Assassin’s Creed

• Velká Británie Assassin's Creed (více)

Usvědčený vrah Callum Lynch (Michael Fassbender) je nedobrovolně vysvobozen z cely smrti jen proto, aby se stal součástí staletého boje mezi asasíny, templáři a španělskými inkvizitory. Jeho novým vězením se stává tajné zařízení Abstergo vybavené revoluční technologií Animus, která odhaluje v lidské DNA genetické vzpomínky a tím umožňuje vrátit se a prožít vzpomínky předků, které byly dosud ztracené v minulosti. Callum se díky Animusu propojí se svým prapředkem žijícím v Granadě a Seville v období španělské inkvizice v 15. století. Jmenuje se Aguilar de Nerha a je členem bratrstva asasínů, které už několik století vede skrytou válku s řádem templářů, svým odvěkým nepřítelem. Tajná organizace asasínů se zavázala chránit svobodnou vůli lidstva a snaží se zabránit tomu, aby se templáři s pomocí inkvizice zmocnili mocného artefaktu nazývaného Jablko Ráje. A právě tento artefakt je podle přesvědčení templářů nástrojem k ovládnutí celého světa. (CinemArt)

Nach

Tohle mě bolelo a fakt mrzelo. Assassin's Creed je hra založená na tom, že jste Assassinem v dávné době, kde naplňujete hlavní cíle hry. To co se odehrává ve futuristické současnosti je jen pozlátko. U filmu se rozhodli na to jít naopak. Příběh založit na ne příliš zajímavé současnosti a tu minulost mít jen jako doplněk pro akční scény. A to mě štve. Mohl to být skvělý film, kde hlavním postavám fandíte a záporáky proklínáte. Místo toho je tu jen stín kvality, která mohla prolomit ono neštěstí z filmových adaptací počítačových her. Tak snad někdy příště repete v lepším provedení. 60% ()

bourec

Filmek má neskutečně slušnej hudební podkres,ani výprava a obsazení nekulhá,ale to je všechno.Do filmu sem se nedostal za celý dvě hodiny,ta akce byla pořád rušená prostřihama do sanatoria,a film celkově vyzní jednoduše do ztracena.50%. ()

ProNotor

Velká očekávání a potom docela zklamání, těšil jsem se na film plný efektů, bojů a dostal jsem nudný výzkumný film na principu matrixu, ale o dost horší. Každopádně jsem se vůbec nebavil, jediné, co mě potěšilo byly kostýmy. ()

joker.george

Iluze, která zakrývá, že se jedná o film, se rozplynula záhy. Sledoval jsem pouhé záběry, herce v kostýmech a nedýchala na mě žádná atmosféra, natož život. Sympatické mi ale bylo, že se film nesnažil za každou cenu odlehčit dění. Co naplat, že vážná tvář moc nefungovala, jelikož mi nejednou obočí vystřelilo nahoru. Radši jsem jsem se těšil na přímočarou a akční minulost než na beztvárnou současnost, která měla dostat větší péči, když se na ní tvůrci rozhodli stavět. Přitom je vidět, že to nemuselo dopadnout nedotaženě, a ani přísliby do budoucna nevypadají nutně zle. Jenže se jejich naplnění pravděpodobně nedočkáme. A popravdě to není něco, co by mi vyloženě vadilo. ()

Wladi.mir

Většinou moc komentářů nepíšu, ale zde se musím podělit o svůj názor. Jelikož jsem fanoušek téhle série a díly AC a AC 2 považuji za majstrštyk ve světě her, tak tento film, ačkoliv jsem pevně věřil v pravý opak, mě zklamal. Šlo hlavně o to jak to celé začalo. Špatný začátek filmu je podle mě to hlavní, nestihl jsem si vytvořit žádné sympatie k hlavnímu hrdinovi. Tady bylo jen několik střihů a šup rovnou do toho paskvilu. Já kdybych neznal hru, tak se v tom ani trošku nevyznám, ale budiž. Další věc je, že je to celé uspěchané, střídání minulosti/přítomnosti je zmatené. Abych byl upřímný i ve hře je důležitější ta minulost a hlavně zajímavější. Zde je to přesně naopak, je kladen velký důraz na přítomnost, která je...no nuda. Nějak mi nejde na rozum proč je to z 90% dělané na počítači a celý děj je pak natočen v jednom studiu, tipoval bych za 14 dní. Skvělý herci. Tomu (výběru) se asi nedá co vytýkat, ale koukat pořád na polonahého Fassbendra mě taky nebavilo. Vrchol všeho je ten idiotský "animus" tak tohle si mohli autoři odpustit. Koukat se jak je Michal na klacku je fakt zbytečný. Suma sumárum opravdu promrhaný čas a materiál na výbornou filmovou sérii. Hry byly mnohem lepší. Navíc dost napínavější, lépe kontinuální a hlavně i více mysteriózní. Zkrátka je to pro mě zklamání, protože jsem se na tom moc těšil. ()

Cheeter

Líbili se mi scény ze Španělska. Ty byly správně akční. O tom nemůže být diskuze. Ale pak tam moc nějaká větší přidaná hodnota nebyla. A rozhodně bych tento film moc netipoval na 15 minut závěrečných titulků. ()

dubinak

Hru jsem nehrála, ale na film jsem se přesto, kvůli zajímavému námětu a atraktivnímu období, ve kterém se příběh odehrává, těšila. Čekala jsem však, že se bude soustřeďovat víc na ty středověké boje než na samotnou skutečnost, že je hlavní hrdina neustále připoután k obrovskému stroji, který mu umožňuje žít ve vzpomínkách jednoho Asasína. Myslím si, že bylo na škodu pojmout cleý tento film hlavně v sci-fi žánru, protože pokud by se zaměřilo na asasínské honičky s templáři, bavilo by mě to víc. Potenciál tam byl velký, ale zkrátka musím Assasin's Creed zařadit spíše mezi ty průměrné sci-fi adaptace, ale jak jsem říkala, hru neznám, takže s ní nemohu srovnávat. Co ale můžu říct s jistotou je, že to opět leží na výborném výkonu Fassbendera, jako kterýkoliv jiný snímek, ve kterém se objevuje v hlavní roli. ()

C0r0ner

Moc jsem nečekal a moc jsem nedostal. Jednoduchý film s pár parkourovými finesami a dobrými souboji. Parádní dobová atmosféra a v podstatě debilní děj (hlavně současnost). Ale co, dívalo se na to dobře, nenudil jsem se a i když to mělo pár děr v logice, tak se mi to líbilo. 80% ()

Pitam

Marně přemýšlím, o čem byl začátek filmu. O čem konec. A o čem to bylo mezitím? Možná za to může fakt, že jsem hrou naprosto nepolíben, takže jsem se v tom ztrácel od začátku do konce a marně přemýšlel o jakékoliv logice děje a motivaci postav. Tohle dílko mě prostě a jednoduše zcela minulo. Ta jedna hvězda je za docela zajímavý vizuál. Nic víc mě nezaujalo. Bohužel. ()

epicek

Pro mě to teda bylo lepší než jsem čekal a rozhodně z toho necítím takový fail, jak se všude píše. Jakožto hardcore fanda AC série , bych tento film přirovnal k jeho prvnímu dílu, kdy se věci teprve začaly dávat do pohybu. Ano , je pravda že děje s Aguilarem mohlo být o dost víc, jelikož tato doba nabízí spoustu možností, ale i to málo které nám byla naservírovano mi vystačilo k tomu, abych měl z filmu dobrý pocit a navíc Fassbender se hlavní role zhostil dokonale a jeho postava byla uvěřitelná ve všech směrech a co se týče soundtracku, tak ten byl také milé překvapení. Rozhodně se ale film netrefí všem do vkusu, což je pochopitelné. Jednu hvězdu navíc přidávám, protože to je moje Assassínské přesvědčení.( Kecám, prostě proto že jsem zaujatý fanoušek!) We work in the dark to serve the light. We are assassins. ()

PainM8

Všem hráčům tento film vřele doporučuji! Mně osobně velice zaujal, splnil očekávání, kategorie, které se mi líbily nejvíce byly ST a kamera. Děj byl spíše průměrný. ()

Flynn

Naprosto průměrná podívaná... bohužel všechny oku lahodící akce se vybryndaly už v traileru. Zbývající příběh takový nemastný neslaný. Uvidíme co dovolí tržby, třeby to bude jenom startující kousek k zajímavým pokračováním. Fassbender dobrý jako vždy. Obsazení bylo moc dobré, škoda, že z toho vyškvařili více. Z počátku mi přišla akce zmateně nasnímaná a hrozně nepřehledná. Časem se to trochu ustálilo, ale moc jí tam nebylo a jak již jsem psal, bohužel velká většina jí padla do trailerů. ()

necisty

Hru jsem nehrál, protože to má na PC šílenou hratelnost. O to víc mě zajímal děj, protože mi dost lidí říkalo, že jsem o hodně přišel. Ne že by to úplně dávalo hlavu a patu, ale má to velice zajímavou myšlenku a kvalitní zpracování. Doufám, že se někdy dovím, jak to skončilo a nebudu si kvůli tomu kupovat PS4. ... GA Cinema 3D ()

PavelVanekArt

,,Žijeme v temnotě, abychom sloužili světlu. Jsme Asasíni" Když vyšla informace, že bude film podle videoherní série Assassin's Creed, tak jsem byl nadšenej. Nebral jsem v potaz to, že filmy dle her dopadají katastrofálně (čest vyjímce Silent Hill). Vyšel první trailer a nadšení stoupalo. Dnes jsem to viděl a stálo to za vyliž prdel. Fajn, ne zase tak moc, ale... Už od počátku věků je na světě válka mezi Templáři (ti zlí) a Asasíny (ti hodní). Templáři chtějí pomocí Jablka Edenu ovládnout svět, Asasíni jim v tom po staletí brání. Templáři svou hrdost a klasifikaci neskrývají, Asasíni se zase skrývají a žijí v anonymitě. Postupem času a tokem času se války mění a přizpůsobují dané době. Když dovolíte, přeneseme se do současnosti. V současnosti to funguje skoro stejně. Templáři pořád hledají Jablko Edenu a Asasíni jim v tom brání. Jenže se na to jde jinak. Existuje špičkově vybavená společnost jménem Abstergo, která má sakra moderní věci. Třeba Animus. Stroj, který lidské podvědomí přenese do minulosti, přesněji do jednoho z Asasínů, který hledá Jablko Edenu. Do toho se motají Templáři, no co Vám budu vykládat, je to tak jednoduchý, až je to složitý na popis. Ale podíváme se na film. Film přímo čerpá z her základ, prvotní pointu válek o Jablko mezi Templáři a Asasíny. Zbytek je omáčka pana scénáristy, která se her naprosto netýká. Což je na jednu stranu dobře, na druhou hrozná chyba. Nevzpomenu si ani na jméno hlavního hrdiny sakra... Prostě panáček je odsouzen k trestu smrti za vraždu. Tak ho popraví, on se probere v Abstergu a zjistí, že je přímý předek Asasína, který může v minulosti, v době Španělské inkvizice, získat Jablko Edenu, uschovat ho a lidi v současnosti tak zjistí, kde Jablko je. Tečka. Do toho se motá rodinná minulost panáčka, pak nějaká ta zbytečná omáčka. Nic, co by stálo za odstavec. Symbolem her je brutální Asasínská čepel, nádherné scenérie minulosti, skvělý parkour a dokonalý systém soubojů. Ve filmu funguje možná tak scenérie a parkour. A to ještě v hodně omezené míře. Zbytek je slabý, jak sladký čajíček. Čepele jsou ok, na tom se nedá nic podělat. Scény, kdy kamera projíždí Španělskou scenérií, jsou tak škaredě umělé, že se na to dá dívat jen s občasným odfrknutím. Parkour je fajn, moc fajn, jenže je ho tam všehovšudy minuta? Souboje jsou taky dopbrý, ale zbytečně je přerušuje skok do současnosti. Film se měl odhrávat ve dvou liniích. Minulost (akce) a přítomnost (posunutí v ději). Jenže to tak nefunguje. Drtivá většina filmu je v současnosti a ta je, dámy a pánové, kurevsky nudná. Herci se doslova nutí k nějakému hraní a filmem prostupuje tak hustá nuda, že se budete raději se věnovat špíně za nehty. Nechápejte to špatně, není to sračka, jen se na to hrozně těžko dívá. Videoherní sérii mám moc rád, ale tohle je jakoby jen odvárek, hodně slabej, bez chuti, a nulovou dávkou čehokoliv. Fassbender se absolutně nehodil do téhle role, nedostal ani mák prostoru k nějaké prezentaci. Zbytek herců tam ani nemusel být a byla by to stejná sranda/nuda. Nuda, nuda, nuda. Jestli to někoho bavilo, prosím. Závidím Vám. Nedokážu se totiž soustředit na něco, co si hraje na Assassin's Creed a přitom je to všechno možný, jen ne TEN Assassin's Creed, kterej svět chtěl. Obrovská škoda. Obrovská. Už se mi o tom mluvit nechce. U hodnocení zavírám obě oči. 3* a.k.a 45% () (méně) (více)

Martrix

Je vcelku jedno, jestli tento film vznikl na motivy pc hry, podle románu, nebo ho napsal někdo na ubrousek v baru, po vydařeném večírku. Nelíbí se mi o čem ten příběh je, ani jak je natočený. Spousta digibordelu, který je zamaskovaný kouřem, nebo je rozplizlý v nepřirozených odstínech, většinou nedobře natočené akční scény, postavy se chovají divně a pitomý konec. Kdyby šlo o pár scén, přimhouřím oko, ale ať už CGI, nebo akční scény, vše je tady využíváno velmi hojně, takže o to víc je selhání tvůrců vidět. Ve výsledku je to tedy režijně nezvládnutý, scénáristicky odfláknutý pokus, který se prostě nepovedl. ()

campix

Jak všichni víme, tak filmové adaptace her většinou můžeme jenom těžko označit jako povedené. Osobně s Assassin's Creed nějaký velký problém nemám a bude to především tím, že jsem netknutý herní sérií, a tak nemůžu tolik porovnávat. V mých očích je Justin Kurzel člověk s velkým citem pro vizuální stránku a tak prostřihy do 15. století vypadají hodně stylově a ''parkourové'' honičky v minulosti jsou tím nejlepším z celého filmu. Bohužel v minulosti se odehrává jenom zlomek celého filmu a drtivá většina děje, která je v současnosti je taková průměrná a nezajímavá. Cast je plný zvučných jmen, ale celkově asi nemůžu říci, že by se výrazně povedl. Finále je zároveň taky poměrně slabé. Díky tomu, že nemůžu srovnávat s kvalitami herní série mi z Assassin's Creed vychází průměrná žánrovka. ()

carly

Nebol to zlý film, minimálne vizuál bol fajn, aj keď niektoré produkčné rozhodnutia mi tak úplne nesedeli. Čo som ocenila, bolo, že keď sa nachádzali v Španielsku roku 1492, tak všetci hovorili španielsky. Aj keď Fassbenderovi to moc nešlo. Príbehovo, no, príbeh to v podstate nemalo. Bolo to ako film od Woodyho Allena, niečo sa stalo, nedalo to zmysel, išlo to odnikiaľ nikam a vy ste stratili 90 minút života. A fakt netúžim sledovať ako sa Michael Fassbender a Marion Cotillard naháňajú po strechách. ()

Dannysek4U

No jako intro k necemu vetsimu, proc ne. Ale ze by tohle mohlo obstat jako samostatnej film. Poetika pozoruhodna, styl velmi osobitej, na pohled zajimavy a nevsedni. Az sem dobry. V podstate nezabolelo, ze se vetsina filmu skutecne odehrava dneska, nikoli v minulosti. Ale teda epicka linie, ta tomu chybi az smrtelne moc. Nevedet, o co jde ve hrach, ani si tu neskrtnu, a navic jsem se ani nedovedel nic novyho. Vzdyt se v tom filmu vubec nic nedelo, probuh. Respektovat autorskej rukopis je nutny, ale unudit divaka je zlocin. ()

Wormboy

Ako fanusik videohernej serie Assassins Creed a historie, zohravajucej nemalu ulohu tejto serii, som mal znacne ocakavania aj k filmovemu spracovaniu, nakolko predloha (najma pokial ide o casti dotykajuce sa Ezia Auditore) poskytuje vyborny pribeh, zapamatatelne postavy, akuratnu davko humoru a to vsetko zasadene do prekrasnych historickych realii. A teraz tu mame film, ktory si z hier zobral len ustredny boj dvoch znepriatelenych taborov, Animus, Jablko raja a dve casove linie. Inak v podstate nic. No a mne sa cely film tlacila otazka : Preco niekto zahodi vsetko, co je vybudovane a rozhodne sa ist vlastnou cestou? Odpoved by mohla byt, ze popri videohernej serii chceli autori zacat budovat vlastnu filmovu seriu, ktora by zila vlastnym zivotom s vlastnymi postavami. Zial, filmovy Assassins Creed je po obsahovej stranke uplne mimo a nepouzitelny, dominancia pritomnosti oproti minulosti je skutocne absurdna. Formalne hladisko zostava ekvivalentne nepochopitelne ako to obsahove. Absolutnu ignoracia obrazoveho zasadenia do „nejakeho“ konkretneho historickeho prostredia, povazujem vzhladom na material, za neodpustitelny preslap. Ak na to nemali peniaze, nemali sa do toho pustat a prekryvat vsetko v historickych exterieroch vsadepritomnym prachom, je uplny nezmysel. Michael Fassbender a Marion Cotillard sa mozu snazit ako chcu, ale kde nie je material, nemoze byt ani vysledok. Realna viditelnost HDR v niektorych scenach k zaveru filmu, by vsak mohla sluzit na verejnu prezentaciu tejto technologie, aby ludia pochopili technologicke rozdiely zobrazovania obrazu v 21.storoci. ()

Juto

Další film podľa počítačovej hry, ktorý sa nepodaril. Toto bol film, ktorý sa dal pozerať len vďaka pôsobivým špeciálnym efektom a vizuálnym efektom, ktoré sa použili na oživenie príbehu na obrazovke. A ako taký to bol veľmi prázdny typ zábavy. Postavy sú jednorozmerné a mali veľmi malú charakteristiku alebo príťažlivosť. Jediné, čo sa v podstate líšilo od jednej postavy k druhej, bolo pohlavie a tvár. Dialógy sú obzvlášť hlúpe a vôbec nepodporujú odmedzený dej. 4/10 ()

Netflix oznámil hraný seriál Assassin’s Creed

Netflix oznámil hraný seriál Assassin’s Creed

27.10.2020

Po Borderlands, The Last of Us, The Division, Just Cause a mnoha dalších videoherních adaptací oznámených v posledních měsících a letech se teď nově dočká již druhého pokusu o adaptaci také populární… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Margot Robbie na lovu nacistů

Margot Robbie na lovu nacistů

06.09.2018

Australská herečka Margot Robbie (Sebevražedný oddíl) a v posledních letech čím dál populárnější belgický herec Matthias Schoenaerts (Rudá volavka) si zahrají hlavní role v novém drsném thrilleru z… (více)

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?