, její agent musí bejt fakt sympaťák, jelikož sem tuhle holku viděl ve dvou filmech a pokaždý hrála tupou kurvu :) 80%.(30.12.2015)

Neviem, kde sa tu presne stala chyba, ale z takéhoto námetu a kvalitných hercov sa podľa mňa dalo vytĺcť podstatne viac. Nebolo to zlé, ale príliš instantné. Spomienka na tento film sa rozpustí veľmi rýchlo v mori oveľa kvalitnejších filmov. Johny hral ako o život, naozaj výborný výkon, ale to na dobrý film nestačí. Chcelo to trošku viac prekopať scenár a vložiť tam viac dynamiky. Nemám nič proti pomalým filmom, ale tomuto to jednoducho akosi nepristalo. Najviac mi ale vadilo, že to v konečnom vyznení znova zostalo plávať len po povrchu celého príbehu a to je veľká škoda.(24.10.2015)

Špinavá hra je klasickým mafošským filmem. Odehrává se na přelomu sedmdesátek a osmdesátek v Houstonu, kde spolu soupeří ,,jižní gang'' potomků irských přistěhovalců se ,,severním'' který má italská rodina. Agent FBI John Connolly, původně dítě ulice a kámoš vůdce jižního gangu Bulgera přemluví Bulgera ke spolupráci s FBI s nabídkou vyřízení Italů a ponechání zájmu FBI o jižní gang. Bulger souhlasí a město po nějakém čase zcela přebírá. Výnosy z prostituce, prodeje drog, vymáhání výpalného, sázek atd.. jsou obrovské a Bulger tone v penězích. Celý vytvořený systém je nutné však hustě ,,mazat'' aby se nezadřel. Vše skvěle šlape, mafie má volné ruce, město k dispozici a podmazaná policie je slepá. Bohužel to celé funguje jen do doby, kdy k FBI přijde nový šéf, kterému je ihned lecos podivné. Nechápe hlavně jednu věc a to proč Whitey Bulger ještě není zatčený...To že má město pod palcem Bulger přeci ví i vrabci na střeše. Zkorumpovaný a vždy k Bulgerovi loajální Connolly se mu snaží vysvětlit, že Bulger je jen zlodějíček druhé kategorie a spolupráce s ním jako informátorem je mnohem cennější než když bude pod zámkem. Na to ale nový šéf neslyší a rozjíždí akci - dostat Bulgera. ---- Film je skutečně hvězdně obsazený, ale jestli jsem byl z někoho paf byl Depp. Respektive z práce maskérů. Bulgerova vizáž byla opravdu strašidelná a připomínala nemrtvého. Bílá tvář bez výrazu, ulízané vlasy dozadu, žlutá jednička dole a zejména nepříjemně modré oči z něj dělaly zjev kohosi bez citu a emocí. Ano , také se uměl usmát, ale vy by jste se s ním nesmáli... Vždy mne fascinuje jak mafiáni milují své děti... Chvilku před tím než přijdou domů a kochají se pohledem na spící robátko klidně někoho jen tak rukama uškrtí, naprosto bez emocí aby pak dojatě nad postýlkou sledovali svůj sladký spící poklad... Film si tak nějak zvolna plyne, akce je tam dost, ale nečekejte žádného Kmotra. Tohle prostě skoro životopisný film o jednom mafiánovi. Skoro si říkám, proč se vlastně o takovýchto jedincích ty filmy točí. Ale jelikož mám mafiánské filmečky rád, zároveň si tím na to odpovídám. Film určitě stojí za vidění už jen pro ten retro šmak. Na 4 hvězdy to ale bylo moc volně plynoucí, byť ne špatné. Tři steaky marinované v mletém česneku. * * *(4.5.2017)