Testament mládí přináší působivý příběh lásky, touhy a války, který vznikl na motivy osudů Very Brittain a jejích knižních vzpomínek na první světovou válku. Vydejte se na bolestivou cestu od mladistvých nadějí a snů až na samou hranici šílenství a zase zpátky ve filmu o lásce, marnosti války a o tom, jak i ve zlých časech najít smysl života. (Bontonfilm)

Hpatrik

Alicia Vikander bezpochyby fantastická, krásná kamera i výprava, nádherná hudba, a mimořádně silný příběh Very Brittain. Ten kontrast mezi neznámou plačící dívkou prodírající se davem lidí oslavujících konec války na začátku filmu, a Verou Brittain, ženou se kterou jsem prožili její nejhorší chvíle života, se kterou soucítíme a obdivujeme ji na konci filmu, je obrovský. ()

markotter

Banální, až plytký děj (kdekomu v nějaké světové válce neumřel někdo blízký, a nenapsal o tom knihu) je vyvážen výborným výkonem A. Vikander a zpracováním, které mně v některých chvílích dokázalo opravdu dojmout. Jsem pacifista jako byla Vera a všechny, kdo rozhodují o tom, kam pošlou nedobrovolně někoho bojovat s někým jiným, bych tam poslal jako první. ()

bearmeedek

Romantické drama na pozadí první světové války. Válka samotná zde není ukazována prostřednictvím bitev, ale na změnách osudů mladých lidí, kteří s vlasteneckým nadšením vstoupili do neznámé války a opustili svá studia i své blízké. A hlavním smyslem pravdivého příběhu je ukázat nesmyslnost válek. Potud fakta. Úvodní - předválečná - část filmu je z hlediska romantického příběhu dost příjemná. Dalšímu průběhu ale chybí lepší zpracování. Přes veškerou vážnost tématu je právě válečná část dost rozvleklá a hlavně nevtáhne do děje. Nemění to nic na výkonu hlavní představitelky ani na vizuálním podání. 70 %. ()

mira.l

Za mě takový zcela průměrný tři a jednou stačilo. Jediným důvodem, proč jsem to před časem stáhnul, byla Alicia Vikander, a ta mě nějak vzásadě nezklamala, nicméně je to téma, který zrovna nevyhledávám. A na to, že to trvalo přes dvě hodiny, tam toho děje zase až tolik nebylo, přísně vzato. ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Nebýt te nálepky "životopisný", která tomu dodala "váhu", tak je to obyčejný, romanticko/válečný film. Něco jako M*A*S*H bez vtipu. ()

pushover

Něco málo tomu chybí na plný počet, ale jako svědectví doby to funguje naprosto. Alicia se umí do svých rolí naprosto dostat a to se cení. ()

AgnesDee

Velmi působivý film, ukazující, jak tehdejší mladá generace chtěla bojovat za mír. Velmi působivě natočené, hudba dodává tu správnou atmosféru. Jen mi přijde trochu divné, že propaganda filmu uvádí hlavně příběh lásky dvou snoubenců, přitom se lásce dvou hlavních představitelů věnuje pouze první půlka filmu. Druhá půlka je spíše zaměřená na další ztráty Veřiných blízkých, tedy bratra a kamaráda. Z Very se postupně stává troska, která nedělá prakticky nic jiného, než že brečí, ale to nemůžeme zazlívat. Alicia Vikander podle mě roli zvládla naprosto skvěle a dodává filmu autentičnost. Ale výkony mužských představitelů se nedají opomenout. I když, mám tu takový malý problém s Kitem Haringtonem, který mě chvílemi připadal nevyrovnaný a chvílemi naprosto otravný. Nedokázala jsem z jeho hereckého výkonu posoudit, zda Roland Veru miloval až do morku kostí, nebo si nic z toho neuvědomoval. Opravdovou radost vždy pociťoval jen v přítomnosti svých kamarádů a od své přítelkyně se držel zpátky, jakoby s ní už nechtěl nic mít a všechno, co jí kdy řekl, nikdy neřekl. Na tenhle film se ale bude určitě dlouho vzpomínat, pokud se zapíše do dějin kinematografie s velkými plusy. Podle mě by si to tento snímek opravdu zasloužil. ()

Felisr

Naprostý souhlas s uživatelkou kajas. Body pro film zejména za výkon Alicie Vikander, která exceluje všude, od Ex machiny, přes tohle až po Dánskou dívku. Co se týče válečných scén, je to pro mě jedna velká autentická deprese, ale i když jsou natočeny dobře, tak třeba takový Birdsong na mě udělal mnohem větší dojem ()

PlysovyMacko

Smutný príbeh o mladej žene tuziacej po vzdelaní, ktorej skríži životné plány prvá svetová vojna. Tá negatívne ovplyvní aj jej rodinu a priateľov. Hlavná hrdinka Vera celý film trpí. Alicia nezmizne z obrazu ani na chvíľu a ťahá celý film. Moje emócie z filmu sú také, že prvá svetová vojna bola príšerna. A oceňujem, že je to podla skutočnej udalosti. ()

Vasyl

Strašně pomalý a dlouhý. Ale moc pěkně udělaná válka. Jinak su na tu stoletou lovestory asi moc dnešní. Ali opět nádherná, akorát by mohla trochu zvolnit. To tempo čtyř filmů ročně by mohlo znamenat, že se okouká. ()

Amoen

Příběh je skutečně velmi silný, ale to neznamená, že je automaticky zárukou dobrého zpracování. Snímek působí amatérsky, bez hloubky a poselství. Bolest ze ztráty prostě nestačí vyjádřit jen pohledem na moře či plaváním v jezeře. Nemastné, neslané, nezanechávající stopu v divákovi. ()

solisoli

Pripadalo mi to všetko také divné. Vlastenecká verva bojovať na akýsi anglický spôsob. Ešte tak podľa filmového scenára, ale nie svojím presvedčením, bez patričnej finančnej, alebo majetkovej motivácie za zásluhy, byť mrzák, alebo padnúť. Kto tomu uverí, že mentalitou básnik, spisovateľ zhýčkaný aristokratickými rodičmi sa veľkou vervou hrnie do krutej vojny. Bolo ich tam viac. Alicia Vikander výzorom pomere jedna ku tisíc pôsobila, ako najdôležitejšia a najkrajšia Angličanka široko ďaleko. Jej trápny afekt robil z deja, ktorý mal byť drámou, skôr nekonvenčný dobrodružný príbeh. V niektorých fázach sa na to celé až zle pozeralo. ()

jjjerry

Skvěle zfilmováno, excelující Alicia Vikander. Nesmírně silné téma filmu, práva žen, válka, první lásky. Vše se proplítá a zapadá do sebe a působí velmi přirozeně. Líbila se mně kamera sledující postavy zblízka, žádné z povzdálí letecké pohledy. Záběry na klidnou krajinu v kontrastu války jsou krásné spolu s hudebním pozadím. ()

rigby

Silná protiválečná výpověď, navíc skvěle zpracovaná. Možná až tak dobře, že to chvílemi začíná unavovat vážností svého poselství. Navíc výborný herecký výkon představitelky hlavní role. Nicméně podruhé už tento těžký film vidět nemusím. ()

LencaN

Vzhledem k faktu, že jsem půlku filmu probrečela, nemůžu dát jinak než 5*. Filmařsky mi to přišlo hrozně přirozené. Krásné záběry a občas jsem si říkala, že stejným způsobem, jako to bylo natočeno, tak že tak přemýšlím i já. Že u určité situace se mi vybavují vzpomínky k tomu navázané. Měla jsem s prací režiséra Jamese Kenta zvláštní pocit souznění. Moc se mi líbilo, že to nepřeháněli s hudbou. Někdy to ticho úplně stačilo. O to víc to člověka zasáhlo, protože to co se tam dělo tak víc vyniklo. Není to nic pro milovníky válečných filmů, kde jde hlavně o ten boj, o letadla a super záběry na nějaké krvelačné zabíjení (i když to tu samozřejmě je taky). Tohle je pro ty, co dokážou aspoň trochu pochopit, jaké to je někoho ztratit. Jaká je bezmoc, když vidíte někoho milovaného, jak jde víceméně hrobníkovi na lopatu. Testament mládí je příběh významné pacifistky, která si v 1. sv. v. prožila svoje, ale byla natolik silná, aby o tom napsala knihu, která pak ovlivnila spoustu lidí. Taková témata by se měla pořád připomínat, protože člověk je tvor zapomnětlivý. ()