Přijímáme lásku, kterou si podle nás zasloužíme. Americký film o prvním milostném opojení. Patnáctiletý Charlie je velmi přemýšlivý, zakřiknutý a citlivý mladík, který to na střední škole, kde ho ostatní mají za podivína, nemá vůbec jednoduché; je to klasický případ „jiného" dítěte, které na sebe v podobných kolektivech vždy přitahuje posměch a šikanu. Šikaně se Charlie ubrání, posměchu si až tak nevšímá, trápí ho ovšem pocit samoty a cítí silnou potřebu začlenit se mezi ostatní „normálnější" spolužáky. Jenomže to není tak jednoduché. Charlie totiž na jednu stranu svět kolem sebe nechápe, což mu brání navazovat přirozené vztahy, na druhou stranu ho chápe až příliš dobře a začleňování do něj se bojí. Zůstává tedy v roli jakéhosi pozorovatele, „toho, kdo stojí v koutě", zkoumá sám sebe i lidi kolem a píše o svých drobných poznáních, radostech i strastech dlouhé dopisy neznámému příteli, zřejmě psychologovi... Těmito slovy uvádí pražské nakladatelství Slovart román Ten, kdo stojí v koutě amerického autora Stephena Chboskyho (nar. 1970), který napsal, ještě než mu bylo třicet let. Charlieho příběh se odehrává v autorově rodném Pittsburghu a je víc než pravděpodobné, že obsahuje řadu autobiografických rysů. Chbosky se uplatnil v Hollywoodu jako scenárista (např. postkatastrofický seriál Jericho), a to mu pomohlo při realizaci filmové verze jeho románové prvotiny. Snímek Ten, kdo stojí v koutě (2012) byl velmi dobře přijat diváky i odbornou kritikou. Mezi nejvýznamnější ocenění, jež film získal, patří Cena Independent Spirit Award za nejlepší první film. Jednoznačnou pochvalu si vysloužili mladí herečtí představitelé Logan Lerman (Charlie), Ezra Miller (Patrick) a Emma Watsonová (Samantha). V rolích dospělých, přestože jsou svým rozsahem vesměs minimální, se objevuje řada známých herců – Paul Rudd (učitel angličtiny), Dylan McDermott (Charlieho otec), Melanie Lynskeyová (teta Helen) a Joan Cusacková (psycholožka). (Česká televize)

Fíla

0-30.minut : Pro mě nový milník. Zajímavé tím, že je to strašně realistické a už vůbec přehnané. Naprosto skutečné. Myslím si, že by nebyl problém ho mít v oblíbených filmech. Ještě jsem neviděl tak sladký film, založený na skutečném přátelství. Přidávám si ho do oblíbených kvůli realistickému provedení, nesmělosti, vyváženým hereckým výkonům a perspektivě. ()

easaque

po pravdě píšu tento komentář se zpožděním asi 2 měsíců a nějak se mi za tu dobu vykouřil z hlavy - vracet se k němu rozhodně nemíním. Vím jen, že se mi nelíbil a tvářil se hodně podbízivě a teenagerovsky ;-) Kdyby to nebylo tak vyumělkovaně roztomilé, tak by to docela ušlo. Na víc než 1-2 nedospělé hvězdičky to nemá (o výsledné známce rozhodla kostka ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

applause

Pořád nevím, co bych měla o tomto filmu napsat. Věděla jsem, že se mi bude líbit, ale nečekala jsem, že až tak. Mně se naštěstí nic takového nestalo, ale i tak jsem soucitěla s hlavním hrdinou. Příběh je nadčasový, nebýt tam zmínky o kazetách. Jinak hudba byla skvělá, Davida Bowieho moc nemusím, ale jeho píseň "Hero" byl ta pravá "tunelová písnička". Dokonce jsem si poslechla ve filmu již několikrát zmiňované "Asleep" od The Smiths. Nejvíce se mi asi líbil herecký výkon Ezry Millera, v roli Patricka. Potom až hlavního hrdiny. Film mě dostal. Za mě plný počet bodů. ()

honajz2

Pro tenhle film jsem cílovka, ale já teda nevím, mě to teda nijak nezaujalo. Já blbec jsem si myslel, že uvidím konečně teen film, kde hlavní outsiderský hrdina nebude jak přes kopírák. A on byl. Sice ta postava Charlieho je napsaná tak, aby se v ní prostě každý teenager našel, i já s ním mám něco společného, ale já si prostě nemůžu pomoct, jestli ten film měl působit vážně, tak vážně nepůsobí a celé je to jenom pohádka. Jo, určitě úplnou náhodou když oslovíte prvního, koho uvidíte, tak se s vámi hned okamžitě spřátelí (a bude to pravé přátelství) a on vás spřátelí s dalšími lidmi a jednou úplně báječnou holkou... Ha ha ha. Tohle je realistické asi tolik, jako že budu jednou prezidentem světa. A vadí mi to, jak je celý ten film postavený. Vidí svět černobíle, přitom ale svět se nedělí na ty hodně a ty zlé, nic mezi tím, většina lidí by se dala označit za neutrální. Taky to s těmi dopisy byly dobrá blbost. On píše dopisy někomu, nějakému neznámému člověku, ale jak se ten dopis k tomu neznámému dostane? Poslat poštou mu ho nemůže, když neví, komu to posílá a celý ten film jsem si nevšiml, že by ten film tomu neznámému někde nechal. Celé je to prostě nerealistické až na půdu a to by se u filmu, který se snaží působit vážně, fakt nemělo stát. Chápu, proč je to tak slavný, bohužel já asi nejsem ten typ teenagera, který by si tenhle film zamiloval. Nevím proč, prostě to tak je. 2* ()

Marqta

Tolik upřímnosti, reality a pravdy kolik je v tomhle filmu, by se dalo rozdělit do deseti dalších a všechny by byly dokonale upřímné...Chci říct, že tenhle film je opravdový pohled do duše jednoho člověka. Bez nalhávání, přetvářek a jakékoli přehnanosti. Plný dokonalých vnitřních monologů, které si snad musí naprosto každý prožít (alespoň nějaké podobné...) ale nikdo nemá tu odvahu, aby je přednesl světu. Spolu s nejtajnějšími touhami, strachy a problémy- které má samozřejmě taky každý. A pak postava Charlieho ztvárněná Loganem Lermanem - nemám slov- snad jen to, že se Charlie stává jednou z nejsilnějších postav co jsem kdy viděla a zároveň jednou z mých nejoblíbenějších. Tenhle film se vážně povedl a jeho "dokonalost" graduje v posledních asi deseti minutách. A na závěr filmu (jak už tady přede mnou psalo hodně lidí) se můžete těšit na monolog na který člověk jen tak nezapomene. "---- Přijímáme tu lásku o které si myslíme, že si ji zasloužíme.----Moje doktorka říká, že si nemůžeme vybrat, odkud přicházíme, ale můžeme si vybrat, kam se odtamtud vydáme.----Právě teď tyhle chvíle nejsou příběhy. Děje se to. Jsem tady.----" ()

Lischai

Tohle bylo nádherné, nikdy jsem ještě hlavnímu hrdinovi tak nefandil. Je to jako taková barevná vzpomínka na střední. Každý máme svou Emmu Watson a tunnel song. ()

Gee.Rocks

Všichni jsme nekoneční... Je to víc než na sto procent... srdcovka a tohle asi dokonale pochopí jen lidé, kteří někdy byli šikanováni a neměli žádné kamarády. Je to velký a úžasný a buší mi srdce z toho, jak moc tenhle film miluju. ()

zbyshek

Pocta dobré filmařině! Ač neoriginální téma na děj, jiným zpracováním z toho vznikl opravdu dobrý filmový zážitek. Pro mě to tak určitě platí. Tento film ve mně dokázal vzbudit emoce, které moc filmu nevzbudilo. Povedené dílo! ()

Aljak

"Príjmame Lásku, o ktorej si myslíme, že si ju zaslúžime..." Čo povedať? Jeden z tých reálnych smutno-pekných filmov o chalanovi, ktorý je mimo záujmu kvôli tomu, že nieje ako každý iný - no a väčšina ho odsúdi skôr ako by sa ho snažili najprv aspoň pochopiť (čo je v dnešnom svete úplne bežná záležitosť). Našťastie sa nájdu aj takí, ktorí ho príjmu medzi seba a pomôžu mu nadobudnúť predtým zničené sebavedomie. Tých pádov si veru Charlie už zažil neúrekom, a väčšinu z nich sa rozhodol tajiť - čo ale dosť ťažko nesie jeho krehká psychika. Bolo mi toho chalana ľúto, hoci v zopár okamihoch to poriadne pokazil - ale srdcu človek nerozkáže, takže aj to sa dá chápať. Celkovo som ale možno čakal o kus viac, vzhľadom na tie obrovské hodnotenia. Takže trošku som aj sklamaný, že v tom nebolo ešte väčšie posolstvo... ()

M.i.k.e

v jádru tak moc obyčejný film,ze kterého přímo čiší emoce a obyčejný život,že s tím divák nemá sebemenší problém se ztotožnit.Je spousta výbroných indie filmů,ale je také fakt,že v poslední době se za tento žánr schováva lecos.Perks of being a wallflower je čirou radostí z filmařiny,s dobrým příběhem a výbroně zvolenými herci.Emma Watson bude mít rozhodně nejmenší problém vymanit se z Potterovské škatulky.Tady je prostě úžasná.Nádherná a uvěřitelná.Láska na první pohled...90% ()

SallyZen

K úplné dokonalosti mi chyběl depresivnější závěr. Film celkově naprosto skvělej. Děj se zajímavou pointou a především neuvěřitelnými hereckými výkony, kde jsem se utvrdil že Logan Lerman není jen další nafouknutá hollywoodská bublina, ale další vycházející hvězda. Tato role mu nesmírně prospěla. Hermiona krásná jako vždy a další taky skvělý. Jsem hodně spokojen, ale jak říkám ten konec. 85% ()

Havaj8

Příběh obyčejnýho podivínskýho prváka o tom, jak se dostat z depresí. Najít si kamarády, přijít o kamarády, zamilovat se, zažít první vztah. I ten vztah s učitelem literatury měl svý kouzlo. Shrnuty vlastně všechny životní klišoidní etapy teenagera. Ale, všichni tři herci hlavních rolí byli perfektní, jen díky nim to bylo JINÝ. ()

Caym

...hořkosladce drásavá jízda tunelem, na jejímž konci čeká zářivá silueta nočního města a myšlenky, které jsou ve své mlčenlivé upřímnosti bolestivé, a přece svým způsobem pokřiveně krásné ()

MA.KI

(Tak trochu) retro midcultová adaptace novely Stephena Chboskyho odehrávající se na začátku devadesátých let, přičemž Chbosky se nyní stal scénáristou a dokonce i režisérem snímku o nejednom tajemství a naleznutí skutečného světa, o překonání vlastní introverze (viz původní titul) a především o síle PŘÁTELSTVÍ i složitostech lásky. ~ To vše v teen prostředí, s dobrou hudbou, lehkomyslně i hlubokomyslně, v čele dobře hrajícími Emmou Watson, Ezrou Millerem a Loganem Lermanem. ~ ~ Přijímáme tu lásku, o které si myslíme, že si ji zasloužíme. ()

wampilenka

U tohoto filmu jde o vteřiny. Ano... Dlouhé vteřiny vážnosti v momentech, které potřebovaly odlehčit tak nutně, že hrozila potopa světa v cukru, se promítly do hodnocení. ()

shyster

Krásný romantický film, který o míle předbíhá ten nadhodnocený téměř oscarový film ze stejného roku - Terapie láskou. Bojím se ale, že když se na něj podívám ještě jednou tak ztratí svoje kouzlo. ()

Nach

Jedním slovem: NÁDHERA! Herecká i filmová dokonalost v komorně pojatém romantickém dramatu o dospívání, prvních láskách a psychickém boji s vlastní minulostí - nemocí. Scénář - příběh je tak dokonale a do podrobností vykreslen, až jsem často nabýval dojmu, že to a ono jsem sám v různých formách zažil. O to více jsem se z pozorujícího diváka stával doslova součástí děje. Z postav na mě sálaly všechny prožívané emoce, fandil jsem jim, smutnil i radoval se s nimi. Přesně tohle od takových filmů očekávám. Geniální filmařina, od Stephena Chboskyho, kterého nyní budu mít v hledáčku a další jeho projekty si rozhodně nenechám ujít. A Emma Watson ze sebe shodila i spálila Hermionin plášť. Ani jednou jsem si během sledování neřekl, že toto je ta čarodějka z magického světa. Více takovýchto filmů!!! 85% ()

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie