Strážci Galaxie

• USA Guardians of the Galaxy (více)
USA / Velká Británie, 2014, 116 min

Režie:

James Gunn

Předloha:

Dan Abnett (komiks), Andy Lanning (komiks)

Kamera:

Ben Davis

Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper, Lee Pace, Michael Rooker, Karen Gillan, Djimon Hounsou, John C. Reilly, Glenn Close (více)

V tomto akcí nabitém, výpravném vesmírném dobrodružství se odvážný dobrodruh Peter Quill stává středem zájmu nájemných zabijáků poté, co Ronanovi, mocnému padouchovi s plány ohrožující celý vesmír, ukradne tajemnou kouli. Aby neúnavnému Ronanovi unikl, je Quill nucen spojit své síly se čtveřicí pozoruhodných hrdinů – Rocketem, po zuby ozbrojeným mývalem, Grootem, humanoidem, který připomíná strom, vražednou a tajemnou Gamorou a pomstychtivým Draxem Ničitelem. Když ale Quill objeví skutečnou moc koule a hrozbu, která se v ní ukrývá a ohrožuje celý vesmír, musí udělat vše pro to, aby nesourodá skupina táhla za jeden provaz a v posledním zoufalém souboji se pokusila zachránit osud celé galaxie. (Falcon)

Alice02

Pro mě nejpřekvapivější marvelovka, co jsem viděla... Díkybohu né kvůli ohromující akci, či kvůli laskavé procítěnosti, ale hlavně kvůli nadsázce a pohodové vlně, na které se film veze od samého začátku až do příjemného happyendu :) ()

Fionor

Vlastně docela obyčejný superhrdinský film. Ale hlášky a interakce mezi postavami tomu přidaly hodně na kvalitě. Silnější 3/5. ()

Ondr@932

Strážci galaxie je velmi příjemné sci-fi z vesmíru a hlavně s velkou dávkou perfektního humorů, plno skvělých hlášek. Neboť Marvel nám předvádí úplně něco jiného na což nejsme u Marvelu vůbec zvyklí a docela mu to i vychází. I když jsem si radši oblíbil vážnější marvelovské filmy. Tak i tento se mi zalíbil a to už co se týče jak už jsem říkal humoru a poté také skvělými efekty a sympatickou týmovkou z niž byl samozřejmě nejlepší Groot alias Vin Diesel !!! Neboť když několikrát podal hlášku "já jsem groot" tak se celé kino pobavilo. Takže super zábava. Ale 5* tentokrát nedám a to jen kvůli tomu, že některé z mála úseků byly trošičku nudnější a také, že vesmírné filmy jako např: (Star Trek, Star Wars ... nemám v oblibě). Ale to tento film s těmi filmy moc nesrovnávám, neboť tento vesmírný akčňák mě velmi sednul jako žádný jiný tím myslím Star trek či Star wars ... Takže opět velký marvelovský úspěch ! A i chápu, že to má tolik procent, neboť někteří lidé tyto války ve vesmíru naprosto zbožňují ... Já se zas těším na pozemský Marvel a vzápětí musím dodat, že i na pokračování této pecky a hlavně na Groota :-D Ten je dokonalý ! 80% - Viděno v kině ve 2D ()

FanKalEl

A máme tu ďalší úspešný komiksový film, momentálne je to už mesiac a pol po premiére ale napriek tomu že som si chcel počkať až na blu-ray tak som to už nevydržal aj kvôli tomu že som zistil že to cinemax dáva po 45 dňoch v mojej obľúbenej kinosále (je tam najlepšie plátno) v kvalitnejšom 3D a v pôvodnom znení s titulkami. Takže k filmu. Herci boli perfektne vybraný, Peter Quill a Groot boli najlepší, scenár je super, tie vtipy a sranda sú veľkým plusom. No a teraz trošku inde. Tie interiéry a exteriéry sú proste božské a fakt celková sci-fi prepracovanosť je na jednotku, skvelé spracovanie galaxie a planéty tiež dodáva na atmosfére ale o to už sa postarala aj skvelá hudba z 80. rokov. 3D je efektné, vlastne také dobré bolo naposledy myslím že u Avengerov pred dvoma rokmi :D Tá akčná choreografia a triky sú nápadité, no napr. hneď si spomeniem na trik so šípom, Grootom, atď, všetky postavy mali vlastné triky a zbrane. No a čo sa týka toho príbehu možno bol užší či menší, ale u štvrtej epizóde star warsu je príbeh ešte o dosť horší a o ostatných veciach ani nehovorím. Strážcovia galaxie toho majú veľa na ponuku pre každého takže oni sa vrátia, veď aj pri záverečných titulkoch to bolo napísané. A ešte k vizuálnym trikom, tak ako je to vo videohrách, tak aj v tomto filme si vizuál kráča akokeby k "nextgenu" :D No a k filmu nemám čo vytknúť, čistých 5 hviezd, ale tento rok ma už jeden film viac strhol takže do sekcii obľúbených by som to nedával, ale jednoznačne je to jeden z najlepších kinozážitkov a zatiaľ druhý najlepší film tohto roka. (100%) ()

joker30

Vychytané efekty a sem tam dobrá hláška, ale inak pre mňa absolútne zbytočná komiksovka. Hlavne mám problém nájsť si nejakú obľúbenú charizmatickú postavu. V Avengers mám Hulka, v X menoch Wolverina, ale tu? Fakt neviem čo sa toľkým ľuďom tak veľmi na tom páčilo. 60% PS: s komentárom užívateľa Enšpígl súhlasím na 100%/ Ent z Lord of the Rings a iné vykrádačky :) úplne mi to vzal z úst) ()

bararich8

Hehe, to bylo dobré. Ne dokonalé, ale dobré. Pobavil samotný příběh, jak se hodně rozličné postavy mění v neporazitelný tým a tvůrci díky jejich schopnostem mají dost velký prostor na vyblbnutí, jelikož ať už do tohohle filmu dáte sebevětší pitomost, pořád tam bude hezky zapadat (scény s Grootem jsou určitě jedny z nejlepších). Skvělé jsou i různé narážky na současnost - Lajka (nebo Cosmo)! Jen mě trochu mrzí režie, jelikož z toho určitě nevytáhla maximum, díky prostředí, obsazení a postavám jsme na to měli čumět s hubou otevřenou, bohužel se tak neděje a atmosféra a některé scény nejsou podle mého dotaženy do konce. Ale jinak jsem rád, že Marvel vydal tuhle hodně odlehčenou komiksovku, jelikož to prostě stojí za to, solidní 4*. ()

salamandrr

tohle byl hit léta?! hmm, tak to toho léto moc nenabídlo. Ne, že by to vyloženě špatné, ale nenabídlo to vůbec nic nového. Teda krom simpatických postav. Já v tom hrozně vydím vykrádačku star wars i když to třeba autoři komixu tak nemysleli na mě to tímhle style působí. Bohužel naprosto očekávatelný scénář, přijde zloduch vezme si šutr, je hrozně silnej, chce něco zničit, pár looserů mu v tom zabrání, přičemž jednoho zmlátí, ale nezabije. Nevím jestli jsem se an to koukal v jiném rozpoložení než zbytek hodnotících, ale tohle je mi málo. ()

Stíba

Trailer jsem neviděl, komentáře ani popis filmu před jeho puštěním nečet, a tak sem byl celkem dost překvapen co sem postupně viděl. Strážci Galaxie jsou o hodně víc odlehčenou komedií než rázným sci-fi ve stylu třeba takových Star Wars a povedlo se jim vnést do žánru trochu čerstvého vzduchu a díky své popularitě dost možná i otevřeli novou cestu, kterou se moderní sci-fi komiksy mohou ubírat, což je určitě dobře. ()

mirecek

Na Strážce jsem se dost dlouho těšil a i přes to, že Marvelovky nějak extra nemusím čekal jsem dost. Mé očekávání to určitě nenaplnilo, možná pro to že jsem čekal moc... Ale i tak jsou poutavější než kde jaký super hrdina. ()

Torgal

Keď sa človek po štvrť hodine zorientuje v záplave cudzokrajných mien, tak ho čaká tá najlepšia zábava akú pri filme zažil za dlhý čas. Partia hlavných postáv je fantastická, každý z nich má svoju osobnosť, každý je nejakým spôsobom sympatický, každý má v rukáve plno hlášok a chémia medzi nimi funguje na výbornú. Príbeh je klasické klišé o záchrane sveta vykrádajúci kdejaký spektákl (hlavne Hviezdne vojny) ale to nevadí, lebo film šlape ako hodinky a láduje do diváka tony čistej blokbusterovej zábavy. A to je vlastne aj moja jediná výhrada - okrem zábavy film totiž nič iné neponúka. Chýbalo mi tu niečo viac, napríklad troška drámy, kvôli ktorej by som nemal pocit bezstarostnosti a neohrozenosti hlavných hrdinov. 8/10 ()

Kissak

Skvěle jsem se bavil, ač jsem to nečekal. O to větší překvapení a těším se na nějaké to pokračování. ()

gp_one

Tradááá, opět jsem se nechal nachytat a v domnění, že snad nějaká komiksová slátanina prolomí ledy a bude u mě mít úspěch (kromě Nolanova netopejra), jsem se vrhnul do sledování této trapárny. Pro mě je prostě komiks Čtyřlístek a ne idioti s modrou, zelenou nebo rudou barvou kůže, ani idioti v elasťákách a pršiplášti či v libovolném jiném mega cool obleku. Ale jo, s Rocketem a Grootem byla prdel, jejich postavy vyvažovaly tu slizkou hnídu Chrise Pratta a děj byl poskládán alespoň trochu tak, abych se zorientoval bez znalosti kreslené čmáranice, co tomu předcházela, což se o jiných krávovinách se superheroes říct rozhodně nedá. Takže mě to vlastně až tak nenudilo, dokoukal jsem celé a na jednu + jednu Rocketovu a Grootovu hvězdičku to stačilo. Ale jinak je to stejně zbytečný poševní výtěr jako Watchmen, Avengers aj. ()

palmrus

Tak trochu jiný Avenžři a možná i trochu lepší. V Avenžrech bych si asi vybral svýho oblíbence (rozhodně ne moderního Legolase nebo Černou Tarantulku), ale tady ve Strážcích Galaxie asi ne a to hlavně proto, že se dobře doplňujou, takže bych vybral jako oblíbence všechny. No a tý akce.... super film. ()

Asertio

Skvělá výprava, supr efekty a všechny takové ty věci, kterému k pořádnému vesmírnému sci-fi patří. Bohužel ale film paradoxně sráží to, čím se od ostatních filmů v žánru odlišit - humor. Buď se o něj neměli tvůrci pokoušet a zůstalo by solidní, byť trochu tuctové, epické sci-fi. Ale když už se do humoru pustili, měl být humorný. Za celý film jsem se prakticky nezasmál, snad jen vyjma scén s Grootem. Dialogy jsou nezáživné, někdy až nudné, a jinak kvalitně odvedenou práci sráží neustálými pokusy o vtip. To i ti Avengers byli vtipnější, i když se o to primárně nesnažili. ()

zipoo

Strážcovia se snaží být vtipní za každou cenu, ale nejsou. Těch pár vtipných momentů stejně patří Rocketovi nebo Grootovi. Finální tancovačka bylo jako co?! Soe Zaldana (nebo jak se ta dcera sultána jmenuje) není pěkná ani jako černá, ani jako zelená a nebude pěkná ani jako modrá. Zkusil bych jí namatlat xicht na bílo, aby alespoň zažila, jaký je to boží pocit. Nemůžu ale vytknout filmu jistou pohodovost a to, že se na to dobře koukalo. Akce pro mě na jedničku a svižně to ubíhalo. Chtěl jsem střihnout lepší 3*, ale pěkně jsem se vyspal, tak dám 4*. ()

KafuR

Původně jsem tomuto veledílu ani nechtěl věnovat pozornost, ale celkem pozitivní ohlasy dávaly tušit další možnost pobavit se na scénáristův účet, takže proč ne? No ale nakonec jsem se úplně mýlil! Ono tady totiž vůbec o scénář nešlo, hodil se sem jenom posté zrecyklovaný manuál na zničení galaxie s žužuzáporákem v hlavní roli a nápadité prvky měl za úkol obstarat drsný týpek, co komusi šlohnul kouli, princezna Fiona, co mu tu kouli chtěla šlohnout, zakomplexovaný mýval, co chtěl šlohnout týpka, co šlohnul tu kouli, a jakýsi přerostlý kaktus se zálibou v představování. Hmm.. na desetiminutové video dobré, ale na dvě hoďky je přece jen třeba ten scénář po sobě aspoň jednou přečíst. ()

Biopler

Neviem takýmto sci-fi s otrepaným príbehom prísť na chuť. Sledovať film, v ktorom jedna scéna chobotín strieda druhú, ma nebaví. A dookola počúvať "I am Groot" tiež nie je žiadna zábava. Pre mňa je to galaktická hovadina, síce spracovaná dobre, ale to je tak všetko. ()

KUFI

Bejt mi 15 let, tak tomu dam mozna tri hvezdy. Nemuzu si pomoct, ale vsechny ty komixovy blockbustery mi prijdou jako pres kopirak, respektive hrdinove a predvidatelnej scenar. Stejnej typ pritroublyho humoru, hlavni geroj je pokazdy nesympatickej hypercool namachrovanej debilek, sexy samice po jeho boku ho napred odvrhuje a nakonec mu stejne skonci v naruci, kdyz zemre dulezita postava, tak jenom na chvilku aby zase obzivla a konci se zasadne nechutnym happyendem. Jednu hvezdu davam za digitalni triky, ktery jsou uz tradicne dokonaly. A jeste barvy to melo pekny. ()

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (více)

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

30.03.2021

Natáčení čtvrtého dílu asgardské ságy pod režijním vedením Taiky Waititiho (Thor: Ragnarok, Králíček Jojo) právě v těchto dnech probíhá v Austrálii a už nějaký čas víme, že mimo známých tváří Chrise… (více)

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

10.03.2020

Následující článek obsahuje mírné spoilery ke konci Avengers: Endgame. V posledním filmu s původními členy Avengers se Thor s tváří Chrise Hemswortha na konci vydal do vesmíru v lodi týmu Strážci… (více)