Pach krve 4: Krvavý počátek

• Česko Pach krve: Krvavý počátek (více)
všechny plakáty

Skupina vysokoškolských studentů, kteří uvízli ve vánici, nachází útočiště v opuštěné nemocnici. Tu však obývá rodina vraždících kanibalů. Izolované sanatorium uprostřed divočiny v Západní Virginii je opuštěno od chvíle, co se podařilo uprchnout venkovské rodině kanibalů, která se zatoužila pomstít svým věznitelům. O několik desetiletí později hledá v oné nemocnici skupina vysokoškolských studentů útočiště před sněhovou vánicí, jež jim zmařila plány na víkendové lyžování. Když se ale studenti setkají s bývalými pacienty sanatoria, mají jenom dvě možnosti – bránit se... nebo zemřít! (HBO Europe)

bizz_mjc

Ne, ne a ne, prostě ne. Ani čtyřka nedává smysl. Kreténský postavy kreténů a obětních beránků obzvlášť, tohle je prostě story nedávající smysl jen o kreténským vraždění bez jakýhokoli smyslu. Když už vykydlit partu mladejch, tak s noblesou, ale tahle snůška kreténů si to prostě opět zasloužila a světu je bez nich líp. Jen škoda, že mě stáli 90 minut života. ()

Brain-D

Demence postav se tady posouvá na maximální úroveň. Nejhorší díl z celé série Pachu krve hned po 6.díle. I když jde o takový restart (Prequel), tak je to naprosto zbytečné. Jediné plus je změna prostředí do sanatorie a sněžné podmínky venku, které nechávají naše hrdiny v pasti. 20% ()

lykan9

Místy se mi zdál Krvavý počátek až hloupý, ale musím uznat, že pozitivních věcí bylo dost. Možná bych dal i víc, ale kupodivu se mi zdálo, že drastických scén je málo. Na druhou stranu napětí se tu našlo dost a počet obětí také nebylo málo. Nesmírně mě však pobavil ten závěr, ten byl na celém filmu snad nejlepší. Velice se mi i líbila Jennifer Pudavick. Tvářičkou, tělem, ale i hereckým výkonem, jako kdyby byla vyloženě stvořená pro filmy tohoto typu. ()

latvar

Předešlým třem dílům nemůžu absolutně nic vytknout, ba naopak jsou to mé nejoblíbenější horory. O čtverce to samé říct nemůžu, průměrný horor s málo dobrými záběry a mezi kladnými hrdiny jsem se neztotožnil ani s jediným. 50% ()

zolo23

Zlatá to prvá časť. Ďaľšie pokračovania idú od prúseru k prúseru a sám nechápem prečo a pre koho sa vlastne točia. Atmosféra lesa tu jednoznačne chýba a neviem či prostredie v psychiatrickej klinike bol tým správnym nápadom. Dialógy a scenár boli tak otrasné, že som mal chuť film v polovici vypnúť. Tak primitívne zmýšlanie hlavných hrdinov som už dlho nevidel. V komentároch nikdy neSPOILERujem, ale teraz jednu vec spomenúť musím. Jedného kamaráta chytia, mučia ho, zaživa ho porcujú ,všetci o tom vedia a keď sa im na chvíľu podarí kanibalov dostať zrazu sa jednej slečne prebudí svedomie a ľútosť nad vrahmi svojich kamarátov a nechajú ich žiť! Samozrejme potom aj tak dopadnú...Keby som bol herec prečítajúc si scenár svojej postavy, ktorá by toto vyslovila, odmietol by som v tomto filme hrať. A to bez debaty. ()

sellsakul odpad!

Že ja som sa dal na tento film nahovoriť. Niektoré situácie by aj päť ročné decko lepšie vyhodnotilo ako táto vymetená banda ľudí. Neskutočná debilita. ()

jefff

Wrong Turn série pokračuje. Opět pouze jako video film. Oprávněně. Na velmi dobré první dva díly to zdaleka nemá, ale i tak dosahuje čtvrtý díl minimálně průměrné kvality současných hororů. Což je na v pořadí čtvrté pokračování překvapivý jev. Wrong Turn 4 má opět originální, nadmíru brutální vraždy. I "sympatické" dementy-mutanty. Opět se tu dočkáme, stejně jak u prvních dvou dílů, osobitě smějícího-vřeštícího kanibala, který v minulém chyběl. Bohužel je čtyřka nejméně originální po obsahové stránce i atmosféře. Klinika není to ono. Les byl určitě atmosféričtější a líbil se mi víc. Příběh je naprosto stupidní, jak už to u této série bývá :-), ale o to tu vlastně moc nejde. I přes výčitky na adresu aktuálního pokračování pevně doufám v pětku a třeba i šestku. Jen bych poprosil o navrácení do lesů a co nejmenší množství těch uvřískaných amerických nán. ()

zsn

Bezesporu nejhorší je Trojka. Pak Čtyřka. No a pak si už nepamatuju, zda šlo o Dvojku, anebo je Dvojka stejně super jako Jednička. Filmy z prostředí blázinců ale všeobecně miluju. Dýchá z nich na mne taková ta domácká atmosféra :-D - nicméně toto za Tři. ()

slovan1

Degeni, kteří mají ptáka v hrsti (cele) a neudělají si barbecue, tak to by se spíš oni hodili do toho sanatoria... To zas bylo moc. Tolik nelogického chováni na jedné hromadě. Hlavně že cecky opět nesměly chybět. Jinak herci nesympatičtí, ukvičení a se zkušenostmi jak ze školní besídky. 2 hvězdy za natahnutého doktůrka a za trochu ostřejší verzi "Ano, šéfe!". ()

civrss

Atmosféra nulová. Pocity strachu nám opravdu moc nevnutí. Pochválit však musím některé vraždy - u nich jsem se opravdu pobavil a zasmál, např. fondue z kůže či provrtání břicha. Inteligence amerických slečen je opět na bodu mrazu, ale co bych čekal. Nejvíce mě však pobavila zdatná lyžařka! Opravdu výborná - rovnou na olympiádu s ní! Wrong Turn 3 mě bavil víc. ()

sedm.1

Celá série Pachu krve doposud neoplývala zrovna dvakrát chytrostí, ostatně jako většina hororů, pro teen vyvražďovačky to pak platí dvojnásob, ale co je moc, to je moc. Myslím, že jsem k těmto filmům v tomto ohledu hodně tolerantní a spíš než nějakou hloubku a smysluplnost v nich vyhledám zcela jiné přednosti, ovšem každá tolerantnost má svou mez a právě tu tvůrci čtvrtého Pachu krve překročili, a to rovnou tygřím skokem. Já vlastně ni nevím, co je v tom filmu hloupějšího. Zápletka? Počkat! Mělo to vůbec zápletku? Postavy, či jejich nesympatičtí, amatérští představitelé? Dialogy? Efekty? Vizuál? Ať je to jak chce, všechny tyto aspekty se prakticky jen po celou dobu trvání filmu trumfují, kdo z nich bude trapnější a směšnější, ve výsledku každopádně tvoří ale jen jeden velký hnůj, který tím na doposud poměrně solidní sérii uvrhl hodně nepříjemný stín. A nejhorší je, že tu navíc zmizela i jakákoliv brutalita a krvavé masakrování, právě které tak moc drželi předchozí díly nad vodou. Toto pokračování se zkrátka fakt šíleně nepovedlo, je to špatně natočené, špatně zahrané, špatně zpracované, prostě jde o laciný, nehorázně naivní brak, nic víc. Obrovské zklamání. ()

The Viper

,,Z Potra už nejspíš udělali svíčkovou.'' - ,,Drž hubu !'' : Nečekal jsem tak dobrý úvod, běsnění v senatoriu za klasické hudby bylo výborné, film si na nic nehraje a předhazuje nám to co na hororu máme nejraději - partu sexy teenagerů, kteří zabloudí na cestě na horskou chatu přímo do rukou kanibalským znetvořencům...lesbická scéna byla opravdu sexy, stejně jako zbytek dívčího obsazenstva, chlapci jsou jako modelové pro novou kolekci Kenů, ale jsem rád, že alespoň jeden z nich měl trochu rozumu a v pozdějších situacích dokázal i něco vymyslet. Problém větší skupinky lidí je v tom, že se VŽDYCKY najdou otravné a stupidní charaktery, kteří vždy propadají těžké panice a dostávají tak do ohrožení života ostatní. Pravidlo o ''rozdělování'' zde platí perfektně jako vždy a krom úvodní hlášky kterou jsem vypsal se zde vyskytne i pár dalších, vskutku vtipných. To s jakým zápalem se naše oběti pustí do boje s úchylnými lidožrouty je pro mě příjemnou novinkou a na závěr bych vám rád dal menší radu: Pokud máte možnost někoho zabít, zabíjte ho okamžitě bez zaváhání. No a ten konec jak vystřižený z 2001 maniaků. ()

coscarelli

S pokrivenym ksichtom zlahka podpriemerujem, kedze Declan ma nejak neroztancoval a neulial dostatocne mnozstvo aperitívu.Zbytocna, srandovna, sice neurazajuca prequelovina , osypana riadnou krvavou davkou nudy, ale popri vysivaniu dostatocne fajne pozadie. ()

herr_carter

Je poměrně úsměvné, že nyní, když už bylo natočeno asi 7 původních filmů, se čtyřka jmenuje krvavý počátek :-). Jedná se ale o solidní pokračování, držíc hrdě prapor hnusu a zvrácenosti dejme tomu prvních dvou filmů. Partička neherců tak krajně debilních a nesympatických, že odpočítáváte čas, kdy půjde jeden po druhém do kytek. Příbuzenstvo zdegenrovaných imbecilů opět hezky namaskované, vlastnící patent na kuriózní zabíjení všeho druhu. Dobře to dopadlo, všichni zhebli a já doufám,že zase někdy natočí další pokračování s dalšími nalezenými mutanty .....................moje hodnocení = 6 z 10. ()

bari68

Klasické pokračovanie hororovej série: hektolitre krvi, ľudské jatka, sex a nadávky.Toto všetko na úkor filmového deja.V rámci samostatného žánru torture porn film nie je zlý, avšak hlúposť, naivita hlavných postáv a nelogičnosť tento film veľa zhadzujú. ()

Wicky

Jelikož se jedná už o 4 díl tak to má furt nějakého toho ducha.Jde vidět že to zpracoval režisér 3 dílu,protože to bylo stejně natočené.Lekl jsem se ovšem jen jednou ale i tak to mělo pár zajímavých nápadů(Krvavý dým způsobený skůtrem,záchraný sněhový tunel,Psychiatrická nemocnice).Průměr je tojako 3 díl.Tvůrci nešetří krví a brutalitou.Doufám že další pokračování nebude.50% ()

Spike23

A to jsem si doposud myslel, že v Hills Have Eyes 2 byli největší retardi, ani náhodou, Wrong Turn 4 přenáší americkou debilitu do úplně nové dimenze. Ztratí se v lese i potom, co už jeden z nich 100x jel stejnou cestou, málem ani nejsou schopni poznat obrovské sanatorium, které je tak 100 metrů od nich a vedou debatu o tom, co asi to v dáli může tak být a aby toho nebylo málo, tak si tam v pohodě nakráčejí a i přes všechny okolnosti tam začnou chlastat a dělat bordel, mohl bych takhle pokračovat až do konce filmu, ale bez spoilerů by se to rozhodně neobešlo. Přitom do jisté části filmu to vůbec nevypadá špatně, i když cokoliv, co se tam stane, je absolutní nereálnost. Všechno se to dá přežít, ale postupem času ta nereálnost a demence tak moc graduje, že se mi kompletně celý film zhnusil a jen jsem v polospánku čekal na to, až všichni konečně pochcípají a budu moct jít spát. A dočkal jsem se... Dobrou noc :-). P.S.: ( SPOILER ALERT ) Ta hlavní demence by si za to její rozhodnutí zasloužila o dost horší smrt, než pouhé nereálné useknutí hlavy ostatým drátem. ()

Testament

Když na mě v roce 2011 vybafne horor s dialogy typu:"Tak se rozdělíme, ty půjdeš tam, já tam....", tak se vracím strojem času o dost let zpátky. Gore efektů je dost (některé ale už zavánějí úchylností-viz. dlouhá, porcovací, stolová scéna), logika tu chybí (proč ta prsatá blondýna se v jeden okamžik chová humánně, aby jen za pár okamžiků chtěla nepříčetně vraždit??) a sexu je nadbytek. Na průměr tzo nemá ani náhodou, nehledě na to, že už je trh přesycen podobnými teenager-vyvražďováky. Chce to změnu a zimní prostředí to nevylepší. ()