Wolf Creek 2

• Austrálie Wolf Creek 2 (více)

Vrah z australského vnitrozemí Mick Taylor se po čase vrací sužovat další skupinu nic netušících turistů. Skutečná hrůza začíná ve chvíli, kdy se páreček zamilovaných baťůžkářů vydává do kaňonu Wolf Creek, kde je nucen strávit noc ve stanu. Během dovolené v australském vnitrozemí navštíví trojice baťůžkářů - Rutger, Katarina a Paul - legendární kráter Wolf Creek. Jejich sen o dobrodružství se však promění v děsivou noční můru poté, co natrefí na jednoho z místních, který je postrachem všech turistů: nechvalně proslulého Micka Taylora. Zatímco se před ním partička snaží uprchnout, Mick na ni pořádá nervy drásající hon napříč nehostinnou australskou pustinou. Nakonec přežije jediný - Paul. Toho Mick zatáhne do svého doupěte, kde mu dá naplno pocítit svou krutost. Pokud má mít v zoufalém boji o přežití, z něhož předtím ještě nikdo nevyvázl živý, Paul alespoň nějakou naději, bude muset zapojit všechnu svou vynalézavost, aby přelstil muže, který se za vraždící zrůdou skrývá, a proměnit se ve stejně bezcitné monstrum. (Cinemax)

TheDon

Jeden z NEJ ozploitation filmů co jsem letos viděl. Nějak jsem ho pořád opomíjel a to byla velká chyba. Je to naprosto brutální pecka! Mick si objede svůj rajón, najde, rozřeže, odveze. Sem tam i něco přejede, třeba pár klokanů "sorry Skippy" , a vůbec se nebojí poslat celej kamión dolů ze srázu. Super scéna. Úplně jsem v duchu zajásal. Samozřejmě jsem ten děj trochu zkrátil, ale tenhle aussie frajer byl pro mě celou dobu docela nepředvídatelnej a to se mi na tom líbilo nejvíc. Kdybych mohl, dám i šest, fakt jízda od začátku, až do neuvěřitelnýho konce. 110% ()

honajz2

Zatímco jednička je obyčejný teen slasher, který kromě a atmosféry a hezké přírody nic jiného už neměl, dvojka se soustředí jen na pár postav, má silnější atmosféru, napínavé je to jak sviňa, má na rozdíl od jedničky sympatické postavy a celkově to mnohem líp funguje. Najde se tady několik nelogičností (SPOILERY Ten starý pár přece říkal, že má auto, tak proč ten Paul nešel pro to auto a nejel pryč? Mick měl auto v tu chvíli evidentně někde daleko. A Katrina mohla zdrhnout, když jí Mick pitval přítele, taky by měla pak větší šanci na útěk, vždyť on byl do té svojí práce tak strašně zažraný, že by si jí vůbec nevšiml. KONEC SPOILERŮ), ale jinak se mi to fakt líbilo. Napínavé to fakt bylo hodně, hlavní hrdinové byli sympatičtí všichni, záporák byl správně slizký a nechutný, chvílemi to bylo i celkem nepředvídatelné, což se dneska dá říct o minimu hororech, hezká příroda zůstala, gore zde bylo naprosto perfektní a našlo se zde místo pro pár vtipných scén, které pobavily, aniž by narušily atmosféru filmu. A poslední půl hodinu jsem skoro ani nedýchal, protože tam se totiž mohlo stát cokoli a hlavně to nahánění v tunelech bylo neskutečně napínavé. A po delší době jsem konečně viděl horor, u kterého jsem se fakt bál. O kolika dnešních hororech se to dá říct, kruci? A i když to zhruba uprostřed filmu je kopírka Jízdy od Spilberga, nemám s tím problém - navíc tady jsme dokonce věděli, kdo sedí v tom kamiónu a proč ho chce zabít (i když ten skutečný důvod se dozvíme až při té dokonalé scéně zvrhlého Chcete být milionářem). Fakt mě to moc mile překvapilo a i když to má skoro dvě hodiny, nenudil jsem se ani na chvíli.Vypravit se do středu Austrálie je skvělý nápad, pokud teda nenarazíte na Micka Taylora. Pak se připravte na jízdu do pekla s naprosto minimální šancí získat zpáteční lístek. Jinak teda Australané horory fakt umí, aspoň teda většinou. Btw, v obsahu je chyba, Paul není žádný baťůžkář, ve filmu se objeví až později. 4* ()

peiton

To amíci zase chcú byť zaujímaví,ked napíšu do titulkov "podľa skutočných udalostí" (zase,ale netreba všetkému veriť)!!!No,ale toto bolo tak skvelé,že som tomu veriť chcela a aj na úkor toho čo sa tam dialo..A práve tieto skutočné udalosti sú fungujúcim faktorom pre to,aby ste mali z filmu zážitok na nezaplatenie.Porovnanie z pôvodným Wolf Creek z (2005) jeho prvotina u mňa hlboko klesá na kredite.I ked tá atmosféra je tam i tu stále prítomná u tohto dielka plus navyše je cítiť i také to povestné "tlačenie na pílu" v dobrom slova zmysle.Plný počet vždy dávam len tým pár "vyvoleným",ktorý dokážu udržať moju pozornosť po celú dobu.Tvorcovia si síce mohli odpustiť sekcie zo zvieratami a psychopat John Jarratt alias Mick Taylor ma opäť nedokázal presvedčiť o stave svojej chorej mysle.Ale,nevadí v tomto veľký problém nevidím a ťažkú hlavu si nerobím.Dôležité je,že atmosféra - fungujúca,kamera - dokonalá a záverečný kvíz z 10 otázkami - poučný (zase som sa čo to naučila z austrálskej historie).Dávajte si POZOR! na cestách,nikdy totižto neviete na akého týpka narazíte.Výborne naservírované menu z predkrmom,oblohou a dezertom.Texaskému masakru rastie vážna konkurencia.Horor roka! ()

zbyshek

Vůbec ne špatně natočená krvavá jízda. Na tvorbu k poněkud nižší úrovni, si myslím, rozhodně tento film přesáhl svoje limity. Já se vcelku bavil, díky. 58%. ()

Martin741

Australsku kinematografiu doslova milujem, a navnadil ma na to /nielen/ prvy Wolf Creek. Tuna reziser Greg Mclean natocil pokracovanie podarenej jednotky. A ono to uz kvalitativne na prvy Wolf Creek nema. Jednak John Jarrat je stale psychopat, a ide z neho hroza, ale scenar uz ma logicke diery. Exploitation/hixploitation je samoucelne, co u Wolf Creek 1 neplatilo. Ostatni herci su toporni, hrat absolutne nevedia, strasidelna atmosfera je skor vakuum nez realita a vadilo mi par logickych dier a dost nudne pasaze. 69 % ()

Havaj8

Po 8 letech přišel remake? pokračování? ne moc zdařilýho originálu. A tohle se povedlo na výbornou, už jenom ten začátek s policajtama, přes takovou lehčí chuťovku až na solo akci, která si pro sebe urvala asi největší část a je to dobře, nechyběly tomu hlášky, akce, rozstřílený hlavy, uřezaný prsty, doupě plný mrtvol a ani na ty klokany se nezapomnělo. Jenom jsem pořádně nemohl uvěřit tomu, že to opravdu dopadlo, tak jak dopadlo, klobouk dolu. ()

Aljak

Na to, že horory fakt nemusím a pokladám ich zväčša za nezmyselný žáner, tak Wolf Creek ma fakt celkom bavilo. Jednotka sa síce príliš vliekla, kým sa tam začalo niečo poriadne diať, ale v Dvojke to už malo skvelý spád hneď od samého začiatku. Nemôžem si pomôcť, ale tá postava Micka je perfektná - a to najmä vďaka tomu sarkastickému humoru, vynikajúcim hláškam a výstrednému správaniu. John Jarratt je v tejto úlohe jednoducho famózny! A keď má horor takýto "veselý" ironický feeling, hneď mám z toho lepší pocit. Aj keď samozrejme niektoré situácie boli veľmi prehnané, no film ako celok hodnotím jasne nadpriemerne. Oveľa lepšie ako Jednotka! No aj tak by ma zaujímalo ako to celé vlastne vo Wolfe Creek a austrálskom vnútrozemí naozaj je a kam tí ľudia miznú... ()

Flaxik

O dost lepší, než jednička, kde běhali převážně chovanci z Bohnic. Tady se povedlo se dvěma vepřovými hlavami, jedním nabiflovaným anglánem a trochu věrohodnějším Johnem Jarrattem vytvořit alespoň trošku napínavý kousek, ale ruku na srdce, pořád je to jedna z milionu tupých vyvražďovaček, kde víte (i díky číslovce za názvem), jaký bude pravděpodobný konec. Akce s klokany osloví hlavně diváky, kteří si pamatují jeden krásný australský seriál, na který odkáže památná věta "Sorry Skippy!" Musím uznat, že podzemí měl strejda Mick vymazlené, to zase ano, ale tu žvanírnu s testem z Ozzie history si mohl režisér odpustit. Celkově moc zdlouhavé, ale pokud se někomu líbí klasické vyvražďovačky, proč ne. ()

bourec

Vlastně mě ta dvojka zaujala zejména pro ty první scény s poldama. Pak německy hovořící turisti, což bylo jasný, že dlouho nevydržej. A pak jen honěná dvou chlapů. Mladej kvičel celej film jak prase, a Jarratt. Ten nejen že řval svoje moudra, a přehrával, ale hlavně mě sral jak nikdo. Co z tohodle mohlo vzniknout. Sundám tomu jednu hvězdu, stejně jako prvnímu filmu. Aby zůstala dvojka o krapet lepší. Ale jinak kraviny bez atmosfér a strachu. 50%. ()

Rodriguez

Musím uznat, že tam kde jednička selhala, tak pokračování svědomitě dohnalo! Perverznější, úchylnější a humornější! Třikrát bravo! 80% ()

cariada

Vzhledem k tomu že první díl jsem viděl před moha lety, jsem si už moc nepamatoval o čem to je, jen náznak. Tohle byla jedna velká jízda a pěkně krvavá. Film začíná velice pěkně, kdy nás krásně navnadí scéna s policisty , která je opravdu luxusní. A pak už na řadu přichází turisté. Výborná atmosféra , dobrý herci, k tomu krásná australská příroda. A skvělý záporák. PS- na nadarmo říkal Mick " Nikdy nemáš zastavovat" a měl naprostou pravdu. Tady u tohohle věřím, že je to inspirováno skutečností. ()

dubinak

Myslím, že z tohohle blesku z čistého nebe jsme tu všichni překvapení. Dokonale naservírovaná exploitation jízda, která se rozjede hned od první minuty a do poslední nezastaví. Na Wolf Creeku 2 mě asi nejvíc bavila ta naprostá nepředvídatelnost, ty odbočky, které bychom v tomto subžánru nečekali, nebo alespoň by nás nenapadlo je čekat, protože se k tomu zatím moc jedinců neodhodlalo. Vraždící buran mi už dlouho takhle nezkřivil obličej znechucením. Gore scénami se tady tedy nešetří a i přes to, že si první díl nepamatuji, ani co by se za nehet vešlo, troufám si říct, že rozhodně takhle odvázaný nebyl. Celý film stojí jen na záporákovi a my nemáme skoro šanci poznat jeho oběti, možná až na zpívající scénu. Plusové body si zaslouží hlavně nečekaný závěr a scéna s klokany, protože originálnější silniční honičku už tu letos asi mít nebudeme. :) ()

Nivenx

Nemůžu ujít srovnání s prvním dílem. U prvního dílu byla půlhodinka vžití se do děje a do postav, potom nějaké to pomalé rozjíždění a pro fan explo málo mrtvých a málo vygradovaných vražd, takže to bylo ode mě za 65%. Ale tady jde úplně o odlišné pojetí. První smrt při ustřelení půlky hlavy fízlovi je během pár minutek, pak nastanou titulky a pokračuje nechutná jízda plná krve, suchých hlášek, povedeného scénáře (kupodivu u tohoto žánru) a napínavého a nervydrásajícího konce. Už dlouho jsem si film takto neužil! A tak mi nebrání nic k tomu, abych dal pět hvězd. Jediná otázka: Bude trojka? A kdy? :-) 90% ()

Aargh

Od začátku do konce scenáristické berličky v podobě teleportujícího se záporáka předvídajícího budoucnost (klasika), idiotský hrdina a úplně nesmyslný konec. A ta cartoonová brutalita v poslední části (a hrozně špatně udělané mrtvoly) byla spíš k smíchu. ()

Honzek

Mick Taylor je zpět a kupodivu v plné parádě, protože dokázal zastínit první snímek. K dobrému zážitku mi stačilo málo, uřezané části těl, lítající kamion a klokani, němečtí turisté, australský humor, policista co doslova ztratil hlavu, atd. Samozřejmě toho bylo mnohem více, ale tohle bych vypíchl za parádu. Domnívám se, že Mick ještě neřekl poslední slovo a pokud se film bude líbit alespoň tak jako mě, trojka je skoro jasná věc. ()

Sfinkter

Trochu zcestný popis filmu v obsahu, ale DDavidson se asi nechal inspirovat ještě před zhlédnutím. Snímek má dvě velké výhody, režisér se poučil z chyb jedničky a udělal si film více dle svého gusta a navíc má skvělého tahouna, který dělá snímek tím čím je. Celkově velmi dobrý hixploit, který v určitých pasážích trochu nudí, ale v jiných naopak nedává vydechnout. ()

Johnny.ARN

Čakal som brutálne násilie. Bolo, zo začiatku. Potom sa to zvrtne do takej divnej naháňačky, plnej dialógov, občasnej flexy a so zopár mrtvolami v závere. Som rád, že to nebol Helouvín, čiže nezmyselné bezbrehé násilie, som rád, že to neskĺzlo ani do ultra vymyslených pascí a únikoviek, avšak ten stred stratil dych. Možno by som si pozrel aj jednotku. 2 z 5 ()