Captain America: Návrat prvního Avengera

• USA Captain America: The Winter Soldier (více)
USA, 2014, 136 min

Předloha:

Joe Simon (kniha), Jack Kirby (kniha), Ed Brubaker (komiks) (více)

Kamera:

Trent Opaloch

Chris Evans, Scarlett Johansson, Samuel L. Jackson, Dominic Cooper, Sebastian Stan, Anthony Mackie, Cobie Smulders, Emily VanCamp, Robert Redford (více)

Po katastrofických událostech, které Avengers prožili v New Yorku, žije Steve Rogers neboli Captain America ve filmu Captain America: Návrat prvního Avengera poklidně v ústraní ve Washingtonu, D.C. a snaží se přizpůsobit modernímu světu. Když ale dojde k útoku na jeho kolegu z organizace S.H.I.E.L.D., zaplétá se do pavučiny intrik, které ohrožují celý svět. Společně s Black Widow se Captain America pokouší odhalit stále se prohlubující spiknutí a současně se na každém kroku střetává s profesionálními zabijáky, kteří byli posláni, aby ho umlčeli. Když dojde k odhalení skutečné šíře zákeřného plánu, povolávají Captain America s Black Widow na pomoc svého spojence Falcona. Přesto se brzy ocitají tváří v tvář nečekanému a zdatnému nepříteli – Winter Soldierovi. (Falcon)

Composter

Je možné, aby byl vysokorozpočtový komixový akčňák nudný? Je. Zatímco jednička bavila výpravností, dvojka ubila stupidním dějem a dost protivnými (až prostoduchými) charaktery. Je jasné, že Marvel není Tarkovskij - je tu hlavně pro zábavu...jenže ouha - kdo chce popcornový biják, musí o dům dál. A má-li jít o hlubší a vážnější hrdinovku, tak bledne vedle Watchmen. Ovšem Scarlettka neměla chybu :) ()

Almásy

posledné mesiace v sebe znovu objavujem vášeň pre komiksové filmy a superhrdinov, nie je to len s blížiacim sa novým Batmanom, resp. Justice League, ale nejako si pripomínam veci, ktoré definovali moje detstvo. prvý Captain America je mi sympatický kvôli jeho prahsprostej naivite- je to hlúpe, detinské, naivné a strašne čiernobiele, obal future-retro mu len svedčal a ja som od radosti ochkal- konečne návrat hrdinu ktorý verí, že ľudia sú dobrí a že svet je vlastne fajn miesto. nie len ten depresívny pohľad Christiana Bala, resp. neskutočné backgroundové stories vo Watchmenoch. bol to príjemný oddych. dvojka Captaina Americu kombinuje prahsprostú naivitu, s úžasným ,,buddy" feelingom ktorý som mal z Avengerov a trošku, ale naozaj len trošku prikorenili z tých zadumaných pohľadov depresívnejších kolegov. Chris Evans je TOP, Scarlett táto postava podľa mňa slúži ako hodiny jógy- strašne si užíva každú sekundu no a Robert Redford.. matka zem, celý Winter Soldier mi bol ukradnutý, Robert Redford TO bol záporák jak z veľkej knihy. SPOILER ak by sa film skončil pri tom ako ho Bucky vytiahne z rieky, bol by som z toho možno ešte viac na větvi. A Ezekiel na Furyho hrobe je perfektný joke. skvelý letný film. ()

Hollohlaway

Více akce, méně komiks. Zvážnění je velice znát, nebýt to superhrdina, je to skoro podobné Tři dny Kondora, nebo novější Bourne. Nikomu nevěř, přátelé nejsou tím čím se zdají být ...jen je to celé trochu průhlednou linkou vedené k velkému finále. Akční scény jsou vynikající, zajímavé a dobrá kamera to celé jen podtrhuje. Největší překážka která mi brání ve vyšším hodnocení je ovšem sám záporný hrdina, Zimní voják. Tomu se prostě špatně věří, postava je to vysloveně plochá, až prostinká, a zápletka hlavních postav je zoufalá. Ale jako další dílek do Avengers skládačky film poslouží dobře. ()

greath

Univerzum Capitána Americu sa mi páči viacej ako to Thorove. Druhý diel ma o tom presvedčil. Oproti prvému dielu sa zlepšil asi vo všetkom, najmä však v súbojoch, v ktorých Chris Evans exceluje. Toto desaťročie patrí vo filmovom svete komiksom. ()

jefff

Druhý díl Kapitána Ameriky je velmi solidní Marvelovka a po Avengerech a Thorovi nejlepší. Nějak mi sedí víc než Iron Man, který mi přijde daleko prázdnější a hloupější. Zde se také jedná o víceméně šablonovitou záležitost plnou výbuchů, akce, průměrných dialogů a solidních hereckých výkonů. Jako celek je dvojka Ameriky skvělý blockbuster na vypnutí mozku, ale zároveň nezpůsobuje lobotomii, jako některé jeho podobné filmy. ()

Andrew78

Po velkém přešlapu s druhým Thorem si Marvel bravurně napravuje reputaci s jednou z nejlepších postav, které má k dispozici. Že Kapitánovi přesun ze 40. let minulého století do současné moderní doby sluší, ukázali už Avengers, ale teprve bratři Russoové staví nedůvěřivého supervojáka ze staré školy do světa plného informačních technologií, kde se důvěřovat příliš nevyplácí. Marvel tak na své poměry rozjel bezvadný špionážní thriller napěchovaný mimořádně dobře natočenou akcí (první automobilová honička!) s neméně skvělými charaktery (Widow! Falcon! Fury! Pierce!). Kvality filmu navíc podtrhuje trochu překvapivé, ale zato výborné spárování Kapitána s Black Widow, které se podařilo udržet na přátelské bázi. Palec nahoru! ()

Georgex

Nutno přiznat, že současnost kapitánovi sedla mnohem více než druhá světová válka, nicméně se stále jedná o americký patos, který postrádá jakoukoliv nápaditost a nevyvaruje se ani těch nejhloupějších klišé, kterých je v tomto filmu opravdu požehnaně. Na druhou stranu pokud máte rádi filmy, kde Zemi před nacisty zachraňuje metrosexuál, žena a černoch, tak je to film přesně pro vás. Moje hodnocení 35%. ()

Jello Biafra

Kapitán Amerika je späť a tentoraz bude spoločne s Black Widow bojovať proti zradcom vnútri organizácie SHIELD. Oproti prvému dielu prekvapivo zábavnejšie a vážnejšie pokračovanie servíruje skvelé akčné scény a mnoho nečakaných zvratov. Veľmi mňa prekvapila špiónska zápletka previazaná množstvom konšpirácií a intrík a hlavne tu boduje Robert Redford ako hlavný záporák. Vydarená záležitosť, ktorá poteší každého fanúšika marvelovských adaptácií a ktorá navyše dokonalo nadväzuje na dej Avengers. Mimochodom Chris Evans a Scarlett sú dokonalí parťáci. Zo všetkých marvel cinematic universe filmov mňa práve tento bavil najviac. A to dokonca aj viac než oba diely Avengers či Iron Man 3. ()

Dexter256

A máme tu návrat Prvního Avengera. A to je něco naprosto jiného než první díl. Akce jsou brilantní,příběh dobrý. A herecké obsazení skvělé. Robert Redford jako člen Hydry dobrý. Ale Winter Soldier ten je prostě parádní. Záporák který o sobě dává vědět už při první scéně která je opravdu skvělá. Captain má proti sobě opravdu zajímavého protivníka a při tom i přítele. Tento Captain se mi líbí mnohem víc než první díl a je to asi i tím že je zasazený do současné doby. A také to bude tím že film mají na starost Anthony Russo a Joe Russo. Kteří nám ukázali že akci opravdu umí. Jen tak dál. 80% ()

Darth_AK

K dnešnímu datu (6.4.2019) nejlepší sólovka Marvelu a zároveň nejlepší film. Kapitán je v týmovkách za takového old school maníka, do kterého si každý rýpne, ale ve svých sólovkách je to drsný týpek, který umí používat i USB (V Avengers to vypadalo, že šatník má ze čtyřicátek a technologické znalosti na úrovni walkmanů). Hodně prostoru zde dostává Samuel Jackson jako Nick Fury, a to je jen dobře - spolu se svým skvěle klimatizovaným autem se stane činitelem jedné z nejlepších akčních scén Marvelu. A tím se dostáváme k obrovské přednosti tohoto filmu. Skvělá. Fyzická. Akce. Bratři Russovi věděli co chtějí a souboje jeden na jednoho je radost sledovat (hlavně ten Bucky vs. Captain u dálnice) - i ostatní akční sekvence se povedly, včetně finále, které je sice jako vždy přemrštěné, ale působí velmi dobře a ne nereálně. Kapitánovi asistují ještě Black Widow (zde docela snesitelná) a naprosto epický Falcon!!! Tento charakter mě z postav co nic nedokážou baví nejvíc a War Machine se ve srovnání s ním může jít vycpat. Soundtrack má skvělý tajemný podtón, který jen symbolizuje jinak epického záporáka filmu, Wintera Soldiera (dokud si nesundá masku). Chemie mezi postavami funguje, akce funguje, humor funguje a příběh - díky jednomu obřímu plottwistu příběh funguje nejlépe ze všech Marvel filmů. 5* a god bless tento film. PS: Nejlepší superhrdinské přistání je v tomto filmu - když kapitán štítem sundá stíhačku SHIELDU a pak dopadne! OH YEAH! "Jen bych chtěl říct Kapitáne, že to není osobní!" "Mně to připadá dost osobní." ---- "To se mám bát že mě shodíš ze střechy? Tohle není tvůj styl, Rogersi." "Máš pravdu, můj ne. Její jo." --- "On your left!" ()

tempus

Pozor se spoILERY: Oba trailery mi připadaly, když jsem je viděl naposledy, jako že jsem zlepšení filmů z fáze 2 zařekl (viz koment k Thorovi 2) (špionážní thriller není zrovna můj oblíbený žánr, trochu jsem se bál kinoprojekce), ale tohle je Marvel takže to není úplně klasický špionážní napínák (příjemně žánrově rozšiřuje spektrum serie Marvel). Viditelné začlenění filmu do již vybudovaného světa rozhodně je +, a proto mě zamrzelo, že tam nebyla ani 1(!) zmínka o Hawkeyovi, kór když je to o SHIELDU (na zmínku o Thorovi jsem ani nepomyslel, stejně by to tam ani nepasovalo). Nejlepší je na snímku ten prostředek (mezi úvodní akcí a akčním pásmem závěru). Tam byla dobrá mj. scéna, která se dosti podobala konci T3. Docela hodně mě překvapilo úmrtí Nicolase J. Furyho, neboť jsem si vůbec to neuměl představit a to ani na oko. Závěrečná akční sekvence (u Ústředí) mohla by být méně bombastická (připadala mi napůl zbytečná, když to mohli vyřešit zformátováním všech pevných disků na Helicarrierech a ještě bych měl trochu výhrady k zimnímu vojákovi (ale pak by mi to nemohlo vzdáleně připomínat, když se vznášedla likvidují navzájem, vesmírnou bitvu seriálu Battlesta Galactica - tím snímáním)). PS: Vím, na jakou stranu by se přiklonil Ozymandias. PPS: Dávám sice 5*, ale ta 5. je za to, jak se příběh posunul a na to, na co budou navazovat A 2 ()

danca044

Takže, druhý díl je určitě lepší než ten první. Stálo za to shlédnout ho v CSFD projekci ve 3D. Nechybělo vůbec nic: super grafika, epické souboje, napětí a akce. Nejvíc jsem si užila rvačku mezi Stevem a jeho dávným přítelem Buckym, ze kterého se vyklubal pohledný hezoun. A Chris Evans v upnutém tričku byl také k nepřehlédnutí. Scarlet Johansson role tvrďačky pasuje a doufám, že ji v dalším díle také uvidíme. Zkrátka bych se na tenhle film koukla ještě jednou, abych mohla vstřebat všechny rvačky a detaily. ()

Luksa

První Kapitán Amerika mě jako jediná sólovka od Marvelu vydatně baví i po opakovaných shlédnutích a jsem zvědav jak si v tomto směru povede dvojka. Disponuje výbornou akcí, má zajímavou zápletku, záporáky a sympatického hrdinu, kterému nemám problém fandit. Jako blockbuster v kině ideální, tak dobře šlapajících akčních filmů tolik není. Silné čtyři hvězdy. ()

Maynard.

Jak sem slíbil, tak sem učinil a navštívil sem tohodle přiteplenýho hrdinu v jeho dalším pokračování a to celý na největším a nejúžasnějším plátně v ČR :o). Dobrá volba byla ke kapitánovi přihodit další postavy z Avengers - Černá vdovička a Nick Fury. Takže se film netočil jen kolem kapitána. Za tohle jednoznačně palec vzhůru. Palec vzhůru i za dokonalý efekty, který jsou stejně uvěřitelný jako v Avegers. Ten konec, ten se fakt povedl. Hlavní šéfik zla - Robert Redford (ano čteš správně) taky sehrál mocichtivce skvěle. A teď i palec dolů - příběh hlavního padoucha (bejvalej kámoš z jedničky s restartovaným mozkem) byl o ničem. Hlavně je blbý to, že se další pokračovaní bude odvíjet od přátelství tědlech dvou borců. Což je podle mě slabý téma. No a ještě jeden palec dolů za závěr. Je už takový pravidýlko, že po závěrečných titulcích následuje ještě krátká dodatková scéna, nějaká navnaďující.Tady sice byla, ale taky to nebylo nic moc. Tohle je stejný jako jednička, akorát s mnohem propracovanějšími efekty, ale pořád se stejně přitepleným hlavním hrdinou. Jo a Furymu sem jeho "úmrtí" nevěřil ani na vteřinku, pardál jeden vychytralej:o). Jo a taky sem si říkal, kde se asi tak celou dobu flákal Iron Man? Tipnul bych to na nějakou párty na Thorově planetě :o) ()

upson

Druhý Captain America je bezpochyby zatím nejzdatnějším konkurentem úspěšného Iron Mana a Avengers. Vyprofilovaná zákoutí zrady a prohnilé politiky s přítomností Roberta Redforda značí, že snímek bude inklinovat k atmosféře thrilleru. Chris Evans není sám a film nakopávají i jeho pomocníci Johanssonová, Jackson a Mackie. Maximální spokojenost :-) a proto můj nejoblíbenější hrdina z programu Avengers dostává 95% :-) ()

LadyVader

Jsem spokojená, nečekala jsem nic extra, dostala jsem slušnej film s dobrou akcí. Steve Rogers byl teda výrazně lepší s maskou, nic proti herci, ale ty jeho psí oči na mě fakt nezabíraly :) . Jo a... ten černej Icarus byl nahodou super a je mi uplně šumák že jsem asi jediná komu se líbil :D. Bod plus za Furyho oko a skvělou Black Widow :). ()

kenkaku

Nevěřil bych že to řeknu, ale přesun děje do "současnosti" filmu prospěl (WWII mám moc rád). Díky tomu ale vypadá Mr. Rogers ve svém kostýmku pro-amerického fetišisty jako totální idiot. Proto nás čeká opět změna uniformy (červená zmizela uplně) i když ne na trvalo. Stále je to ale mnohem lepší než v Avengers. To by bylo vše na téma móda. Co mě dělalo radost byla akce za akcí a to nejen pod taktovkou Kapitána Amerika. Paradoxně nejvíc se mi líbila honička které vévodí Nick Fury. V tom jsme pokročili... a hodně. Celkově tedy film působí méně nudně (oproti jedničce) a dobře se na něj dívá. Kdybych si tedy měl vybrat se podívat znovu mezi #1 a #2, rozhodně beru dvojku. Prakticky jediné co mě štvalo byla ta hloupá citová vazba na Winter Soldiera. Střílí na mě? Chce mě zabít? No tak co řešíme...? ()

Fisek

Druhý Kapitán Amerika se nakonec bohužel nemůže pyšnit titulem "nejlepší marvelovka". Žezlo stále drží Avengers a vypadá to, že ho jen tak nepustí. Toto tvrzení má své opodstatnění, a to takové, že sólovka nikdy nemůže porazit týmovku. Ale druhá nejlepší marvelovka...? Jo, určitě... A ačkoliv akce působí většinu času chaoticky, tuna střihů atd., je to prostě bomba. Naštěstí to všechno nemusel kapitán nést na svých ramenou a přítomnost agentky Romanovové byla vřele uvítána. Každopádně po druhém "amazing" spider-manovi spravená nálada, kapitán se vydařil výtečně, a už se nemůžu dočkat na další Avengers. ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Co všechno oznámil Marvel?

Co všechno oznámil Marvel?

21.07.2019

Tento víkend se nesl ve znamení sandiegského Comic-Conu, a byť to na filmovém poli vypadalo oproti minulým ročníkům dost chudě (snad s výjimkou trailerů k Top Gun: Maverick a To Kapitola 2), seriály… (více)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018